Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun de bursada kullandim, dedigi sapagi kacirmama ragmen alternatif rota hesaplayip yine gidecegim yere goturdu. Bir de nextte oldugu gibi omur boyu guncelleme olsa tadindan yenmeyecek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • via 125 ve next 555 cihazları arasında kararsız kalıyorum. Doğru seçim yapmamda yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaruyan

via 125 ve next 555 cihazları arasında kararsız kalıyorum. Doğru seçim yapmamda yardımcı olur musunuz?

Ben şöyle yönlendireyim sizi; iki ayrı nesil, iki ayrı platform...

Birinci cihazı kullandım; son derece kaliteli cihaz. Yalnız firma artık Türkiye pazarından çekiliyor; ayrıca ürün gamında PND (Personal Navigation Device - Kişisel Nacigasyon Cihazı) modellerini azaltacaklar. Biraz araştırırsanız son 1 yıldır yeni cihaz çıkarmamalarından da bunu anlayabilirsiniz. Diğer tarafta ağırlığı Araç Takip Sistemlerine ve Mobil Cihazlara kaydırıyorlar. iPhone üzerinde çalışan V1.1 Sürümleri çok başarılı. Bir diğer tarafta Harita yazılımı TomTom Maps (TeleAtlas olarak bilinir) Türkiyedeki -bence- en iyi ikinci harita yazılımı; kullanmaya değer ama yukarıda yazdığım konuyu da gözden kaybetmeyin.

Bir diğer yanda neredeyse -demiyeyim diyorum ama hakediyorlar- Türkiyenin en büyük ve tek navigasyon firması olan Next var. Teknik Desteği mükemmel. Cihaz Kaliteleri iyinin üzerinde, 3 yıldır takip ediyorum sürekli daha yüksek kalitede cihazlar sürdüler piyasaya. Bir diğer faktör; Harita Yazılımı Başarsoft bilinen en detaylı Türkiye Haritasını üreten yerli firmamız.

Şimdi son söz olarak; siz bir tercih yapacaksınız ve sorunsuz Navigasyonun keyfini süreceksiniz. Şöyle sonlandırayım her iki cihazı da (Next Yönünde 525 olanını) kullandım/kullanıyorum. Her ikisinden de çok memnunum, ama bence Harita ve Teknik Destek artılarıyla Next bir adım önde

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 17 Temmuz 2012; 20:37:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

via 125 ve next 555 cihazları arasında kararsız kalıyorum. Doğru seçim yapmamda yardımcı olur musunuz?

Ben şöyle yönlendireyim sizi; iki ayrı nesil, iki ayrı platform...

Birinci cihazı kullandım; son derece kaliteli cihaz. Yalnız firma artık Türkiye pazarından çekiliyor; ayrıca ürün gamında PND (Personal Navigation Device - Kişisel Nacigasyon Cihazı) modellerini azaltacaklar. Biraz araştırırsanız son 1 yıldır yeni cihaz çıkarmamalarından da bunu anlayabilirsiniz. Diğer tarafta ağırlığı Araç Takip Sistemlerine ve Mobil Cihazlara kaydırıyorlar. iPhone üzerinde çalışan V1.1 Sürümleri çok başarılı. Bir diğer tarafta Harita yazılımı TomTom Maps (TeleAtlas olarak bilinir) Türkiyedeki -bence- en iyi ikinci harita yazılımı; kullanmaya değer ama yukarıda yazdığım konuyu da gözden kaybetmeyin.

Bir diğer yanda neredeyse -demiyeyim diyorum ama hakediyorlar- Türkiyenin en büyük ve tek navigasyon firması olan Next var. Teknik Desteği mükemmel. Cihaz Kaliteleri iyinin üzerinde, 3 yıldır takip ediyorum sürekli daha yüksek kalitede cihazlar sürdüler piyasaya. Bir diğer faktör; Harita Yazılımı Başarsoft bilinen en detaylı Türkiye Haritasını üreten yerli firmamız.

Şimdi son söz olarak; siz bir tercih yapacaksınız ve sorunsuz Navigasyonun keyfini süreceksiniz. Şöyle sonlandırayım her iki cihazı da (Next Yönünde 525 olanını) kullandım/kullanıyorum. Her ikisinden de çok memnunum, ama bence Harita ve Teknik Destek artılarıyla Next bir adım önde

Saygılar.

Çok açıklayıcı özet bilgilendirmeniz için teşekkürler.

• Navigasyon cihazında Bluetooth un nasıl bir kullanım alanı olduğuyla ilgili kısa bir bilgi rica edebilir miyim?
  • quote:

Navigasyon cihazında Bluetooth un nasıl bir kullanım alanı olduğuyla ilgili kısa bir bilgi rica edebilir miyim?

Türkiye piyasasında sunulan bütün navigasyon cihazlarındaki Bluetooth kullanımı Hands Free telefon kullanımı yönündedir. Başka bir artısı yoktur.
  • quote:

quote:

Navigasyon cihazında Bluetooth un nasıl bir kullanım alanı olduğuyla ilgili kısa bir bilgi rica edebilir miyim?

Türkiye piyasasında sunulan bütün navigasyon cihazlarındaki Bluetooth kullanımı Hands Free telefon kullanımı yönündedir. Başka bir artısı yoktur.

Değerli bilgileriniz sonunda next 555 almaya karar verdim tekrar teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Değerli bilgileriniz sonunda next 555 almaya karar verdim tekrar teşekkürler.

Hayırlı olsun diyeyim şimdiden

• Arkadaşlar, VIA 125 cihazımla ilgili bir blutooth sorunum var.

Telefonum Samsung C6712 Duos. tomtom ve telefon karşılaşınca bağlanıyorlar, Tomtom rehberi indiriyor, sorun yok. Yaklaşık beş dk. sonra Tomtom "telefonla bağlantı kesildi" diyor.

Telefonla yeniden bağlanabilmesi için önce telefonun blutooth'unu kapatıp yeniden açıyorum, sonra da Tomtom içinden telefonu yeniden seçiyorum. Bunu yapınca yeniden bağlanıyor, bir daha da bağlantı kopmuyor.

Bunu evde, arabada, çay bahçesinde, vs her yerde denedim; hep aynı şeyi yapıyor. Tomtomu resetledim, ama sorun devam ediyor.

Öneriniz olur mu?

Şimdiden teşekkürler. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariesx -- 12 Ağustos 2012; 16:48:12 >
  • Sayın @ariesx

TomTom Cihazlarla uyumlu Samsun telefonları detayları aşağıdadır.
    http://www.tomtom.com/phones/compatibility/phones.php?brandId=7

Sorunun Navigasyon cihazından değil de Telefonunuzdan kaynaklı olduğunu düşündüm bir an; çünkü benim Samsung cihazımla da benzer sorunlar yaşamıştım.

Bir diğer konu Navigasyon & Bluetooth ilişkisi araç içinde verimli çalışması prensibi ile planlanmıştır; farklı ortamlarda (ev gibi) kullanıldığında parazit sorunu yüzünden verim alınamıyor.

Saygılar

• İşte hep ondan derim Navigasyon cihazlarına dert yanmayın diye, bu cihazlar Bluetooth'u ham halde kullanır ve oynanmaya alışkın değildir.Ama telefon üreticileri bunu düşünmez ve kendi işlerine gelecek şekilde oynar ama navigasyon cihazları umurlarında olmaz. O nedenle navigasyon cihazı kullanıpta ses srounu,bağlanmama sorunu,kopma sorunu,rehber sorunu,ses az sorunu gibi şeyler yaşıyorsa navigasyon cihazlarının üreticilerine değil ellerindeki telefon üreticilerinden düzeltme istesinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Tom Tom Via 120 modelini aldım 2 gün önce.

Ankarada 3 Mediamarkt var ve ikisinde 299 TL iken diğerinde 249 TL idi.

Diğer navigasyonum Next kesinlikle çok daha pratik.

Ama dil desteği olarak Tomtom çok ama çok zengin.

Zaten bu cihazı alış amacım da buydu.

DD252Admin arkadaşıma Via 125 modelini bizlere tanıtıp benim de 120 modelini almamdaki yönlendirmesinden dolayı teşekkür ederim.

_imkansız_ arkadaşıma da navigasyon konusunda her zaman bir pm kadar uzakta olduğu için teşekkür ederim.

Selamlar.

8 ay sonra güncelleyeyim: :)

Bu yaz tomtom'a güvenerek çıktığım tatil yolculuğunda gidiş yolunda keyifle kullandığım cihazı kapattıktan sonra ertesi gün tekrar açınca uydu bulamadı ve bu durum 1 hafta kadar sürdü.

Sonra 1 gün normal olarak çalışan cihazım tekrar aynı sıkıntıyı verdi.

Genel kalitesi, vantuz kısmının pratikliği, dil-aksan zenginliği, pil ömrü iyi ama aletin navigasyon özelliğini kullanamadiktan sonra bunların hiçbir anlamı kalmıyor.

Nette gördüğüm kadarıyla bu durum sadece benim cihazıma has değil ve güncelleme yapip da hala aynı sorundan muzdarip olanlar var.

Emektar next 4624'üm navigasyon olarak hala canavar gibi. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sayın @haluk 23

Uydu bulamama/bağlanamama sorunu ciddi bir problemdi ve 2 güncelleme öncesi firmware güncellemesiyle çözüldü.

Tavsiyem; TomTom cihazınızı en az ayda 1 kere güncelleyiniz. Mutlaka güncelleme olacaktır.

Keyifli navigasyonlar diliyorum
  • quote:

Sayın @ariesx

TomTom Cihazlarla uyumlu Samsun telefonları detayları aşağıdadır.
    http://www.tomtom.com/phones/compatibility/phones.php?brandId=7

Sorunun Navigasyon cihazından değil de Telefonunuzdan kaynaklı olduğunu düşündüm bir an; çünkü benim Samsung cihazımla da benzer sorunlar yaşamıştım.

Bir diğer konu Navigasyon & Bluetooth ilişkisi araç içinde verimli çalışması prensibi ile planlanmıştır; farklı ortamlarda (ev gibi) kullanıldığında parazit sorunu yüzünden verim alınamıyor.

Saygılar

Sn DD252Admin,

İlginiz için teşekkürler. Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

Bir başka telefon ile deneyip, TomTom'a bir mail göndereyim. Belki bir güncellemeye dahil edebilirler, ya da başka bir yol gösterebilirler.

Onun dışında ses kalitesinden memnunum, herhangi bir sorun yok.

• ben de tomtom via 120 aldım bir heves..

bugun yola cıktım takıldı kaldı..
    guncelleme yapmadığımdan dolayıymış.. kime soylemedi ki güncelleme yap diye..

şimdi guncelleme yapıyorum haydi hayırlısı bakalım.
  • Her türlü navigasyon cihazının ilk kullanım prosedürü genellikle aynıdır.

İlk Şarj ->İlk çalıştırma ->Kayıt -> Aktivasyon

Cihazınız şarjı zayıf olduğundan kilitlenmiş olabilir. Aktivasyon işleminden sonra PC'nizin üzerinden güncellemeleri almaya başlar cihaz. Güncellenmemiş harita bazı noktalarda data bulamazsa kilitlenebilir; sebebi kendi tarihi ve içindeki datanın tarihini eşleştirir çok fark varsa güncelleme uyarısı veya kilitlenme yapar.

Güncellemelerinizi yapınız mutlaka. Aracın şarj gücü yetersiz kalabilir, evde bir PC yardımıyla 8-10 saat full şarj yapınız. Yararı var zararı yoktur bu işlemin.

Tomtom cihazlar için genel bir resetleme kuralından bahsedeyim; açma/kapama düğmesine 20-30Sn arasında basılı tutun parmağınızı. Cihaz kapanıp yeniden açılacak. Açılışta bir TomTom (Tamtam sesi) açılış sesi duyulacaktır. Bu işlem cihazın yazılımsal olarak kendini sıfırlaması anlamında kullanılır.

"Hoş Geldiniz" yazısı ekranda belirir ve Ev konumunuzu tekrar kontrol ederek (bozulduysa tekrar ayarlayarak) kullanmaya devam edebilirsiniz.
    Kişisel kayıtlarınıza bir şey olmaz. Zor durumda ve bir eklenti yüklediğinizde mutlaka bu işlemi yapın.

Keyifli navigasyonlar :)

• quote:

Her türlü navigasyon cihazının ilk kullanım prosedürü genellikle aynıdır.

Cihazınız şarjı zayıf olduğundan kilitlenmiş olabilir. Aktivasyon işleminden sonra PC'nizin üzerinden güncellemeleri almaya başlar cihaz. Güncellenmemiş harita bazı noktalarda data bulamazsa kilitlenebilir; sebebi kendi tarihi ve içindeki datanın tarihini eşleştirir çok fark varsa güncelleme uyarısı veya kilitlenme yapar.

Güncellemelerinizi yapınız mutlaka. Aracın şarj gücü yetersiz kalabilir, evde bir PC yardımıyla 8-10 saat full şarj yapınız. Yararı var zararı yoktur bu işlemin.

Tomtom cihazlar için genel bir resetleme kuralından bahsedeyim; açma/kapama düğmesine 20-30Sn arasında basılı tutun parmağınızı. Cihaz kapanıp yeniden açılacak. Açılışta bir TomTom (Tamtam sesi) açılış sesi duyulacaktır. Bu işlem cihazın yazılımsal olarak kendini sıfırlaması anlamında kullanılır.

"Hoş Geldiniz" yazısı ekranda belirir ve Ev konumunuzu tekrar kontrol ederek (bozulduysa tekrar ayarlayarak) kullanmaya devam edebilirsiniz.
    Kişisel kayıtlarınıza bir şey olmaz. Zor durumda ve bir eklenti yüklediğinizde mutlaka bu işlemi yapın.

değerli kardeşim gerçekten yorulmadan sıkılmadan insanlara yardımcı oldugun ıcın tesekkurler bende tomtom xxl navigasyon cihazını yeni aldım sorunsuz bir şekilde güncelledim ve kullanıyorum sana sormak istediğim 2 yıl sonra ücretsiz güncelleme bittikten sonra cihazı güncellemesek kullanamayızmı yani daha geniş bi harita olmadan aynı haritayı kullanma sansımız olmuyomu

• quote:

Orijinalden alıntı: sagyurek

quote:

Her türlü navigasyon cihazının ilk kullanım prosedürü genellikle aynıdır.

değerli kardeşim gerçekten yorulmadan sıkılmadan insanlara yardımcı oldugun ıcın tesekkurler bende tomtom xxl navigasyon cihazını yeni aldım sorunsuz bir şekilde güncelledim ve kullanıyorum sana sormak istediğim 2 yıl sonra ücretsiz güncelleme bittikten sonra cihazı güncellemesek kullanamayızmı yani daha geniş bi harita olmadan aynı haritayı kullanma sansımız olmuyomu

Güncelleme yapmadan kullanma imkanı var tabii ki...

2 yıl sona erdikten sonra yıllık güncellemeler önerilecektir size. Kampanyalar da düzenliyorlar fiyat yönünde cazip kılmak için. Güncellersiniz veya mevcut haritayı kullanmaya devam edersiniz.

Tercihinize ve bütçenize kalmış bir olay.

Keyifli Navigasyonlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 16 Ağustos 2012; 8:49:43 >

• ARKADAŞLAR TOMTOM TÜRKİYE 3. ÇEYREK GÜNCELLEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK AĞUSTOS MU YOKSA EYLÜLDE Mİ? YAA AYRIYETEN BU TOMTOM XXL CİHAZDA VE ROTA PLANLAYICIDA İSTEDİĞİMİZ HAT ÜSTÜNDEN GÖTÜRMÜYOR. MESELA BEN KIRIKKALEDEN ANTALYAYA GİDECEĞİM VE HER ZAMANKİ YOLU KULLANMAK İSTEMİYORUM(KIRIKKALE-ANKARA-POLATLI-SİVRİHİSAR-AFYON-ISPARTA-ANTALYA) BUNUN YERİNE KIRIKKALE-ANKARA-POLATLI-KONYA YUNAK İLÇESİ-KONYA AKŞEHİR İLÇESİ-ISPARTA EĞİRDİRDEN-ISPARTA ANTALYA YOLU İLE GİTMEK İSTİYORUM) BU İKİNCİ YAZDIĞIM YOL 65 KM DAHA KISA BU CİVARIN YOLLARI NASIL BİLEN VAR MI?
  • Tomtom Güz Haritaları yayınlanmak üzeredir.
    Diğer sorunuz; Cihaz alternatif rota olarak hesaplamiyor mu. Hesaplamiyorsa mola vermek istediğiniz bir noktayı geçiş olarak ekleyin rotanıza.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.