Şimdi Ara

TOFAŞTAN ÇOK YAKAN YOK!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
7.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şahin S'ler normal şahinlere göre daha az yaktığı ve performansı daha iyi olduğu söyleniyor doğru mu acaba ?
  • Performans olarak daha iyi oldugunu dusunuyor fakat yakit olarak aynidir tofaslarin hepside cok yakiuor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi 97 bide 94 şahinim oldu suan hala 94 ü sürüyorum kesinlikle ve kesinlikle çoğu arabadan az yakıyor Çok yakıyo diyenler bence arabanın limitini çok zorluyorlar 3 defa ankara dışına çıktım istanbula 495 km yaptım 85 tl yaktı arabada 4 kişiydik hız ortalama 110-120 gelirken 95 tl yaktım hız ım 120-140 arası uzun yolda cıdden cok az yakıyor ha bu arada 3 ay oldu istanbul a gideli şehir içi 20-22 kuruş yakıyor lpg de lakin benzinde bir kere ölçme fırsatım oldu ortalama 0,75 kuruş bu pazar konya ya gitcem gene 4 kişi tekrar bi ölçüyüm saygı vede sevgilerimle

• Tofaş Artık Antalyada Veletlerin elinde . Rahatlık ve yakıt açısından artık çok geri. Ben derim ki arkadaşlar Az yakan arac istiyorsanız Toyota Corollalar var Hyundai Acsent 1.3 ler var onlara yönelin derim . Özellikle 92 ,93 Corollalr cok az yakıyor
  • cyber007 kullanıcısına yanıt
    bizim burdada yozgatta koniciler artık honda civic edinmeye başladı
  • Bulursun bulunmaz mı hatta bulunca haber et uzun yola gidecek arkadaşlar ödünç alır takarız 1.3 multi jeti herkez faydalanır
  • 89 doğan 1.6 (karbüratörlü) aracımıza daha yeni (155.000kmde) sıfır z.a.v.o.l.i tüp taktık. Gazı opetten aygaz olarak alıyoruz (litresi 2.50tl) çekişte hiçbir düşüş yok izmir şehir içi 25krş şehirler arası (2.500deviri geçmemek kaydıyla yaklaşık 85-90km/hla) 20 kuruş yakıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolyordam35 -- 26 Ekim 2014; 11:16:38 >
  • bende de 94 doğan s var 190 km 0,24 kuruş yaktı uzun yolda ama 90-100 km hızla litresi 2,79 tl idi shellde daha da altına düşülebilir hatta 20 kuruş bile yakabilir çünkü arkadaş ilk defa doğan kullanıyor bide arabayı kontrol ve ihtiyaçlar için yolda 8-10 kez duruldu. aslında çok yakmıyor muhakkak araçta sorun var ya motor çok yorulmuş yada lpg beyinlerinde sorun var bence ii bi ustaya gösterin
  • Bende 93 şahin var . 50 liralık gazla 80 km gidiyor. bu 65 kurus yaktıgı anlamına gelir.
    dün 20 liralık benzin koydum 15 km yapmadan bitti ben böyle bişi görmedim satacam bu arabayı.
  • arkadaşlar bende 96 doğan slx var karbüratörlü. otobanda 5 kişi ile 100 den aşağıya düşmem.(rampalarda bile) lpg yok. benzinde 40 kuruş yakıyor. bazende 37 kuruş yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercanakc

Bende 93 şahin var . 50 liralık gazla 80 km gidiyor. bu 65 kurus yaktıgı anlamına gelir.
    dün 20 liralık benzin koydum 15 km yapmadan bitti ben böyle bişi görmedim satacam bu arabayı.

Gaz ayari yaptirin sonra satarsiniz.. atikere goturun.

• omercanakc O kullanıcısına yanıt
    Benim arabada 95 sahin kardes 48 kurusta yaktigi oluyor 60 kurusta. Ayni senin gibiyim arabami severdim nefret ediom artik

• 93 Şahin tüp falan hersey yeni geçen depoyu doldurmustum cok yaktigini düşünüyodüşünüyorumodum sonra km yi yazdim bi kenara hiç zorlanmadan 80 i gecmeden gezdim tekrar depoyu doldurdugumda km başına kac kilometrede kac litre almıştı hatirlamiyorum ama 0.185 kurus yaktı lpg litresi 2.200 petrol ofisi

• Simdi arkadaslar konuya aciklik getirelim ilk gaz ayariniz tam olucak
    Sonra ilk atesleme cok yakar motor taa ki isinana kadar motor isindiktan sonra
    Az yakmaya baslar. 90 ida gecmezseniz, cok km yaptiginizi anlarsiniz.. hava filtrenizi yenileyin bunlara dikkat edin. En son care ya yaprak mikser kullanin (karbüratör ) de ya da memeyi kucultun. Bunlar kesinlikle yakiti dusurecektir, bunlar taksici abilerden kalma bilgiler. Herkese kolay gelsin..

• BUJİ BUJİ KABLOLARININ DEİŞİMİ ETKİLER Mİ? BİRDE TÜP BEYNİNİ GÖSTERSEK BİR LPG BAKIM YERİNE ACABA BOZUK OLUP OLMADIĞINI ANLARLAR MI DÜRÜSTCE SÖYLERLER Mİ
  • 99 model 1.4 Slx motor şahinim var. Kilometresi 91,460 orjinal değişen yok 2 parça boyası var. 4 Adet jantlı kış lastiği ile birlikte 8,200 tl ye aldım 2014 Haziran ayında....Araç üzerinde Lovato lpg kiti var 3 sene önce takılmış. Aracın yakıtından gayet memnunum gazı Shell den alırım şu anda 2,07 tank 60 lt maksimum 55 lt alır. Depoyu bitirir 20 km benzinle kullandıktan sonra aynı benzin istasyonu ve aynı pompadan alırım, fulletirken tırtt ettiğinde tabancayı çıkartırım. En son yakıt tüketimi fullediktensonra şehir içi 553 km de gaz bitti 54.5 lt gaz aldı 112.3 tl tuttu. Şehir içi km 20,3 krs yakmış. Uzun yolda ise 90-100 Km hız aralığında 16,5 krs yakmakta...Bu değerler kışın ve üzerinde kış lastikleri varken elde edilmiştir...

TOFAŞTAN ÇOK YAKAN YOK!!!

TOFAŞTAN ÇOK YAKAN YOK!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanser51 -- 3 Mart 2015; 13:01:10 >

• MAŞALLAH HOCAM ARACINIZ PIRIL PIRILMIŞ VALLA ÖZELLİKLE YAKIT DEĞERLERİNİZİ GÖRÜNCE ŞAŞKINA UGRADIM KISKANDIM VALLA AMA MAŞALLAH DERİM :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutefe

MAŞALLAH HOCAM ARACINIZ PIRIL PIRILMIŞ VALLA ÖZELLİKLE YAKIT DEĞERLERİNİZİ GÖRÜNCE ŞAŞKINA UGRADIM KISKANDIM VALLA AMA MAŞALLAH DERİM :)

Teşekkür ederim hocam daha iyileri size ollsun...
  • Bizim araçda maşallah 50tl lik gaz ile 80 90km felan yapiyor en fazla. Ayrica gaz da en fazla 140 felan yapiyor duz yolda. Gaz ile yokus çıkarken veya hizlanirken hissettiriyor güçten düştüğünü.

Benzine bi alıyorum, jet gibi sanki araba resmen öne atıyor kendini. Yokuşta öyle bir basıyor ki deli gibi tırmanıyor. Düz yolda ise 165i gördüm benzinde. Ama malesef benzin pahalı bu yüzden çok yakmasına rağmen ucuz olduğu için gaz kullaniyoruz.

92Model 1.6 5Vites Tofaş Şahin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.