Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ##### (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
26
Favori
66.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen bana da ilaç gibi geldi.sadece sabahtan derslerim vardı.çok hoş oldu. @Seviyeli Yarbay
  • Şimdi yine bana okulu kötülüyorsun vs diyen tipler çıkar ama yine yazayım.

2008 girişliyim. mezuniyet için okulun verdiği bilgisayarı teslim etmeye gittim. Makine sapasaglam çalışıyor zaten pek de kullanmadım.

Neyse aldılar , yarın gel dediler. Gittiğimde buna format atamıyoruz harddiski bozulmuş parasını verin diyolar.

Şaka gibi 1-2 ay hariç hiç kullanmadıgım makinenin harddiski nasıl bozuluyor çok ilginç.

Sonra duydum ki bir çok kişiye aynı tiyatroyu yapmışlar zaten

Velhasıl kelam, yeni gelen arkadaşlar , bilmiyorum ama mezun olurken geri alıyorlarsa okulun verdiği laptobu almayın.zaten 5.senenin sonunda hurda oluyor.

Parası da bir şey değil, ama adamı salak yerine koymaları beni asıl sinir eden nokta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

Şimdi yine bana okulu kötülüyorsun vs diyen tipler çıkar ama yine yazayım.

2008 girişliyim. mezuniyet için okulun verdiği bilgisayarı teslim etmeye gittim. Makine sapasaglam çalışıyor zaten pek de kullanmadım.

Neyse aldılar , yarın gel dediler. Gittiğimde buna format atamıyoruz harddiski bozulmuş parasını verin diyolar.

Şaka gibi 1-2 ay hariç hiç kullanmadıgım makinenin harddiski nasıl bozuluyor çok ilginç.

Sonra duydum ki bir çok kişiye aynı tiyatroyu yapmışlar zaten

Velhasıl kelam, yeni gelen arkadaşlar , bilmiyorum ama mezun olurken geri alıyorlarsa okulun verdiği laptobu almayın.zaten 5.senenin sonunda hurda oluyor.

Parası da bir şey değil, ama adamı salak yerine koymaları beni asıl sinir eden nokta.

Yeni gelen bilgi-işlem elemanları biraz bilgisiz gibi. Muhtemelen onların hatasıdır. Yoksa üniversitenin 5 yıl sonra değeri hurda ile ölçülen laptoplardan para kazanmaya çalışma olayı bana bayağı bayağı saçma mantık geldi... Ki üniversitite para kazanmak istese bursları az verir, kazanılan burs oranını yurtlara yansıtmaz vs vs...
  • hadi benim bilgisayar bozuk kabul edelim .

Bu olay başıma gelince bir kaç arkadaşımı aradım hepsine aynı şeyi söylemişler. 7-8 tane kişinin laptobunun aynı şekilde harddiskinin bozuk olması tesadüf mü Hiç sanmıyorum.

tek benim olsa evet ama 7-8 kişinin birden olunca bunu bilgi işlemdeki elemana da baglayamam ben .

yazdığın burs yurt vs olayına da yazacak çok şeyim varda tartışmaya gerek yok. boşu boşuna .

dediğim gibi parası pek önemli bir miktar değil ama adamı saf yerine koymalarına takıldım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

hadi benim bilgisayar bozuk kabul edelim .

Bu olay başıma gelince bir kaç arkadaşımı aradım hepsine aynı şeyi söylemişler. 7-8 tane kişinin laptobunun aynı şekilde harddiskinin bozuk olması tesadüf mü Hiç sanmıyorum.

tek benim olsa evet ama 7-8 kişinin birden olunca bunu bilgi işlemdeki elemana da baglayamam ben .

yazdığın burs yurt vs olayına da yazacak çok şeyim varda tartışmaya gerek yok. boşu boşuna .

dediğim gibi parası pek önemli bir miktar değil ama adamı saf yerine koymalarına takıldım ben.

Dediğim gibi okuldan dolayı değil bilgi işlem elemanları yeni olduğundan bayağı kekolar.

Ancak arkasında tobb var sonuçta üniversitenin (1300000 şirket). Her şirket 1 dolar verse zaten adamlar milyon dolar topluyorlar direk. Okulun çok paraya ihtiyacı yok. Tobb arkasından çekilse bile teknoloji merkezi + hastane + anlaşmalı şirketlerle kendini çevirebilecek kapasiteye geldi gibi. Ha mükemmel okul mu? Kesinlikle değil.

Mesela üniversitenin spor tesisleri ted ile ortak kullanılıyor. Yurdun altında 3-5 aracın olduğu 2 katlı kapalı otopark var. -1 i spor tesisi yapsalar tek katta bitirirler işi o derece geniş. Yapsalar tesisleri -1 e -2 yi yine otopark olarak kullansalar mesela çok iyi olur. Topluluklar çok aktif değil diye duymuştum ama 5-6 topluluktayım hepsi de aktif gibi geldi bana.

Bence bu okulun tek sorunu öğrencilerin geleceğini düşünmek. Ama öğrencilerin hayatını da düşünseler işte o zaman ideal okul olur...
  • mühendislik fakültesi yapılırken haliyle otopark iptal olacak ydb'nin oradaki. o yüzden yurt otoparkını açacaklar diye duydum, bilmiyorum ne derece doğrudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 1 Ekim 2013; 23:05:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de en büyük şikayetlerimden birisi biraz komik ama okulda langırt olmaması.
    üniversitede nasıl langırt olmaz ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    adam haklı bana da aynı şeyi söyleyip 180 liramı almışlardı zamanında. 100 doların o günkü karşılığı alınıyor.
  • hocam tam ticarete dökmüşler olayı. allahın hurdasına o parayı zorla verdiriyorlar.

herkese aynı bahane kimine ram bozuk kimine harddisk bozuk diyerek zorla alıyorlar o parayı yazıklar olsun.
  • Yaklaşık 1 aydır okuyan biri olarak yeniden yorum yapmak istiyorum. Okul aslında çok iyi. Ama oturan tek sistem eğitim sistemi. Geri kalan sistemlerin hemen hiçbiri oturmamış. Yönetiminde ciddi sıkıntılar ve mantık hataları var. Üniversite kültürü eksikliği filan da var. Tabii üniversite kültürü, kampüs vs vs. zamanla aşılacak durumlar ama bir an önce yönetimin düzeltilmesi lazım bence...

Bu arada FlyingHigh hacım okuldaki yönetim sıkıntısından kaynaklı firma kendisi yapıyordur böyle. Yoksa okulun kendisinin 7-8 kişiden alacağı 180 tl yi istemesi bayağı bayağı mantıksız...
  • Gençler dağıtılan bilgisayarlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkey

Gençler dağıtılan bilgisayarlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ekran kartı yok mu yoksa şaka mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yemreduman

quote:

daha neler :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: yemreduman

quote:

daha neler :)

Öyle bi söylenti dolaşıyordu dxdiagdan şimdi baktımda 2gb ekran kartı var pclerde ya fena değil bence bilgisayarlar
  • ekran kartı yok bilgisayarın sadece anakart üzerinde intel graphics var o da paylaşımlı olduğu için ekran kartı belleğini RAM üzerinden kullanıyor yani o dediğin 2gb ekran kartı kapasitesi ramden oluşuyor yani beş para etmez sadece iş görür
    @furkey
  • arkadaşlar toplulukların stantları açıldı. standını kaçırdığımız bir topluluğa üye olma şansımız var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aabcdef

arkadaşlar toplulukların stantları açıldı. standını kaçırdığımız bir topluluğa üye olma şansımız var mı

çalışmalarına katılabilirsin yine de. Çoğu topluluk buna izin verir.
  • arkadaşlar aşağıdaki linkte bahar döneminden yaz dönemine geçerkenki tatilin tarihi yazmıyor.nedir bu durum.açıklık getirebilecek biri var mı?
    http://www.etu.edu.tr/?q=tr/takvim
  • quote:

Orijinalden alıntı: escober12

arkadaşlar aşağıdaki linkte bahar döneminden yaz dönemine geçerkenki tatilin tarihi yazmıyor.nedir bu durum.açıklık getirebilecek biri var mı?

2-12 nisan dönemsonu sınavları yani bütünlemeye kalmazsan en geç 12 nisanda biter okul.

6 mayıs ders başlangıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: persephonehades

quote:

Orijinalden alıntı: escober12

arkadaşlar aşağıdaki linkte bahar döneminden yaz dönemine geçerkenki tatilin tarihi yazmıyor.nedir bu durum.açıklık getirebilecek biri var mı?

2-12 nisan dönemsonu sınavları yani bütünlemeye kalmazsan en geç 12 nisanda biter okul.

6 mayıs ders başlangıcı

eğer dediğin gibiyse çok temiz tatil yaparız.3 hafta tatil az değil.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.