Şimdi Ara

Tom Clancy's The Division (2016) [ANA KONU] (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.761
Cevap
56
Favori
158.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bi sorum olacak takım arkadaşın hile kullanıyorsa sen de banlanır mısın?
  • Vrataski V kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an için itemleri hızlı olarak düşürmek ya resistans yada dz bosslarını farmlamaktan geçiyor.Bu iki seçenek dışında classified/egzotik item kolay düşmüyor.Resistansda 3 adet oynanabilir yer mevcut(west side pier bölgesinde carrier,pier 93 ve powerhouse) bunlardan herhangi birini oynayıp resistans cachelerini açarsanız içlerinde classified yada egzotik item düşme şansı çok yüksek oluyor.Bazende normal gearset itemi atabiliyor.Dark zone bosslarınıda farmlayarak yine classified gearset/egzotik silahlar yada talentleri iyi olan silahları düşürebilirsiniz.Bunların düşme şansları Nisan 12 de gelecek olan yamayla artırılacak.

Haftalık yenilenen İncursionları ve legendaryleri her hafta bir kez yaparsanız yeterli çünkü bu görevlerin her biri içerisinden egzotik item düşen bir adet exotic cache(beraberinde div tech) veriyor ve bu cacheler haftada her görevden sadece bir kez düşüyor.Legendaryler görevlerden drop şansınıda yine önümüzdeki güncellemede artıracaklar.Eğer şu an herhangi bir classfied setiniz yoksa toplamak için global eventler dışında en iyi zaman 12.sinden sonra gibi görünüyor.Gelecek olan güncelleme sonrası vendorde artık classfied cache satılacak ve içerisinden bir adet garanti classified item düşecek ayrıca item düşme şanslarıda global olarak oyunun her bölgesinde artacak.

Kullandığım tüm classified setleri(striker,nomad,predator,d3-fnc,lone star,alpha bridge vs.) global eventler ve resistancedan elde ettim.Bu nedenle global eventlerde resistance yada dz farma göre çok daha hızlı toplarsınız.Bu ay yeni bir event daha olacak.

• Tamamdır çok teşekkürler.
  • 1.8.1 yaması geldi. 4.6 GB
  • 1.8.1 güncelleme notları ve içeriğinden State Of The Game yayınlarında bahsedilmiş PTS sunucularındada denenmişti.Ana oyuna gelen güncelleme içerikleride aynen PTS de olduğu gibi değiştirilmeden oyuna aktarılmış.Bu güncellemede öne çıkan değişiklik temelde Division Tech üzerine olsada yinede önemli güncellemeler var.

1.8.1 güncellemesi ile birlikte ;

Günlük kombat,kraft,dark zone ve survival görevleri tamamlandığında her bir görev sonunda elde edilen cachelerden 25 Div Tech elde ediliyor.Örneğin Dark Zoneda istediği görevi tamamladığınızda kazandığınız cache 25 Div Tech bırakıyor.Aynı durum diğer günlük görevler içinde geçerli.Haftalık görevlerde(Open World,Underground ve Survival) tamamlandığında ise her birinden ayrı ayrı 100 Div Tech düşüyor.Season passla 15 günde bir açık dünyaya gelen Supply Droplar hem classified atma şansına sahip hemde 100 Div Tech bırakıyor.Önceden açık dünya dropları genelde alınmıyordu fakat şu an değerlendi.Dark Zone droplarından ise Div Tech düşmüyor.Division Techler item ve silahlarınızı optimize etmede gerekli olduğundan dolayı her bir optimizasyon işlemide 50 Div Tech harcadığından toplaması Dark Zone dışında pek kolay olmuyordu artık bu güncellemeyle Div Tech elde etmek dolayısıylada optimizasyon daha kolaylaşmış oldu.

İki mevcut görev için Legendary zorluk seviyesi eklendi.Amherst’s Apartment ve Grand Central Station görevleri mevcut zorluk seviyeleri dışında Legendary seviyesindede oynanabiliyor.Her iki görev sonundada bosslara ek olarak Hunter geliyor ve bu Hunterlar sürekli Egzotik item atıyor.Bu nedenle egzotik item için yeni eklenen görevleri farmlamak bu itemlere ulaşmak için en hızlı yol gibi görünüyor.Ayrıca güncelleme notlarında yer alan Legendary görevlerin %20 şansla Classified atmasıda en çok bu iki görevde görülüyor.Görev sonlarında çoğu kez bir yada iki item classified yada egzotik oluyor.Her iki görevinde classified ve egzotik atma oranı diğerlerine göre daha fazla gibi duruyor.

Güncellemede mevcut setlerde herhangi bir nerf yada buff mevcut değil sadece Firecrest için bir düzeltme sözkonusu onun dışındaki setlerde herhangi bir değişiklik yapılmamış.Global Event vendoründe artık event setleri için ayrı ayrı classified cacheler gelmiş.Örneğin en son yapılan Event olan Ambushda yer alan setlerden Alpha Bridge için ayrı Hunter Faith için ayrı satın alınabilen cacheler var ve bunları aldığınızda o sete ait olan bir classified item elde ediyorsunuz.Bu cacheler 3000 GE Kredisi ile alınabiliyorken Superior Cacheler 1500 GE Kredisi istiyorlar.Önceden 900 Kredi ile açılan Basic Cacheler ise artık kaldırılmış.Beraberinde Div Tech,Weapon Kit gibi craft malzemeleride düşüyor.Terminaldeki vendorde 2500 Phoenix kredisi ile alınabilen classified cachelerde yine eklenen yeniliklerden biri olarak yer alıyor.

Classified ve egzotik atma oranlarında bahsedildiği gibi iyileşme var.Bu nedenle oyuna ara verdiyseniz yada geri dönmek istiyor fakat yeniden set dizme konusunda hızlıca çözüme ulaşmak istiyorsanız şu an tam zamanı çünkü classified set toplamak için saatlerce resistans oynamak gerekiyordu fakat şu an yer alan drop oranlarıyla istediğiniz setleri toplama konusunda eskisi kadar uzun saatler grind yapmanıza gerek kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 14 Nisan 2018; 1:45:57 >

• Bu nasıl şans artırma anlamadım. Yamadan beri 1 haftadır legendary missionları, HVT missionlarını, açık dünya bosslarını vs. yapıyorum, düşen 2 classified, 1 exotic.

Resistance uğraştığına değiyor sadece.
    Hocam yamadan sonra legendary görevlerden özellikle yeni gelenlerden çoğu kez minumum 1 classfied yada 2 tane classfied gear itemi düştü ayrıca egzotik cachelerdende bolca Bullfrog ve The Showstopper düşürdüm.Önceden damascus,colonel holster gibi işe yaramayan itemleri atarken yeni güncellemeden artık işe yarar egzotikler düşüyor.Yeni legendary görevlerdeki Hunterlar zaten garanti olarak egzotik atıyorlar.Dark Zonedada düşme şansı yine yükselmiş sadece HVT leri yapmayın onlardan Classfied düşmüyor egzotik olarakta ya Midas yada Hildr/Eir atıyor.

Açık dünya Bosslarındada izlediğim kadarıyla düşme oranı çok yüksek değil evet genel olarak düşme oranlarını artırdılar ama açık dünya bossları diğerlerine göre daha az egzotik yada classfied atıyor yada hiç düşmüyor.Ayrıca görevleri solo yada grup içinde mi yapıyorsunuz eğer grupta yaparsanız düşme şansı daha yüksek oluyor.

Oyun temelde bunun üzerine kurulu olduğundan oyuncuya her itemi hemen sunmuyor ne kadar çok oynarsanız bir o kadar item elde etme şansınız oluyor.Bazen hiç düşmeyeceği düşünülen bir cacheden bile bonus item olarak herhangi bir classfied item attığından dolayı oynamaya devam etmeniz gerekiyor.En azından bu güncellemeyle Division Tech toplama sorununu bir nebze olsun çözdüler yoksa Dzde sealed cache toplayıp atılarak hızlıca elde edilebilen div techler artık günlük görevlerle ve haftalık görevlerle çok daha kolay toplanıyor ve itemlerin optimizasyonuda daha kolay yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 19 Nisan 2018; 2:21:42 >

• Oyunu aktik olarak oynayan arkadaşlardan Dark Zone ve Last Stand/Skirmish PvP yapacak ekip arkadaşları arıyorum.Elimde tüm Classified setler ve PvP talentleri olan Egzotik ve High End silahlar mevcuttur.Pvp oynayan arkadaşlar mevcutsa Uplay den ekleyebilirler.Oyunu düzenli olarak oynamaktayım.Discord mevcuttur.

Uplay ID :X-RayTerminator
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Hocam yamadan sonra legendary görevlerden özellikle yeni gelenlerden çoğu kez minumum 1 classfied yada 2 tane classfied gear itemi düştü ayrıca egzotik cachelerdende bolca Bullfrog ve The Showstopper düşürdüm.Önceden damascus,colonel holster gibi işe yaramayan itemleri atarken yeni güncellemeden artık işe yarar egzotikler düşüyor.Yeni legendary görevlerdeki Hunterlar zaten garanti olarak egzotik atıyorlar.Dark Zonedada düşme şansı yine yükselmiş sadece HVT leri yapmayın onlardan Classfied düşmüyor egzotik olarakta ya Midas yada Hildr/Eir atıyor.

Açık dünya Bosslarındada izlediğim kadarıyla düşme oranı çok yüksek değil evet genel olarak düşme oranlarını artırdılar ama açık dünya bossları diğerlerine göre daha az egzotik yada classfied atıyor yada hiç düşmüyor.Ayrıca görevleri solo yada grup içinde mi yapıyorsunuz eğer grupta yaparsanız düşme şansı daha yüksek oluyor.

Oyun temelde bunun üzerine kurulu olduğundan oyuncuya her itemi hemen sunmuyor ne kadar çok oynarsanız bir o kadar item elde etme şansınız oluyor.Bazen hiç düşmeyeceği düşünülen bir cacheden bile bonus item olarak herhangi bir classfied item attığından dolayı oynamaya devam etmeniz gerekiyor.En azından bu güncellemeyle Division Tech toplama sorununu bir nebze olsun çözdüler yoksa Dzde sealed cache toplayıp atılarak hızlıca elde edilebilen div techler artık günlük görevlerle ve haftalık görevlerle çok daha kolay toplanıyor ve itemlerin optimizasyonuda daha kolay yapılıyor.
    Aslında işime yarar şeyler düşmediğinden şikayetim Striker, Nomad ve Predator setlerini yapmaya çalışıyorum. Yamadan önce 4 parça Striker vardı, yama sonrasında Striker için çanta düşürebildim. Bi de resistance için kullandığım Fire Crest'i 6'ya tamamlayabildim. Hunterdan Bullfrog düşürdüm. Güzel silah ama recoili baya sıkıntı Urban MDR ve The Showstopper'ım bile yok hala Onun dışında işime yarar şeyler düşmedi pek.

HVT'leri phonix creditler için yapıyorum. Boş kalmamak için de yapıyorum zevkli geliyor.

Yamadan önce Recalibration ve Optimization işlerine hiç girmemiştim düzgün setim olmadığından. Division Tech'in önemini yeni anladım o yüzden Cachelerden bol bol gelmesi güzel olmuş.

Bu arada oyunu yalnız oynuyorum

Hocam Bullfrog yani Famas yakın mesafede özellikle Striker Classified buildde çok etkili bir silah.Assault Riflelerde genellikle Lightweight M4 yada LVOA-C tercih edilsede Bullfrog hem 900 rpm olması hemde 3.talenti silaha accuracy ve stability modu takılmazsa ekstra damage özelliği içermesi nedeniyle strikerda daha hızlı stack alınmasını sağlıyor fakat kritik şansını çok fazla yükseltemiyorsunuz haliylede bazı damageler kritik gitmiyor.Silahın tepmesi evet epey fazla ama kullandıkça alışılıyor,strikerda ek stability set bonusu olduğundan bu sette kullanımı kolaylaşıyor.Bullfrogu full optimizeli şekilde responsive ve deadly talentleriyle PvP de tercih ediyorum çünkü silah yakın mesafede daha etkili olduğundan responsive ile 10 mt altında ek %10 daha fazla damage alınıyor deadly ilede kritik hasar %15 artıyor.Üzerinede striker set bonusları eklenince damage olarak oldukça etkili bir silaha dönüşüyor.9k striker buildde ise responsive aktif olmadığından yerine vicius tercih edilebilir.

Hocam bende çoğu kez yalnız oynuyorum fakat haftalık legendary görevlerde matchmake ile oyuncu aratınca gelenler ile görevler bitirilebiliyor önceden bu tür zor görevler için mutlaka iletişim şarttı yoksa bitmiyordu ama gelen güncellemelerle item seviyeleri ve classfied setler sayesinde PvE bakımından çoğu oyuncu belirli bir seviyeye geldi.Bu nedenle tercihen bazı görevlerde matchmake ile rastgele oyuncu alarak daha kolay ve hızlı şekilde görevleri bitirebilir ve egzotik/classfied şansınızı bir miktar daha artırabilirsiniz.PvP de ise birlikte oynanacak bir ekip varsa daha iyi oluyor diğer türlü matchmake ile gelen oyuncularla iletişim kurulmadığından dolayı PvP çok fazla verimli olmuyor.Oyun ilk çıktığında forumda oyun için gruplar dahi kurulmuştu fakat şu an konudaki duruma bakınca özellikte forumda çok fazla oynayanın kalmadığı görülüyor.

• Bugün yapılan State Of The Game yayınında yeni global eventle ilgili detaylar paylaşıldı.

Global Event Blackout 23 Nisandan itibaren aktif olacak ve 30 Nisana kadar 1 haftalık süreyle oynanabilir olacak.Bu eventte 3 adet yeni maske geliyor fakat bu maskeler önceki eventlerde yer alan bazı maskelerin yeniden texture edilmiş halleri olacak.CBRN,Classic ve Chemist maskelerinin yeni skin giydirilmiş versiyonları bu eventte dağıtılan maskeler olacak.Gelecek olan maskeler ;

Global Event Blackoutta dağıtılacak classified setlerse D3-FNC,DeadEye,Striker Battlegear ve Tactician olacaklar.Her bir sete ait ayrı bir cache olacak ve hangi sete ait cacheden alırsanız o sete ait bir adet classified item ve beraberinde div techde düşecek.Önceden 900 krediyle alınan normal global event cacheleri artık kaldırıldı ve onun yerine Superior Blackout cacheler getirildi.Bunlar 1500 GE Kredisi ile açılıyor ve içlerinden normal set itemi/classified set itemi yada egzotik item/silahlar düşebiliyor.Classified Blackout cacheler için 3000 GE kredisi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 19 Nisan 2018; 20:4:48 >

• Event boyu sadece D3-FNC, DeadEye, Striker ve Tactician mı satılacak yoksa değişir mi
    Blackout Eventi boyunca sadece saydığınız setlere ait Classified cacheler satılacak ve alınan sete ait cacheden o set için garanti bir adet classfied gear itemi düşecek.Event boyunca dağıtılacak setler aynı kalacak fakat cachelerden bonus item olarak diğer setlere ait itemlerin düşme olasılığıda her daim bulunuyor.Event bitse dahi eğer GE krediniz mevcutsa yine bu setlere ait cachelerden alabiliyorsunuz.Mayısda gelecek olan Onslaught eventine kadarda yine bu cachelerden global event vendoründe satılmaya devam edecek.
  • S.a arkadaşlarhttps://www.fanatical.com/en/ sitesin de tom clancy's the division oyununu aldım uplay key verdi onuda aktive ettim uplay hesabımda oyun var yüklemek istediğim zaman otomatikman steam hesabıma giriyor ve oyunun mağaza sayfasını acıyor steam hesabım da oyun yok ne yapıca mı bulamadım
  • 5 yıl oldu hala oynayamadım arkadaslar steamde fiyat nedir uygunsa alayım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://discord.gg/PDxXVyU

discord'a bekliyorum, 4 kişi satın aldık beraber oynayalım arkadaşlar!
  • 50 tl aldım ben steamden. yaz günü indirimlerini bekle düşer yine alırsın.
  • asit27 A kullanıcısına yanıt
    adı üstünde zaten sana uplay key verilmiş steam keyi değil :) iyi oyunlar.

https://discord.gg/PDxXVyU
  • The Division 1.8.1 sürümünde kaydettiğim Last Stand PvP oynanış videosunu paylaşmak istiyorum.

Build olarak Last Stand PvP moduna özel olarak 7.5 K Staminalı Striker Classified kullandım.Aynı buildin 9K lı olanınıda Dark Zoneda kullanıyorum.Last Stand ve Skirmishde gear normalization yani bir tür scaling uygulandığı için firearms-stamina ve electronic değerleri düşüyor.9k stamina yaptığınızda Last Stand ve Skirmishde 8.4 K ya düşüyor ve buda 9k stamina bonusundan yararlanamamanıza neden oluyor.Dark Zoneda ise böyle bir durum olmadığından Last Stand-Skirmish için ayrı Dz için ayrı buildde girmek gerekiyor.

• Global Event Blackout kapsamında yer alan Hudson Refugee Camp görevinin Challenge zorluğunda ve Total Blackout modifikasyonunda kaydettiğim solo oynanış videosu

Build Nomad Classified

• 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.