Şimdi Ara

TİVİBU RESMEN DOLANDIRIYOR SÜPER PAKET ALDATMACASI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
2
Favori
80.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 18 Haziran 2015; 20:33:27 >
  • Superonline dan ttnet e geçtim,t.telekom bayisindeki karaktersiz 3 ay hediye tivibu var dedi (sonrasında öğrendim web olduğunu) eve tivibu kurdular.arada tivibu ev evraklarını da imzalamışız.simdi bosu bosuna 24 ay hiç izlemeyeceğim kanallar için 10 tl para ödüycem.madem girdik bari bi işe yarasın diye aradım bugün 44 tl ödemem gerekiyormuş.bildiğin şebeke kurma işini yanlış anlamışlar.yada biz yanlış anlamışız,açık açık Türkiye nin her tarafına döşüycez demişlerdi,adamlar haklı iyi döşüyorlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boramat kullanıcısına yanıt
    ttnez müşteri hizmetlerini arayıp tivibu bölümüne bağlanıyorsunuz.
    sonra ben tivibuyu dondurmak istiyorum diyorsunuz. 90 gün boyunca fatura gelmiyor dediler.
    tivibunun fiyatını bekliyordum, böyle abartı bir fiyat çıktı karşıma. Ben daha önce olduğu gibi paketler arasında 2-3 tl fark olur diye beklemiştim.
    Benim için tivibu bitmiştir. Bugün yarın iptal ettireceğim zaten. 44 TL nedir ya
  • amanhem kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgilendirme için
  • oktaycan86 O kullanıcısına yanıt
    ben hayatımda son zamanlardaki kadar alenen dolandırıcılık görmedim
  • Asıl beni şaşırtan konunun o kadar ilgi görmemiş olması. Toplasan 5 kişi arasında dönüyor muhabbet..
  • tüketici kanunu

madde 4

2. fıkra

(2) Sözleşmede öngörülen koşullar, sözleşme süresi içinde tüketici aleyhine değiştirilemez.

http://www.tukoder.org.tr/?page_id=13
  • yasal olarak da haklıyız

Tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar
    MADDE 5 (1) Haksız şart; tüketiciyle müzakere edilmeden sözleşmeye dâhil edilen ve tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde dürüstlük kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme şartlarıdır.
    (2) Tüketiciyle akdedilen sözleşmelerde yer alan haksız şartlar kesin olarak hükümsüzdür. Sözleşmenin haksız şartlar dışındaki hükümleri geçerliliğini korur. Bu durumda sözleşmeyi düzenleyen, kesin olarak hükümsüz sayılan şartlar olmasaydı diğer hükümlerle sözleşmeyi yapmayacak olduğunu ileri süremez.
    (3) Bir sözleşme şartı önceden hazırlanmış ve standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir. Sözleşmeyi düzenleyen, bir standart şartın münferiden müzakere edildiğini iddia ediyorsa bunu ispatla yükümlüdür. Sözleşmenin bütün olarak değerlendirilmesinden standart sözleşme olduğu sonucuna varılırsa, bu sözleşmedeki bir şartın belirli unsurlarının veya münferit bir hükmünün müzakere edilmiş olması, sözleşmenin kalan kısmına bu maddenin uygulanmasını engellemez.
    (4) Sözleşme şartlarının yazılı olması hâlinde, tüketicinin anlayabileceği açık ve anlaşılır bir dilin kullanılmış olması gerekir. Sözleşmede yer alan bir hükmün açık ve anlaşılır olmaması veya birden çok anlama gelmesi hâlinde; bu hüküm, tüketicinin lehine yorumlanır.
    (5) Faaliyetlerini, kanun veya yetkili makamlar tarafından verilen izinle yürütmekte olan kişi veya kuruluşların hazırladıkları sözleşmelere de niteliklerine bakılmaksızın bu madde hükümleri uygulanır.
    (6) Bir sözleşme şartının haksızlığı; sözleşme konusu olan mal veya hizmetin niteliği, sözleşmenin kuruluşunda var olan şartlar ve sözleşmenin diğer hükümleri veya haksız şartın ilgili olduğu diğer bir sözleşmenin hükümleri dikkate alınmak suretiyle sözleşmenin kuruluş anına göre belirlenir.
    (7) Sözleşme şartlarının haksızlığının takdirinde, bu şartlar açık ve anlaşılır bir dille yazılmış olmak koşuluyla, hem sözleşmeden doğan asli edim yükümlülükleri arasındaki hem de mal veya hizmetin piyasa değeri ile sözleşmede belirlenen fiyat arasındaki dengeye ilişkin bir değerlendirme yapılamaz.
    (8) Bakanlık, genel olarak kullanılmak üzere hazırlanmış sözleşmelerde yer alan haksız şartların, sözleşme metinlerinden çıkarılması veya kullanılmasının önlenmesi için gerekli tedbirleri alır.
    (9) Haksız şartların tespit edilmesi ve denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar ile sınırlayıcı olmamak üzere haksız şart olduğu kabul edilen sözleşme şartları yönetmelikle belirlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 20 Haziran 2015; 19:33:36 >

• Ne yapacakları hele bir belli olsun, tüketici hakem heyetine başvuracağım.
  • Dört bir koldan yaptığım şikayete bugün cevap döndüler. Mevcut taahhüdü olanlar için spor kanalları 01.07.2016'ya kadar açık olacakmış. E dedim ben 2 sene taahhüt vermiştim, 1 senemi yediniz. Eğer yeni bir güncelleme olursa paylaşacaklarmış. Davayı seneye açarım artık :)

İşin ucunu bırakmayın beyler. Millet enayi değil. Soyguna dur diyin, şikayet edin. 2016'ya kadar uzatılması bir başarıdır ama yeterli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balliba -- 22 Haziran 2015; 18:02:46 >
  • evet BTK çok etkili ordan korktukları için 2016 temmuza kadar uzatmıslar

bu da birşeydir yine ülkede birazcık da olsa adalet kırıntılarına rastlamak mümkün

şimdlik tadını cıkaralım

ayrıca daha once de söylemiştim tivibu go full acılmıs 1 ay hediye idi kapattırmıstık
  • Aynen benide aradılar Temmuz 2016'ya kadar paketiniz devam edecektir diye,
    kabul etmiyorum 24 ay taahütüm neyse odur dedim.
    Hakkımızı kısıtlamanın anlamı yok bu ülkenin hukuk devleti olduğunu herkes öğrenmeli soyguna dur demeliyiz.
  • Ya ben sinema üyesiydim, spor kanalları açıktı ama o sinema üyeliğini belgesele çevirmek istesem ne olacak şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: image

Bu densizlere inat web üzerinden şampiyonlar ligini, uefa avrupa ligini nasıl izleyebilirim diye araştırma yaptım. Sonuçta BeIN Sports isimli (eski El Cezire sports) kanal platformuna ulaştım. 1 yıllık üyelik 130 dolar yazıyor. Aylık ise 13 dolarmış. Eylül ayında 1 aylık deneme yapacağım. Şampiyonlar ligi, Avrupa ligi, La liga, Bundesliga, Premier lig, Serie A, vs birçok ligi yayınlıyorlar. Bunlara vereceğime paramı yabancılara veririm. İlgilenenler içinhttps://beinsportsconnect.net/index.html

Aman hocam hiç o kadar paralar veremye gerek yok beinsport için,sizi böyle alalımhttp://forum.donanimhaber.com/m_106056748/f_//tm.htm#

• Bugün görüştüğüm Müşteri Hizmetleri yetkilisi 2016 Temmuz'a kadar diye bir şey yok dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

ÇARE CCAM SERVER

Hocam bu ccam server uydu alıcısı gibi birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassin2016

Bugün görüştüğüm Müşteri Hizmetleri yetkilisi 2016 Temmuz'a kadar diye bir şey yok dedi.

BTK ya şikayet ettiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi ya biz de yeni tivibuya geçtik ama paket nedir ne değildir diye hiç sormadım evdekilere bizde de öyle bir durum olmuşsa hemen şikayet edeceğim. cidden dolandırıcılık, şirket çapında birden karar vermediler ya bu duruma!
  • cekemen C kullanıcısına yanıt
    burada paylaşmak yasak googlede bulabilrsin iyi sahurlar
  • evremerk kullanıcısına yanıt
    paket bilmeden nasıl bir geciş???

telefon edip paketi ögrenin yeni gecti iseniz zaten sizin icin bir magduriyet yok yeni sartlarda gecmiş oluyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.