Şimdi Ara

Tivibu Ev'in görüntü kalitesini Test Ettik! video ön inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
0
Favori
152.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kusura bakmayın yanlış sezmişte olabilirim fakat TTnet'in gerçekten işe yaramayan bazı servislerini (Vitamin'in bile) sürekli "haber" olarak yayımlıyorsunuz. Bir ara gördüğüm üzere reklam almışsınız faket bağımsız olan haberlerinize buna yatsınmamanız daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Tekrar üzerinde duruyorum. Yanılmış olabilirim ama ben böyle sezdim.
  • peki bu tivibu download hızını etkilermi veya oyun falan indirirken donma fln yaşanırmı
  • güzel mesut abi birde kanal sayıları nekadar tüm sd kanalları içeriyormu ? yoksa tivibu webtv de olduğu gibi sınırlı sayıda kanalmı mevcut. ?
  • ttnet önce adam gibi internet hizmeti versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@ murdocklawless

:) sanırım tam olarak Tivibu Ev nedir ve IPTV hizmetinin amaçları ve kapsamı hakkında bir bilginiz yok zira farklı konulardan konuşuyoruz.

Tivibu Ev kablolu TV şebekesinden farksız yani kabloluyu nasıl yurtdışında?? izleme ihtiyacımız yoksa Tivibu Ev'i de yurtdışına çıkartma gibi bir ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

tam tersine var bu ihtiyaç. türk milletinin tamamı türkiye'de yaşamıyor. ancak tivibu evi sadece modem üzerinden verebildiklerine göre yurtdışından ancak web üzerinden izlemek mümkün tivibuyu.

quote:

Tivibu Ev, Tivibu WEB'den farklı bir hizmet. Görüntü IPTV protokolüyle iletiliyor ve kullandığınız internet paketi ve kotanızdan bağımsız. Tek kablodan aynı modeme 2 farklı protokolde sinyal ulaşıyor bunlardan biri internet için olan ADSL diğeri ise IPTV. IPTV settopbox ile Telebizyona iletilirken, ADSL'i PC'lerden WEB'e bağlanmak için kullanmaya devam ediyorsunuz.

modemlerin iptv protokolünü desteklemesi gerekli bu durumda. belki de her modemin içinde default geliyordur bu protokol.

quote:

IPTV kalitesi için kullandığınız internet paketi değil size ulaştırılabilecek en yüksek hız önemli. Siz 1Mbps hızda internet kullansanız dahi HD içerik alabilirsiniz.

Internet hızı ve IPTV birbirinden bağımsızdır.

hattınız sorunsuz şekilde 8 mbit'i full desteklediği halde 1 mbit hızı tercih etmek ayrı, hattınızın mesafe ya da başka bir sebepten 1 mbit'ten yukarı çıkamaması ayrı konular. ikinci durumda yani sorunlardan dolayı 1 mbit'ten yukarısını göremiyorsam yine de hd yayın izleyebileceğim yani, öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 30 Mart 2011; 17:51:08 >

• IPTV nin 9.99TL'lik lansmanı yapıldığından beri internet sorunları giderek artıyor, internet kalitesi şu anda yerlerde sürünüyor.
    IPTV'nin bölgemizde kullanılmaya başlamasıyla eşzamanlı olarak zaten sorunlu olan online oyun deneyimi özellikle akşam primetime saatlerinde iyice dayanılmaz hale geldi! Son bir kaç gündür pingler ve packet loss aşırı kötüleşti.
    Sitelere erişim, başta webtivibu olmak üzere belirli servislerin kullanımı son derece sorunlu hale geldi.
    Dosya indirimleri kesintili, büyük dosyalar tamamlanamıyor, tamamlanabilenlerin çoğu CRC hatası veriyor.
    Bir kaç ay öncesinin internetine göre durum rezalet olarak adlandırılabilir, konuştuğum herkes bu aşırı kötüleşmeden şikayetçi.
    Gerekli altyapı iyileştirmelerini ve herkesi rahatlatacak 3 kuruşluk ek band genişliği masrafını inatla yapmaktan kaçınırken, kazanç hırsıyla pc satışından, oyun satışına, o da yetmedi tv yayına, önüne çıkan her işe dalan ve hizmetlerini ve fiyat/performans oranını iyileştirmeye, yıllar boyu inatlaşarak karşısına alıp, küstürdüğü kullanıcıların memnuniyetini bir nebze olsun arttırmaya harcayacağı paraları kendini şirin göstermek adına reklam ve medya sektörüne saçan Telekom ve TTNet bu işi beceremediğini artık kanıtladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PePo -- 30 Mart 2011; 19:40:40 >

• Bazı ücretli kanalları da verse süper olur.NBA TV,Eurosport vb.
  • @ Tahqra

Merhaba,

TTNET'in internet hizmetlerinde sıkıntılar yaşıyor ya da firmanın politikalarını yanlış buluyor olabilirsiniz fakat bu görüşlerle bu testin veya vitamin in anlatıldığı haberin ne alakası var.

Yanlış bir bilgi varsa söyleyin herkes duysun gerisinde donanimhaber.com bünyesinde her gün 10 larca haber giriliyor TTNET ile ilgili olanları okumak istemiyorsanız ilginizi çeken diğer konulara bakarsınız sorun çözülür.

Bu test zaten TTNET'ten nefret edenlerin kararlarını değiştirmek için değil Tivibu Ev almak isteyen fakat görüntü kalitesi hakkında çekincesi olanların merakını gidermek için yapıldı.

İçinde 1 tane bile görüntü kalitesi ile ilgili yorum bulunmayan tüm yorumun kullanıcıya bırakıldığı bu testteki yorumunuz aslen sizin taraflı olduğunuzu göstermez mi? Yanlışım var ise affola.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Ankara-Yaşamkent civarı kullanan var mı abaca?
  • Speed-step arkadaşımız biraz yukarıda şöyle demiş;
    "Tabi illa ben yurtdışından da izleyeceğim derseniz Tivibu Ev üyelerine Tivibu WEB ücretsiz olarak veriliyor. PC'nize kurup dilediğiniz yerden izleyebiliyorsunuz."
    Benim bildiğim kadarıyla bu bilgi tam olarak doğru değil.
    Eğer internete TTNet üzerinden bağlanmıyorsanız TivibuWEB izleyemiyorsunuz. Evindeki TTNET ADSL hattından TivibuWEB'e abone olan bir arkadaşım işyerindeki Doping ADSL bağlantısı ile artık TivibuWEB izleyemiyor (Başlangıçta izleyebiliyordu, uzun süredir bu engellenmiş durumda).

Bilgilerinize...
  • 1:31 sunucudaki şaşkınlık ifadesine bakın
  • TiviBU yu alıcazda 56K dan bozma 8 mbit niyetiyle kullandığımız 1 mbit lik internetle mi kullanıcaz bu hizmeti ? yada sürekli koparak insanda tat tuz bırakmnayan internetle nasıl izlenir onuda anlamadım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgedik06 -- 30 Mart 2011; 19:13:16 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.sD -- 9 Ocak 2021; 17:49:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@ murdocklawless

:) sanırım tam olarak Tivibu Ev nedir ve IPTV hizmetinin amaçları ve kapsamı hakkında bir bilginiz yok zira farklı konulardan konuşuyoruz.

Tivibu Ev kablolu TV şebekesinden farksız yani kabloluyu nasıl yurtdışında?? izleme ihtiyacımız yoksa Tivibu Ev'i de yurtdışına çıkartma gibi bir ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

tam tersine var bu ihtiyaç. türk milletinin tamamı türkiye'de yaşamıyor. ancak tivibu evi sadece modem üzerinden verebildiklerine göre yurtdışından ancak web üzerinden izlemek mümkün tivibuyu.

quote:

Tivibu Ev, Tivibu WEB'den farklı bir hizmet. Görüntü IPTV protokolüyle iletiliyor ve kullandığınız internet paketi ve kotanızdan bağımsız. Tek kablodan aynı modeme 2 farklı protokolde sinyal ulaşıyor bunlardan biri internet için olan ADSL diğeri ise IPTV. IPTV settopbox ile Telebizyona iletilirken, ADSL'i PC'lerden WEB'e bağlanmak için kullanmaya devam ediyorsunuz.

modemlerin iptv protokolünü desteklemesi gerekli bu durumda. belki de her modemin içinde default geliyordur bu protokol.

quote:

IPTV kalitesi için kullandığınız internet paketi değil size ulaştırılabilecek en yüksek hız önemli. Siz 1Mbps hızda internet kullansanız dahi HD içerik alabilirsiniz.

Internet hızı ve IPTV birbirinden bağımsızdır.

hattınız sorunsuz şekilde 8 mbit'i full desteklediği halde 1 mbit hızı tercih etmek ayrı, hattınızın mesafe ya da başka bir sebepten 1 mbit'ten yukarı çıkamaması ayrı konular. ikinci durumda yani sorunlardan dolayı 1 mbit'ten yukarısını göremiyorsam yine de hd yayın izleyebileceğim yani, öyle mi?

Çok boş yorumların var arkadaşım , konuşmak için konuşuyorsun resmen . Benim ne ttnetim kesildi nede yavaşlık yaşıyorum , kampanya dolayısıyla koçnet e geçtim oda canavar gibi işliyor . Kendi sorunlarınızı herkes yaşıyormuş gibi göstermeyin ...

• Farklı protokol olduğu için internet hızınızı ve kotanızı etkilemiyor ama veri alışverişi olduğu için hızın yüksek olması lazım. Yani 1mbit bağlantınız varsa hizmeti zaten alamazsınız.
  • iptv yi adslden bağımsızda neden abone olmak için internet abonesi olmamız gerekiyor tek başına iptv bağlatamıyormuyuz.
    birde 10tl pakette 75 kanal varmış bune dir yaw 19tl de 105 kanal sadece türksat 2a da 300den fazla kanalvar iptv ye 19tl+adsl59tltoplam 78 tl bu paraya pvr destekli dreamboox HD alınır taksitle dudur izle zart zurt izle hepsi yapılır ayrıca 3lnbyle 3000e yakın kanal izlenir istediğin kaydedilir bd okuyu cu takılır bd player olarak kulanılır veya mkv vs vs.
  • cahil cahil konuşmayın 30tl lik dandik modemlerden ve dandik bir onboard ethernet kartından herkezin net i kesilir

ttnet 16mps vardı bende aynen en fazla 3mp felan cekiyodu o da ara sıra

gittim dogru düzgün bir ethernet kartı aldım

birde vatan pc de indirim vardı ordanda kaliteli bir adsl+2 modem aldım

artık net im 6 7 mp aşagısı düşmüyo

en fazla 12mp gördüm cogunlukla 8 9 arası

1mp zar zor cekenler ttnet te bulmayın sucu smile vs vs hepsi aynı

bi uydunet te böle sorunlar pek yaşanmıyo o kadar

onun dışında smile ttnet hepsinin altyapısı aynı
  • @ Zuckerson

Merhaba,

işin özüne inmişsiniz ama bazı yanlışlarınız var.

IPTV için TTNET bölgesel sunucular konumlandırmış durumda. Her santrale görüntü sunucuları konumlandırıyorlar ki data trafiğinden dolayı genel bir darboğaz oluşmasın. Yani videolar youtube gibi Amerika'dan değil yanı başınızdaki santralden geliyor.

Ben hem SD'sini hem de HD'sini kullanıyorum. Durdur izle, seç izle, tekrar izle tıkır tıkır çalışıyor. Denedim deneyimlerimi yazıyorum lütfen sizler de yazarken konu ile alakalı deneyimlerinizi aktarın zira bu test TTNET internet servisi ile alakalı değil Tivibu Ev ile alakalı ve Tivibu Ev hakkında bilgi almak isteyenlerin deneyimlerini paylaştıkları bir yer olması herkesin yararına olacaktır.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

iptv yi adslden bağımsızda neden abone olmak için internet abonesi olmamız gerekiyor tek başına iptv bağlatamıyormuyuz.
    birde 10tl pakette 75 kanal varmış bune dir yaw 19tl de 105 kanal sadece türksat 2a da 300den fazla kanalvar iptv ye 19tl+adsl59tltoplam 78 tl bu paraya pvr destekli dreamboox HD alınır taksitle dudur izle zart zurt izle hepsi yapılır ayrıca 3lnbyle 3000e yakın kanal izlenir istediğin kaydedilir bd okuyu cu takılır bd player olarak kulanılır veya mkv vs vs.

Evet bütün dijital platformlar gereksiz kabloluya neden 7TL verelim, digitürk nedir ki? D-Smart zaten kim alır değil mi? :)
  • Arkadaşlar havadan HD yayıyın alabiliyorsunuz kabloyla mı alamayacaksınız :) internet sözleşmesinde sizin tarifeniz 8 mb/s ise evinize 8 mb/s vermek zorundayız diye bir ibare yok. Hızın azalmasını modeme kadar olan kablolamanın kalitesi ve mesafe etkiliyor. Apartman girişindeki panoya kadar TT sorumluyken Pano ve sonrasından mülk sahibi sorumlu.

Mesela benim ortuğum semtte altyapı çalışmaları 1995'te tamamlandı. Binanın (15 katlı 60 daireli bir bina) elektrik ve telefon hattının duvar örülmesinden sonra yapıldığını düşünürseniz, eve kadar gelen kabloların bir çoğu 1985-1990 model kablo olduğunu varsayabiliriz. yani internetin hayal olduğu zamanda üretilen kablolardı:) Bu kablolarla internet almaya kalkıştığımızda 8 mb/s isteyip 4 mb/s internete sahip olmamız gayet normal. Yakın zamanda (2003-2005 olması lazım)çıkan bir düzenleme ile apartmanlarda yeni standartlara uygun kablo( bir eve en az 2 kablo) ve pano olma zorunluluğu getirildi. Hatta tesisat buna uygun değilse telefon veya internet bağlamıyorlardı.
    Bütün binalar mevzuata uygun kabloloma işini yaparak sorumluluğunu yerine getirdi fakat apartmana kadar uygun kabloloma gereğini yerine getiren oldu mu? bilmiyorum.
    MH'yi arayıp soruyoruz:
    Ben: internetim çok yavaş!!!
    MH: Hangi semtte oturuyorsunuz?
    Ben: Dokuma!!!!!!!!!
    MH: Bak kardeş, o semtin altyapısı çok eski, sen hangi hızda internet talep edersen et ancak yarısı senin evine ulaşır!!! istersen seni 2 mb/s'lik tarifeye geçirelim hızın 2048'in altına düştümü cihaz otomatik hızını 2048'e yükseltsin.
    Ben: Fiyat?
    MH: Aynı!!!

Geri kalan yorum sizin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.