Şimdi Ara

Toplu Kontak Kapatma ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
6.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslinda fiyat artisinin olumlu bir yanida var.Eger lpg misal 3.5 olsa malum kisilere oy verenlerin belki akli basina gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

Bu ulke nelere çıkıp yürümedi buna mı yürücek

Kimin umrun da
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan_05

Aslinda fiyat artisinin olumlu bir yanida var.Eger lpg misal 3.5 olsa malum kisilere oy verenlerin belki akli basina gelir.

Merak etme öyle bir ayarlıyorlar ki göze batmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Bişey daha eklemek istiyorum, hepiniz bilirsiniz ÖTV zammı oldu, forumda o sıralar kıyametler kopmuştu. Ama bi baktık hiç birşey değişmedi, yine araç satışları rekor üstüne rekor kırdı. Hele yıl sonunda kapış kapış satışlar yaşandı. Bu olay size bazı şeyleri anlatmıyormu? Ülkemizin durumunu anlatan gayet güzel örnek. Milletimizde para var, alım gücü var , zam falan etkilemiyor. O yüzden eylem falan olmaz, bence boşa yazıyorsunuz. Haa milletin alım gücü olmaz, ekonomik gücü olmaz, para olmaz işte o zaman yapılan en ufak zamma protesto olur. Geçmiş dönemde böylesi bir protesto yaşamıştık, vatandaş kasa atmıştı hatırlarsanız. Ama şu an olmaz. ÖTV zammı oldu, araçlara en az ikişer bin lira zam geldi, yinede satışlar gayet güzel oldu, bayiler bayram yaptılar. Zam falan etkilemiyor bu milleti, anlayınız bunu...

Ne bekliyorsun ki OTV zammi ile ?

Biz insaniz insan !

Araba satislarini OTV artidi dusurmez aksine arabalarin pahalalasmasi, insanlarin arabaya butcelerinden ayirdiklari orani artirir.

Bu su demek

OTV zammi once gelirinin %65'i ile araba alamai dusunen bu halk simdi gelirinin %75'i ile araba almayi dusunuyor.

Bunun sebebi arabalarin pahalanmasi degil, adam eskiden C sinifi bakarken bugun B sinifi bakiyor ve eskidinsen alacagindan daha luks bir araba almaya calisiyor.

Cunki araba artik ULASILMAZ, herkez icin daha ulasilmaz olan bu KIYMETLI aletin DEGERI gozlerde artiyor.

ABD'de arabalar ne kadar ? Avrupada ne kadar ? Kendi gelirleri ile kiyaslayin ? Millet kac maasi ile araba aliyor oralarda ? Bizde durum ne ?

Adam babasindan dedesinden birikmisinin ustunde 488 ay vade ile kredi cekip araba aliyor...

Neden ?

Araba araba degil bizde, bir taht, bir diploma, bir RUTBE !

Ve OTV zammi arabayi daha ulasilamaz yapmasi, insanlarin araba isteklerini tetikliyor, eskiden Ahmette OLMAYAN, zamdan sonra OLAMAYAN arabayi almak icin millet her yerini yirtiyor...

Sonuc ?

Gelirinin daha buyuk kismini arabaya yatiriyor !

Bu cok normal, bugun sokakta gordugunuz arabalar bir cocugun daha iyi egtimi, bir is makinasi, yatirim olabilirdi, onun yerine gordugunuz arabalar devletin topladigi fais vergiden baska birsey degil...

Bir is verenden alacagi Mercedes icin 300.000TL hava parasi istemek ? O fabrikanin daha az yatirim yapmasi, iscilerine daha az pirim dagitmasi demek, devlet aldigi para ile ne yapiyor ? Insanlar kredi cekip, kredinin faizini odeyip ustune kar edecek sekilde yatirim yaparken, devlet benden topladigi parayi benden verimlimi kullanacak ?

Peki drahte efendiOTV artisi araba satislarini dusurse dahi ulkenin bu use vergisiz sekilde daha cok para harcamasini sagliyor ise, ulkenin arabaya harcadigi parayi nasil dusurecegiz ?

Neden yapiyorsun ki bunu ?

Hani bizim cari acik iyi birsey di ? Gelistigimiz icin vardi ?

Moderatorum, unutmayin eskiden 5.20D alan simdi 3.20D aliyor, Golf alan Polo aliyor, 2.el Mercedes alan sifirPassat aliyor ama aliyor...

Simdi A6 2.0TDI luks degil mi ! S6 ne peki ? ya RS6 ? Bunlar haram ozaman ?

Luks toplumdan topluma degisiyor !

OTVE %1000 olsun...

"Ufff Polo'ya bak ya ! 250.000TL'lik araba, millet aliyor oglum bu millette para var, adam paraya kiymis Polo almis, luks'un dibinde ne rahattir be araba"

Ha ne oldu ?

Ben bunu ZAM OLMADAN ONCE YAZDIM !

ABD'de yilda 40.000 dolar kazanan adam 60K dolarlik X5'e donup bakmaz, alamaz ama bakmazda aramaz, ikinci elini alir, binebilir yani bir sekilde, bizde ? 350.000TL'lik X5 nedir ? Bu ulke her vatandasinin tabutunu bile bir kere X5'e bindiremez....

Bu sebepten;

Araba OZENTISI NESILLER yetisirir, bu nesiller buyudugunde bobreklerini satar araba alir, devlet o bobrek parasi ile burokratlarina S600 alir, pardon almaz ayda 20.000TL'ye kiralar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahte 1905 -- 4 Mart 2012; 23:22:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

toplu halde benzine geçin bence, pazar pazar evde mi oturcaksınız

vay helal olsun işte bu bende zamlara inat GTL ile devam ediyorum

yeni isim hayırlı olsun bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

valla bugün bastım 70 liralık 95 oktanı gezdim tozdum abi

teşekkür ederim iyi dileklerin için

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Bişey daha eklemek istiyorum, hepiniz bilirsiniz ÖTV zammı oldu, forumda o sıralar kıyametler kopmuştu. Ama bi baktık hiç birşey değişmedi, yine araç satışları rekor üstüne rekor kırdı. Hele yıl sonunda kapış kapış satışlar yaşandı. Bu olay size bazı şeyleri anlatmıyormu? Ülkemizin durumunu anlatan gayet güzel örnek. Milletimizde para var, alım gücü var , zam falan etkilemiyor. O yüzden eylem falan olmaz, bence boşa yazıyorsunuz. Haa milletin alım gücü olmaz, ekonomik gücü olmaz, para olmaz işte o zaman yapılan en ufak zamma protesto olur. Geçmiş dönemde böylesi bir protesto yaşamıştık, vatandaş kasa atmıştı hatırlarsanız. Ama şu an olmaz. ÖTV zammı oldu, araçlara en az ikişer bin lira zam geldi, yinede satışlar gayet güzel oldu, bayiler bayram yaptılar. Zam falan etkilemiyor bu milleti, anlayınız bunu...

Acaba insanlar nasılsa yakında daha da zam görecek erken davranayım da bari o zamlardan yırtayım diye hücum etmiş olabilirler mi?

Ha "Sigarayı içmezsin, olur biter. Alkolü daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat'a bin" zihniyeti

ha sizin yazdığınız "Milletimizde para var, alım gücü var , zam falan etkilemiyor" zihniyeti...

Hakkaten para basıyoruz ülkece ama bi ben göremedim nerde bu paralarımız???

Zaten zam olduğunda zammı yapan değil de zammı gören vatandaşın suçlandığı başka bir yer yoktur dünyada.

Hem başımızdakiler tarafından hem de sizin gibi düşünenler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

valla bugün bastım 70 liralık 95 oktanı gezdim tozdum abi

teşekkür ederim iyi dileklerin için

1 saat falan gezmişsindir herhalde. Hamdolsun, çok bile..

• Benzin , mazot , lpg almasan ne olacak ? Araba kapıda yatacak sen otobüse bineceksin bu zamlara tepki göstereceğiz ama işte sadece yakıtla bitmiyor ki iş..

Aracın yıllık vergisi, kaskosu, muanesi, zorunlu trafik sigortası hiç kullanmasan bile bunları ödemek zorundasın..
    Özetle kullansa bir dert kullanmasan bir dert iki ucu şeyli deynek misali
  • @drahte 1905

Hocam anlattıkların son derece makul, mantıklı ama unutulmamalı ki bu ülkenin eğitim-öğretim seviyesi çok düşük ve sığ tabiri caizse..

Allah (c.c.) ülkemize, milletimize basiret, feraset başta olmak üzre tüm diğer güzel hasletleri en kısa zamanda bağışlasın..Amin..
  • Böyle gelmiş böyle gider,müstehak bize,ne desek hiçbirşey değişmeyecek o yüzden rahat olalım beyler...
  • karşınızda tanıdığınız sohbet ettiğiniz her kim olursa olsun hiç ilgilenmiyeceğini bildiğiniz kişilere dahi yayın hayatınızdaki zamları yaşam şartlarınızın kötüleştiğini duysun herkez sürekli zam yapıldığını, size ufak gelmesin yaptığınız şey

bknz. ufak şeylerdir koca camı kıranda
  • Ancak bir forumun bir başlığı olarak kalır bu konu..

Tembellik ve cahillik bir araya gelince işte böyle yönetilmesi çok zevkli ve kolay bir millet ortaya çıkıyor.

Medyaya bakıyorum; halkı direk canevinden ilgilendiren bu konuda tek satır yok..

Halka bakıyorum; bulgur kömür kesilmedikce, türban mürban gibi konular olmadıkça çıt yok..

Eğitimli kesime bakıyorum; ermeni bir gazeteci öldürülmedikçe ses seda yok..

E geriye bir forum dolusu insan kalıyor..onları da pek sallayan olmaz..
  • Istanbulun yeniden imarı için 100 milyar liraya (yeni parayla) ihtiyaç varmış yeni zamlara yeni Vergilere hazır olun...
  • bugün işe arabayla gelmedim. daha fazla zam yapsınlar..
  • ya gittigidiyor da gördüm eleman ın biri hidrojen li yakıt kiti satıyor. güya suyla çalışacakmış, teorik olarak su elektrolizle hidrojene ayrılır oda yakıt olarak kullanılır ama bu sistem aracın anlık ihtiyacını karşılayacak kadar hidrojen üretebilirmi, bana biraz yalan dolan gibi geldi. lpg zammından sonra böyle abuk sabuk şeylere sarıyor insan. kazıklanmamak gerek, iyice araştırmalı

edit: bu ürünün tanıtımının yapıldığı bir forumda, ürünü taktırdım memnun kaldım diye yorum yapan kullanıcıların reklam yapan kişi ile aynı ip li bilgisayarı kullandıklarını okudum. o nedenle dolandırıcı olma ihtimalleri bulundugundan linki sildim. böyle bir şeye neden olmak istemem

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 5 Mart 2012; 16:16:32 >
  • tabi sizi seviyoruz der bu adamlar yarın %3 e yakın bi zam yapıcaklarmış yakıtta, acaba bizi duydularmı ? hiç sanmıyorum yazsakda yazmasakta terbiyesizlikte sınır yok, iliklerinize kadar sizi ...
  • durmak yok yola devam
  • Benim fikrimce donanımhaber gibi popüler, otomobil sitelerininin biryerde toplanıp ortak bir organizasyon yapması. 200 araba olsa bir günde köprüyü kapatsalar yarım saatliğine bile. Haberlere çıkınca bu olay çok yankı uyandırıcı olur koyunları uykudan uyandırılır belki, geniş çaplı organizasyonlarla devam eder. Tabi bunu yapabilecek adamlar gerekli buraya yazmakla çözüme ulaşılmaz, şuan bütün otomobil forumlarında bu konu ve isyan dönüyor mesela.

Kontak kapatalım otobüse binelim diyorsunuz, o otobüsü hergün mecburiyetten kullananların suçu ne?
  • Biz hukumeti elestirdikce konu kapatiyor donanimhaber bunuda kapatir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.