Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
10
Favori
157.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TOMTOM GÜZ HARİTASI BUGÜN İTİBARİ İLE ÇIKMIŞTIR ARKADAŞLAR BİLGİNİZE ANCAK HARİTA KAPSAMI YİNE %77 SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Sayın @haluk 23

Uydu bulamama/bağlanamama sorunu ciddi bir problemdi ve 2 güncelleme öncesi firmware güncellemesiyle çözüldü.

Tavsiyem; TomTom cihazınızı en az ayda 1 kere güncelleyiniz. Mutlaka güncelleme olacaktır.

Keyifli navigasyonlar diliyorum

Çok teşekkür ederim arkadaşım.

Cihazı güncelledim ve düzgün çalıştı bu kez.

Gerçi şu ifade ne demekse onu anlamadım: "en güncel harita garantisi olayına dahil olamamışım cihazı aldıktan sonra ilk 90 gün içinde kayıt olmadığım için"

Galiba navigasyon olayına uzak birisiyim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: m398

TOMTOM GÜZ HARİTASI BUGÜN İTİBARİ İLE ÇIKMIŞTIR ARKADAŞLAR BİLGİNİZE ANCAK HARİTA KAPSAMI YİNE %77 SAYGILAR

Hayırlı olsun ??? Haritaları :)

Ben de yaşadığım bölge itibariyle bir gelişme/güncelleme göremedim. Ne güncellenmiş anlayamadım

Edit: Bunlar yine yaz haritalarını yayınlamışlar; çünkü hiç bir yerde hiç bir değişiklik yok. Üzerine üstlük MapShare Güncellemeleri de silindi

Ne yapıyor bu tonton yahu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 27 Ağustos 2012; 13:10:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Sayın @haluk 23

Uydu bulamama/bağlanamama sorunu ciddi bir problemdi ve 2 güncelleme öncesi firmware güncellemesiyle çözüldü.

Tavsiyem; TomTom cihazınızı en az ayda 1 kere güncelleyiniz. Mutlaka güncelleme olacaktır.

Keyifli navigasyonlar diliyorum

Çok teşekkür ederim arkadaşım.

Cihazı güncelledim ve düzgün çalıştı bu kez.

Gerçi şu ifade ne demekse onu anlamadım: "en güncel harita garantisi olayına dahil olamamışım cihazı aldıktan sonra ilk 90 gün içinde kayıt olmadığım için"

Galiba navigasyon olayına uzak birisiyim. :)

İlk 90 gün içinde kayıt olmamışsanız 1 sefer güncelleme ücretsiz hakkınızı kullanamazsınız. Diğer güncellemeleri verecekler tabii ki size, vermek durumundalar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 27 Ağustos 2012; 13:11:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m398

TOMTOM GÜZ HARİTASI BUGÜN İTİBARİ İLE ÇIKMIŞTIR ARKADAŞLAR BİLGİNİZE ANCAK HARİTA KAPSAMI YİNE %77 SAYGILAR

Hayırlı olsun ??? Haritaları :)

Ben de yaşadığım bölge itibariyle bir gelişme/güncelleme göremedim. Ne güncellenmiş anlayamadım

Edit: Bunlar yine yaz haritalarını yayınlamışlar; çünkü hiç bir yerde hiç bir değişiklik yok. Üzerine üstlük MapShare Güncellemeleri de silindi

Ne yapıyor bu tonton yahu...

TomTom Sonbahar Haritaları çıkmış arkadaşlar;

Hani şu hiç bir değişiklik göremediğimiz güncellenen haritalar Sonbahar haritalarıymış

Tomtom Navigasyon Cihazları

• bu tomtom ne yapıyor anlamadım güncelleme servisleri hiç iyi değil? Başarsoft nereye ne güncelleme yapmış tek tek sitesinde yazıyor teleatlazta yani tomtom da ise maalesef bu yok. Cihazlar harika ama haritalar iğrenç. Heleki 2012 yaz haritası ile sonbahar haritası arasında bir tane fark yok kapsam %77 ikisininde yaa ben gözle görülür değişiklikte görmedim. Üstelik ısparta gelendost ile konya akşehir arasında yol çalışması var başka yola vermişler tam 20 dakika boyunca harita bir şey bulamadı hep sınırlı harita bilgileri yazdı maaşallah iyi çalışıyorlar. benim tomtom xxl cihazım var
  • TOMTOMDAN BİR YETKİLİ YOK MU CEVAP VERECEK VEYA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞ BU KONUYA BAKAN YOK MU ARKADAŞLAR? BUNLAR NE HARİTA NE SES, NE İÇN HİÇBİRŞEY GÜNCELLEMİYORLAR
  • Bende Tomtom XL 4.3 aldım 2 sene once.Sımdı guncellemesı bıttı.Harıta alıyım dıyorum 160 tl gıbı bır fıyat cıkıyor,1 sene ıcın.Zaten harıtalarıda pek ıyı degıl.Cıhazda sarj sorunu da basladı ,2 senede 20 kere kullanmama ragmen.

Alacak olanlara kesınlıkle tavsıye etmıyorum
  • ARKADAŞLAR TOMTOM TÜRKİYE MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇOK KALİTELİ BEN BİR SORUNUMU YAZDIM VE SORUNUMU TAZMİN ETME YOLUNA GİTTİLER DENEYİN SIKINTILARINIZI YAZIN İNANIN KESİN ÇÖZÜM VAR
  • TomTom Cihazlar için NavCore Güncellemesi vardır arkadaşlar.

V12.040 oldu...
  • quote:

TomTom Cihazlar için NavCore Güncellemesi vardır arkadaşlar.

V12.040 oldu...

hocam kolay gelsin tomtom xxl classic navigasyon cihazım var ama ne hikmetse şarj olduktan sonra kapatıyorum atıyorum 1-2 gun beklese sarjı otomatik bitiyo sence neyden kaynaklanıyo olabilir birde bu salı ankaradan zonguldaga gıtmem gerekıyo bu navıgasyon cıhazıyla gıtsem acaba bı sıkıntı olurmu cunku yolları bılmıyorum fıkrını soylersen cok sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagyurek

quote:

V12.040 oldu...

hocam kolay gelsin tomtom xxl classic navigasyon cihazım var ama ne hikmetse şarj olduktan sonra kapatıyorum atıyorum 1-2 gun beklese sarjı otomatik bitiyo sence neyden kaynaklanıyo olabilir birde bu salı ankaradan zonguldaga gıtmem gerekıyo bu navıgasyon cıhazıyla gıtsem acaba bı sıkıntı olurmu cunku yolları bılmıyorum fıkrını soylersen cok sevınırım

Cihazınızı araç şarj kablosuyla kullanın; belki batarya ile ilgili bir sorun olabilir. Araçta şarja bağlıyken kapanmıyorsa sorun olmamalı...
    Harita güncellemeleriniz tamamsa Ankara-Zonguldak arası navigasyonda bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum. Ana arterlerde iyidir TomTom. En hızlı rota seçeneğini kullanın.
    İyi yolculuklar.

• quote:

quote:

quote:

V12.040 oldu...

Cihazınızı araç şarj kablosuyla kullanın; belki batarya ile ilgili bir sorun olabilir. Araçta şarja bağlıyken kapanmıyorsa sorun olmamalı...
    Harita güncellemeleriniz tamamsa Ankara-Zonguldak arası navigasyonda bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum. Ana arterlerde iyidir TomTom. En hızlı rota seçeneğini kullanın.
    İyi yolculuklar.

Alıntıları Göster
    İyi yolculuklar.

Şarj kablosuyla herhangi bi sıkıntı olmuyo kullanabiliyorum ama çıkarıp kutuya koyduktan sonra sarjı kendı kendıne bıtıyo haritalarıda güncelledim bi bakacam son durumuna teşekkürler bide hocam bu nextin navigasyonlarından bana hangisini önerirsin gerçekten namını ck duydum keske tomtomu almadan senle tanısmıs olsaydım aradıgım ozellıkler sadece navıgasyon ankara ıcınde yok bt yok vıdeo resım hıc bı sey aramıyorum ne onerebılırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagyurek -- 6 Ekim 2012; 17:06:59 >

• quote:

İyi yolculuklar.

Şarj kablosuyla herhangi bi sıkıntı olmuyo kullanabiliyorum ama çıkarıp kutuya koyduktan sonra sarjı kendı kendıne bıtıyo haritalarıda güncelledim bi bakacam son durumuna teşekkürler bide hocam bu nextin navigasyonlarından bana hangisini önerirsin gerçekten namını ck duydum keske tomtomu almadan senle tanısmıs olsaydım aradıgım ozellıkler sadece navıgasyon ankara ıcınde yok bt yok vıdeo resım hıc bı sey aramıyorum ne onerebılırsın

Öncelikle cihaz bataryasının erken performans düşürmesinin nedeni, cihazı kullanmamak. Sürekli şarj alan ve ilk şarjları 8-10 saat arasında yapılan bataryalar giderek iyileşen bir grafik sergiliyorlar. Ben elektronikçi değilim ama bunu kullandığım 10'larca cihaz üzerinde deneyimlerimle gördüm. 3 yıl evvel almış olduğum Navitech PX115 cihazımın bile 2 saat şarjı gitmekte.
    Bu nedenle ilk şarj çok önemli

Zamanında tanışsaydık ve danışmış olsaydınız, o zaman size Via serisi bir TomTom cihazı almanız doğrultusunda yönlendirirdim sizi.

Gelelim Next Modeller arasından tavsiye olayına; sanıyorum büyük şehirde yaşıyorsunuz; bu doğrultuda Trafik bilgisi ön plana çıkacaktır (TBS Sistemi-Bilinen adıyla TMC) o zaman Next YE-G555 cihazı ciddiyetle araştırın. Bu forumda konusu da var. Güzel cihazdır, tavsiye ederim. Ben Next'in 525 modelini kullanıyorum şu an; benim cihazımdan iyi ekranı ve yazılımı. Öneririm o doğrultuda.

Saygılar

• quote:

quote:

İyi yolculuklar.

Öncelikle cihaz bataryasının erken performans düşürmesinin nedeni, cihazı kullanmamak. Sürekli şarj alan ve ilk şarjları 8-10 saat arasında yapılan bataryalar giderek iyileşen bir grafik sergiliyorlar. Ben elektronikçi değilim ama bunu kullandığım 10'larca cihaz üzerinde deneyimlerimle gördüm. 3 yıl evvel almış olduğum Navitech PX115 cihazımın bile 2 saat şarjı gitmekte.
    Bu nedenle ilk şarj çok önemli

Zamanında tanışsaydık ve danışmış olsaydınız, o zaman size Via serisi bir TomTom cihazı almanız doğrultusunda yönlendirirdim sizi.

Gelelim Next Modeller arasından tavsiye olayına; sanıyorum büyük şehirde yaşıyorsunuz; bu doğrultuda Trafik bilgisi ön plana çıkacaktır (TBS Sistemi-Bilinen adıyla TMC) o zaman Next YE-G555 cihazı ciddiyetle araştırın. Bu forumda konusu da var. Güzel cihazdır, tavsiye ederim. Ben Next'in 525 modelini kullanıyorum şu an; benim cihazımdan iyi ekranı ve yazılımı. Öneririm o doğrultuda.

Saygılar

tanışma geç oldu güç olmasınhocam tomtom iyi ama 2 yıl sonra güncelleştirmeler ücretli birde haritası çok başarılı değil gerçi ankarada Allah var nereyi yazsam tak diye götürdü ama yinede güncelleştirmeler can sıkıyo bu yüsden next alıp ücretsiz ömür boyu güncelleştirme kullanmak daha iyi gibi önerdiğiniz cihaza bi bakıcam en kısa zamandada bi next cihazı almayı düşünüyorum açıkcası

• Her güncelleme ile cihazım biraz daha yavaşlıyor. Bir iki güncelleme sonrası ise cihaz açılmayacak bu gidişle. İÇNlere gelince onlarca defa yazdım, güya cididye alır gibi yapıyorlar ama hiçbir çalışma yok. Hiçbir İGOlu cihaz Tomtom cihazın eline su dökemez malzeme kalitesi ve ergonomi bakımından, açılış hızı vesaire bakımından ama İÇN ne POİnin eline su dökmeyi bırak, ayağını öpemez.
  • Merhabalar Arkadaşlar;

Dün nette gezinirken dikkatimi çekti, Start 20 cihazı 126 TL'ye düşmüş. Bence fiyat çok iyi. Geçen hafta IGO8'li başka marka bir cihaz almıştım, ancak seslendirme ve ekran parlaklığı konusunda beni hiç tatmin etmedi. Geri iade şansım var. Sizce onu iade edip bu cihazı alsam nasıl olur?

Bu arada ücretsiz harita güncellemesi 2 yıldan 4 yıla çıkmış.

Not: Istanbul'da yaşıyorum.

http://www.hizlial.com/u22.012.5500.0011/tomtom-start-20-navigasyon-cihazi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkesli -- 8 Ekim 2012; 11:49:46 >
  • Sayın @balkesli

129 liralık fiyat neredeyse 2 yıllık ücretli güncelleme fiyatı, yani cihaz bedava gelmiş olur alırsanız; artı 2 yıl daha güncelleme bedava.
    Cihaz kaliteli, haritalar konusu yetersiz ama arayan da her istediğini bulup gidiyor gideceği yere Çok zorda kalırsanız Google dan bulup koordinat girip gidersiniz sizde...

Ayrıca bir de İtalya Seyahati şansınız var Önümüz bayram, hiç fena olmaz kısa süreli bir tatil.

Yalnız dikkat edilmesi gereken konu şu; cihazı alırsanız 90 gün içinde kayıt ettirip aktif hale getirin; sanıyorum bir güncelleme de hediye var halen geçerliyse

Ben kullandım TomTom Via; hiç bir şikayetim olmadı, haritada zaman zaman bulamadığım İÇN (POI) ler dışında, o da çok sık yaşamadığım bir olaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hada

Her güncelleme ile cihazım biraz daha yavaşlıyor. Bir iki güncelleme sonrası ise cihaz açılmayacak bu gidişle. İÇNlere gelince onlarca defa yazdım, güya cididye alır gibi yapıyorlar ama hiçbir çalışma yok. Hiçbir İGOlu cihaz Tomtom cihazın eline su dökemez malzeme kalitesi ve ergonomi bakımından, açılış hızı vesaire bakımından ama İÇN ne POİnin eline su dökmeyi bırak, ayağını öpemez.

Dostum;

Elini de öper, ayağını da... Kendi elini de öptürür; neden mi? Başarsoft konusunu inceleyin, düzetlemere-bildirimlere bakın, 2012.07 haritasında bildirilen tüm hatalar Tomtom haritalarında düzgün tanıtılmış. Şaşırdınız değil mi?
    Şimdi iGO ve Başarsoft haritası kullananlar bu düzeltmelere 2013 başında kavuşacaklar TomTom kullananlar ise 2 aydır sahip zaten

Şimdi kim kimin elini öper sizce...

• Normaldir adamlar buraya ve bildirim yapılan diğer foruma bakıyorlar ve hızlı bir güncelleme ile bunlar yapılıyor.Yani gayet doğal bir şey afferim onlara
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.