Şimdi Ara

Titreşim seviyesini arttırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
16.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildirim veya mesaj geldiğinde telefonun titrediğini hissetmiyorum bazen. Arkadaşımın S3 telefonu masada dursa bile titrediğini anlayabiliyoruz ama benim telefonum cebimde olsa bile anlamak zor oluyor bazen. Titreşim seviyesini arttırmak mumkunmu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Telefonun Titreşim Seviyesini Arttırma

Telefonun titreşim seviyesi önemli bir özelliktir, özellikle gürültülü ortamlarda veya sessiz moddayken. Xiaomi, Redmi ve Android cihazlarda titreşim seviyesini artırmak mümkündür.

Android Cihazlarda Titreşim Seviyesini Arttırma

1. Ayarlar uygulamasını açın.
    2. "Ses ve titreşim" veya "Ses" seçeneğine dokunun.
    3. "Titreşim yoğunluğu" veya "Titreşim gücü" ayarını bulun.
    4. Titreşim seviyesini istediğiniz değere ayarlayın.

Xiaomi ve Redmi Cihazlarda Titreşim Seviyesini Arttırma

Xiaomi ve Redmi cihazlarında titreşim seviyesi, aşağıdaki adımları izleyerek arttırılabilir:

1. Ayarlar uygulamasını açın.
    2. "Ek Ayarlar" veya "Diğer Ayarlar" seçeneğine dokunun.
    3. "Erişilebilirlik" seçeneğini bulun.
    4. "Titreşim" altındaki "Titreşim yoğunluğu" ayarını bulun.
    5. Titreşim seviyesini istediğiniz değere ayarlayın.

Telefonunuzun titreşim seviyesini artırarak, önemli çağrıları veya mesajları gürültülü ortamlarda bile kaçırmayacaksınız.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Çok ilginç benim gördüğüm GMD'ler acayip güçlü titriyordu. Benim LG G2'de titreşim seviyesi ayarları ses seçeneklerinin altında. O ayarlara girip en sonda olup olmadığına bakabilirsiniz. En son seviyede olmasına rağmen yeterli gelmiyorsa titreşim gücünü başka GMD telefonlarla kıyaslayın. Sizinki bariz şekilde diğer GMD'lere göre düşük titreşim veriyorsa servise verin.

Yazılımsal olarak titreşim seviyesi başka nasıl ayarların bilmiyorum. En azından root yetkisi isteyeceği kesin. O şekilde de yapılabilir mi yapılamaz mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 12 Mart 2014; 22:22:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Çok ilginç benim gördüğüm GMD'ler acayip güçlü titriyordu. Benim LG G2'de titreşim seviyesi ayarları ses seçeneklerinin altında. O ayarlara girip en sonda olup olmadığına bakabilirsiniz. En son seviyede olmasına rağmen yeterli gelmiyorsa titreşim gücünü başka GMD telefonlarla kıyaslayın. Sizinki bariz şekilde diğer GMD'lere göre düşük titreşim veriyorsa servise verin.

Yazılımsal olarak titreşim seviyesi başka nasıl ayarların bilmiyorum. En azından root yetkisi isteyeceği kesin. O şekilde de yapılabilir mi yapılamaz mı bilmiyorum.

Malesef seviyeyi ayarlayamiyoruz hocam. Ama başka telefonla kiyaslamayi denerim en kısa zamanda.

• Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.. cihazın titreşim gücü çok yetersiz ve yazılımla titreşim gücünü arttırmak malesef mümkün değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.. cihazın titreşim gücü çok yetersiz ve yazılımla titreşim gücünü arttırmak malesef mümkün değil

O zaman telefonda sorun yok galiba. İçim rahatladı.

• telefon cebimdeyken biri arayinca hissetmiyorum whatsapp dan mesaj gelince hissediyorum whatsapp un titreşim ayari daha fazla herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: faqa41

telefon cebimdeyken biri arayinca hissetmiyorum whatsapp dan mesaj gelince hissediyorum whatsapp un titreşim ayari daha fazla herhalde

Bir ayarsızlik var ama duzelirmi bilmem

• quote:

Orijinalden alıntı: faqa41

telefon cebimdeyken biri arayinca hissetmiyorum whatsapp dan mesaj gelince hissediyorum whatsapp un titreşim ayari daha fazla herhalde

Eger boyleyse yazilimla mumkun gibi gorunuyor.

Eskiden Galaxy S kullanirken Custom Kernel ayarlarinda oluyordu, titresim seviyesi ayari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayarı falan yok. Yakınlık sensöründen, hoparlörden, titreşimden çalınmış malesef fiyatı düşürmek için. Zaten alacaklara da söylüyordum titreşimden vazgeç diye.

Ben titreşimde zaten kullanmadığım için kafaya takmadım hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Ayarı falan yok. Yakınlık sensöründen, hoparlörden, titreşimden çalınmış malesef fiyatı düşürmek için. Zaten alacaklara da söylüyordum titreşimden vazgeç diye.

Ben titreşimde zaten kullanmadığım için kafaya takmadım hiç.

Gürültülü ortamda veya sessizdeyken lazım oluyor hocam. Kullanmadan idare edilmez bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.