Şimdi Ara

TOFAŞTAN ÇOK YAKAN YOK!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
7.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihyuksel20

quote:

Orijinalden alıntı: Memymulio

Doğan slxden aldığım zevki şuana kadar bindiğim hiçbir araba vermedi dostum bırak biraz fark yapsın yakıtta.

bende tofaş hastasıyım ama ne rahatlığından bahsediyorsun araba uçuyormu:)) bırakın bu işleri tofaş yakıt fazla fıyatları bı klimalı arabayı geçtı artık ...

Benim araba 30 krş yakıyor bana gayet doğal geliyor. Yeni seri arabalarla tofaş kuş serisini kıyaslamayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Hocam benim 92 şahin hiç yakmıyor motorunda sıkıntıda yok yavaşda değil köpek gibi gidiyor hocam

köpek gibi gitme nasıl oluyor onu anlayamadım
  • fatihyuksel20 F kullanıcısına yanıt
    Sizin dilinizde hızlı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Sizin dilinizde hızlı hocam

• arabayı taştan yontmuşlar
  • aracınız gitmiyorsa sizin sorununuz gazcılara gidin sprey gibi bisey sıkıyorlar o sayede gaz daha iyi yanıyor. gaz alırken ucuza kaçmayın kaliteli gaz kullanın. aracınızda sorun varsa diğer tofaşlara laf atmayın 175-180 km yi cok rahat görüyor gerisini denemedim bile denemeye değmez zaten 90 ı geçmek tehlike :)
  • fiatın 1.2-1.3 dizel araçlarından ve pejo 206 nın 1.4 dizellerinden cok daha performanslı bi motorları var sizinki performanssızsa yürüyün gidin daha fazla konusmayında arabanıza bakın biraz. siz arabaya tek kurus masraf yapmayın sonra arabada hiç performans yok cok yakıyor. nah size performans
  • Bilende konusuyor bilmeyende kardeşim sen benim aracımı gördün mü ? kendi aracım adına söyleyim gayet bakımlı ve temizdir piyasadaki gençlerin koni araclarından da değil her türlü bakımını yaptırırım vidası gevşese söktürüp yenisini taktırırım o kadar yani. basınca gitmiyor demedim ki ben rahatlıkla 160 diyorum ben belki daha da fazla da gider ama güvenliksiz bir durum. ben kötülemiyorum olanı söylüyorum yanii cok yakıyo diğer araçlara nazaran !!!!!!!!
  • benzini çok yakıyor kardeş 140 dan sonra benzinde km de 1 lira yakıyor. birde 80-100 km ile giderken vitesin ordan bi uğultu geliyo onu nasıl düzeltebiliriz sorun nerededir ?
  • TOFAŞ ÜÇ SERİ MOTOR ÜRETTİ.

İLK MOTOR DÜZ 131 MOTORUDUR.FENA BİR YAKITI VAR.

ARDINDAN PİÇ MOTOR DEDİKLERİ MOTOR SERİSİ GELDİ.
    YANİ BLOK DÜZ ŞAHİN YAKIT VE ELEKTRİK SİSTEMLERİ SLX...
    ELEKTRONİK ATEŞLEME FALAN.BU MOTORLAR EN SERİ KALKAN VE YAKITI EN DÜŞÜK OLANDIR.

DAHA SONRA SLX MOTOR GELDİ.BU MOTORLARDA DA FENA BİR YAĞ YAKMA DURUMU OLDU.
    SLX MOTORDA GÜZEL BİR MOTORDUR.FAKAT TRİĞER FALAN KOPARSA AMAN DİKKAT...
    BAKIN İLGİNÇ OLAN NE ?PİÇ MOTORDA TRİGER KOPSADA İLERLERSENİZ MOTOR YATAK SARMAZ.

HERŞEYDEN ÖTE MOTORUNUZA GEREKEN ÖZENİ VERİR VE BAKIMINI EKSİK ETMEZSENİZ ARACINIZ SİZEİN CEBİNİZİN DOSTU OLUR.

ARACI STANDART YÜKSEKLİĞİNDEN DÜŞÜRÜRSEN,
    175*70*13 YERİNE DAHA GENİŞ TABAN LASTİK KULLANIRSAN,
    KESİCİ BAĞLARSAN,
    TRAFİK IŞIKLARINA HIZLI GELİP ANİDEN FREN KULLANIRSAN(VİTES DÜŞÜREREK DUR YADA,GERİDEN YAVAŞLAYARAK GEL IŞIK ALTINA GELENE KADAR YEŞİL YANAR DURMAMIŞ OLURSUN...)
    SERT ARAÇ KULLANIRSAN YAKAR KARDEŞİM..ADAM GİBİ KULLAN VE BAKIMINI AKSATMA KASİSLERDE ARACI HIRPALAMA O DA SANA BAKSIN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker şenol -- 26 Kasım 2014; 17:24:11 >

• bizim arkadaşda 94 piç motor şahin var bende 93 kara motor şahin var benim ruhsatta şahin.S yazıyor ama motor kara motor. ama bizim şahin arkadaşın 94 den çok daha iyi hızlanıyor ve çok daha hızlı gidiyor. ama fark ediyorumda 3. viteslere attıgımızda onun araba yanımdan biraz uzamaya kalkıyor ama 4 lere attıgımızda büyük bir fark atıyorum onun motoruda düzgün bakımlı hatta benimkinden daha düzgün diyebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker şenol

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.BENDE DE 94 PİÇ MOTOR ŞAHİN VAR GELİN OTURDUĞUM MAHALLEDE ANKET YAPIN.
    SİZE ŞUNU DİYECEKLER:NEREDEYSE TUVALETE BİLE ARABAYLA GİDİYOR...NEDEN Mİ AZ YAKIYOR DEVAMLI BINIYORUM.
    BAKIN TOFAŞ ÜÇ SERİ MOTOR ÜRETTİ.İLK MOTOR DÜZ 131 MOTORUDUR.FENA BİR YAKITI VAR.
    ARDINDAN PİÇ MOTOR DEDİKLERİ MOTOR SERİSİ GELDİ.YANİ BLOK DÜZ ŞAHİN YAKIT VE ELEKTRİK SİSTEMLERİ SLX...ELEKTRONİK ATEŞLEME FALAN.BU MOTORLAR EN SERİ KALKAN VE YAKITI EN DÜŞÜK OLANDIR.DAHA SONRA SLX MOTOR GELDİ.BU MOTORLARDA DA FENA BİR YAĞ YAKMA DURUMU OLDU.SLX MOTORDA GÜZEL BİR MOTORDUR.FAKAT TRİĞER FALAN KOPARSA AMAN DİKKAT...BAKIN İLGİNÇ OLAN NE ?PİÇ MOTORDA TRİGER KOPSADA İLERLERSENİZ MOTOR YATAK SARMAZ.

HERŞEYDEN ÖTE MOTORUNUZA GEREKEN ÖZENİ VERİR VE BAKIMINI EKSİK ETMEZSENİZ ARACINIZ SİZEİN CEBİNİZİN DOSTU OLUR.

ARACI STANDART YÜKSEKLİĞİNDEN DÜŞÜRÜRSEN,
    175*70*13 YERİNE DAHA GENİŞ TABAN LASTİK KULLANIRSAN,
    KESİCİ BAĞLARSAN,
    TRAFİK IŞIKLARINA HIZLI GELİP ANİDEN FREN KULLANIRSAN(VİTES DÜŞÜREREK DUR YADA,GERİDEN YAVAŞLAYARAK GEL IŞIK ALTINA GELENE KADAR YEŞİL YANAR DURMAMIŞ OLURSUN...)
    SERT ARAÇ KULLANIRSAN YAKAR KARDEŞİM..ADAM GİBİ KULLAN VE BAKIMINI AKSATMA KASİSLERDE ARACI HIRPALAMA O DA SANA BAKSIN...

BU PİÇ MOTOR S OTORDAN İYİ DİYOSUN O ZAMAN DE Mİ? (BENİMKİ DE 95 PİÇ MOTOR)

• 360 yakıyordu önceden sahip oldugum bir doğan. 1998 DOĞAN SLX 1.6ie
    Değişen boya yoktu. Motor testinden %99 geçmişti. Parasındada satarken baya bir fark etti.
  • Woswoscuu06 kullanıcısına yanıt
    DOОAN SLX DE Bİ BAŞKA GERÇEKTEN
  • DOОAN SLX DE Bİ BAŞKA GERÇEKTEN TOFAŞLARIN İÇİN DE
  • mesutefe kullanıcısına yanıt
    Evet dostum tofas grubunun her arabasinin ayri bir güzelliği var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabanın kaputunu aç.Motor tempra değil ise ve karbüratör üzerinde sol far'a doğru uzanan hava filitre kutusu varsa Arabanda slx karbüratör ve filitre sistemi vardır.Ayrıca Endüksiyon bobininde otomatik ateşlemedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker şenol -- 7 Mart 2014; 0:27:37 >
  • 1987 model 131 1.6 motor aracım var. Bujiler, üst kapak contası, valf ayarı, triger seti hepsi yeni... Ayrıca 50-6 ile giderim, çok nadir 90-100 yaparım. Rahat trafikte seyrediyorum. Ancak araç 40 kuruş yakıyor. Aracı şirkete kaydettirdiğim için çok sorun değil yakıtın KDV'sini düşüyorum. Benim kafama takılan yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tüpü iptal edip sırf benzinde kullansam ne kadar yakar bu meret. 45 kuruş falan yakacaksa benzine dönecem. Ayrıca klasik distribütörlü ateşlemeyi elektrobiğe çevirsem bi fark olur mu?
  • D-Assault kullanıcısına yanıt
    BENCE 45 KURUŞU GÖRMEN HAYAL DEN OTEYE GİTMEZ BENZİNİ İÇİYO BU TOFAŞLAR :)
  • Çıkmacıdan 1,3 multijet bulup takabilir miyiz ki?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.