Şimdi Ara

Tıp ve Ankara tıp sorularınız, merak ettikleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara tıp dönem 2 ögrencisiyim hem bizim fakulteyle hem de tıp ile ilgili genel sorularınız varsa cevaplayabilirim. Gecen sene ben de forumdan oldukca faydalanmıstım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 16.6k sıralama yaptım. Tavsiye edeceğiniz tıp fakülteleri var mı?
    tıp fakültesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
    Yurtta kalmayı öneriyor musunuz yoksa kiraya mı çıkılmalı?
    Tıp için eğitim sistemi olarak hangisi daha uygun hangisi daha kötü?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Skaar kullanıcısına yanıt
    Bozok tıp okuyan bir arkadasım var cok da memnun baska tanidigim yok okuyan o siralamalarda. Ama tıp her zaman tıptır hayırlı olsun. Tıp fakültesi secerken bence egitim kadrosuna, okuyan ogrencilerin memnuniyetine, ve okulun imkanlarına bakmak gerekir. Yurtta kalma konusunda ilk senelerde yurtta kalmak daha mantıklı sonra zaten sen ihtiyaclarına gore dogrusunu seçersin.

Egitim sistemi olarak modül sistemi (komite) daha kolay oluyor pdö de sürekli sınav oluyorsun ve bunlar hoca ile yüz yüze oluyor. Komite sisteminde ise genelde 2 ayda bir o 2 aylık donemde gördüğün tüm konulardan sorumlu oluyorsun ve bir kitapcık halinde sınav oluyorsun senede 4 modul 1 final var hepsinin ortalaması sene sonunda gecme notunu olusturuyor 60+ ise (bazı okullarda farklı) gecmis oluyorsun. Ayriyeten pratik sinavlarda oluyor onlarda ortalamaya dahil ediliyor

• adsızdoktor A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam.
  • Skaar kullanıcısına yanıt
    Ne demek kolay gelsin

• ankara tıp pişmanlıktır..
    3. sınıfa geçmiş bir abiniz olarak söylüyorum.
    Nerede gereksiz, çer çöp bilgi varsa bilmenizi bekler.Hocalar dersi o kadar ayrıntılı anlatır ki saçma sapan notlardan çalışmak zorunda bırakır sizi.Aksi halde kitaptan okuyarak yetiştiremezsiniz.
    Sıhhiyededir, hava kirliliği nedeniyle nefes alamadığınız sayısız zaman olur.
    Kütüphanesi tıp kitaplarının çoğunu bulundurur yalnız genel kültür gerektiren konularda kitap sayısı yok denecek kadar azdır.
    Hocalar her şeyi sorgulamanızı ister ama verdikleri ezberci eğitim sizin zihninizin içine eder.Anlattıkları çoğu konunun özü hakkında dahi kendilerinin bilgileri yoktur(özellikle biyokimya abd).
    Ankara üniversitesinin kampüsü bölük pörçük olmuştur.Size en yakın kampüs olan cebeci kampüsüne güvenlik nedeniyle alınmazsınız.Eğitim göreceğiniz morfoloji kampüsü ise küçüktür ve diğer branşlarla bilgi alışverişini gerçekleştiremezsiniz ya da zor gerçekleştirirsiniz.

• Evet hocalar gerekli görmüs siz gereksiz görmüssünüz demek siz daha cok bilgi ve tecrube sahibisiniz. Bana da dönem 2 de gerekli yerleri iletirseniz ona gore calisayim sonucta hayat okul gecmekten ibaret degil gerekli bilgileri iyi ogrenip meslege hazir olmak gerekir..

• adsızdoktor A kullanıcısına yanıt
    Hocalar senden kendi konusu hakkında en azından kendi anlattıklarını bilmeni ister.Her ders her konudan bilgi sahibi olman gerekir.Hocalar ileriki hayatında bunları kullanır mı kullanmaz mı diye bakmaz, sadece anlatır.Milyarda bir görülen hastalık soru olarak karşına gelir.Oytun Erbaş'ın dahi cevaplayamadığı fizyoloji soruları da karşına gelir.Her basamağını bilmen gereken sayısız tepkime biyokimyada soru olarak gelir, biyokimyacı olmadıktan sonra o basamakların hepsini unnutursun zaten ve meslek hayatında eksikliğini de görmezsin.3 kaynağı araştırıp cevabına ulaşamadığımız sayısız mikrobiyoloji sorusu karşına gelir(hoca ingilizce makaleden soruyu aldığı için boşuna debelenirsin).Meslekseline falan girmiyorum daha.
    Tüm bunlara rağmen iyi yanları da vardır.Mesela anatomi abd türkiyenin en iyi anatomicilerini barındırır..
  • Yani bu zaten Türkiyede sistem sorunu tus soruları da bilhassa dediginiz gibi. Yine de bence ankara tıp Türkiyenin sayılı tıp fakulteleri arasinda baslarda yer aliyor. Bu arada evet anatomi gercekten cok iyi bunu 1.siniftan bile fark ediyorsunuz

• Hocam 11,6k daki tıp fakülteleri hakkında bilginiz var mı Bolu Sakarya cıvarındakiler

• tıpkolikmezunn kullanıcısına yanıt
    Liseden yakın bir arkadasim boluda okuyor memnun okulundan. Birde ankaradaki gülhane sivil olani iyi diyorlar.

• Hocam arkadaşınıza ulaşabilme imkanım var mı boluyu önler yazmayı düşünüyorum da

• Normal değil mi sence :) Temel tıp derslerini ezberlersin unutursun. Özellikle biyokimya, anatomi, farma. Dönem üçte biraz değişecek bu hastaya yaklaşım dersleri eklenecek farma ağırlıklı olacağı için yine isyan edeceksin...
    Kliniğe gelince pişmanlık dediğine üzülürsün muhtemelen çünkü tıp başlıyor :)
    Ben de dönem 5. Sorusu olana cvp verebilirim.
    Edit: Morfo kampüsüne rakip varsa yaz :D Tenis kortu var daha ne olsun...
    Edit2: Bir konu açmıştım öncedenhttps://forum.donanimhaber.com/ankara-tip-hakkinda-bilgi--107488613-5#134161257

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohouse -- 31 Temmuz 2018; 20:8:53 >
  • Bu sene ingilizce mi açıyor hocam ankara tıp

• Ankara tıp mı, Marmara tıp mı yazmalıyım, sizin okulla ilgili herhangi bir pişmanlığınız oldu mu ya da okulda çok memnun kaldığınız, işte bunun için bu okul yazılır dediğiniz bir şey?

• nohouse kullanıcısına yanıt
    Şahsen hocam ben de tıpın 4. sınfla birlikte başladığını düşünüyorum.Ezberin de bir adabı olur hocam;)Bu konuda aütf yi yetersiz buluyorum.Bence kampüsün sıkıntısı münferit bir şekilde durması.Kampüs hayatının tadını almakta insan zorlanıyor.Etrafımızda zaten hastaneler bölgesi var.Kampüs tamamen tıp öğrencilerinden oluşuyor.Bende bu durum baygınlık oluşturmaya başladı hocam.Tabi insanların istekleri farklı olabiliyor.
  • Tersine bende hastane içinde olmamasından memnundum. Klinikte bol bol içinde olacaksın ztn :)
    Bunu kendi lehine çevirip arkadaşlarla kaynaşmanı artır demektn başka bir fikrim yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohouse -- 31 Temmuz 2018; 20:29:36 >
  • Ariana Grande kullanıcısına yanıt
    Evet hocalarımız öyle dedi bize de açılacakmış

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.