Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
774
Cevap
6
Favori
139.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: karakose

sayın ilsay sizlerden bir ricam olacaktı, ben arabamı ankaradan aldım arabamdaki tüp tomasetto büyük ihtimalle sizin orada taktırıldı aldığım araç sahibi lpg garanti kağıdını kaybettiği için veremedi sizlerle birebir görüşebileceğimiz irtibat telefonu varsagörüşebilirmiyiz ben arabanın şase numarasını versem burdan bana lpg garanti belgesi verebilirmisiniz.

mrb lar

size pm attım iletişim numaralarını
  • quote:

Orjinalden alıntı: luckishere

inşallah sorun çözülür. tşkler.

merak etmeyin kesinlikle çözülür
  • kadir beyin dikkatine

merhaba, tomasetto nun kalitesinden hiç şüphem yok, iki arkadaşım kullanıyorlar ve çok memnunlar. ama beni şüpheye düşüren, forumun peugeot bölümünde 406 hakkında herşey diye bi forum var, orada 406 ların rolanti sisteminin farklı oldugunu o yüzden LPG ye uyum sağlayamadığını yazmışlar, yani tavsiye edilmiyor... arabamdan çok memnunum ve sorun yaşamak istemiyorum, LPG taktıgınız 406 larda genel bi sııkıntı var mı. ve şu anki fiyatlarınız nedir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: egemens

kadir beyin dikkatine

merhaba, tomasetto nun kalitesinden hiç şüphem yok, iki arkadaşım kullanıyorlar ve çok memnunlar. ama beni şüpheye düşüren, forumun peugeot bölümünde 406 hakkında herşey diye bi forum var, orada 406 ların rolanti sisteminin farklı oldugunu o yüzden LPG ye uyum sağlayamadığını yazmışlar, yani tavsiye edilmiyor... arabamdan çok memnunum ve sorun yaşamak istemiyorum, LPG taktıgınız 406 larda genel bi sııkıntı var mı. ve şu anki fiyatlarınız nedir...

merhabalar,

evet peugeot genel serisinde aslında problem değil sizinde dediğiniz gibi rolanti sisteminin farklı olması montajı yapan usta dikkat etmez ise problem yaşıyor. ama dilerseniz size ister 406 ister farklı modeli referans verebilirim. doğru montaj yapıldığı taktirde kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız. rakamsal olarak ta 1.200 tl.

• Opel vectra b cdx aracıma 3 ay önce İzmir de Tomasetto sıralı sistem taktırdım. Genel olarak çok memnunum.Aracımda performans kaybı hiç olmadı .Yalnız bir sorun var . Aracım otomatik vites. 4. vites te 3500 devir üstünde otobanda 5 dakikadan fazla yol aldım mı oksijen sensörü arızası veriyor.Benzinde iken yapmıyor. Motoru susturup çalıştırdığımda arıza yeniden 3500 deviri aşana kadar yanmıyor. Taktırdığım yere sorduğumda Opellerde bu sorunun devamlı olduğunu bunu engellemenin bir yolu olmadığını zararının da olmadığını söylüyor. Ama seyir esnasında yanan bir arıza lambası ne kadar sinir bozucu olur tahmin edersiniz.Bu arada araçta katalizatör yerine susturucu var . Ne yapmam /yaptırmam lazım bu oksijen sensörü arıza ışığından kurtulmam için ? Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: teoboz

Opel vectra b cdx aracıma 3 ay önce İzmir de Tomasetto sıralı sistem taktırdım. Genel olarak çok memnunum.Aracımda performans kaybı hiç olmadı .Yalnız bir sorun var . Aracım otomatik vites. 4. vites te 3500 devir üstünde otobanda 5 dakikadan fazla yol aldım mı oksijen sensörü arızası veriyor.Benzinde iken yapmıyor. Motoru susturup çalıştırdığımda arıza yeniden 3500 deviri aşana kadar yanmıyor. Taktırdığım yere sorduğumda Opellerde bu sorunun devamlı olduğunu bunu engellemenin bir yolu olmadığını zararının da olmadığını söylüyor. Ama seyir esnasında yanan bir arıza lambası ne kadar sinir bozucu olur tahmin edersiniz.Bu arada araçta katalizatör yerine susturucu var . Ne yapmam /yaptırmam lazım bu oksijen sensörü arıza ışığından kurtulmam için ? Teşekkürler...

merhabalar,

aracınız sanırım 4 silindir. 6 silindir cdx değil. aracınıza hangi bayimizde taktırdınız onuda buraya yine yazınız. Daha sonra müsait olduğunuz zaman montajı yaptırdığınız bayiye gidip bizi aramalarını söylereseniz ve israfil usta ile görüşmek isteğinizi söylerleseniz size yardımcı olacak. ben şimdi kendisine bilgi verdim. burdan ince bir ayar ile veya ufak bir mekanik değişimle bu probleminizi ortadan kaldıracaklar. İyi günler dilerim

• quote:

Orjinalden alıntı: tomasetto ilsay

merhabalar,

aracınız sanırım 4 silindir. 6 silindir cdx değil. aracınıza hangi bayimizde taktırdınız onuda buraya yine yazınız. Daha sonra müsait olduğunuz zaman montajı yaptırdığınız bayiye gidip bizi aramalarını söylereseniz ve israfil usta ile görüşmek isteğinizi söylerleseniz size yardımcı olacak. ben şimdi kendisine bilgi verdim. burdan ince bir ayar ile veya ufak bir mekanik değişimle bu probleminizi ortadan kaldıracaklar. İyi günler dilerim

Evet aracım 2.0 4 silindir ve otomatik vites. Kiti taktırdığım yer Karabağlar Atlas oto. İlgilerinden işçiliğinden ve aracın veriminden çok memnunum. 175 kuruş /km gibi bir değer le kullanıyorum aracımı . İletişim bilgilerini de gönderebilirseniz bir dahaki gidişimde sizinle görüştürebilirim . İlginiz için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teoboz -- 5 Haziran 2009; 19:25:57 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tomasetto ilsay

merhabalar,

Evet aracım 2.0 4 silindir ve otomatik vites. Kiti taktırdığım yer Karabağlar Atlas oto. İlgilerinden işçiliğinden ve aracın veriminden çok memnunum. 175 kuruş /km gibi bir değer le kullanıyorum aracımı . İletişim bilgilerini de gönderebilirseniz bir dahaki gidişimde sizinle görüştürebilirim . İlginiz için teşekkürler...

size pm attım iletişim numaralarımızı. İyi günler

• Kadir bey pm attım konu ile ilgili ... teşekkürler...
  • quote:

Kadir bey pm attım konu ile ilgili ... teşekkürler...

evet pm nizi alıp cevap yazdım. pmde de bahsettiğim gibi servise gidiniz ve yine telefonlaşalım. internet üzerinden burdan sizin aracınıza bağlanıp gerekli düzeltmeleri yapacaz.
  • Merhabalar oldukça faydalı bir konu olmuş
    Aracımızda Tomasetto lpg var bazı küçük noktalar var ki akıl karıştırıyor.
    Araç yeni alındı 2005 model megane II
    Motor ve servis ışığı yanmakta. (Normalde yanmaması gerekiyormuş)
    Dün bakımdan aldık arabayı ve rölantide hafif bir titreme var ve yol bilgisayarında enjeksiyonu kontrol edin gibi bir ibare oldu bir çalıştırmada.
    Yardımcı olursanız seviniriz.
  • sayın berlin mühendisliğin dikkatine

merabalar ben amasyadan opel astra cd oto. araç sahibiyim. Araçımdaki sorunu 1 ay önceki yazılarımda sizlere yansıtmıştım ve aracımda tomasetto markalı tüp takılıdır. Ben Cuma günü Samsuna gelecegim saat 12 veya 1 civarlarında arabayı göstermeyi düşünüyorum demiştiniz ki gelirken haber verirseniz iyi olur demiştiniz.cuma günü müsait olurmusunuz? birde orda kimle iiletişim kuracağım telefonla aramam gerekiyor mu?cevab yazarsanız memmnun olurum .
  • Sn. Karakose,

buyrun gelin, ama lütfen o saatlerde gelmeye çalışın, belki biraz sizi bekletebiliriz o ara sohbet ederiz :)

Adım Semih, telefon numaramız;

0362 238 0 888

Sevgilerimle,

quote:

Orjinalden alıntı: karakose

sayın berlin mühendisliğin dikkatine

merabalar ben amasyadan opel astra cd oto. araç sahibiyim. Araçımdaki sorunu 1 ay önceki yazılarımda sizlere yansıtmıştım ve aracımda tomasetto markalı tüp takılıdır. Ben Cuma günü Samsuna gelecegim saat 12 veya 1 civarlarında arabayı göstermeyi düşünüyorum demiştiniz ki gelirken haber verirseniz iyi olur demiştiniz.cuma günü müsait olurmusunuz? birde orda kimle iiletişim kuracağım telefonla aramam gerekiyor mu?cevab yazarsanız memmnun olurum .

• merhabalar,
    Benim iki sorum olacak.
    İlki garanti belgemi almadım ama faturam elimde. Herhangi bir durumda fatura garanti yerine geçer mi?
    İkincisi arabamda ara sıra çekiş problemi oluyor. 1500 km oldu taktıralı ama tadı pek yok çekişte. Ankara'da İlsay'a veya Samsun'da Berlin'e uğrayacağım mutlaka. İki arkadaştan biri cevaplarsa sevinirim. Bu performans düşüklüğünü nasıl giderebilirim? Defalarca ayar yapıldı artık ustanın yanına gitmeye utanır oldum. Yakıt iyi. Şehir içi klima açık 0,167 kuruş yakıyor. Ama arabada performans düştü.
    İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Opt

Merhabalar oldukça faydalı bir konu olmuş
    Aracımızda Tomasetto lpg var bazı küçük noktalar var ki akıl karıştırıyor.
    Araç yeni alındı 2005 model megane II
    Motor ve servis ışığı yanmakta. (Normalde yanmaması gerekiyormuş)
    Dün bakımdan aldık arabayı ve rölantide hafif bir titreme var ve yol bilgisayarında enjeksiyonu kontrol edin gibi bir ibare oldu bir çalıştırmada.
    Yardımcı olursanız seviniriz.

merhabalar kusura bakmayın bu ara baya bi yoğunluk olduğundan dolayı foruma vakit ayıramadım.

sizinde bahsettiğiniz gibi arıza lambası yanmaması gerekiyor. şimdi yol bilgisayarında şayet enjeksiyonu kontrol edin gibi bir ibare çıktı ise bu aracın kendi benzin düzeneğinde bir problem olduğunu gösterir. rölantide titreme yapması bu yöndede olabilir. yani sonuçta araç düzenli çalışmadığı kesin ve otomatikmen arıza lambasıda bunun için yanıyor. aracı servisinize götürüp bilgisayarda arıza lambası neden yandığına bi baksınlar sonra ondan yola çıkarak yol bilgisayarındaki o yazının anlamına baksınlar. yani aracınızın benzinde herhangi bir problemi lpg de neredeyse 3 katına çıkıyor. yine şikayetleriniz devam eder ise dilerseniz buradan dilerseniz mail yoluyla bana ulaşıp bayimize yönlendireyim. İyi günler

• quote:

Orjinalden alıntı: trashy

merhabalar,
    Benim iki sorum olacak.
    İlki garanti belgemi almadım ama faturam elimde. Herhangi bir durumda fatura garanti yerine geçer mi?
    İkincisi arabamda ara sıra çekiş problemi oluyor. 1500 km oldu taktıralı ama tadı pek yok çekişte. Ankara'da İlsay'a veya Samsun'da Berlin'e uğrayacağım mutlaka. İki arkadaştan biri cevaplarsa sevinirim. Bu performans düşüklüğünü nasıl giderebilirim? Defalarca ayar yapıldı artık ustanın yanına gitmeye utanır oldum. Yakıt iyi. Şehir içi klima açık 0,167 kuruş yakıyor. Ama arabada performans düştü.
    İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.

merhabalar,

ilk sorunuz, faturanız garanti belgesi yerine tabiki geçer. ama servisimize uğradığınız zaman garanti belgesini muhakkak isteyin. çünkü garanti belgesinde kullanma kılavuzu, türkiye geneli bayi listesi, bakım aralıkları yazmaktadır. her bakıma geldiğnizide aracınıza neler yapılmış işleniyor. gelme şansı olarak da dilerseniz bize Ankara İlsay'a dilerseniz Samsun Berlin'e hangisine yakınsanız gelebilirsiniz. aracınızın son ince ayarları yapılıp sizi yolcu etmek isteriz. İyi günler

• Sn İlsay;
    Mutlaka gelip ziyaret edeceğim sizi. Umarım son bir ayarla düzelecektir çekiş problemi. Garanti belgesini alabilecek zamanım olursa alacağım. Yoksa fatura ile gelirim yanınıza. Çünkü işim gereği fazla izin alamıyorum.
    İlginiz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trashy -- 19 Haziran 2009; 14:31:18 >
  • quote:

merhabalar kusura bakmayın bu ara baya bi yoğunluk olduğundan dolayı foruma vakit ayıramadım.

sizinde bahsettiğiniz gibi arıza lambası yanmaması gerekiyor. şimdi yol bilgisayarında şayet enjeksiyonu kontrol edin gibi bir ibare çıktı ise bu aracın kendi benzin düzeneğinde bir problem olduğunu gösterir. rölantide titreme yapması bu yöndede olabilir. yani sonuçta araç düzenli çalışmadığı kesin ve otomatikmen arıza lambasıda bunun için yanıyor. aracı servisinize götürüp bilgisayarda arıza lambası neden yandığına bi baksınlar sonra ondan yola çıkarak yol bilgisayarındaki o yazının anlamına baksınlar. yani aracınızın benzinde herhangi bir problemi lpg de neredeyse 3 katına çıkıyor. yine şikayetleriniz devam eder ise dilerseniz buradan dilerseniz mail yoluyla bana ulaşıp bayimize yönlendireyim. İyi günler

Alakanız için teşekkür ederim. Serviste gösterdiğimizde herhangi bir sorun olmadığı söylendi keza bilgisayarda o şekilde.Enjeksiyon yazısı başka çıkmadı.
    Uyarı ışıkları servisten kapatıldı ancak bir sonraki gün tekrar yandı.
    Hem bakım hem ayar(dönem dönem bakılması iyi olur diyorlar) için Antalya Önder bayinize gittiğimizde ise tam bir çözümsüzlük ile karşılandık.

• quote:

Orjinalden alıntı: trashy

Sn İlsay;
    Mutlaka gelip ziyaret edeceğim sizi. Umarım son bir ayarla düzelecektir çekiş problemi. Garanti belgesini alabilecek zamanım olursa alacağım. Yoksa fatura ile gelirim yanınıza. Çünkü işim gereği fazla izin alamıyorum.
    İlginiz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

rica ederim. garanti belgesini bizim buraya geldiğiniz zaman da alabilirsiniz. faturayı yanınızda getirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Opt

Alakanız için teşekkür ederim. Serviste gösterdiğimizde herhangi bir sorun olmadığı söylendi keza bilgisayarda o şekilde.Enjeksiyon yazısı başka çıkmadı.
    Uyarı ışıkları servisten kapatıldı ancak bir sonraki gün tekrar yandı.
    Hem bakım hem ayar(dönem dönem bakılması iyi olur diyorlar) için Antalya Önder bayinize gittiğimizde ise tam bir çözümsüzlük ile karşılandık.

peki arıza lambalarını söndürmek için obd yi takıyolar ya ne arızası gösteriyor bilgisayar, ona hiç baktınız mı
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.