Şimdi Ara

TIPI bırakmalı miyim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88
Cevap
2
Favori
3.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yatay gecis dusunmeden once hangi bolumu okumak istedigine, ileride ne yapmak istedigine karar vermen lazim yoksa bu kafayla hicbir bolumden zevk alabilecegini dusunmuyorum hocam. Hem muhendisliklerin ilk yilinda da oyle cok zevkli dersler yok ki, lisede gordugun fizik matin daha detayli halini goruyorsun. Bir de ben anlamiyorum ki bolumu yazmadan once hic mi ders iceriklerine bakmiyorsunuz yahu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam ilerde pişman olmamak için ilk seneye okuyun ona göre karar verin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lost245 -- 4 Ekim 2022; 0:11:12 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Karakurum07 kullanıcısına yanıt

hocam daha yeni başladın, tıp adına hiçbir şey görmedin daha az sabırTIPI bırakmalı miyim 

• claswan kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Bunlar bedavadan maaş alıyorlar. Kimse yanlış anlamasın ne aldığı maaşta ne yaptığı mesleğe lafım yok ama bunlar böyle.

Kesin öyledir

sizin gibiler gelip tyt-aytde hekim konulu başlıkların altına bu tarz komik yorumlar atmasanız bu hayat çekilmez, hadi iyisin bugün de sayen de güldükTIPI bırakmalı miyim 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 4 Ekim 2022; 0:35:17 >
  • Tıp biraz sıkıntılı bir branş şark görevi internlik tus duyduğum kadarıyla aşırı ezber bilmiyorum ama kadavra diyede birşey varmış ölüden korkarım ben a.q

Parası için tercih edilecek bir meslek değil bence tıp , sorumluluğuda var

• zaten parasını kazanayım diyene kadar bir ömür geçiyor hocam

tıpı kazanmak bir süreç ortalama 2,4 yılda kazanılıyor son istatiksellere göre

tıp fakültesi 6 yıl ama genelde 7 yıla uzuyor eskiden daha çok seneymiş şimdi kaynaklara erişim arttıkça azaldı

sonrasında 2 yıl mecburi görev

ardından zorlu tus var ve herkes tek girişte kazanamıyor, onun için de çabalıyorsun

4-5 yıllık zorlu ihtisas var atıyorum dahiliye yazar 4 yıl da oradan

sağlık bakanlıklarda 4 yıl da mecburi görev yaparsın bitti mi bitmedi çünkü onun da yan dalı var,

sonra ydus yandal uzmanlık sınavına girersin

3 yıl da onun ihtisasını yaparsın

onun da mecburisi 3 yıl

liseden sonra 25 yıl sonra 40-45 serbest bir şekilde uzman oldu ve asıl o zaman kazanmaya başlarsın

ama 20 yaşında çalışmaya başlayıp 40-45 yaşına gelene kadar alanında uzman olup çok daha iyi yerlere gelebilen meslekler çok fazla

Alıntı

metni:
    Ama gerek yok sen cukkaladığın maaşa bak kral.

hadi oradan, bu sefer de iftira atıyorsun

bilmeyenler için rüşvet alıyorsun diye hekimlere iftira atıyorsun bu sefer de

öğrenciyim ve tıp bitmesine az kaldı ama sizin bu tarz yorumlarınıza şimdiden gülüyorum, doktorun yüzüne söyleyemeyeceğin şeyleri klavye arkasından yazmaya çalışmak sadece komik geliyorTIPI bırakmalı miyim 

TIPI bırakmalı miyim

ss ini de aldım, sonradan bu attığın iftirayı siliverirsin falan

burada kalıversin

TIPI bırakmalı miyim
  • Sen sus

• Hocam bence de ilk yıl idare edin ve çevrenizde ne kadar tıp okuyan ya da bitirmiş olan varsa hepsine bu konuyu açın illaki sizin gibi hissedenler olmuştur

• TIPI bırakmalı miyim tıp eğitimi zor hocam,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 4 Ekim 2022; 0:46:52 >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Alemsin yemin ediyorum valla öyle böyle değil :D

Bak okul okuyorsun, iyi güzel biz de okuduk.

Resmiyette google arama sonuçlarını baz almazlar bu bir.

Hekimlerin rüşvet alacak bir durumu yok. Rüşvet alınacak bir meslek değil. Varsa sen açıkla :) benim orda neyi kast ettiğimi kesin ve kesin biliyorsun. Benim yazdığım doğru şeylere değil nereden neyi cekistirsem de olayı farklı yönlere çeksem diye bakıyorsun.

Bu ülkede bi ben değilim bunları yaşayan. Haberlerde, forumlarda fazlasıyla görüyoruz neyin ne olduğunu. Hayatımızı emanet ettiğimiz kişilerin umursamazsa yanlış tanı koyması, bir insan hayatını kaybedince mesleki terim kullanmak ama yapılan yanlışları söylememek bunlardan biri değil mi?

İlk mesajda da dediğim gibi "bunu burada neden yazıyorum bilmiyorum" ama içimden geldi yazdım. Çocuğa verdiğim tavsiyede de okumasını tavsiye ettim ama görünen o ki senin benim söylediğim hiç bir söylemi çürütecek cevabın yok. Varsa söyle tartışalım ama yeri değil burası. Kanıtı olan bir şeyi de curutemeyecin için ne diyeceksin merak ediyorum. Zirvalama daha çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam cok istediginiz bir bolum varsa myp atabilirsiniz yoksa devam edin bence ilk yarıyıl da kararını vermiş olursun 3 aya

• Up

• Tıp tarihi,etik falan anlatıyorlar ilk aylar ne sıktı seni

• Biyokimyadaki saçma sapan şeyler. Tıp felsefesi diye falan bir de

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.