Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
774
Cevap
6
Favori
139.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: safaozkan

quote:

Orijinalden alıntı: kaneko71

arkadaşlar arabamı yeni aldım ve ilk aracım. araçda tomasetto lpg var, anahatarın çalışma şekli nasıl( lpg ye geçtiği anahtarda belli mi?) benzine geçmek için G/P yazan yere mi basılıyor
    tşkler

aracı ilk çalıştırdığınızda benzindeyken fasılalı şekilde yanar gaza geçince ledler sabit yanar. lpg azaldığında tek ışık fasılalı şekilde yanmaya devam eder. benzine geçmek için g/p yazan butona basınız.

fiat punto alıcam 2006 model. 1.4 fire active. satıcı üzerindeki sıralı otogazın orjinal italyan tomasetto olduğunu söyledi. fakat konuyu okuduğumda endişelenmedim desem yeri. sizce bir sorun var ise nasıl anlarım acaba? ve alacak olduğum kişi ankarada bilekotogaz da taktırtmış. nedir tavsiyeniz vazmıgeçmeliyim bu araçtan? masraf çıkartsın istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 25 Haziran 2013; 1:22:38 >

• Buraya yazan Tomasetto servislerinden birine götür bence. En büyük sıkıntısı servis bulunmaması. Ben İstanbuldayım; 3 tane servis bulabildim. 2 tanesinin bilgisayarı ayar için gaz beynine bağlanamadı ve beni diğer servise yönlendirdi. O kadar güzel bir servis anlayışları var burdakilerin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NIGRA

quote:

quote:

arkadaşlar arabamı yeni aldım ve ilk aracım. araçda tomasetto lpg var, anahatarın çalışma şekli nasıl( lpg ye geçtiği anahtarda belli mi?) benzine geçmek için G/P yazan yere mi basılıyor
    tşkler

aracı ilk çalıştırdığınızda benzindeyken fasılalı şekilde yanar gaza geçince ledler sabit yanar. lpg azaldığında tek ışık fasılalı şekilde yanmaya devam eder. benzine geçmek için g/p yazan butona basınız.

fiat punto alıcam 2006 model. 1.4 fire active. satıcı üzerindeki sıralı otogazın orjinal italyan tomasetto olduğunu söyledi. fakat konuyu okuduğumda endişelenmedim desem yeri. sizce bir sorun var ise nasıl anlarım acaba? ve alacak olduğum kişi ankarada bilekotogaz da taktırtmış. nedir tavsiyeniz vazmıgeçmeliyim bu araçtan? masraf çıkartsın istemiyorum.

bizim araçta tomasetto var. Bir sikinti yaşamadik lpg ile ilgili. Safa beyin adresi vardi önceki sayfalarda arabayi ona gösterebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 25 Haziran 2013; 12:15:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

quote:

quote:

tşkler

bizim araçta tomasetto var. Bir sikinti yaşamadik lpg ile ilgili. Safa beyin adresi vardi önceki sayfalarda arabayi ona gösterebilirsiniz.

Tesekkur ederim

• quote:

quote:

quote:

quote:

tşkler

arkadaş bugün aracı gidip gördüm almaya karar verdim. hatta kapora bile bıraktım. fakat şöyle bir durum var. kafama takılan tek şey motor arıza ışığının yanık olması. satıcı arkadaş bunun tüple alakalı olduğunu söyledi. bugüne kadar bir sorun yaşamamış. fiat ve chevrolet araçlarda hepsinde görülüyormuş. benim bilgim olmadığı için soruyorum. buna takılmam mı lazım acaba? birde araç mayısta yeni çıkmış muayeden. 2015 e kadar muayeneli.. bir sorun olsa diyorum bu araç bu muayeneden geçmezdi diye düşünüyorum. acaba yanlış mı düşünüyorum..

yardımlarını bekliyorum acilen.. perşembe servise götüreceğim. ne demem lazım acaba?.. bu tarz bir durumla karşılaşan arkadaş varmı acaba?? ankara da hangi servisi onerirsiniz. Buji falan yeni degismis bir parca arizasindan mi yapar bunu neden yapar acaba... ilersi icon bir sorun olurmu gerci olsa 2006 model olurdu ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 26 Haziran 2013; 2:11:55 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tşkler

arkadaş bugün aracı gidip gördüm almaya karar verdim. hatta kapora bile bıraktım. fakat şöyle bir durum var. kafama takılan tek şey motor arıza ışığının yanık olması. satıcı arkadaş bunun tüple alakalı olduğunu söyledi. bugüne kadar bir sorun yaşamamış. fiat ve chevrolet araçlarda hepsinde görülüyormuş. benim bilgim olmadığı için soruyorum. buna takılmam mı lazım acaba? birde araç mayısta yeni çıkmış muayeden. 2015 e kadar muayeneli.. bir sorun olsa diyorum bu araç bu muayeneden geçmezdi diye düşünüyorum. acaba yanlış mı düşünüyorum..

yardımlarını bekliyorum acilen.. perşembe servise götüreceğim. ne demem lazım acaba?.. bu tarz bir durumla karşılaşan arkadaş varmı acaba?? ankara da hangi servisi onerirsiniz. Buji falan yeni degismis bir parca arizasindan mi yapar bunu neden yapar acaba... ilersi icon bir sorun olurmu gerci olsa 2006 model olurdu ama...

Aracınız şimdiden hayırlı olsun. LPG ile alakalı her hangi bir sorununuz için servisimize gelebilirsiniz.
    Detaylı öğrenmek istediğiniz bir konu var ise imzamdaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz

saygılar

• benim araç seat, bende de yanıyordu ama son 3-4 defadır shelden alıyorum yanmadı. ustam yanıp yanıp sönerse getir dedi, yoksa fazla takma demişti. ama sebebini önce bi öğrenmelisin. ben servise gitmiştim orda kodunu okuttuğumda tüpten olduğunu söylemişlerdi.
    Bu arada tomasettodan şimdilik memnunum şehiriçi şehir dışı karışık 247 km ye 16,4 lt ve
    297 km ye 21,1 lt harcadım.
    Yani 6,6-7,1 lt/100 km kuruş hesabı 16-18 kuruş maşallah.
  • DİKKAT DİKKAT. Tomasetto almayı düşünenler , aklından geçirenler. dinleyin... 2012 mart ayında sorunlarla başaldı macera montaj kasapları 3 gün beceremedi oldu diye verdiler sistem dondu,antifirz yerine su doldurdular. termastaı delmişler sıcak su beyne gitsin diye, 6 ay sonra enjektörlerden biri yandı, ısı sensörü bozuldu ve son bombaaa.. bu gün sorun oldugu için götürdüm. İncelediler. Enjektörlerden 2 si agır çalışıyormuş, değiştirin dedim garanti kapsamında araç.. OLMAZ dediler. enjektörü imal eden firma batmış temin edilmiyormuş. Başka firmayla anlaşmışlar. onuda ücretle takıyor 1 yıl garanti veriyormuş. Oda bozulunca ne olucak aynı hikaye başlayacak adamlar dolandırıcılık yapıyor... Aklınızı başınıza alın TOMASETTOO almayın ben yandım siz yanmayın. ANKARA İLSAY LPG bunlar getiriyor Türkiye'ye ben Adamların dibinde bu sorunu yaşıyorum gerisini siz düşünün....
  • herkese merhabalar aracım peu..206 tomasetto lpg takılı forumdaki yazının birçoğunu okudum kimi kelebeği değiştirmiş kimi benzin pompası kimi bujiler vs vs vs ben kahramanmaraştan yazıyorum haftada iki kez sırf arabanın teklemesinden dolayı sanayideyim ve benim değiştirmediğim parça neredeyse kalmadı (2 aydır) keşke sıralı sistemi değiştirseydim şimdiye karlıydım bile forumda okuduğum kadarıyla bu sorunun çözümü yok sanırım şimdi yarın yine gideceğim bir iki parça yine değişir 1 hafta daha sabredip eğer geçmezse (önceki aracım opelcorsaydı ve atiker takılıydı çok memnundum) atiker taktıracağım eğer bu sorunun bi çözümü varsa yazarsanız çok ama çok sevinirim bu olay başlamadan önce yakıttan çok memnundum şuan nerdeyse 40 daha az gidiyorum bir depo ile....
  • Aldigim vw polo classicte tomasetto takili ve aldigim gunden beri lpg arizasindan kurtulamadim cildirmak uzereyim,ankarada yasiyorum ve burada ilsay bakiyomus tomasettoya ama ilsay lpg de kapatmis artik dukkani,bu tomasettoya ankarada adam akilli bakan bi yer yookmu bilgisi olan varsa soylesin lutfen,arabadan sogudum resmen rolanti tutturamoyo stop edip duruyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

domates gibi bişey olmuş

zaten diğer lpg bayileri tomasetto deyince ; '' haa domates salçası mı '' deyip gülüyor.
  • aracım renault 19 1.6 rne enjeksiyonlu. sıralı tomasetto lpg var. sorunlarımı yazayım siz karar verin, araç benzinde iken rölanti 900 de sabit iken lpg de rölanti çubuğu fino kuyruğu gibi 300 ile 900 devirde takılıyor kafasına göre. ışıklarda yada 3000 devirlerde birden durmam gerektiğinde stop ediyor. bu sorun için 3 kez servise götürdüm. lpg servisi gaz kelebeğini temizlet geçer dedi. tam üç kez tekrarlaık bunu birer ay ara ile geçmedi. sonra bujiler kablolar bobinler derken değişmeyen yer kalmadı. tomasetto sayesinde aracım sıfırlandı :D sonra bazen gaz yemiyor aşırı bir titreme ve gaz yememe başlıyor. gaza köklememe rağmen gitmiyor sanki el freni çekilmiş gibi. ayrıca servis ağı az. Hatay da 3 servisi var. paranız varsa prince, brc taktırın, maddiyat kısıtlı ise atiker gibi servis ağı yaygın olanı takın. asla ama asla tomasettoya yaklaşmayın. arızayı geçtin usta bulamıyorsun. ben durumu ayarlayınca hemen gidip atiker zavoli tartarini den birini taktıracağım. bu sorunla ilgili SAFA ÖZKAN ı pm atmaya bekliyorum

• Aman aman! Bir daha Tomasetto mu tövbeee! Gerçi benden önceki sahibi taktırmış ama bana da iyi bir tecrübe oldu. Kiti öyle baştan savma takmışlar ki inanın kötü örnek diye müzeye kaldırırlar. Bunu yapan da İlsay Lpg

Regülatör aracın en tepesinde (Kaputa deyecek neredeyse), Enjektörler Allaha emanet tutturulmuş, Kit tomasetto ama ne şamandıra ne de tüp bu markayla alakasız, Gaz geçen hortuma hava hortumu takan o dingil ustanın da ellerinden öpmek isterim.. Bunun dışında saymadığım yüzlerce şey var. Aracımın benzinde en ufak sıkıntısı yok ancak lpg de ayağımı gazdan çekince hoplamai zıplama her türlü fantezi mevcut. İlsay'a ayar yaptırmaya gidiyorum her seferinde boğaz kelebeğin sorunlu diyip yolluyorlar. Kelebeğin temizliğini ve adaptasyonunu kendim yapıyorum.

Tomasetto iyi bir markadır belki. En azından İtalyan markası olduğu için tercih edilebilir. Ama İlsay Lpg şirketine kocaman bir

• Selamlar arkadaşlar. Yılların dizel kullanıcısıyım ama lpgli araç alma gibi büyük bir hata yaptım (307 sw). Araçtaki kit tomesettoymuş. Öncelikle şunu söyleyeyim ki motoru açınca diğer arabalarda gözüken lpg enjektörü benim gözümle göremediğim bir yerde, nerede olduğunu bilmiyorum. Araçtaki sıkıntılarım:
    1-Ciddi anlamda bir performans eksikliği var
    2- Bazen sanki gaz bitmiş gibi araba boğuluyor.
    3-Şu an hali hazırda bu markanın bir servisi var mı?

acil cevap bekliyorum, teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.