Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracınızın yakıt ayarı yüksek ayarlanmış olabilir,
    ateşleme sisteminizde bir sorun olabilir,
    katalizatorünüz tıkalı olabilir,

aracı görmemiz gerekir, müsait bir zamanınızda Samsun'a uğrayabilirseniz elimizden geleni yaparız.

Ama ondan önce ateşleme sisteminizi motor ustanıza göstertiniz , muhtemelen bundan kaynaklanıyor.

Saygılarımla,

quote:

Orjinalden alıntı: karakose

bu yazıyı berlin mühendisliğine yazma gereksinimi hisssettim kendimde
    ilk olarak iyi günler merabalar.
    gördüğüm kadarıyla bana en yakın tomasetto yetkili bayisi samsun berlin mühendislik ben amasyalıyım
    arabamdaki sorunu yazmıştım tekrar yazayım
    araba 120 geçtiğinde (sadece 120yi geçince yapıyor)gazdan ayağımızı aldığımızda arkadan benim izlenimlerime göre ekzozdan patlama sesi gibi ses geliyor bu neden olabilir ve nasıl giderilebilinir
    cevap yazarsanız memnun olurum

• sayın berlin mühendislik ilginizden dolayı teşekkür ederim.gördüğüm kadarıyla sizler BRC SERVİSİSİNİZ fakat bende TOMASETTO marka tüp var geldiğimde benim arızayı girebilirmisiniz ,sizin için bir sorun olur mu?
    gelmişken birde bir sorum daha olacaktı arabada bazen musluk şeklinde bir uyarı lambası yanıyor dediklerine göre motor arızası diyorlar bu arıza da giderilebilinir mi ?birde tam aders siniz verirseniz iyi olur 1 ay yada 2 ay içerisinde gelmeyi düşünüyorum tabiki bu sorunlarımı giderebilirsek benim araçım 2000 model opelastra cd otomatik bu konuda bana yardımcı olurmusunuz suluovadan fevzi karaköse
  • brc servisiyim, ama aynı zamanda tomasetto servisiyim, merak etmeyin, tomasetto sistemi üzerinde 14 yıllık bir tecrübemiz var, emin ellerdesiniz.

Gülsan sanayi sistesinde garanti bankasının 2 arka caddesindeyim. (Gülsan San.Sit.38.Sk. No:43 SAMSUN)

Başımın üzerinde yeriniz var, istediğiniz zaman buyrun, yalnız 1 gün önceden telefon açın lütfen.

quote:

Orjinalden alıntı: karakose

sayın berlin mühendislik ilginizden dolayı teşekkür ederim.gördüğüm kadarıyla sizler BRC SERVİSİSİNİZ fakat bende TOMASETTO marka tüp var geldiğimde benim arızayı girebilirmisiniz ,sizin için bir sorun olur mu?
    gelmişken birde bir sorum daha olacaktı arabada bazen musluk şeklinde bir uyarı lambası yanıyor dediklerine göre motor arızası diyorlar bu arıza da giderilebilinir mi ?birde tam aders siniz verirseniz iyi olur 1 ay yada 2 ay içerisinde gelmeyi düşünüyorum tabiki bu sorunlarımı giderebilirsek benim araçım 2000 model opelastra cd otomatik bu konuda bana yardımcı olurmusunuz suluovadan fevzi karaköse

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkerbalta

quote:

Orjinalden alıntı: ilkerbalta

İlsay dan Kadir Bey bundan 1 hafta önce arıza lambam yandı sizin Başkent Sanayi şubenizde arkadaşlar söndürdüler ama şimdi tekrar yandı arıza lambası sürekli bu şekildemi devam eder yada bunun sürekli yanmaması sağlanabilirmi Çözümü nedir bilgi verirseniz sevinirim.
    KADİR BEY BUNAAN 1 HAFTA ÖNCE YAZMIŞTIM. FAKAT MEŞGULDUNÜZ HERHALDE CEVAP ALAMADIM ŞİMDİ CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.BU ARADA ARIZA LAMBAM KENDİLİĞİNDEN SÖNDÜ AMA 4 GÜN SONRA TEKRAR YANDI ŞU ANDA ARIZA LAMBASI YANIYOR. ÇÖZÜM LÜTFEN

ilker bey kusura bakmayın sanırım gözden kaçmış, arıza lambası genel olarak katalizörden dolayı yakabiliyor. bunun için harici role takılabiliyor. yine müsait olduğunuz bir zaman bizim merkeze gelirseniz probleminizi ortadan kaldıralım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomasetto ilsay -- 12 Mayıs 2009; 10:14:11 >

• slm kadir bey ben konyadan selçuk 93 opel vectra a 2,0 115 ps aracımda eski tip lpg sistemi var tek noktadan enjeksiyonlumu ne derler bilmem aracım genel olarak 215-220 civarlarında yakıt tüketimi var ben bunu sıralı sistem e çevirsem yakıtta düşme olurmu benim aracın ortalama sıralı sistemde ki yakıt sarfiyatı nedir saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ebabil__

slm kadir bey ben konyadan selçuk 93 opel vectra a 2,0 115 ps aracımda eski tip lpg sistemi var tek noktadan enjeksiyonlumu ne derler bilmem aracım genel olarak 215-220 civarlarında yakıt tüketimi var ben bunu sıralı sistem e çevirsem yakıtta düşme olurmu benim aracın ortalama sıralı sistemde ki yakıt sarfiyatı nedir saygılar

selçuk bey merhabalar,

aracınız 4 nokta enjeksiyonlu ve emilatör sistemi ile düz sistem takılmış anladığım kadarıyla. şimdi aracın yakıt durumunu etkileyen birçok etken mevcut. sizin aracı kullanma şekliniz ( performanslı veya sakin ) aracınızın bakımı ( ateşleme sistemi vs. ) birçok etken mevcut. ama sıralı sistemde şu kesinlikle var. benzinde aracınız ne kadar yakıyor ise %40 ile %50 arasında tasarrufunuz mümkün.
  • sayın berlin mühendislik yetkilileri ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.Bilmiyorum beni hatırladınız mı amasyadan opel astra cd sahibiyim dediğiniz gibi arabanın ateşlemelerini (dört adet bujılerini ) değiştirdim hava filtresini değiştirdim fakat arkadaki patlamam devam ediyor başka burda yapmam dereken bakım var mı? bir ay sonra samsuna gelmeyi düşünüyorum hem bu arıza için, hem de arabanın rutin bakımları için sizce uygun mudur?benim aarabamda bir kaç sorun var inşaallah geldiğimde orda halllede biliriz şimdiden teşekkür ederrim
  • ayrıca yeni ögrendim benim tomasetto markalı tüpün garantisi varmış fakat satınaldığım arabanın sahibi garantiyi bulamamış yani elim de hiçbir garanti belgesi yokarabanın üzerindeki tüpden yola çıkarak tüpün garantili olup olmadığına dair bilgi edine bilirmiyiz yada garantiye ulaşmamız için ne gibi bigiler lazım bana samsuna geldiğimde bu garanti belgesi lazım olurmu yada sizin kayıtlarınızdan çıkarmı beni bilgilendrirseniz sevirim teşekkür ederim.
  • Sayın karakose,

buyrun gelin, elbette sizin sorunlarınızı çözmek için varız, aracınızın nerede montaj yapıldığını öğrenebilirseniz belki kayıtta garanti belgesinin bir kopyasını tutuyordur ilgili kurum, yada ne zaman montaja gelindiği kayıtı vardır.

Aksi halde sistemden maalesef göremiyoruz.
  • arkadaşlar gerçekten tomasetto mükemmel uyum sağladı. taktırdığımdan bu yana yaklaşık 2000 km yaptım toyota corolla 1,6 terra otomatik için uzun yolda 13 krş şehir içinde 16-17 krş yakıyor şu ana kadar hiç bir problemle karşılaşmadım ve performans düşüklüğü hiç olmadı. teşekkürler tomasetto
  • sayın ilsay cumartesi günü aracımı sizin oraya götürdüm götürme sebebim rölantide titremesi ve yokuşlarda gaz birden yememesi ayarlama yapmışsınız öncelikle teşekkürler fakat şimdide her vites değiştirmemde arabada tekleme olmaya başladı bunun sebebi nedir acaba bilgi verebilirmsiniz. sorun neredendir acaba teşekkürler şimdiden
  • pardon her vites değiştirmemde 2000 devire gelene kadar tekleme yapıyor.2000 devirin üstündeyken tekleme olmuyor.
  • Öncelikle herkese iyi günler, dün arabama ısrarlı tavsiyeler sonucu Tomasetto lpg kiti taktırdım takıldığı yer İzmir (takan yerin şuan için isimi önemli değil) cihaz arabaya takıldıktan sonra ayarlanması için bilgisayara bağlandı bir türlü rolanti ayarı tutturulamadı, beyin değiştirildi, orası burası derken enson enjektörlerde sıkıntı olabilir denildi. Mavi plastik başlı enjektör takımı çıkarılıp üzerinde 2006 yılı tarihi yazılı KIRMIZI PLASTİK başlı enjektör takımı monte edildi(üzerinde 2006 yılı imalalat tarihini ben gördüm)!! arabada rolantide vurma, titreme sesi geliyor. İkinci ayarda bu sorun kalkacak denildi. Kırmızı 2006 yılı imalatı parça için ise abi senin arabaya bu uyumlu denilerek geçiştirildi. LÜTFEN BU 2006 YILI imalatlı parçanın ve diğer sıkıntıların normal olup olmadığı biri bana söylesin!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: msh45msh

arkadaşlar gerçekten tomasetto mükemmel uyum sağladı. taktırdığımdan bu yana yaklaşık 2000 km yaptım toyota corolla 1,6 terra otomatik için uzun yolda 13 krş şehir içinde 16-17 krş yakıyor şu ana kadar hiç bir problemle karşılaşmadım ve performans düşüklüğü hiç olmadı. teşekkürler tomasetto

uyum sağlamama gibi birşey yoktur zaten. gerçeketen güzel ve doğru montaj olduğu taktirde hiçbir problemle karşılaşmazsınız. aracınızın değerleride gayet düzgün. iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: luckishere

sayın ilsay cumartesi günü aracımı sizin oraya götürdüm götürme sebebim rölantide titremesi ve yokuşlarda gaz birden yememesi ayarlama yapmışsınız öncelikle teşekkürler fakat şimdide her vites değiştirmemde arabada tekleme olmaya başladı bunun sebebi nedir acaba bilgi verebilirmsiniz. sorun neredendir acaba teşekkürler şimdiden

quote:

pardon her vites değiştirmemde 2000 devire gelene kadar tekleme yapıyor.2000 devirin üstündeyken tekleme olmuyor.

hmm sizden ricam tekrar müsait olduğunuz zaman servisimize uğrarsanız o probleminizde giderilecektir merak etmeyin. yalnız aracınızı getirdiğinizde muhakak bunları belirtin, daha önce rölantide titreme olduğunu onun giderildiği ama 2000 devire kadar şimdi de tekleme olduğunu. iyi günelr dilerim

• quote:

Orjinalden alıntı: iceaga

Öncelikle herkese iyi günler, dün arabama ısrarlı tavsiyeler sonucu Tomasetto lpg kiti taktırdım takıldığı yer İzmir (takan yerin şuan için isimi önemli değil) cihaz arabaya takıldıktan sonra ayarlanması için bilgisayara bağlandı bir türlü rolanti ayarı tutturulamadı, beyin değiştirildi, orası burası derken enson enjektörlerde sıkıntı olabilir denildi. Mavi plastik başlı enjektör takımı çıkarılıp üzerinde 2006 yılı tarihi yazılı KIRMIZI PLASTİK başlı enjektör takımı monte edildi(üzerinde 2006 yılı imalalat tarihini ben gördüm)!! arabada rolantide vurma, titreme sesi geliyor. İkinci ayarda bu sorun kalkacak denildi. Kırmızı 2006 yılı imalatı parça için ise abi senin arabaya bu uyumlu denilerek geçiştirildi. LÜTFEN BU 2006 YILI imalatlı parçanın ve diğer sıkıntıların normal olup olmadığı biri bana söylesin!!

sizede iyi günler,

sizden ricam, aracınızın bilgilerini ve montajı yaptırdığınız servisin ünvanlarını bana pm yoluyla gönderebilirseniz sevinirim. gerekli işlem yapılacaktır.

• sayın ilsay forum da hallolmuyacağını bildiğim için 19 mayıs da geldim sağolsun lar arkadaşlar uğraştı ve sibob ayarından dolayı olduğunu söylediler servise gitmemi ve sibob ayarını yaptırmamı sölediler ben de aynı gün içinde servise gittim sibob ayarı ve tüm 10.000 bakımlarını hepsini birden yaptırdım öle geldim ve sorunum yine hallolmadı ve sabah 8 de çıktım 2 ye kadar bu ilerle uğraştım sağolsun servisteki arkadaşımız bayağı bir uğraştı ve yapamadı. okadar uğraşıp çözümü bulamayınca bana aracınız benzinde azda olsa titrediğini bunun gazla alakası olmadığını söledi. sonra benzindeki titretmeyi hallettirip öle gelin bakalım dendi.bugün servisimi aradım servisteki arkadaşlara durumumu anlattım abi araba canavar gibi benzinde hiç sorunu yok dendi %100 sorun tüpden dedi. ben şimdi ne yapıyım.
  • quote:

sayın ilsay forum da hallolmuyacağını bildiğim için 19 mayıs da geldim sağolsun lar arkadaşlar uğraştı ve sibob ayarından dolayı olduğunu söylediler servise gitmemi ve sibob ayarını yaptırmamı sölediler ben de aynı gün içinde servise gittim sibob ayarı ve tüm 10.000 bakımlarını hepsini birden yaptırdım öle geldim ve sorunum yine hallolmadı ve sabah 8 de çıktım 2 ye kadar bu ilerle uğraştım sağolsun servisteki arkadaşımız bayağı bir uğraştı ve yapamadı. okadar uğraşıp çözümü bulamayınca bana aracınız benzinde azda olsa titrediğini bunun gazla alakası olmadığını söledi. sonra benzindeki titretmeyi hallettirip öle gelin bakalım dendi.bugün servisimi aradım servisteki arkadaşlara durumumu anlattım abi araba canavar gibi benzinde hiç sorunu yok dendi %100 sorun tüpden dedi. ben şimdi ne yapıyım.

o zaman şöyle yapalım. sizi ustanız ve bizim buradaki ustalar ile arada bırakmamak için, dilerseniz bize dilerseniz ustanıza gittiğinizde birbirleriyle irtibata geçirin. mesala bizim buraya gelin bizim burdan ustamız sizin aracınızın ustasını arayıp birbirlerine anlatsınlar. problem neyse çözülsün. iyi günler.

• sayın ilsay sizlerden bir ricam olacaktı, ben arabamı ankaradan aldım arabamdaki tüp tomasetto büyük ihtimalle sizin orada taktırıldı aldığım araç sahibi lpg garanti kağıdını kaybettiği için veremedi sizlerle birebir görüşebileceğimiz irtibat telefonu varsagörüşebilirmiyiz ben arabanın şase numarasını versem burdan bana lpg garanti belgesi verebilirmisiniz.
  • inşallah sorun çözülür. tşkler.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.