Şimdi Ara

TOBB Etu hakkında (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
13
Favori
111.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicMerth

Hayırlı olsun dostum,
    Merak ettiğin birşey olursa herzaman burdan ulaşabilirsin

Kardeş hiç yardım etmiyorsun bu hazırlık atlama sınavları konusunda

Toefl' dan önce üniversitenin sınavları varmış galiba Biraz bilgi verebilir misin?
  • Toefl dan önce 1. Aşama ve 2. Aşama sınavları var.
    1. Aşama bir kısmı listening diğer kısmı grammer olan basit bi sınavdan oluşur ve bu sınavı geçenler 2. Aşama sınavına girmeye hak kazanır. Geçemeyenler ise hazırlık sınıfı A kurundan başlar.
    2. Aşama ise biraz daha zordur, writing ve speaking sınavından oluşur, daha önce writing hakkında pek bir bilgin yoksa çuvallarsın. Geçenler TOEFL a girmeye hak kazanırken bu sınavı geçemeyenler de hazırlık sınıfı B kurundan başlar.
  • quote:

Toefl dan önce 1. Aşama ve 2. Aşama sınavları var.
    1. Aşama bir kısmı listening diğer kısmı grammer olan basit bi sınavdan oluşur ve bu sınavı geçenler 2. Aşama sınavına girmeye hak kazanır. Geçemeyenler ise hazırlık sınıfı A kurundan başlar.
    2. Aşama ise biraz daha zordur, writing ve speaking sınavından oluşur, daha önce writing hakkında pek bir bilgin yoksa çuvallarsın. Geçenler TOEFL a girmeye hak kazanırken bu sınavı geçemeyenler de hazırlık sınıfı B kurundan başlar.

Writing'i hallederiz herhalde, ama asıl önemli olan speaking konuşma mı oluyor bu?
    Sana ne sordular mesela. Bu speaking' e birkaç örnek verebilirsen iyi olur

• Ben eylüldeki speaking sınavına girmedim Ama temmuzda girdiğimdekini anlatıyım. İlk soru bize kendini tanıt. Ordan yapcağın anlatımlar ile soru soruyolar mesela müzikle uğraşıyorum diyorsun, enstruman kullanıyormusun gibi şeyler soruyorlar anında. Sonra arkandaki ekrandan bir resim seçiyorsun ve o resimde gördüklerini anlatıyorsun. İşte bu resim bana çocukluğumu anımsattı diye başlayıp devam et. Üçüncü aşamada ise bir torbadan soru seçiyorsun ve onu açıklıyorsun. Bana " Games are not only for children, but also for adults, do you agree or disagree ? " Gibi bi soru gelmişti. writing ve speaking sınavının ortalaması 60ın üstünde olursa geçersin

• quote:

Ben eylüldeki speaking sınavına girmedim Ama temmuzda girdiğimdekini anlatıyım. İlk soru bize kendini tanıt. Ordan yapcağın anlatımlar ile soru soruyolar mesela müzikle uğraşıyorum diyorsun, enstruman kullanıyormusun gibi şeyler soruyorlar anında. Sonra arkandaki ekrandan bir resim seçiyorsun ve o resimde gördüklerini anlatıyorsun. İşte bu resim bana çocukluğumu anımsattı diye başlayıp devam et. Üçüncü aşamada ise bir torbadan soru seçiyorsun ve onu açıklıyorsun. Bana " Games are not only for children, but also for adults, do you agree or disagree ? " Gibi bi soru gelmişti. writing ve speaking sınavının ortalaması 60ın üstünde olursa geçersin

Benim ingilizce orta seviye (intermediate) diyelim, temel var biraz
    Baktım şimdi siteden 1 hafta kalmış galiba sınava, 1 hafta speaking ve writing' e çalışsam geçer miyim acaba?
    Test basit diyorsun (gramer, listening vs.) onları yaparım herhalde

• bu sınavları geçsen de toefl ı geçmen biraz zor, bence grammer ve listening çalış, ilk sınavı geç ve b kurundan devam et, senin için en hayırlısı bu olur sanırım ingilizceyi adam gibi öğrenmiş olursun
  • Tobb Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandım. Bu yurtların önünde kampüs olayı düşünülüyor mu bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

bu sınavları geçsen de toefl ı geçmen biraz zor, bence grammer ve listening çalış, ilk sınavı geç ve b kurundan devam et, senin için en hayırlısı bu olur sanırım ingilizceyi adam gibi öğrenmiş olursun

Tamam o zaman öyle yaparım
    Ama bu ilk sınavda (listening ve test) hangi konular var acaba?
    Kelime sorarlarsa yaparım da, Listening' i geçeceğimi zannetmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: .Mirliva.

Tobb Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandım. Bu yurtların önünde kampüs olayı düşünülüyor mu bir bilgisi olan var mı?

Hayırlı olsun da, ne sorduğunu anlamadım, yurt önünde kampüs olayınden kastın?
  • arkadaşlar ben bu sene dgs'den tobb elektrik elektronik müh. liğini kazandım. hazırlık dönemi ve intibak sınıfı hakkında bilgisi olan var mı ? hazırlık dönemini gerçi diğer arkadaşların yorumundan az çok kafamda oluşturdum lakin intibak hakkında bilgi verebilecek olan varsa sevinirim
  • bilgisayar muhendıslıgını kazandım arkadaşlar ;ancak yarım dönem hazırlık okuycam.Okuldaki öğrenci tiplerinden biraz bahsederseniz sevinirim cunku 5 yılımın nerdeyse tamamı burda gecıcek sosyal cevre benım ıcın cok onemlı.
  • birde arkadaslar ilk sıanvdaki listenıng ten bahsedebilirmisiniz.İngilizcem baya iyi ama listenıng de konsantre olamıyorum felan cıddı anlamda sıkıntılarım var.Onun dısında speakıng,gramer,writing gibi şeylerde sorunum yok.Örnegın ılk sınavın lıstenıng kısmında not alıp soruları cvplama tarzı sorular var mı
  • arkadaşlar dgs ile kayıt konusunda bilgi verebilecek olan yokmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceminec

birde arkadaslar ilk sıanvdaki listenıng ten bahsedebilirmisiniz.İngilizcem baya iyi ama listenıng de konsantre olamıyorum felan cıddı anlamda sıkıntılarım var.Onun dısında speakıng,gramer,writing gibi şeylerde sorunum yok.Örnegın ılk sınavın lıstenıng kısmında not alıp soruları cvplama tarzı sorular var mı

speaking ve listenig kısmı 2.kısım da olucak diye biliyorum. 2 eylüldeki gramer,writing i geçersen. 3 eylülde speaking ve listeninge girmeye hak kazanıyorsun. Kulaktan duyma bilgiler tabi bunlar, ne kadar doğrudur kayıtta ayrıntılı bilgiyi verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kethanis

arkadaşlar dgs ile kayıt konusunda bilgi verebilecek olan yokmu ?

http://www.etu.edu.tr/events.php?event=576&FK=11&BK=3&lang=trTR

Şu şekilde bir duyuru eklenmiş web sayfasına dgs ile kazanan öğrenciler ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan26

quote:

Şu şekilde bir duyuru eklenmiş web sayfasına dgs ile kazanan öğrenciler ile ilgili.

sağol dostum ben bunu bulamamıştım tüm sitede gezmeme rağmen çok iyi oldu bu

• quote:

quote:

Kardeş biraz yardımcı olun, şu speaking' i writing' i nasıl yapacağız (özellikle writing) Bak 2 gün kaldı

• Dediğim gibi benim zamanımda farklı bir sınav sistemi vardı ama speaking ve writing şu şekilde oluyodur muhtemelen;

Writing: Bir konu başlığı verilir, o konu hakkında essay yazman beklenir. Giriş gelişme sonuç şeklinde en az 3-4 paragraf ve konuyu destekleyici en az 2 fikir ile birlikte. Essay örneklerini araştıraibilirsin.

Speaking: Kendini tanıtıcı ifadeleri (adım şu, şurada doğdum, şu liseden mezun oldum, hobilerim şunlar falan gibi) bir kenara not al, başta ısınma turları olarak bunlar sorulabilir. Daha sonra senin seçtiğin bir resmi yorumlama şeklinde birşey sorulabilir, son olarak da rastgele bir konu seçip onun hakkında yorum yapma olabilir. Üstte arkadaşlar belirtmiş, bize de bu şekilde sorulmuştu.

Speaking için çok fazla yapacak birşey yok da, writing için standart essay örnekleri var. Essay yazarken planlı ve düzenli yazmak çok önemli. Thesis statement, conclusion vb. kavramları araştır, nasıl yazılır dikkatle incele. Bir de essay içinde "however, therefore, in conclusion, on the other hand, not only but" also tarzı bağlaçları kullanman sana her zaman artı puan getiercektir. Hocalar buna çok önem veriyor.

• quote:

Dediğim gibi benim zamanımda farklı bir sınav sistemi vardı ama speaking ve writing şu şekilde oluyodur muhtemelen;

Writing: Bir konu başlığı verilir, o konu hakkında essay yazman beklenir. Giriş gelişme sonuç şeklinde en az 3-4 paragraf ve konuyu destekleyici en az 2 fikir ile birlikte. Essay örneklerini araştıraibilirsin.

Speaking: Kendini tanıtıcı ifadeleri (adım şu, şurada doğdum, şu liseden mezun oldum, hobilerim şunlar falan gibi) bir kenara not al, başta ısınma turları olarak bunlar sorulabilir. Daha sonra senin seçtiğin bir resmi yorumlama şeklinde birşey sorulabilir, son olarak da rastgele bir konu seçip onun hakkında yorum yapma olabilir. Üstte arkadaşlar belirtmiş, bize de bu şekilde sorulmuştu.

Speaking için çok fazla yapacak birşey yok da, writing için standart essay örnekleri var. Essay yazarken planlı ve düzenli yazmak çok önemli. Thesis statement, conclusion vb. kavramları araştır, nasıl yazılır dikkatle incele. Bir de essay içinde "however, therefore, in conclusion, on the other hand, not only but" also tarzı bağlaçları kullanman sana her zaman artı puan getiercektir. Hocalar buna çok önem veriyor.

Tamam sağol, teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.