Şimdi Ara

TIPI bırakmalı miyim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
3.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkurler hocam, bu sene bir yandan ingilizce çalışıp bir yandan öylesine tip derslerine gideceğim mecbur. Isınırsam buradan devam, hâla aynıysa bırakırım. Hatta ilk donem sonunda kararimi vermiş olurum muhtemelen

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İngilizcem A0, 1 senede B1 yapmam lazım

• Bilgisayar müh —> gemi inşaa ve Mak. Müh. Düşünmüyor değilim
    Bu sene bilgisayar sarmazsa myp düşünüyorum
    Ama şu anda myp düşünmemeye çalışıyorum çünkü düşündükçe bi pişmanlık hissi geliyor
    Sene sonu karar vereceğim artık.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • achilles102030 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız aslında hocam. Ocak gibi ilk dönem bi bitsin de o zaman her şey daha net olur kafamda

• knk ilk seneyi oku ameliyat fln izle ytdan belki ilgini çeker

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam o zaman sıkıntıymış

kendine biraz zaman tanı hocam

• şaşırdım açıkçası hocam keşke Tıp kazansaydım derdim birkaç ay önce şimdi sizden duyunca şok oldum

• Bu bölüm değiştirme konuları üzüyor.

Başta iyi tercih yapmak gerek.

AnlatHocamyoutube
    Bölüm değiştirme sürecini merak ediyor ya da bölümünüzü değiştirmeyi düşünüyor ancak endişelerinizi deneyimlemiş insanlarla görüşme imkanı yakalayamıyor musunuz? Eğitim hayatları için önemli bir adım atan arkadaşlarımız deneyimlerini bizlerle paylaşıyor! İyi seyirler... Bizi takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız: http://instagram.com/odtumedya​​ http://facebook.com/medyaodtu​​ http://twitter.com/_odtumedya_​ http://www.yazhocam.com​
    https://www.youtube.com/watch?v=Yhz23F--1ZU
  • Benim gibisin dostum en iyi seni ben anlarım sen yine başta karar vermişssin ben devamlı kalıyorum çift dikiş gidiyorum 2018 de girdim tıpa hala 3. Sınıftayım ailemin baskısıyla yazdım okuldan atılacam yakında :):) bende yksye hazırlanıyorum bu yıl ne yazıkki çok iyi yerlerin mühendislikleri yada gs gibi hukuklarda gelmiyor hocam mwcburen bir yandanda tekrar hazırlanıyorum eğerki sevmediysen bırak şimdiden sonradan daha kötü oluyor üstelik itü falsn hem istediğin okul hemde istediğin bölümmüş

• Hocam babam karşı çıkacak yuksek ihtimal o beni biraz ürkütüyor. İlk dönemi bi bitireyim de sonra kararı net bir şekilde vereceğim. Siz nereyi hedefliyorsunuz hocam

• tıp fakültesi hem okuması hem de mezun olunması zor okul, her komite bir nevi üniversite sınavından daha fazla zor ve daha çok stresli, her komite çıkışında büyük bir rahatlama oluyor ama her komite öncesin o büyük stres

ve ilk 5 yıl boyunca bu durum ile karşı karşıya kalıyorsunuz

6. sınıfta da ilk kez nöbet tutmalar başlıyor ve acilde çalışıyorsunuz normal bir hekim gibi tabii ki hocaların gözetimi altında 24 saat nöbetlerle karşılaşıyorsunuz bazı okullar ayda 12-13 nöbetler tutturuyor bazı okullar 8 nöbette sınır koyuyorlar (yeni max 8 nöbet geldi o iyi bir durum)

ama insanları seven ve tıp bilimine aşık olanlar için harika bir meslek

insanları iyileştirdiğinizdeki ve tanısını koyup tedavisini düzenlediğinizdeki mutluluğu hiçbir yerde alamazsınız

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Hocam her sene 6 komite yapılıyor burada ve sadece 1. Komitenin özet notu, bakın ÖZET olduğu halde 300 sayfa falandi kabaca. Kesinlikle insan işi degil

• stajlara geçince 1 haftada 200 sayfaya yakın notlardan sınava gireceksiniz merak etmeyin hocam o zamana kadar alışırsınız ve nasıl çalışacağanızı öğrenirsiniz

normalde ilk yıl kolaydır ama alışma süreci gerçekten ilk başlarda insanı yıpratabilir

• Hocam ben gs hukuk yada sabancı bilgisayar boğaziçi bilgisayar yada boğaziçinin herhangi bir iyi mühendisliği tutarmı bilmem ama başladım çalışmaya bırakacaksam en azından değecek bir yer olması gerekiyor anneme kalsa zorlanıyorsan hacettepe dişe geç diyor klasik türk aile kafası sağlığı garanti görüyorlar tutmazsa belki geçerimde hocam benim için hiç iyi gitmiyor süreç çünkü belli bir yılda bitirmen gerek eskisi gibi değil artık

• Ortağım sen bir gecede apotemi biyoloji bitirmiş adamsın sana koymazzz çat çat koyacaksin

• Haklısınız hocam, umarim bu yıl hhalledersiniz

• İyi hatırlattın hocam

• parası için yapılmaz hocam bence bıraksan daha iyi, daha az çalışarak daha çok para alacağın alanlar var oralara yönelebilirsin

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

tıp herkese göre değil hocam tıp okucak adam fedakar olmalı idealist olmalı ben kendi arkadaşlarımdan bilşyorum kendimdende biliyorum yeri geldiğinde hastan olcak bırakıp gşdemiceksiniz evet dedğiniz gibi insanlara yardımcı olma hazzı çok başka ama iyi düşünülcek bir konu o nöbetleri tutabilecek mi tus sınavı varki dünyadaki en zor sınavlardan biri herşeyi geçtim en başta insan sevmek önemli o yüzsen tavsiyem tıp göründüğü gibi değil iyi araştırılmalı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.