Şimdi Ara

Timur'un Zekası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce Timur ile denk olabilecek zekaya sahip hukumdar ve komutanlar kimlerdir butun dunya tarihinde ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dünyanın gördüğü en büyük 3 asker:

1-Büyük İskender
    2-Cengiz Han
    3-Timur
  • destroyer39 kullanıcısına yanıt
    İskender babadan ogula dogarken emrinde binlerce askerle

Timur yoktan

Timur > İskender

• quote:

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

İskender babadan ogula dogarken emrinde binlerce askerle

Timur yoktan

Timur > İskender

Yaptığım sıralama doğum sıralaması sadece, büyüklük değil.
  • destroyer39 kullanıcısına yanıt
    :) peki .

• Atatürk,Caesar,Subutay ve Rommel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 25 Ağustos 2017; 19:3:36 >
  • Rommel kimdir ? Açar mısın ?

• Erwin Rommel,nam-ı diğer Çöl Tilkisi.Ayrıca "Timur'a denk zeka" nasıl bir ölçüt?Timur'un hangi konudaki yetenekleriyle kıyaslıyoruz?Strateji,entrika,istihbarat,devlet yönetme/devamlılığını sağlama?Evet,Timur en iyilerden sayılacak kadar iyi bir stratejistti ama aynı zamanda tarihin en kötü hükümdarlarındandı da.Ve bence,iyi bir hükümdar,kaç metrekare toprak feth ettiğiyle değil,kurduğu ülkeyi ne kadar ileri taşıdığıyla ölçülür.Timur'un tek yaptığı anlamsızca savaşlar yapmak,köküne kadar emperyalist bir politikayı benimsemek ve uygulamaktı.Aynı şekilde Cengiz,Attila da ondan farklı değil.Onlar sadece barbarca katliamlar yapmış,toprak fetih etmek ve ülke yıkmakla övünmüş kana doymuş barbarlardı sadece.Sadece Cengiz ve Timur için de geçerli değil,Stalin,Hitler ve daha onlarcasını örnek verebiliriz.Hepsinin sonu Ve mirası aynı oldu,yıkılmış bir ülke ve yok olmuş umutlar.Ama aynısı Atatürk Ve Türkiye için geçerli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

Rommel kimdir ? Açar mısın ?

Erwin Rommel WW2'de mekanize ve tank birlikler üzerine usta,Afrika ve Fransa cephelerinde görev yapmış Çöl Tilkisi lakaplı zeki bir general.Afrika cephesinin uzun bir süre ilerlemesini ve mısıra kadar gelinmesini sağladı.El Alamain'de yenildikten sonra geri çekilmek zorunda kaldı.Fransa cephesindeki savunma planının hitler tarafından uygulanmaması ve onunla ters düşmesi ölümüne sebep oldu.
  • Hocam stratejik ve askeri anlamda sormuştum .

Evet Timur ve onun gibi adamlar politik ve siyasi işlerden pek anlamıyor .

Ben hukumdar miyim hukumdarim katliam da yapsam ne kadar toprak kazandim o kadar iyi dusuncesindeler .

Oldurdukleri insanlar umurlarinda bile degil cunku bir hedef var okun merkezinde 12 olmus durumda .

Tum dunyanin hukumdari olmak .

• Ulusal1923 U kullanıcısına yanıt
    Evet,haklısın.Kuşattığı şehirlere ve düşmanlarına korku salmak için mancınıkla düşman askerlerinin kafasını atan,esir aldığı her kadına bizzat istisnasız tecavüz eden,büyük küçük demeden tüm yaşlı ve çocukları kılıçtan geçiren,camide eğlencesine hocaları öldürmeden önce hocaların önünde toplu seks fantezileri yaptıktan sonra camiyi yıkan,tarihin en gelişmiş ve en uygar şehirlerinden olan,İskenderiye'den sonraki en büyük kütüphaneyi ve en zeki insanları barındıran Buhara ve Semerkant'ı sadece canı istediği için yerle bir eden,bilime,sanata ve bilgiye zerre önem vermeyen,anlamayan kana susamış barbar,insanlık tarihinin "en yüce" hükümdarı, "en bilge" insanı!Haykırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 26 Ağustos 2017; 14:6:35 >
  • Bence;

1)Cengiz
    2)Atatürk
    3)Timur
    4)1.Petro
  • Fatih
    Yavuz sultan selim
    Kanuni
    Atatürk
    Atilla
    ..
    .

Zeka olarak hitlerde olabilir.

Timuru abartmışsın sanki biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLordMan -- 27 Ağustos 2017; 1:11:20 >
  • TheLordMan kullanıcısına yanıt
    Adam ciddi ciddi fatih kanuni selim diye top 3 sıra yapmis ve timura abarti demis . Atin beni lan camdan lutfenn .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 27 Ağustos 2017; 1:18:45 >
  • nıye uste yazdım cunku osmanlı düşmanları bu adamlarıda sevmıyor dıkkat cekmek için yazdım. Bende osmanlıyı fazla sevmem ama bu adamlar ayrı . Adam en basta dıyo kı timura denk lider var mı ? bu abartı değil mi sence :)
  • TheLordMan kullanıcısına yanıt
    Adam dedigin benim nznzns su an konu sahibiyle konusuyon .

Evet sordum ee ? Denk var mı diye sordum cunku denk kişiler var ve kim olduklarini bilgili kisiler soylesin istedim .

Bu arada en zeki Osmanli padisahi onlardan birisi falan değil . Mehmet Çelebi'dir bana göre . Neredeyse yok olmus imparatorlugu 2.kez kurmus ve sadece 13 senede kalkindirmistir .

Yikik imparatorlugu duzeltmek yeni yerler fethetmekten cok daha zor ..

• baskası sandım senmişsin

Senın görüşün saygı duyarım. Zaten senın dediğin gibi insanlar vardır tarihte. Hatta Atatürk en best o zaman. O an aklıma bunlar geldı soledım işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Villentretenmerth

Erwin Rommel,nam-ı diğer Çöl Tilkisi.Ayrıca "Timur'a denk zeka" nasıl bir ölçüt?Timur'un hangi konudaki yetenekleriyle kıyaslıyoruz?Strateji,entrika,istihbarat,devlet yönetme/devamlılığını sağlama?Evet,Timur en iyilerden sayılacak kadar iyi bir stratejistti ama aynı zamanda tarihin en kötü hükümdarlarındandı da.Ve bence,iyi bir hükümdar,kaç metrekare toprak feth ettiğiyle değil,kurduğu ülkeyi ne kadar ileri taşıdığıyla ölçülür.Timur'un tek yaptığı anlamsızca savaşlar yapmak,köküne kadar emperyalist bir politikayı benimsemek ve uygulamaktı.Aynı şekilde Cengiz,Attila da ondan farklı değil.Onlar sadece barbarca katliamlar yapmış,toprak fetih etmek ve ülke yıkmakla övünmüş kana doymuş barbarlardı sadece.Sadece Cengiz ve Timur için de geçerli değil,Stalin,Hitler ve daha onlarcasını örnek verebiliriz.Hepsinin sonu Ve mirası aynı oldu,yıkılmış bir ülke ve yok olmuş umutlar.Ama aynısı Atatürk Ve Türkiye için geçerli mi?

ömer muhtardan dahamı akıllı ervin römel dediğin sırf reklam neslisiniz uşam tv ne derse ona bakıyonus

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

quote:

Erwin Rommel,nam-ı diğer Çöl Tilkisi.Ayrıca "Timur'a denk zeka" nasıl bir ölçüt?Timur'un hangi konudaki yetenekleriyle kıyaslıyoruz?Strateji,entrika,istihbarat,devlet yönetme/devamlılığını sağlama?Evet,Timur en iyilerden sayılacak kadar iyi bir stratejistti ama aynı zamanda tarihin en kötü hükümdarlarındandı da.Ve bence,iyi bir hükümdar,kaç metrekare toprak feth ettiğiyle değil,kurduğu ülkeyi ne kadar ileri taşıdığıyla ölçülür.Timur'un tek yaptığı anlamsızca savaşlar yapmak,köküne kadar emperyalist bir politikayı benimsemek ve uygulamaktı.Aynı şekilde Cengiz,Attila da ondan farklı değil.Onlar sadece barbarca katliamlar yapmış,toprak fetih etmek ve ülke yıkmakla övünmüş kana doymuş barbarlardı sadece.Sadece Cengiz ve Timur için de geçerli değil,Stalin,Hitler ve daha onlarcasını örnek verebiliriz.Hepsinin sonu Ve mirası aynı oldu,yıkılmış bir ülke ve yok olmuş umutlar.Ama aynısı Atatürk Ve Türkiye için geçerli mi?

ömer muhtardan dahamı akıllı ervin römel dediğin sırf reklam neslisiniz uşam tv ne derse ona bakıyonus

Hitler gibi çavuşluktan uçma değil en azından, adam alman harp okulunu bitirmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: fretta

quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

quote:

Hitler gibi çavuşluktan uçma değil en azından, adam alman harp okulunu bitirmiş.

ama bi işe yaramadı guderyan kadar olmadı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.