Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
774
Cevap
6
Favori
139.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim 2001 model italyan fiat marea elx aracım var ve ayrıca 2006 ford focus'u olan arkadaşımla beraber tomasetto lpg kiti taktırmak istiyoruz.
    bütün forumdaki yazıları okudum. (sizin yazılarınızda değil fakat diğer mareacılar arasında)fiat marealarda lpg de sorun olduğu ve iyi ustaya taktırılması gerektiği yazıyor.forumlarda israfil ustadan cok memnun kaldıkları yazılı. biz 11.01.2010 tarihinde randevu alıp sizin merkez olarak belirtiğiniz adreste taktırabilirmiyiz. ayrıca sitenizdeki fiyatlar geçerli fiyatlarmıdır 990tl/10 ay.lütfen hem sizinle tanışmak hemde lpg kitlerini taktırmak için bize randevu verebilirmisniz.umarım bu kadar araştırmamızdan sonra memnun kalırız.
    lütfen pm yoluyla yada siteden yazarak cevap bekliyorum.
    iyi çalışmalar
  • kadir bey iyi günler
    herhalde bu aralar meşgulsunuz cevap hala gelmedi ..
    neyse ben sizin firmanızda lpg kiti taktırmaya karar verdim ve pazartesi sabah 9 a 2 araçlık
    randevu aldım.bundan sonraki gelişmeleri buradaki dh ailesiyle paylaşmaya devam edeceğim.
    herkese güzel günler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmzylvvl

İyi Günler Kadir Bey. Size bir sorum olacak cevaplandırırsanız sevinirim.

Yaklaşık 22 ay önce Ankara Güven(siz) Otogazda aracıma Tomasetto Lpg Kiti takıldı. Uzun zamandan beri şamandıra ve yakıt göstergeleri bozuk olmasına ve bütün ısrarlarıma rağmen sorunlu parçaları değiştirmediler.

Forumdan öğrendiğime göre Uzun zaman önce Güven Otogazın bayiliğini iptal etmişsiniz.

Size sormak istediğim şu; İlsay Lpg'ye gelsem mağduriyetimin giderilmesi adına arızalı parçaları değiştirir misiniz?

Ayrıca siz hangi İlsay'dasınız? Bilgilendirirseniz sevinirim.

SAYGILARIMLA...

merhabalar, hoşgeldiniz foruma öncelikle,

evet çürük bayilerimizi tek tek eledik. bunlardan biride bahsettiğiniz bayimizdi. tabiki garanti belgeniz ile birlikte servisimize gelin probleminizi giderelim. adres olarak size pm attım. iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: barbaros24

merhaba kadir bey
    benim 2001 model italyan fiat marea elx aracım var ve ayrıca 2006 ford focus'u olan arkadaşımla beraber tomasetto lpg kiti taktırmak istiyoruz.
    bütün forumdaki yazıları okudum. (sizin yazılarınızda değil fakat diğer mareacılar arasında)fiat marealarda lpg de sorun olduğu ve iyi ustaya taktırılması gerektiği yazıyor.forumlarda israfil ustadan cok memnun kaldıkları yazılı. biz 11.01.2010 tarihinde randevu alıp sizin merkez olarak belirtiğiniz adreste taktırabilirmiyiz. ayrıca sitenizdeki fiyatlar geçerli fiyatlarmıdır 990tl/10 ay.lütfen hem sizinle tanışmak hemde lpg kitlerini taktırmak için bize randevu verebilirmisniz.umarım bu kadar araştırmamızdan sonra memnun kalırız.
    lütfen pm yoluyla yada siteden yazarak cevap bekliyorum.
    iyi çalışmalar

quote:

Orijinalden alıntı: barbaros24

kadir bey iyi günler
    herhalde bu aralar meşgulsunuz cevap hala gelmedi ..
    neyse ben sizin firmanızda lpg kiti taktırmaya karar verdim ve pazartesi sabah 9 a 2 araçlık
    randevu aldım.bundan sonraki gelişmeleri buradaki dh ailesiyle paylaşmaya devam edeceğim.
    herkese güzel günler..

merhabalar,

kusuruma bakmayın cevap yazamadım. gerçekten baya bi yoğunluk vardı. siz zaten randevunuzu almışsınız :) pazartesi görüşmek üzere. hoşçakalın.

• Merhabalar Kadir Bey;

Öncelikle ilginize teşekkürler. Fakat garanti belgesinin olduğundan emin değilim araca LPG benden önce takılmış fakat ruhsata ben işlettim ve garanti süresi dolmadı.

Sanırım sizin sisteminizde (bayiniz olması dolayısı ile) kayıtlıdır. Veya alabilir isem Güven Otogazdan yeniden Garanti Belgesi alarak size gelsem aynı şekilde yardımcı olursanız sevinirim.
  • sayın yetkililer kocaeli ilinde bir bayiiniz neden yok.. varsa da bayi ağının listesini göremiyoruz netten. Lpg ayarı yaptıracak bir yerimiz yok.Her sıkıntımızda sakaryaya mı gidecez.
  • ÖnceLikLe Merhaßa Demek isTiyorum... LPG SisTemLerinde HerkeSin ßir Takım SıkıntıLarı oLuyor ki Zaten MutLak ßi KusursuzLuğu Serviste ÇaLışan PersoneL ßiLe Kendi AraçLarında SağLayamıyorLardır. :)
    SadeTe GeLmek isTiyorum.
    ßenimde 97 ModeL 1.8 Motor Mazda 323 F Lantis ModeLinde ßir Aracım var. Üzerinde Tomasetto Sıralı Sistem MontajLı. İstanßuL'da ßu işe ßakaßiLen Gaz ayarı yapaßiLen ve Aracımı LPG yönünden Muayene EdeßiLecek ßir isTasyon var mı?
    Aracı OtoAygaz'ın ücretsiz Testlerine tabii tuttuğumda 3.000 devirde aracın değerleri yüksek çıktı. ßununla alakalı istanßuLda Nereye ßaşvuraßiLirm ?
    Diğer DurumLara GeLince
    Aracın çekişinde gidişinde duruşunda hiçßir sıkıntı yok 2. viteste tüpLe giderken 100ü geçiyor araç gaz fln kesmeden. Performansında da hiçßi sıkıntım yok. Maşallah yırTa yırTa gidiyor.
    tek sıkıntım devir ibresi 700 ile 1.000 devir arasında bazen gidip geliyor.
    Umarım istanßuLda ßu işe ßakan YetkiLi ve tecrüßeLi ßir servis ßuLaßiLirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmzylvvl

Merhabalar Kadir Bey;

Öncelikle ilginize teşekkürler. Fakat garanti belgesinin olduğundan emin değilim araca LPG benden önce takılmış fakat ruhsata ben işlettim ve garanti süresi dolmadı.

Sanırım sizin sisteminizde (bayiniz olması dolayısı ile) kayıtlıdır. Veya alabilir isem Güven Otogazdan yeniden Garanti Belgesi alarak size gelsem aynı şekilde yardımcı olursanız sevinirim.

bizde kayıt çıkmaya bilir. daha doğrusu şöyle bayi bize bilmiş ise çıkar ama zor gibi bahsedilen firmayla. siz yinede bi uğrayın ve belge almaya özen gösterin biz her zaman için tabiki bakarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynel0101

sayın yetkililer kocaeli ilinde bir bayiiniz neden yok.. varsa da bayi ağının listesini göremiyoruz netten. Lpg ayarı yaptıracak bir yerimiz yok.Her sıkıntımızda sakaryaya mı gidecez.

merhabalar, kocaelinde bayi çalışmalarımız devam ediyor. en kısa sürede umarım anlaşma sağlanır ve hizmet vermeye başlarız.
  • bende 2002 megane rxi aracımda 2yıldır Tomasetto lpg kiti kullanıyorum. cok cok cok memnunum ustelık taktırdıktan sonra bakım dahi usta yuzu gormedım. arabaya pek ozen göstermeme ragmen yakıtı cok ideal ve üstelik hıc bır sorun cıkarmadı.. kesınlıkle öneriyorum...
  • benım 2002 megane rxi'mde de tomasetto lpg kiti var ve cok mumnunum.

fakat bu aralar bır sorunum var. sehır ıcınde trafıkte arac bıraz zorlangıdında hararet cubugu ortayı bıraz gecıyor ve araba bujı-enjektor hatası varmıs gıbı teklemeye baslıyor. arac soguyunca normale dönuyor. yardım edebılecek mısınız?
  • sayın cem bey,

sistemimizden memnun olmanız güzel birşey ve buraya bunu paylaştığınız içinde teşekkür derim. profilinizde katıldığınız şehir yazmıyor. buraya veya oraya yazarsanız sizi bulunduğunuz servisimize yönledirip o ufak probleminizide gidermek isterim.
  • ilsay bey bide beni yönlendirseniz ?
  • Kadir bey özelden yazdım ama dönüş olmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtLantis34

ilsay bey bide beni yönlendirseniz ?

mrb lar. rolanti problemi varmış sanırım sizde. bunun nedeni genelde boğaz kelebeğinden veya rolanti motorundan yapabilir. bence öncelikle aracınızın kendi servisine gidip boğaz kelebeğini iyice temizlettirin ve rolanti motorunu kontrol ettirin. %90 probleminiz ortadan kalkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opt

Kadir bey özelden yazdım ama dönüş olmadı...

mrb. kusura bakmayın ama bana mesaj gelmedi tekrar atabilirmisiniz lütfen.
  • Kadir bey iyi günler... Benim de size bir sorum olacaktı.

Yaklaşık 1 ay önce ikinci el 2000 model bir Nissan Primera (1600cc, 100bg) aldım. Aldığımda arabanın üzerinde takılı olarak Tomasetto marka sıralı sistem vardı ve bende onu kullanıyorum. Fakat birkaç sıkıntım var. LPG filtresini, buji kablolarını, bujileri ve hava filtresini değiştirttim, antifreeze, aküyü kontrol ettirttim, gaz ayarı yaptırttım fakat geçmedi.

Problem 1: Hava sıcaklığı arabayı aldığım günden itibaren 10-18 derece arasında. Sabahları arabayı ilk çalıştırma esnasında benzin ile çalışıyor, fakat gaza geçtiği anda stop ediyor. Arabayı çalıştırıyorsunuz ve tekrar benzin ile açılıyor araba, 1km gidiyorsunuz ve ışıklarda durduktan sonra yine stop ediyor. Bu silsile 3-4 kere oluyor. Ayrıca benzinden gaza geçerken araba boğuluyor. Gaza bastığım halde devir saati 5-6 saniye 2000'de takılı kalıyor ve sonra kendine geliyor. Ama durduğunuz anda, ayağınızı gazdan çekerseniz yine stop ediyor. Bu arada arabanın rölanti deviri 1000-1300 arasında.

Problem 2: Bu problemi bazı zamanlarda yapıyor. Arabanın ısısında herhangi bir problem yok, ideal düzeyde. Uzun yolda 100km durmaksınzın yol yapmışım ve seyir halindeyken vitesi boşa aldığım zaman bir anda stop ediyor. Uzun yolda 10 kere bu işlemi yapıyorsam, 3ünde stop ediyor.

Problem 3: LPG ile arabayı yüksek devirde zorladığım zaman (1.vites-4000, 2.vites-6000, 3.vites-6000 gibi) vites değişiminde veya boşa aldığınızda araba anında stop ediyor. Farlar, kadran aydınlatması vs. elektrik kapanmıyor; fakat arabanın içerisinde bulunan küp şeker büyüklüğündeki LPG düğmesindeki ışıklar sönüyor. Güç bela durduktan sonra 2-3 kere marşa bastıktan sonra araba çalışıbiliyor. Bir kere basınca kesinlikle çalışmıyor. Ayrıca çok uzun süreli kontağı çevirmek gerekiyor.

Problem 4: Araçtaki en büyük derdim.... Ben Konya'da öğretmenim ve sürekli uzun yol yapıyorum. Hızım sabit 90km/s olacak şekilde seyahat ediyorum. Dur kalk yapmıyorum ve yaklaşık 100km aralıksız 90km/s ile yolculuk yapıyorum. Araç çok sakin kullanmama rağmen uzun yolda ortalama 9.5lt yakıyor (Yaklaşık 1.92TL/lt). Normalmidir sizce? Diğer öğretmen arkadaşlarda da aynı araçtan var ama farklı marka sıralı lpg'ler var. "Senin kullandığın gibi kullandığımızda 140-150 kuruş yakıyor" deniliyor. Ne yapmalıyım. Bana da biraz fazla gibi geliyor. Gaz ayarını Konya Otogaz 42 diye bir firmada yaptırdım.

Soru: Arkadaşlarımdan birisi Renault Clio marka arabasındaki Atiker marka sıralı lpg'nin önceden çok yaktığını söyledi. Sorunun lpg hortumlarının ve enjektörlerin hortumlarının uzun olmasından kaynaklandığını, hortumları kısalttırdığı zaman 1 litre LPG ile %15 daha uzun mesafe katettiğini söyledi. Benim aracımın fazla yakmasının sebebi hortum uzunlukları ya da montaj şekli olabilir mi? Ekte birkaç fotoğraf verdim.

-Hortum duruşu normalde 1. fotoğraftaki gibidir. Fakat hortumda katlanma, gaz akan kanalda daralma yoktur.
    -Hortumun açılmış hali 5. fotoğraftaki gibidir. Hortum orjinalinden bükümlü, kıvrımlı hatlar ile üretilmiş bir hortum.

Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. Neler yapmalıyım, neleri kontrol ettirmeli, değiştirmeliyim.
    İyi çalışmalar dilerim...

1-
    2-
    3-
    4-
    5-

• İyi günler Kadir Bey 2005 palio 1,2 8v araca Tomasetto sistem taktırmak için peşin 900 lira fiyat verdiler. Bu fiyat normal mi? Yani başka markaların parçaları takılıp fiyatı düşürebilirler mi? Bir de bu araca lpg uygun olur mu? Çünkü araç 1,6 kadar benzin yüketiyor. Acil cevaplarsanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_alb

Kadir bey iyi günler... Benim de size bir sorum olacaktı.

Yaklaşık 1 ay önce ikinci el 2000 model bir Nissan Primera (1600cc, 100bg) aldım. Aldığımda arabanın üzerinde takılı olarak Tomasetto marka sıralı sistem vardı ve bende onu kullanıyorum. Fakat birkaç sıkıntım var. LPG filtresini, buji kablolarını, bujileri ve hava filtresini değiştirttim, antifreeze, aküyü kontrol ettirttim, gaz ayarı yaptırttım fakat geçmedi.

Problem 1: Hava sıcaklığı arabayı aldığım günden itibaren 10-18 derece arasında. Sabahları arabayı ilk çalıştırma esnasında benzin ile çalışıyor, fakat gaza geçtiği anda stop ediyor. Arabayı çalıştırıyorsunuz ve tekrar benzin ile açılıyor araba, 1km gidiyorsunuz ve ışıklarda durduktan sonra yine stop ediyor. Bu silsile 3-4 kere oluyor. Ayrıca benzinden gaza geçerken araba boğuluyor. Gaza bastığım halde devir saati 5-6 saniye 2000'de takılı kalıyor ve sonra kendine geliyor. Ama durduğunuz anda, ayağınızı gazdan çekerseniz yine stop ediyor. Bu arada arabanın rölanti deviri 1000-1300 arasında.

Problem 2: Bu problemi bazı zamanlarda yapıyor. Arabanın ısısında herhangi bir problem yok, ideal düzeyde. Uzun yolda 100km durmaksınzın yol yapmışım ve seyir halindeyken vitesi boşa aldığım zaman bir anda stop ediyor. Uzun yolda 10 kere bu işlemi yapıyorsam, 3ünde stop ediyor.

Problem 3: LPG ile arabayı yüksek devirde zorladığım zaman (1.vites-4000, 2.vites-6000, 3.vites-6000 gibi) vites değişiminde veya boşa aldığınızda araba anında stop ediyor. Farlar, kadran aydınlatması vs. elektrik kapanmıyor; fakat arabanın içerisinde bulunan küp şeker büyüklüğündeki LPG düğmesindeki ışıklar sönüyor. Güç bela durduktan sonra 2-3 kere marşa bastıktan sonra araba çalışıbiliyor. Bir kere basınca kesinlikle çalışmıyor. Ayrıca çok uzun süreli kontağı çevirmek gerekiyor.

Problem 4: Araçtaki en büyük derdim.... Ben Konya'da öğretmenim ve sürekli uzun yol yapıyorum. Hızım sabit 90km/s olacak şekilde seyahat ediyorum. Dur kalk yapmıyorum ve yaklaşık 100km aralıksız 90km/s ile yolculuk yapıyorum. Araç çok sakin kullanmama rağmen uzun yolda ortalama 9.5lt yakıyor (Yaklaşık 1.92TL/lt). Normalmidir sizce? Diğer öğretmen arkadaşlarda da aynı araçtan var ama farklı marka sıralı lpg'ler var. "Senin kullandığın gibi kullandığımızda 140-150 kuruş yakıyor" deniliyor. Ne yapmalıyım. Bana da biraz fazla gibi geliyor. Gaz ayarını Konya Otogaz 42 diye bir firmada yaptırdım.

Soru: Arkadaşlarımdan birisi Renault Clio marka arabasındaki Atiker marka sıralı lpg'nin önceden çok yaktığını söyledi. Sorunun lpg hortumlarının ve enjektörlerin hortumlarının uzun olmasından kaynaklandığını, hortumları kısalttırdığı zaman 1 litre LPG ile %15 daha uzun mesafe katettiğini söyledi. Benim aracımın fazla yakmasının sebebi hortum uzunlukları ya da montaj şekli olabilir mi? Ekte birkaç fotoğraf verdim.

-Hortum duruşu normalde 1. fotoğraftaki gibidir. Fakat hortumda katlanma, gaz akan kanalda daralma yoktur.
    -Hortumun açılmış hali 5. fotoğraftaki gibidir. Hortum orjinalinden bükümlü, kıvrımlı hatlar ile üretilmiş bir hortum.

Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. Neler yapmalıyım, neleri kontrol ettirmeli, değiştirmeliyim.
    İyi çalışmalar dilerim...

1-
    2-
    3-
    4-
    5-

sayın murat bey,

aracınızın sıcaklığı 10-18 derece sanırım. sürekli bulunduğu sıcaklık bu ise direk olarak aracınızın NİSSAN servisine gidip termostatına baktırın. araçta ya hiç yok yada açık kalıyor. aracın sıcaklığını 90 derece olması lazım ısındıktan sonra. ayrıca size konya distribütörümüz olan firmanın bilgilerini pm atıyorum. oraya gidince isterseniz bizimle irtibata geçin isterseniz direk olarak aracınızı gösterin. problemlerinizi kesinlikle giderilecektir. iyi günler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: moritanya

İyi günler Kadir Bey 2005 palio 1,2 8v araca Tomasetto sistem taktırmak için peşin 900 lira fiyat verdiler. Bu fiyat normal mi? Yani başka markaların parçaları takılıp fiyatı düşürebilirler mi? Bir de bu araca lpg uygun olur mu? Çünkü araç 1,6 kadar benzin yüketiyor. Acil cevaplarsanız memnun olurum.

bu fiyatı hangi servisimizden aldınız. normal olarak rakam bu olamaz ama bir tanıdık vs. gibi giderseniz servise kendi işçilik ücretinden kısıp rakamlarda azda olsa oynama yapabiliyorlar. servisimizi söylerseniz ona göre evet veya hayır diyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.