Şimdi Ara

Toner tozu kanserojen midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lazer yazıcıya taktığım muadil tonerin baskı sonrası kötü bir koku yaymasından sonra bu soru aklıma takıldı.

8 yıl önce şöyle bir konu açılmış ve nedense kilitlenmiş:
    https://forum.donanimhaber.com/toner-tozu-kansorejendir--54343269

konu hakkında araştırma yapıyorum ama bilgi sahibi arkadaşların da fikirlerini öğrenmek isterim.

baskı sırasında havaya toner tozları salınabilir mi ve bunları solumak risk yaratır mı?

• baskı esnasında toner tozu salımı olmaz. kagıt cihazdan cıkınca tazen uzerindeki toz erimiş oluyor kagıda yapısmak için. kanser yapsa fotokopi merkezi calısanları kanser olur.

lakin tozu ham halde solumak, bos toneri doldururken solumak riskli. cok ince bir toz ve havada asılı kalabiliyor. mumkunse bir maske ile dolum yapılmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

baskı esnasında toner tozu salımı olmaz. kagıt cihazdan cıkınca tazen uzerindeki toz erimiş oluyor kagıda yapısmak için. kanser yapsa fotokopi merkezi calısanları kanser olur.

lakin tozu ham halde solumak, bos toneri doldururken solumak riskli. cok ince bir toz ve havada asılı kalabiliyor. mumkunse bir maske ile dolum yapılmalı
    bilgi için teşekkürler.

evet dolum konusunda tedbirsiz davranmanın ciddi sıkıntılara yol açtığını birçok farklı kaynaktan okumuştum.
  • Merhabalar ben de bundan yaklaşık 5 6 ay önce toner tankını boşaltmıştım. İçinde toner de var dı maalesef maske takmak aklıma gelmedi. Herhangi bir sıkıntı oluşturur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.