Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ##### (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.093
Cevap
26
Favori
67.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nickbulpageat

quote:

Orijinalden alıntı: furkey

Biz hiç etkinlik yok demiyoruz. Ama olması gerekenin çok çok çok altında...

sen ne etkinlik yaptın gardaş? hangilerine katıldın merak ettim

Evt, eşli danslar, ieee, halk dansları,müzik, felsefe ve tarih topluluklarına katıldım. Öyle aman aman bi etkinlik göremedim henüz. Küçük çaplı 2-3 etkinlik anca oldu.

Evt en canlısı ama bu sene henüz bişey olmadı.
    IEEE beş para etmez.
    Halk dansları ve eşli danslar: sadece çalışma (özellikle eşli danslarda ilk 2 (İKİ) HAFTA temel adım)
    felsefe: gördüğüm kadarıyla 3-4 ayda 2-3 tane küçük çaplı etkinlik
    Müzikte de öyle pek bişey yapılmıyor.

Onun dışında yapacak bişey bulamayıp boyuna yüzüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visioneer -- 4 Ocak 2014; 12:15:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nickbulpageat

quote:

Biz hiç etkinlik yok demiyoruz. Ama olması gerekenin çok çok çok altında...

sen ne etkinlik yaptın gardaş? hangilerine katıldın merak ettim

tavsiyen varsa söyle onlara da katılayım.
  • konu çok cansız
  • Seviyeli Yarbay kullanıcısına yanıt
    tercih döneminde canlanacaktır bu bölümdeki bütün konuların durumu bu şuan
  • 4-5 aydır TOBB ETÜ hakkında araştırmalar yapıyorum ve takip ediyorum.Lise 3. sınıf öğrencisiyim.TOBB'un mühendislik bölümlerinden birisine(İlk tercihim Endüstri) tam burslu girmeyi hedefliyorum.Bu bağlamda siz üniversite öğrencilerine birkaç sorum olacak:

1-İlk başta yapılan İngilizce düzey belirleme sınavı ve kazananların girdiği TOEFL IBT veya ITP sınavlarının zorluk derecesi nedir?Hazırlık okumayı tavsiye eder misiniz?Bu sınavları geçenlerin oranı nedir?

2-Ortak eğitim kapsamında üniversitenin anlaşmalı olduğu ve internet sitesinde yazan Coca Cola, Borusan, Arçelik, Microsoft vb.büyük şirketler veya yurtdışındaki şirketlere gerçekten gönderilen öğrenciler var mı?

3-Ortak eğitimin özel sektörde size ve eğitiminize nasıl bir katkı sağladı?

4-Diğer üniversite öğrencileriyle kendi koşullarınızı nasıl karşılaştırırsınız?(Özellikle ODTÜ ve Bilkent)

Ayrıca mühendislik fakültesi öğrencileriyle özel olarak konuşmak istediğim şeyler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: zipzep

4-5 aydır TOBB ETÜ hakkında araştırmalar yapıyorum ve takip ediyorum.Lise 3. sınıf öğrencisiyim.TOBB'un mühendislik bölümlerinden birisine(İlk tercihim Endüstri) tam burslu girmeyi hedefliyorum.Bu bağlamda siz üniversite öğrencilerine birkaç sorum olacak:

1-İlk başta yapılan İngilizce düzey belirleme sınavı ve kazananların girdiği TOEFL IBT veya ITP sınavlarının zorluk derecesi nedir?Hazırlık okumayı tavsiye eder misiniz?Bu sınavları geçenlerin oranı nedir?

2-Ortak eğitim kapsamında üniversitenin anlaşmalı olduğu ve internet sitesinde yazan Coca Cola, Borusan, Arçelik, Microsoft vb.büyük şirketler veya yurtdışındaki şirketlere gerçekten gönderilen öğrenciler var mı?

3-Ortak eğitimin özel sektörde size ve eğitiminize nasıl bir katkı sağladı?

4-Diğer üniversite öğrencileriyle kendi koşullarınızı nasıl karşılaştırırsınız?(Özellikle ODTÜ ve Bilkent)

Ayrıca mühendislik fakültesi öğrencileriyle özel olarak konuşmak istediğim şeyler var.

1- Eğer ingilizcene güveniyorsan geçmeni tavsiye ederim. ITP sınavı yapılır okul tarafından. Normal sınavlara göre daha akademiktir. Ancak geçilebilir.

2- Tabii ki oraya boşuna yazılmadı o şirketler.

3- Daha gitmedim ama yurtdışında hali hazırda olan pratikle teoriği birleştirme olayıdır.

4- Kampüs ve sosyal ortam yönünden zayıf kalır ama eğitim, imkan vs. yönünden kapışır. (Bkz: Teknoloji Merkezi, Ortak Eğitim, Akademik Kadro, Garaj)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Bana ulaşabilirsin.

• merhaba arkadaşlar bilgisi olan lütfen yardımcı olsun bana.
    hukuk fakültesini kazanmamız dahilinde ingilizce hazırlığı eğer geçemezsek ne oluyor? birinci sınıfa geçebiliyormuyuz? hazırlığı tekrar mı ediyoruz? bursluysak ne oluyor bursumuzmu kesiliyor? yada sadece hazırlık ücretini 2.yıl ödeyip sonra gene burs devammı ediyor?
    fitness havuz gibi spor alanlarının aylık ücretleri nekadar? tamburslu öğrenciler ücret ödüyormu?
    şimdiden çok teşekkür ederim.
  • arkadaşlar yurt odalarında buzdolabı varmı? tobbda
  • karabatak34 kullanıcısına yanıt
     ##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU #####
  • quote:

Orijinalden alıntı: karabatak34

arkadaşlar yurt odalarında buzdolabı varmı? tobbda

var
  • sağolasınn çok makbüle geçti. hazırlığı geçemesek bile 1.sınıfa başlıyoruz.
    sağolasın.fitness havuz gibi spor alanlarının aylık ücretleri nekadar? tamburslu öğrenciler ücret ödüyormu?
    tek kişilik odalardada varmıbuzdolabı seviyeli yarbay?
  • quote:

sağolasın.fitness havuz gibi spor alanlarının aylık ücretleri nekadar? tamburslu öğrenciler ücret ödüyormu?

Tek kişilik odalarda sanırım tv bile var :D
  • Arkadaşlar

Merhaba

Ankara Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, İtalya Politecnico Di Milano Universitesi Temsilcisini Ankaraya getiriyor. 3300 Euro bedel ile Avrupanın en iyi teknik okulu olan Politecnico Di Milano da alanınıza yönelik ingilizce dilinde iki yıllık yüksek lisans yapabilirsiniz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için 03124264564 nolu telefona ulaşabilirsiniz.

• oo süper ozaman sağolasın bilgi için furkan=)
  • quote:

quote:

Tek kişilik odalarda sanırım tv bile var :D

tv ucretli diye biliyorum ama yillik 60 lira mi ne ucuz yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

var hocam tabi buzdolabi hepsinde :)
    yillik 350 lira odeyip tam uye olabilirsin ya da günün belli saatlerinde (06.00-10.00, 12.00-16.15, 20.00-22.00) ucretsiz kullanabilirsin. burs ayrimi yok bu dediklerimde hepsi icin gecerli.
    ha bi de uyeysen havlu veriyorlar uye değilsen kendin getiriyorsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 6 Şubat 2014; 15:39:12 >
    ALLAH razı olsun. bilgiler için çok tşk ederim.
  • akliniza takilani sorabilirsiniz istediginiz zaman

• karabatak34 kullanıcısına yanıt
    Ama transkriptinde HK yani hazirliktan kaldi yazar
    Ben de tobbda hukuktayim

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.