Şimdi Ara

Tiktok'un ana şirketi ByteDance, 100 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ülkemizde de oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan kısa video platformu TikTok, yapımcı şirketini ihya etmeye devam ediyor. Bloomberg'in yeni raporuna göre TikTok'un sahini ByteDance'in piyasa değeri 100 milyar doların üzerine çıktı.

Ayrıca Bkz.ABD yaptırımları artarak sürüyor: TSMC artık Huawei'ye yonga seti üretmeyecek

Yayınlanan yeni rapora göre Çinli teknoloji devi ByteDance 75 milyar dolar seviyelerinde olan piyasa değerini, son iki yılda yüzde 33 artırarak 100 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı. Hatta bazı kaynaklara göre şirketin değerinin 140 milyar dolar olduğu bile tahmin ediliyor. ByteDance, ABD, Türkiye ve diğer ülkelerdeki gençler arasında çok popüler olan TikTok uygulaması sayesinde büyük başarı elde etti. Bu hizmete ek olarak, şirket Douyin (TikTok benzeri) ve Toutiao haber uygulamasının Çince sürümlerine de sahip.

TikTok'un büyük başarısı

2018 yılında dünyanın en pahalı özel şirketi unvanını kazanan ByteDance şimdi ise bu durumu pekiştirdi ve Amerikan IBM ve Çinli Alibaba gibi devlerin seviyesine yükseldi. Bunu da 2012 yılında kurulmuş olmasına rağmen başarması ise son derece ilgi çekici bir nokta. Son zamanlarda , Disney+ akış hizmetinin başkanlığını bırakan Kevin Mayer'in TikTok servisinin genel müdürü olarak atandığı biliniyordu. Mayer, Wall Street Journal'dan gazetecilerle yaptığı konuşmada, TikTok'un büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve hızla büyüdüğünü belirtti. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde de son derece popüler olan uygulamanın, Çin istihbaratıyla iş birliği yaptığından şüpheleniyordu. Bu bağlamda, 2020'nin başlarında TikTok uygulamasının hükümet dairelerinde çalışanların cihazlarına yüklenmesi yasaklanmıştı.

• Çinli görmeye tahammulum yok. Allah belanizi versin çinli gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kesinlikle telefonlarımızda yüklenmeyecek bir uygulama..Malesef Türkiyede yanlış kulkanılan bir uygulama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fitamino kullanıcısına yanıt
    Duygularıma tercüman oldun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ABD, Tiktok un ajanlık yapmasından şüphe ediyormuş :D Hiç güleceğim yoktu. Aklima şu fıkra geldi:

İki görme engelli karşılıklı köfte yiyormuş. Biri diğerini "Niye köfteleri ikişer ikişer ağzına atiyorsun" diye çıkışmış. Beriki " Nerden anladın öyle yaptığı mı? " diye sorunca: "Ben de ikişer ikişer götürüyorum da ordan biliyorum" demiş. Tencere dibin kara meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 21 Mayıs 2020; 2:13:33 >
  • Bo programdan zerre kadar haz almıyorum ve telefonuma asla yüklemem ama programa karşı kasıtlı bir karalama yapıldığı çok aşikar, yani bunun kaynağını da çok düşünmeye gerek yok.

• bu Tiktok nereden para kazanıyorda piyasa değeri bu kadar oluyor anlamadım ben

• quote:

Orijinalden alıntı: cosef

bu Tiktok nereden para kazanıyorda piyasa değeri bu kadar oluyor anlamadım ben
    Piyasa değeri artmasi için para kazanmasına gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Piyasa değeri artmasi için para kazanmasına gerek yok.

Alıntıları Göster
    İşte piyasa değeri artması borsada hisse değeri artması demek

BIST'te çok böyle balon şirketler var. Spekülatörlerin yükselttiği ama kar etmeyen

Açıkcası kar etmedikden sonra hisse değeri artmasının pek bir önemi yok

Tesla 1 milyar usd hisse değerine ulaştı mesela FORD'u geçti ama zarar ediyor. Yani cepten yemekte.

Ford daha fazla araç satıp kar etmiş ama piyasa değeri düşük

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.