Şimdi Ara

Toplu Kontak Kapatma ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
1
Favori
6.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok gerekli olmadıkça artık binmiyorum aracıma binincede en ekonomik şekilde kullanıyorum
    yakıt alınca kendimi bi garip hissediyorum böyle şuçluyumda o yüzden bu fiyata alıyorum sanki
    olabilecek her türlü protestoyu desteklerim
  • desteklerim. aracınızı koyun garajınıza. 1 yıl toplu taşıma kullanın. bakalım gene zam yapabiliyorlarmı. donanımhaber'den bunu beklerim çok büyük bir kitleyiz çünkü.
  • 2 haftadır araba kullanmıyorum.Sadece dün lastik değiştirmeye gittim o kadar.Ben de varım.
  • hiç bişey olmaz
    kontak falan yalan olur

bu bilgisayar ekranında gördüklerinizin %80 i hep karşı geliyo mevcut düzene
    twiter mi ne zıkkımsa
    facebook
    forumlar bilmemneler

bişey diyeyim çaktırmayın
    hergün dışarda onlarca insanla görüşüyorum
    her gelir gurubundan
    10 kişiden 7-8 i destekliyor ülkenin mevcut yönetimini
    ortak payda da , ''başkası gelse daha beter oluruz''
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

hiç bişey olmaz
    kontak falan yalan olur

twiter mi ne zıkkımsa
    facebook
    forumlar bilmemneler

her gelir gurubundan

Bende ayni dusuncedeyim. Yalniz bu kadar zamda isyan ettirecek cinsten. He diger ulkeler gibi drvletimin ekonimik krize girmesini benim benzin elektrik su vergim onleyecekse ben cebimden vereyim fark etmez, ama bir duzen oturtulsun ki bizdr bu kadat pahali kullanmayalim. Herkes bu dusuncede

• quote:

hiç bişey olmaz
    kontak falan yalan olur

twiter mi ne zıkkımsa
    facebook
    forumlar bilmemneler

her gelir gurubundan

+1000

birde şöyle söylüyorlar "Diğerleride aynı". "a partisi veya b partisi gelse ne değişecek"."şimdi istikrar bozulmasın,bir sürü kredi aldık,mahvoluruz" Buda ortak payda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anarşist58 -- 18 Mart 2012; 16:12:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anarşist58

quote:

hiç bişey olmaz
    kontak falan yalan olur

twiter mi ne zıkkımsa
    facebook
    forumlar bilmemneler

her gelir gurubundan

+1000

birde şöyle söylüyorlar "Diğerleride aynı". "a partisi veya b partisi gelse ne değişecek"."şimdi istikrar bozulmasın,bir sürü kredi aldık,mahvoluruz" Buda ortak payda.

al sana örnek
    1800 TL ev kredisi ödüyorum

beğensek de beğenmesek de durum bu
    görüş olarak hükümete yakın olmayan tonla insan var mevcuttan yana
    borçsuz insan varmı ?

araba borç
    ev borç
    istanbulda 50-60000 e kümes vermezler adama
    eli ayağı düzgün bir ev için ortalama semtte 150000 TL toslaman lazım

hadi çalışta kazana bakalım ..

• bu ülkede toplum olarak organize olmamız maalesef zor. buna satılmış medyada destek vermez zaten ancak medya desteğiyle olur zaten.

kaldı ki insanlar spor taraftarlığı,din,türk kürt, parti v.s yollarla birbirlerine düşman edilmekte. herkes bir yerden birbiriyle kavgalı olduğu için böyle bir organize maalesef imkansız gibi bir şey. imkansız değil tabii 2-3 ay süreçli sosyal medyada web siteler aracılığıyla bir organize edilirse yapılır. diğer türlüsü üzülerek söylüyorum zor. tabii bu söylemler sizleri karamsarlığa itmesin. ama geleceği düşünüyorsak bunu yapmalıyız.
  • bir gün kontak kapatsak benzincilerin anasi aglar...bence en mantiklisi ekonomik arac kullanmak
    yani motoru bagirtmamak,kirmizi lambalara süratle yaklasmamak, 2-3 adimlik yolu yürüyerek kat etemk vs vs.
    Allah benzin fiyatlarini mahsus, zengin olayim diye tavana cikaran tüm seref....belasini versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E75606366 -- 18 Mart 2012; 19:57:53 >
  • Türkiye'de birkaç milyon araba olduğu düşünülürse, 20.000 kişi bile organize olsa (ki çok iyi bir sayı), benzin istasyonlarında bu protesto hissedilmez. Neticede ertesi gün gene alacaksınız bir de o var. Protesto ses getirmelidir. Amacı budur. Bir şeye dikkat çekmek için yapılır. 100 kişi organize olsa, aynı anda 5 yerde yolun ortasında kontak kapatıp benzin bitti dese, yolu 20 dakika trafiğe kapatsa, birileri de haber için medyayı organize etse, 1000 kat daha fazla ses duyurur, sonraki protesto için çok daha fazla gönüllü bulunur, bu başka şehirlere de sıçrar falan... Protesto böyle yapılır... Bunun gibi işe yarayacak bir protesto yapmaya niyeti olanlar var ise bana haber versin. Ankara ayağına ben de varım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

Türkiye'de birkaç milyon araba olduğu düşünülürse, 20.000 kişi bile organize olsa (ki çok iyi bir sayı), benzin istasyonlarında bu protesto hissedilmez. Neticede ertesi gün gene alacaksınız bir de o var. Protesto ses getirmelidir. Amacı budur. Bir şeye dikkat çekmek için yapılır. 100 kişi organize olsa, aynı anda 5 yerde yolun ortasında kontak kapatıp benzin bitti dese, yolu 20 dakika trafiğe kapatsa, birileri de haber için medyayı organize etse, 1000 kat daha fazla ses duyurur, sonraki protesto için çok daha fazla gönüllü bulunur, bu başka şehirlere de sıçrar falan... Protesto böyle yapılır... Bunun gibi işe yarayacak bir protesto yapmaya niyeti olanlar var ise bana haber versin. Ankara ayağına ben de varım.

herkes haber bekliyo
    sıkıntı orda
    ben de bekliyorum , nasıl olsa haber veren olmayacak

• Başka bir konuda da yazdım.Önce araba ihtiyaçtır tuvalete bile arabamla giderim dedi trolün biri..
    Sonra da diğer troller siyasete başladılarkonu kilitlendi.Buraya da yazayım izninizle:
    bizim milletteki "tuvalete bile arabayla gitme mevzusu" devam ettiği sürece daha çook kazık yeriz bu zadelerden onu belirteyim.Buraya yapılan tüm olumlu olumsuz yorumlar benim için koskoca bir sıfırdır.Neden derseniz:
    Kimse de bizi ingiltereyle almanyayla japonyayla falan da karşılaştırmasın.
    Gelişmiş ülkelerde insanlar araçlarını "gerektiğinde" kullanırlar.Böyle bir araba cehaleti göremezsiniz onlarda.Çünkü bizden on kat daha MİLLİYETÇİDİRLER.Dışardan ithal ettikleri petrolü arabalarında yakıp trafik trafik diye anırmazlar.Ülkelerinin KAYNAKLARINI belediye otobüsünü metrosunu vapurunu kullanıp dış açık vermemeyi düşünürler.Gidecekleri yere 15 dakika geç varırlar belki,ama ülkelerine de bir nevi hizmet etmiş olurlar.
    Araçlarına sadece "gerektiğinde" binerler.Mesela şehirlerarası yolculuklarda.Mesela alışverişte.Akşamları bir yerlere giderken mesela.Ya da bir pazar sabahı boş bir otobana çıkar,200lü hızların keyfini çıkarırlar.Araba özgürlüktür,keyiftir onlar için.Bizimki gibi magandalık göstergesi değildir.
    Bu yüzden de ülkeleri bizim gibi petrol ithalatına tonla para ödemez.
    Onlar ÇALIŞIR,vapurla 15 dakikada gideceği yere arabasıyla 3 saatte gidip trafikten şikayet eden bizim maganda da ANIRIR.
    Fark bu.Ve biz BU RESİMİZ hiç biriniz alınmayın gücenmeyin:
     Toplu Kontak Kapatma !

Bir araç sahibi olabilipte arabasını sadece "gerektiğinde kullanan",normal zamanda yürüyüp uzak yere gidecekse veya hava kötüyse toplu taşıma kullanan,2004 model arabasını 8yılda 40 bin km de satan birisi olarak son yorumumu da yapayım:
    Rabbim ıslah eylesin,5 az 7 lira olur inşallah.Öğrenirsiniz binmemeyi.
    Mazota Benzine bağırdığımız kadar toplu taşımanın yarı fiyata inmesi için bağırdığımızda ADAM oluruz ülkecek.
    Kontak kapatacaksanız da akaryakıt için değil toplu taşımanın yarı fiyatına inmesi için kapatın.
    Toplanalım valisine belediye reisine çıkalım 1000 kişi 5bin kişi bugüne kadar maliyetini katlayan toplu taşıma sistemlerini yarı fiyatına indirtelim-50 kuruşa yolcu taşısınlar.Belediyeler özel araçlara plaka kısıtlaması getirsin,gündüz önüne gelen girmesin trafiğe.Toplu taşıma kartları çıkarılsın,insanlar uygun fiatlara diledikleri gibi toplu taşıma kullanabilsinler.50 liraya sınırsız biniş olsun mesela istanbul'da.
    Arabaları evlerinin önünde kalsın,bir yerden bir yere gitmek için değil KEYİFLERİ İÇİN dip gaz kullansınlar .
    60 bin lirayı kompakt sınıfa bağlayana kadar 2. el lüks araçlara deri koltuklu asilzade otomobillerine binsinler "benzin ne olacak diye düşünmeden."
    4 silindir hırıltısı yerine v6 senfonisi dinlesinler arabalarında.Çok değil şehir dışına çıktığınızda toyota yakar 6.0 litre,mercedes yakar 9 litre.Binmeyen adama koyar mı fazladan 15 20 lira?
    Ya alacağı keyif?15 20 lirayla ölçülür mü?
    Bunları yaptığınız zaman bu ülke için bir şeyler yapmış olursunuz.Amerikanın arabın ingilizin benzini mazotu için ağlamaktan iyidir.
    Zaten kimsenin takmadığı da verilen cevaplardan ortada.Niye mi?Çünkü profilimiz budur bizim:
    Araba ihtiyaçtır,tuvalete bile arabamla giderim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 18 Mart 2012; 23:25:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Başka bir konuda da yazdım.Önce araba ihtiyaçtır tuvalete bile arabamla giderim dedi trolün biri..
    Sonra da diğer troller siyasete başladılarkonu kilitlendi.Buraya da yazayım izninizle:
    bizim milletteki "tuvalete bile arabayla gitme mevzusu" devam ettiği sürece daha çook kazık yeriz bu zadelerden onu belirteyim.Buraya yapılan tüm olumlu olumsuz yorumlar benim için koskoca bir sıfırdır.Neden derseniz:
    Kimse de bizi ingiltereyle almanyayla japonyayla falan da karşılaştırmasın.
    Gelişmiş ülkelerde insanlar araçlarını "gerektiğinde" kullanırlar.Böyle bir araba cehaleti göremezsiniz onlarda.Çünkü bizden on kat daha MİLLİYETÇİDİRLER.Dışardan ithal ettikleri petrolü arabalarında yakıp trafik trafik diye anırmazlar.Ülkelerinin KAYNAKLARINI belediye otobüsünü metrosunu vapurunu kullanıp dış açık vermemeyi düşünürler.Gidecekleri yere 15 dakika geç varırlar belki,ama ülkelerine de bir nevi hizmet etmiş olurlar.
    Araçlarına sadece "gerektiğinde" binerler.Mesela şehirlerarası yolculuklarda.Mesela alışverişte.Akşamları bir yerlere giderken mesela.Ya da bir pazar sabahı boş bir otobana çıkar,200lü hızların keyfini çıkarırlar.Araba özgürlüktür,keyiftir onlar için.Bizimki gibi magandalık göstergesi değildir.
    Bu yüzden de ülkeleri bizim gibi petrol ithalatına tonla para ödemez.
    Onlar ÇALIŞIR,vapurla 15 dakikada gideceği yere arabasıyla 3 saatte gidip trafikten şikayet eden bizim maganda da ANIRIR.
    Fark bu.Ve biz BU RESİMİZ hiç biriniz alınmayın gücenmeyin:
     Toplu Kontak Kapatma !

Bir araç sahibi olabilipte arabasını sadece "gerektiğinde kullanan",normal zamanda yürüyüp uzak yere gidecekse veya hava kötüyse toplu taşıma kullanan,2004 model arabasını 8yılda 40 bin km de satan birisi olarak son yorumumu da yapayım:
    Rabbim ıslah eylesin,5 az 7 lira olur inşallah.Öğrenirsiniz binmemeyi.
    Mazota Benzine bağırdığımız kadar toplu taşımanın yarı fiyata inmesi için bağırdığımızda ADAM oluruz ülkecek.
    Kontak kapatacaksanız da akaryakıt için değil toplu taşımanın yarı fiyatına inmesi için kapatın.
    Toplanalım valisine belediye reisine çıkalım 1000 kişi 5bin kişi bugüne kadar maliyetini katlayan toplu taşıma sistemlerini yarı fiyatına indirtelim-50 kuruşa yolcu taşısınlar.Belediyeler özel araçlara plaka kısıtlaması getirsin,gündüz önüne gelen girmesin trafiğe.Toplu taşıma kartları çıkarılsın,insanlar uygun fiatlara diledikleri gibi toplu taşıma kullanabilsinler.50 liraya sınırsız biniş olsun mesela istanbul'da.
    Arabaları evlerinin önünde kalsın,bir yerden bir yere gitmek için değil KEYİFLERİ İÇİN dip gaz kullansınlar .
    60 bin lirayı kompakt sınıfa bağlayana kadar 2. el lüks araçlara deri koltuklu asilzade otomobillerine binsinler "benzin ne olacak diye düşünmeden."
    4 silindir hırıltısı yerine v6 senfonisi dinlesinler arabalarında.Çok değil şehir dışına çıktığınızda toyota yakar 6.0 litre,mercedes yakar 9 litre.Binmeyen adama koyar mı fazladan 15 20 lira?
    Ya alacağı keyif?15 20 lirayla ölçülür mü?
    Bunları yaptığınız zaman bu ülke için bir şeyler yapmış olursunuz.Amerikanın arabın ingilizin benzini mazotu için ağlamaktan iyidir.
    Zaten kimsenin takmadığı da verilen cevaplardan ortada.Niye mi?Çünkü profilimiz budur bizim:
    Araba ihtiyaçtır,tuvalete bile arabamla giderim!

Herkesin yaşam standardı ve tarzı kendinedir. Çok memur zihniyetli bir bakış açısı içerisindesiniz. Sizin gibi evinden işine, işinden evine gitmeyen tonlarca insan var. Ben ve Babam iki araba ile yılda 75.000km yolu keyfimiz için yapmıyoruz. Ankara-Gebze-İstanbul arasında İŞ İÇİN mekik dokuyoruz. Amcam da bir 50.000km yapıyordur bu arada yılda. Bu yapılan yolun kişi başı maksimum 7000km'si keyif içindir. O yüzden herkesi kendi kalıbınıza koyamazsınız. Elinizde 4 tane taş kataloğu, 2 taş panosu, toplam 40kg ile de bırakın toplu taşıma kullanmayı, yürüyemezsiniz bile. Ek olarak Günde 15-17 tane şantiye ve büro gezemezsiniz toplu taşıma ile. Size ulaşan tüm mamüller üretilirken, yarı mamul iken bir yerden bir yere taşınıyor. Giydirilmiş yakıtın parasını siz o ürüne para verirken de ödüyorsunuz. İş sadece kişisel kullanımda değil kısaca.

Sonrasında da biz ihracatçı firma olduğumuz için tüm vergilerimiz öderken ve yaptığımız her işte gerçekte ne ise şeffaf davranırken ve Yeminli Mali müşavir denetimi altında iken, ikinci kere vergilendirilmek bana koyuyor. 3-5 şerefsizin ödemediği vergiyi devlet bana yatırım olarak geri getirmemesine rağmen geliyor benden gasp ediyor. Bunun adı GASP'tır. Devlet'ten beklediğim hiçbir şeyi yerine getirmiyor. Güvenliğimin sağlanmasını istiyorum, yarım yamalak. Hukuki haklarımı korumsanı istiyorum yarım yamalak... Gördük bu ülkede adam yakılabildiğini, kimsenin engelle(ye)mediğini, sonra da hakkın aranamadığını, bu aşağılık, pislik, insan olana yakışmayan tavır silsilesini... Çocuğuma daha iyi bir hayat sunmak için gerekli yatırımları da yapmıyor devlet. Eğitim ve Sağlığı söylemiyorum bile. Allah belalarını versin, eğitim de istemiyorum onlardan kahretsin, iyi bir kolejde sonra vakıf üniversitesinde okuturum çocuğumu. Peki Sağlık?
    Kısaca devletimiz bizden maganda. Saygı duyulacak bir hali de yok. Geleceğime yatırım yapmaktan aciz. İnsana değer vermeyen bir yapıda. Üstüne geliyor paramı gaspediyor. Gerçekten bu konumda maganda olan ben değilim, devlet.

Bir hesap yapalım 3 kişi 7000km keyif= 21.000km. Toplam yapılan yol = 125.000Km. İş için yapılan yol = 125.000 - 21.000 = 104.000km. Ortalama yakıt = 8lt/100km. Yakılan toplam yakıt = 8320lt. 4.45TL yakıt fiyatı... 8320lt x 4.45TL = 37.024TL yakıt masrafı. 3 kişi, tamamı iş için... Daha fabrikada ve şantiyede iki tane de araba var. İkisi toplam 70.000km yapıyordur. O da 5.5lt/100km dizel'den 15.400TL yapıyor. Toplam 52.424TL yakıt masrafı... Bunun minimum 35.000TL'si vergi... Hani benim zaten ödediğim olan vergi... Karşılığında devletin bana bi bok sunmadığı vergi... Geleceğimden umutlu olsam, belli hizmetler alıyor olsam susacağım. Bu paranın katlarını veriyor şirket zaten devlete, hiç sorun etmem. Ama devlet bana hiçbir şeyi adam gibi sağlayamayıp bir de bunu alması bana koyuyor. Dua ediyorum hergün benzinli Prius gibi (2lt/100km) bir dizel-hibrit çıksın diye. Yemin ederim Fabrika'da da evde de kendi biodizelimi yapacağım... Avcunu yalasın Devlet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 19 Mart 2012; 10:08:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Bişey daha eklemek istiyorum, hepiniz bilirsiniz ÖTV zammı oldu, forumda o sıralar kıyametler kopmuştu. Ama bi baktık hiç birşey değişmedi, yine araç satışları rekor üstüne rekor kırdı. Hele yıl sonunda kapış kapış satışlar yaşandı. Bu olay size bazı şeyleri anlatmıyormu? Ülkemizin durumunu anlatan gayet güzel örnek. Milletimizde para var, alım gücü var , zam falan etkilemiyor. O yüzden eylem falan olmaz, bence boşa yazıyorsunuz. Haa milletin alım gücü olmaz, ekonomik gücü olmaz, para olmaz işte o zaman yapılan en ufak zamma protesto olur. Geçmiş dönemde böylesi bir protesto yaşamıştık, vatandaş kasa atmıştı hatırlarsanız. Ama şu an olmaz. ÖTV zammı oldu, araçlara en az ikişer bin lira zam geldi, yinede satışlar gayet güzel oldu, bayiler bayram yaptılar. Zam falan etkilemiyor bu milleti, anlayınız bunu...

O zaman bu hukumetin cok yarari bu dokundu bu millete. İnsanlari refah seviyesine ulastirdi. O zaman boşa isyan etmeye gerek yok. Milletin eline para gecti herkes mutlu. Ee daha neyi tartisiyoruz o zaman?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Bişey daha eklemek istiyorum, hepiniz bilirsiniz ÖTV zammı oldu, forumda o sıralar kıyametler kopmuştu. Ama bi baktık hiç birşey değişmedi, yine araç satışları rekor üstüne rekor kırdı. Hele yıl sonunda kapış kapış satışlar yaşandı. Bu olay size bazı şeyleri anlatmıyormu? Ülkemizin durumunu anlatan gayet güzel örnek. Milletimizde para var, alım gücü var , zam falan etkilemiyor. O yüzden eylem falan olmaz, bence boşa yazıyorsunuz. Haa milletin alım gücü olmaz, ekonomik gücü olmaz, para olmaz işte o zaman yapılan en ufak zamma protesto olur. Geçmiş dönemde böylesi bir protesto yaşamıştık, vatandaş kasa atmıştı hatırlarsanız. Ama şu an olmaz. ÖTV zammı oldu, araçlara en az ikişer bin lira zam geldi, yinede satışlar gayet güzel oldu, bayiler bayram yaptılar. Zam falan etkilemiyor bu milleti, anlayınız bunu...

O zaman bu hukumetin cok yarari bu dokundu bu millete. İnsanlari refah seviyesine ulastirdi. O zaman boşa isyan etmeye gerek yok. Milletin eline para gecti herkes mutlu. Ee daha neyi tartisiyoruz o zaman?

Arkamda birşey hissettim sanki bana kabaran... Benim yıllardır hissettiğim tek değişiklik bu kabarıklığın artmış olması diyebilirim.

Set abi patron tabi, onun dediğine sorgu olmaz da ben neden hissediyorum bu zamları yahu? Yılda 3 milyon dolar ihracat, 7 milyon TL'ye yakın ciro yapıyoruz, gene de hissediyorum bu zamları yahu. ÖTV de koyuyor. Sıfır araç almıyorum gerekmedikçe. Benzin de koyuyor. Mal mıyım ben ödeyebildiğim sürece sesimi çıkartmayayım ayıptır sorması? 3 katı olsa gene ödeyebilirim. O yüzden sorun etmeyeyim mi yani? Nasıl bir düşünce tarzıdır? Ama siz de haklısınız. Halkın çoğunun davranış tarzı bu olduğundan vuruyorlar eşşeğe yükü... Ne de olsa taşıyor mal... Ama karşılayamayana kadar susmanın normal bir davranış hali olduğunu düşünmüyorum. Koyunluk olarak görüyorum. Çünkü yurdum orta gelirlisinin 5 katı kadar kazanırken bana koyuyor ve sesimi çıkartıyor, çözüm arıyorum. Arabalarım benzinli olmasa çoktan evde biodizel üretip kullanmaya başlamıştım. Avcunu yalardı bu devlet. Bir yandan da şehirde kullanmalık, yarı hobi amaçlı, elektrikli araba yapmaya da niyetliyim. Ama yurdum insanı boğazından kesip araba almayı seviyor naparsın. Sırf millete "Adama bak ne arabaya biniyor!" dedirtmek için araba alan, bunu bir prestij unsuru olarak gören ve arabasını her türlü sosyal statü, güç ve mevki göstergesi olarak kullanan bir cins halkım var ki sorma gitsin. O yüzden müstehak bunlara vergi de, yüksek yakıt fiyatları da... Neticede pahalılaştıkça attığı hava artıyor öküzümün. De olan bana oluyor. Ne olduğunu, nereden geldiğini, geçmişinin ne olduğunu bilen adam, kompleks içinde yüzmediğinden, bu kompleksi başkasına kusma ihtiyacı hissetmiyor. O yüzden otomobili bir hava atma, statü ve prestij göstergesi olarak görmüyor ve fiyatlar artınca karşılayacak gücü de olsa isyan ediyor. Mantıklı olanı budur.

• destekliyorum .
  • quote:

Bu millet sizin gibi insanlardan olustugu icin alim gucu surekli artacak..

Cunki kafalar dar...

Ben bu konuyu size daha oncede anlattim ama sanirim okumadiniz yada anlatamadim...

Nokia 3310 ile Iphone kiyaslanir mi ? Kendi ulkeni 10 yil geri ile kiyaslarsan illaki gelisen seyler bulman olagan...

Kiyaslasana kendi ulkeniz ayni zamandaki baska ulkeler ile ? Memur maaslarini, o maaslar ile yapabileceklerini ?

UK'de ki taksi soforu Turkiyeye 4 kere gelmis, sadece Turkiyeye, senin Taksi sofor'un bir kere UK'e gidebilir mi ?

Alim gucu dedigin zamana degil diger ulkelere bagimlidir...

Bu ulkede her zaman ama her zaman satislar rekor kiracak...

Ama sizin gibiler OTV %10.000 oldugunda millet araba alamayacak kadar aciz duruma dusup ve bisiklete almak zorunda kaldiginda;

"Alim gucumuz hede hode, adama baksana ya 21 vites bisiklet almis 20.000TL'ye hemde cift amortisorlu ! " diyeceksiniz

Bu zihinyete gore her zaman alim gucu var cunki her zaman luks var...

Eskiden 7.45 lukstu, simdi 5.20D M Paket, 4 sene sonra 3.20D, senin cocugun bindigi ABS'li motor da luks olacak 10 sene sonra...

Ayrica bunuda yazmaktan gina geldi AMA;

Araba fiyatlari artikca SATISLAR ARTAR !

Bu bilinen bir gercek peki ama NEDEN ?

Araba fiyatlarinin yada degerinin artmasi arabayi daha ulasilmaz kilmakta, araba fiyatlari artikca araba dediginiz artik halkin en alttan %2sinin kalemi olmaktan cikiyor, bu kisiler icin hayal oluyor, baska bir %2'lik dilim arabasini satmak zorunda kaliyor

Ama bu %2-3'luk dilimlerin az ustunde baska bir dilim ise, arabaya kazancalarindan daha buyuk pay ayirmaya basliyor cunki ayni araba artik STATU gostergesi haline geliyor...

Kisacasi araba fiyatlari %5 zamlanmadan once halkin ortalama 20 maasi ile araba alirken, %5 zam sonrasi 23-24 maasi gozden cikariyor arabasi icin...

Ha arabalar pahalandig icin, 20 maasi ile atalim 3.30 alabiliyorken 23-24 maasi ile 3.20 alabiliyor AMA !

Zamsiz fiyattan aldigi 3.30, zamli fiyattan aldigi 3.20 kadar havali degil...

1 sene once 3.30'a gunde 3 kisi bakarken bugun 3.20'ye gunde 5-6 kisi bakiyor...

Toplu Kontak Kapatma !

SON OLARKA BUNUN ADI EKONOMI !

Simdi C sinifi compact araba 50.000 TL oldugu zaman;

Bu taksimetre, bilet, metro herseyin fiyatina etki ediyor....

Araba, yakit pahalaninca hayatin her kademesi 1 tik buyuyor, bu yuzden her zaman hususi oto sahibi olmak cezbedici olacak

Bilet-Taksi ayda 200TL yol parasi veriyorum birde surunuyorum onun yerine 400TL taksit ile araba mi alsam ?

Vergi cart curt ariyor ve;

Bilet-Taksi ayda 400TL yol parasi veriyorum birde surunuyorum onun yerine 800TL taksit ile araba mi alsam ?

Yada minibusculer/otobusculer toplaniyor;

Simdi biz bu adamlari surdan suraya tasiyoruz, bizim tasidiklarimiz ortalama bir araba alsa 20.000tl yillik masrafi 2.000tl ozaman bilet olsun 1.25kr diyorlar, zam geliyor;

Simdi biz bu adamlari surdan suraya tasiyoruz, bizim tasidiklarimiz ortalama bir araba alsa 30.000tl yillik masrafi 3.000tl ozaman bilet olsun 1.75kr

Anlatabiliyormuyum ?

Sanmiyorum, bazilarinizin gozleri kapali...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahte 1905 -- 19 Mart 2012; 12:55:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

Yemin ederim Fabrika'da da evde de kendi biodizelimi yapacağım... Avcunu yalasın Devlet.

Bunu zaten şu anda yapabilirsiniz.Alırsınız eski kasa bir merso,koyarsınız yanmış ayçiçek yağını,evinizde yaptığınız dizeli;aslanlar gibi gezersiniz.Minibüsler de bunu kullanabiliyor diye biliyorum.Yani devlete muhtaç olmanıza gerek yok.
    Benim kastettiğim şey insanların bilinçlenmesi.
    Devlet bunca petrolü satıyor ki insanları kazıklıyor.Sen binmezsen ben binmezsem toplu taşımaya yönelirsek bir de bunun için eylem yaparsak benzin satamayacak hale gelirler.Ve sonrasında da fiyatları paşalar gibi indirirler.
  • Keşke dediğiniz şeklinde protestolar olsa, ama olmuyor... Herşey yazılanlarla kalıyor.
    Böyle bir protesto olsa bende desteklerim, gerekeni yaparım. Ama olmuyor...

Uzuuuuun uzuun yazın, hiçbirşey değişmiyor. Protesto olayı olmuyor. Boşa yazıyor çiziyoruz...

İstediğiniz kadar kızın,sinirlenin ama durum bu...

Maalesef...

Kim ÖTV zammını protesto etti?
    Kimse...
    Satışlar aynı şekilde devam etmedimi?
    Etti...
    Kimi kandırıyoruz...

Sadece uzun uzun yazıyoruz...

Boş...

Geçiniz...

Sonuç varmı?
    Yok................................

Üzücü ama gerçek bu...

İstediğimiz kadar kızalım............

Maalesef durum budur.

Şunu eklemek isterim, Türk halkı sadece konuşur, lafa gelince Türk insanımızda bir sürü laf vardır, konuşur konuşur konuşur durur... Ammma işe gelince fıssss... Çok konuşur az iş yaparız millet olarak.................................................................... Çözüm üreten yok, ama eleştiren konuşan çoook...

Yalanmı........

Birbirimize cevap vermeye çalışmak yerine bence harekete geçilmeli... Vakit konuşmak vakti değildir, ne yapılacaksa bir an önce yapılmalıdır.

Burada forum köşelerinde uzun uzun yazmak çözüm getirmiyor...

Peki tamam, uzun uzun birbirimizi eleştirelim, sonuç? Sadece tartışma olmuş olur, bişey olmaz. Yine çözüm yok, yine sonuç yok...

Tamam haydi ne yapıyoruz, toplanıp yapalım. Sizi destekliyorum.

Yapmayacaksak boşuna yazmayalım, kaybettiğimiz vakite yazık...

Amacınız birbirimize cevapmı vermek yoksa zamları en güzel şekilde nasıl protesto edebiliriz onumu bulmak... Karar veriniz ve artık bişeyler yapınız. Kimin haklı veya haksız olduğu önemli değil... Önemli olan toplu şekilde hareket edebilmek. Zaten esas problem burada...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

quote:

Bu millet sizin gibi insanlardan olustugu icin alim gucu surekli artacak..

Cunki kafalar dar...

Ben bu konuyu size daha oncede anlattim ama sanirim okumadiniz yada anlatamadim...

Nokia 3310 ile Iphone kiyaslanir mi ? Kendi ulkeni 10 yil geri ile kiyaslarsan illaki gelisen seyler bulman olagan...

Kiyaslasana kendi ulkeniz ayni zamandaki baska ulkeler ile ? Memur maaslarini, o maaslar ile yapabileceklerini ?

UK'de ki taksi soforu Turkiyeye 4 kere gelmis, sadece Turkiyeye, senin Taksi sofor'un bir kere UK'e gidebilir mi ?

Alim gucu dedigin zamana degil diger ulkelere bagimlidir...

Bu ulkede her zaman ama her zaman satislar rekor kiracak...

Ama sizin gibiler OTV %10.000 oldugunda millet araba alamayacak kadar aciz duruma dusup ve bisiklete almak zorunda kaldiginda;

"Alim gucumuz hede hode, adama baksana ya 21 vites bisiklet almis 20.000TL'ye hemde cift amortisorlu ! " diyeceksiniz

Bu zihinyete gore her zaman alim gucu var cunki her zaman luks var...

Eskiden 7.45 lukstu, simdi 5.20D M Paket, 4 sene sonra 3.20D, senin cocugun bindigi ABS'li motor da luks olacak 10 sene sonra...

Ayrica bunuda yazmaktan gina geldi AMA;

Araba fiyatlari artikca SATISLAR ARTAR !

Bu bilinen bir gercek peki ama NEDEN ?

Araba fiyatlarinin yada degerinin artmasi arabayi daha ulasilmaz kilmakta, araba fiyatlari artikca araba dediginiz artik halkin en alttan %2sinin kalemi olmaktan cikiyor, bu kisiler icin hayal oluyor, baska bir %2'lik dilim arabasini satmak zorunda kaliyor

Ama bu %2-3'luk dilimlerin az ustunde baska bir dilim ise, arabaya kazancalarindan daha buyuk pay ayirmaya basliyor cunki ayni araba artik STATU gostergesi haline geliyor...

Kisacasi araba fiyatlari %5 zamlanmadan once halkin ortalama 20 maasi ile araba alirken, %5 zam sonrasi 23-24 maasi gozden cikariyor arabasi icin...

Ha arabalar pahalandig icin, 20 maasi ile atalim 3.30 alabiliyorken 23-24 maasi ile 3.20 alabiliyor AMA !

Zamsiz fiyattan aldigi 3.30, zamli fiyattan aldigi 3.20 kadar havali degil...

1 sene once 3.30'a gunde 3 kisi bakarken bugun 3.20'ye gunde 5-6 kisi bakiyor...

Toplu Kontak Kapatma !

SON OLARKA BUNUN ADI EKONOMI !

Simdi C sinifi compact araba 50.000 TL oldugu zaman;

Bu taksimetre, bilet, metro herseyin fiyatina etki ediyor....

Araba, yakit pahalaninca hayatin her kademesi 1 tik buyuyor, bu yuzden her zaman hususi oto sahibi olmak cezbedici olacak

Bilet-Taksi ayda 200TL yol parasi veriyorum birde surunuyorum onun yerine 400TL taksit ile araba mi alsam ?

Vergi cart curt ariyor ve;

Bilet-Taksi ayda 400TL yol parasi veriyorum birde surunuyorum onun yerine 800TL taksit ile araba mi alsam ?

Yada minibusculer/otobusculer toplaniyor;

Simdi biz bu adamlari surdan suraya tasiyoruz, bizim tasidiklarimiz ortalama bir araba alsa 20.000tl yillik masrafi 2.000tl ozaman bilet olsun 1.25kr diyorlar, zam geliyor;

Simdi biz bu adamlari surdan suraya tasiyoruz, bizim tasidiklarimiz ortalama bir araba alsa 30.000tl yillik masrafi 3.000tl ozaman bilet olsun 1.75kr

Anlatabiliyormuyum ?

Sanmiyorum, bazilarinizin gozleri kapali...

Sonuna kadar katılıyorum sonuna kadar !! Tebrik ederim sizi gercekten ancak bu kadar iyi bir sekilde ozetlenebilirdi.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.