Şimdi Ara

tıkanık katalizör nasıl belli olur (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
5 sn
83
Cevap
4
Favori
277.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba 2003 primera tekna aracımda bu gün birşey dikkatimi çekti araç sıcakken 1 ve 2. vitesde araç devirsiz kalınca avans sesi geliyor nedendir acaba.(şıkırtı)bujilerim yeni değişti birde durduğun yerde araç boşta iken 4000 devir ve üstü araca gaz verip ayağını gazdan çektikten sonra egzozdan pat diye bir ses geliyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.(araç yeni motor yapıldı)katalizördemi birşey var acaba
  • Katalizörü söküp içini tamamen boşaltın ve araçtaki performans artışına şahit olun. Bizzat denenmiştir.
  • selamlar benim görüşüm katalizörle falan oynama o kolay kolay bozulacak bi parça deyil yada tıkanacak sorun başka yerdedir.
  • meteg M kullanıcısına yanıt
    meteg bey merhabalar.

burada yazmış olduğunuz sıkıntının birebirini yaşıyorum.

ancak bu performans düşüklüğüne enjektörde sebep olabiliyormuş. ayrıca hiç mi ikaz lambası yakmaz bu arabalar 40 hp gibi bir terslik olduğunda

araçta tek sıkıntım aşağıdakilerdir.

gereğinden fazla yakması.
    hafif ramplarda nerdeyse 1. vitese düşüp tekrar hızlanacağım ( arabadan inip koşmak istiyorum)
    ancak koku yok ses yok
    1. viteste hızlanma devir göstergesi kağnı gibi 4 veya 5000 d/d ye geliyor

araç yeni kasa 2008 model laguna 1,5 dizel 110 hp

yardımcı olursanız çok sevinirim.

nasrettin hocanın ağaçtan düşme hadisesi aklıma geldi.

saygılar.
  • merabalar toyota rav4 aracımın katalizörü dağınık sıfırının fiyatı 1500 tl üzeri çıkma baktığımdada en ucuzu 500 tl ye buldum yalnız zaten aracların modeli 2002 model 2002 model araçtan çıkacak olan katalizöründe yarın öbür gün dağılıp dağılmıycağı belli değil ondan hiç çıkmaya girmeyi düşünmüyorum benim sıkıntılarım aracım otomatik vites ve katalizör sorunundan sonra baslıca çıkan sonuçlar durmadan katalizörden kopan parçalar egzosta düşüyo ve egzost o parçayı atana kadar tıkırdama sesleri aracın ani yüklenmelerde sirkelemeleri yakıtının çoğalması gibi sorunlar yaşıyorum bide ses yapıyo katalizör simdi bu katalizörü boşaltanlar detaylı bişeyler anlatabilirmi aşamalarını sonuçlaırnı ve katalizörü söküp oraya susturucu takmanın sonuçlarını bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim hayırlı günler...
  • Benim katlar tıkalı zannediyordum. Birçok usta tıkalı olduğunu söylüyordu. Araçta çift egzost olmak üzere 4 adet kat vardı. Neyse Ben bir egzostçuya gireyim dedim. Azıcık bir tıkanıklık vardı. ama arka 2 çiftten biri aracın eski sahibi tarafından alınmış yerine delikli düz boru kaynatılmıştı. ön tarafta ki katları aldırdım yerine yine düz boru koydurdum araç resmen 20 hp çekişte arttı.

Ama çiğ gaz kokusu biraz problem.
  • onuroruc O kullanıcısına yanıt
    hocam araç dizel, ben dizel araçlar ile ilgili çok tecrübe sahibi değilim. yanlış bilgi vermek istemem.

kolay gelsin
  • bildiğim kadarıyla kat iptali olunca araç muayeneden geçemiyor ?
  • Arada sırada boş yolda aracı yüksek devirlerde ciğerlerini temizlemek katalizördeki kurumların temizlenmesinde faydası olacaktır diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar katalizör kolay tıkanacak yada bozulacak bir parça deyil söktürmeyin.
  • katalitik konvertörüm alttan darbe aldı ancak köşesinde yarım yumurta büyüklüğünde bir göcük olmuş. Şu anda içinde seramik dağıldığına dair bir işaret yok. yani çekişte bir problem yok, egsozda bir şıkırtı falan gelmiyor. Sizce değiştirmem gerekir mi?
    Ustalar sorun yok görünüyor diyor ama kasko var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan cetindag

katalitik konvertörüm alttan darbe aldı ancak köşesinde yarım yumurta büyüklüğünde bir göcük olmuş. Şu anda içinde seramik dağıldığına dair bir işaret yok. yani çekişte bir problem yok, egsozda bir şıkırtı falan gelmiyor. Sizce değiştirmem gerekir mi?
    Ustalar sorun yok görünüyor diyor ama kasko var.

Kasko var da eğer gerçekten sorun yoksa ve değiştirirsen bir sonraki kasko fiyatına artış olarak yansıyacak sonuçta
  • Arkadaslar benim aracim 2006 ford fiesta aracim ariza lambasi.yakiyor ! Ve devir 2000 e dusuyor.bu gun arkadasim.katilazor tikanmasi dedi basina boyle.bi durum gelen varmi ? Yardiminizi rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekek kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    arkadaşlar aslında detaylı açıklamışlar.Ben dün yani 09.03.2015 de servise gittim katolizör içindeki seramikler tamamen dağılmıştı.Ben de için boşalttırdım.(250 TL) Araç +10 beygirlik bir performans yarattı.Ama muayenden geçer mi bilmiyorum.
  • ALGLR A kullanıcısına yanıt
    geçer geçer merak etme
  • aracım honda accord motor arıza ışıgı yanmıştı sanayiye götürdüm katalzör emişi temizlenmesi lazım dedi? benim araçta ses felan gelmiyor yumurta kokusu da yok. ama yokuş da çekiş promlemi var bide arada motor arıza ışıgı yanıyor? bulunduğum yerde honda servisi yok ? acaba serviste mi yaptırsam yoksa sanayide mi? sanayiden korkum adamlar anlamıyor gibi deneme yanılma yöntemi ile yapıyorlar gibi.
  • s a forumun yeni üyelerindenim. 2006 1.6 benzinli audi a3 sahibiyim. gecenlerde arıza ışıgı yandı makineye baglattıgımda katalizör arızası verdiğini söylediler.arızayı sildirdim benzin katkısı koy geçer dediler ancak pek güvenemedim. katalizörü temizletsemmi acaba çok kararsızım. ama yeni bi katalizör takmayı kesinlikle düşünmüyorum. teşekkürler
     tıkanık katalizör nasıl belli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resul3469 -- 9 Nisan 2015; 11:20:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: resul3469

s a forumun yeni üyelerindenim. 2006 1.6 benzinli audi a3 sahibiyim. gecenlerde arıza ışıgı yandı makineye baglattıgımda katalizör arızası verdiğini söylediler.arızayı sildirdim benzin katkısı koy geçer dediler ancak pek güvenemedim. katalizörü temizletsemmi acaba çok kararsızım. ama yeni bi katalizör takmayı kesinlikle düşünmüyorum. teşekkürler

aslm Arkadaşım Sak'ın katalizatörle oynama çok iyi araştır ondan sonra müdahale et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarals40 -- 9 Nisan 2015; 17:49:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarals40

quote:

Orijinalden alıntı: resul3469

s a forumun yeni üyelerindenim. 2006 1.6 benzinli audi a3 sahibiyim. gecenlerde arıza ışıgı yandı makineye baglattıgımda katalizör arızası verdiğini söylediler.arızayı sildirdim benzin katkısı koy geçer dediler ancak pek güvenemedim. katalizörü temizletsemmi acaba çok kararsızım. ama yeni bi katalizör takmayı kesinlikle düşünmüyorum. teşekkürler

aslm Arkadaşım Sak'ın katalizatörle oynama çok iyi araştır ondan sonra müdahale et

sıkıntımı yaşarız diyosun

• Arkadaslar Katalizor sıkıntısını bende yasadım TÜV dekı eleman katalızorun sıkıntılı oldugunu soyledı onceden bole bısı yoktu yakıt cok fena arttı durduk yere oldu bu ben celık katalızor taktırdım LPG tuketımı baya bi azaldı ama benzinde degısen yok hala cok yakıyor demedıgım yontem suanda katalizoru temızletmek bu arada araba uzun yol yapıp stopettiğinde aractan pis bir koku geliyor yanık yağ gibi bu kokuda katalizorden geliyor olabılırmı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.