Şimdi Ara

Tivibu uydu trt 4k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
10.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tivibu uydu abonesiyim. Yani tivibu yu uydudan alıyorum. TRT 4k yayını tivibu ya ne zaman gelir bilen var mı?
    Danışma hattının bu konuda hiçbir bilgisi yok.

• 10 ay geçmiş. TiViBu uydu Platformuna TRT 4K kanalı eklendi mi? Halen yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

10 ay geçmiş. TiViBu uydu Platformuna TRT 4K kanalı eklendi mi? Halen yok mu?

Şuan yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam eklenmesine gerek yok ki, isterseniz siz kendiniz frekansı ekleyin.

Asıl sebep ise uydu alıcısı 4K desteklemiyor, zaten göstermez. TV'niz 4K ise direk oradan taratıp izleyebilirsiniz.
  • TheWealdstoneRaider kullanıcısına yanıt
    Elbette uydu kablosunu TV'deki girişine bağlarsam, TV'nin kendi uydu alıcısı ile TRT 4K'yı izleyebilirim ama bu kez TiViBu'daki sinema, dizi, belgesel, outdoor kanallarından mahrum kalırız.

ACABA uydudan gelen kabloyu 2'ye çoklamak mümkün olmaz mı?
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Mümkün ama sinyal seviyesinde düşüş oluyor genelde. Ayrıca iki cihaz da elektriğe bağlı olacağı için büyük ihtimalle tüm kanallar çıkmaz diye biliyorum.
  • TheWealdstoneRaider kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.
    Cevabınızı görmeden önce ben de biraz araştırmıştım da, teorik olarak; uydu anteninden gelen kabloyu çoklayıcı ile (uydu receiver ve TV'nin uydu girişi için) 2'ye çoklamak mümkün olsa da, pratikte 2 cihazın aynı anda çalışmaması gerekliliği yanında (bu çok önemli değil, sonuçta sadece 1'i üzerinden seyredeceğiz, diğeri kapalı tutulabilir), kanal kayıpları yaşanabiliyorMUŞ (çoklayıcı üzerinden tüm kanallar seyredilemiyorMUŞ).

TiViBu şu uyduruk-kıytırık Vestel Receiver yerine NEDEN kaliteli bir uydu alıcı dağıtmaz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 7 Mayıs 2017; 9:5:21 >
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben de öyle biliyorum, denerseniz bize de haber verin.
  • gelse ne olacak..tivibu uydu alıcısı 4k değil nasıl izleyeceksin

tv 4k ise ve kendi uydu alıcısı varsa aneteni oraya takacaksın..

zaten aynı yayınları döndürüp duruyolar..bi bok yok..nadiren maç veriyolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valux -- 11 Mayıs 2017; 0:26:18 >
  • TİVİBU'da hala trt4K yokmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: y.atlı

TİVİBU'da hala trt4K yokmu ?

Valla ben arattım uydudan da trt 4k’i buldu ancak yerel kanalların olduğu hd kanalların bile olmadığı “mod” bölümüne ekledi; orada da ses var görüntü yok.

muhtemelen uydu alıcısı desteklemiyor.

• Mega Therion kullanıcısına yanıt

hd destekli alıcıda 4k aratmakta iyiymiş

• Ben diğer kanallarda trt 4K gördüm dolby digital plus destekli ama görüntü gelmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.