Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (336. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb forumu surekli takip etmeye calisiyorum ve cok guzel buluyorum. yıl sonunda araniza katilacam insallah krediyle tiguan almayı düşünüyorum 0.97 faiz oranı ne kadarlik krediye veriliyor acaba ayrıntılı bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

maliyeti ne oldu ?

2089 TL Kredi kartına 6 ya bölüyorlar.....
  • Arkadaşlar merhaba,

sizlerle paylaşmak ve fikir almak istediğim bir sorunum var....bir kaç gün önce sabah ilk çalıştırmada aracın yağ uyarı lambası yanıp sönmeye başladı.sarı renkte yanıyordu.aracın son bakımı 30.000km yapıldı ve uyarı ışığı 36.500 de yanmaya başladı.maalesef bu durum şehir merkezinde olmadığım bir vakitte başıma geldi.0w 30 ile 5w 30 castrol bulamadığım için 1-1.5lt kadar castrol 10w 40 yağ koydum.ve yine maalesef mecburiyetten 500km yol yapmak zorunda kaldım.Bu arada öncesinde acil yol yardımını aradım.yetkili kişi bana aracı servise getirmemi önerdi.bende bulunduğum yer şehir merkezinden uzakta ve benimde çok acilen yol almam gerektiğini söyledim.Bana gelebileceklerini ama bunun ücretli olduğunu söylediler(araç garanti kapsamında olmasına rağmen).

şimdi;

1)eksilen yağın yerine koyduğum castrol 10w 40 araca herhangi bir zarar verir mi?

2)yağı komple değiştirmem gerekirmi?

3)bununla beraber yağ filtresini de değiştirmem gerekiyormu?

4)garanti kapsamında olan bir araçtan yol yardımı için ücret talep etmeleri doğru mu?

5)ilk 2 bakıma kadar hiç eksilmemişti.2 bakımdan 6500 km sonra yağ eksiltme nedeni ne olabilir?

evet arkadaşlar durum böyle.yorumlarınızı bekliyorum...

keyifli sürüşler.....

• selam arkadaşlar
    bir şey sorucam
    tiguan'da 7 ileri dsg (devamlı sorun çıkaran kuru şanzıman) mı var, yoksa normal tiptronik vites mi var?
  • Bildiğim kadarıyla DSG şanzıman henüz yok.
  • 1.4 motorda sadece manuel sanziman var. Otomatik vites sadece 2.0 motorda mevcut. Bildigim kadariyla o da DSG degil...
  • o zaman gayet iyi. 7 ileri dsg'nin çok sorun çıkardığını golf forumlarından takip ediyorum zaten. keşke 1.4 tsi'da da otomatik şansıman olsaydı, ya da qq gibi 1.6 tdi gelseydi. neyse 7 ileri dsg olmasın da 2.0 tdi tiptronik'e de razıyım ben.
  • bizde yapabilirmiyizki acaba:))))))))ne adrenalin ama...

http://www.timsah.com/Akillara-Zarar-Tirmanis/e000Tuy_SN6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkaramurat -- 28 Temmuz 2010; 15:10:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

Arkadaşlar merhaba,

sizlerle paylaşmak ve fikir almak istediğim bir sorunum var....bir kaç gün önce sabah ilk çalıştırmada aracın yağ uyarı lambası yanıp sönmeye başladı.sarı renkte yanıyordu.aracın son bakımı 30.000km yapıldı ve uyarı ışığı 36.500 de yanmaya başladı.maalesef bu durum şehir merkezinde olmadığım bir vakitte başıma geldi.0w 30 ile 5w 30 castrol bulamadığım için 1-1.5lt kadar castrol 10w 40 yağ koydum.ve yine maalesef mecburiyetten 500km yol yapmak zorunda kaldım.Bu arada öncesinde acil yol yardımını aradım.yetkili kişi bana aracı servise getirmemi önerdi.bende bulunduğum yer şehir merkezinden uzakta ve benimde çok acilen yol almam gerektiğini söyledim.Bana gelebileceklerini ama bunun ücretli olduğunu söylediler(araç garanti kapsamında olmasına rağmen).

şimdi;

1)eksilen yağın yerine koyduğum castrol 10w 40 araca herhangi bir zarar verir mi?

4)garanti kapsamında olan bir araçtan yol yardımı için ücret talep etmeleri doğru mu?

5)ilk 2 bakıma kadar hiç eksilmemişti.2 bakımdan 6500 km sonra yağ eksiltme nedeni ne olabilir?

keyifli sürüşler.....

Dr Karamurat, geçmiş olsun. TSI motorun sıcak aylarda yüksek devirli kullanımda bir miktar yağ eksiltmesi normal sayılabilir ama 6500 km de 1,5 lt yağ çok fazla. Eğer servis sırasında eksik konmadığına eminsen mutlaka kontrol ettir. Nedenini bulduktan sonra da bence tümünü değiştir. Yeni bakım için 8000 km daha var önünde. Daha önceki sayfalarda da yazmıştım, Aracını seven yağ konusunda canını seven lastik konusunda cimrilik etmemeli bence....

Şehir dışı yol yardımlarda garanti kapsamında da olsa ücret talebi yapılıyor bildiğim kadarıyla ancak yağ eksiltmenin nedeni kullanıcı hatası değilse yol yardım parasını geri talep edebilirsin. Tabi ilk önce bunu ispatlaman gerek......

• quote:

Orijinalden alıntı: aorta

quote:

Arkadaşlar merhaba,

şimdi;

keyifli sürüşler.....

Dr Karamurat, geçmiş olsun. TSI motorun sıcak aylarda yüksek devirli kullanımda bir miktar yağ eksiltmesi normal sayılabilir ama 6500 km de 1,5 lt yağ çok fazla. Eğer servis sırasında eksik konmadığına eminsen mutlaka kontrol ettir. Nedenini bulduktan sonra da bence tümünü değiştir. Yeni bakım için 8000 km daha var önünde. Daha önceki sayfalarda da yazmıştım, Aracını seven yağ konusunda canını seven lastik konusunda cimrilik etmemeli bence....

Şehir dışı yol yardımlarda garanti kapsamında da olsa ücret talebi yapılıyor bildiğim kadarıyla ancak yağ eksiltmenin nedeni kullanıcı hatası değilse yol yardım parasını geri talep edebilirsin. Tabi ilk önce bunu ispatlaman gerek......

Sn Aorta teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.şu konuya açıklık getirmek istiyorum.37000km yol yaptım.bu süre içinde genellikle sakin kullandım.sadece yağ eksik uyarı lambası yandığı gün 10w 40 yağ ekledikten sonrasında özel bir durumdan dolayı performanslı kullandım.
    araştırdım castrol yerine mobil 1 esp 5w 30 kullanacağım.bu yağ 504 00 kodu tam olarak karşılıyor.üstelikte 5 lt kapalı kutusunda.filtreyi de değiştireceğim ayrıca...

bu arada yakıtla ilgili de bilgi vermek istiyorum...200 km adana antep arası 150 ile 225km arası hızlar yaptım.araçta toplam 450kg yük vardı ve klima açık ortalama14.8lt yaktı.dönüşte 100km ortalama yine aynı miktarda ağırlıkla 7.3 lt yaktı.

keyifli sürüşler.......

• Dr.Karamurat, yağ pompasının düzgün yağlama yapıp yapmadığını da mutlaka kontrol ettir bence.
    İyi sürüşler

quote:

.....
    keyifli sürüşler.....

• Hakikaten İstanbul'da bu sene bir yağmur bir güneş, sürekli aralarla tatil yapmak durumunda kaldık.

drkaramurat gerçekten üzücü bir durum geçmiş olsun.Bence de yağı ve yağ filtresini değiştirmende fayda var.Dönüş yolundaki yakıt tüketimi bence mükemmel.Bu ara g.antepe gezi için mi yoksa iş için mi gidiyorsun?
  • @Oscarmiller teşekkür ederim yağ ve filtresini yarın değiştirecem.pompa konusundaki uyarını da ileteceğim servis çalışanlarına.acil yardım ile ilgili hata yaptıklarını kabul ettiler epey bir konuşmadan sonra.ama benimde yanlış yağı koymamam gerektiğini söylediler.230tl masraf çıkardılar başta.itiraz ettim.işçiliği almayalım dedi servis müdiresi hanımefendi 165tl ye düştü.yine itiraz ettim.iskonto yaptı 140tl ye düştü.itiraz ettim.100 tl den fazla vermem dedim sesini çıkarmadı.tabi bu arada forumumuz olduğunu ve bu tür konuları paylaştığımızı doğuşu yapılanlarla ilgili mail yağmuruna tutabileceğimizi de söyledim(aba altından sopa).neyse uzatmayayım sesiini çıkarmadı kabul etti.
    yalnız serviste dikkatimi çeken şey shell helix reklamı vardı.onu sordum evet biz shell ile çalışıyoruz dedi.kafama takıldı acaba sıkıntı olurmu diye sorduğumda''olmaz biz işimizin arkasında dururuz dedi.garanti 19 ağustosta bitiyor ama iyi niyetten 1-2 yıl garantiden yardımcı olabileceklerini söyledi.
    sanırım forumda edindiğimiz bilgilerin serviste kendinden emin konuşmalar yapmamızı sağlıyor.

@Forceone teşekkür ederim.Antep'e bu kez gezi içindi.Ama Antep, Adana ve Mersinde güzellik merkezi işletiyorduk.

keyifli sürüşler...

• değerli grup üyeleri ve özellikle yeni tiguan alımı ile ilgilenenler için bilgi notu:
    doğuş grubu ve VW ilginç bir yaklaşım içine girerek bluemotion tiguanların ülkeye girmesini en az 3 ay yada daha fazla ertelemiş görünüyorlar. Bluemotion motorların 4 farklı (2 benzin 2 dizel ) versiyonu var ve her açıdan daha iyi benzin performası sağlıyorlar.unutulmaması gereken bu motor sadece 4x2 destekliyor ilgili sayfanın linki burda:
    http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/unternehmen/innovation___technik/bm/bluemotion_technology/t1.html
    Bu yıl içi tüm avrupa uçuş noktalarımda daha öncede yazdığım bluemotionların yollarda bol miktarda oluşundan sonra resmen tepemin tasını attı. Biliyorsunuz yeni hesaplanacak araba vergilerindeki kriterlerden biriside c02 emisyon oranları olacak gibi görünüyor.havayı kirlettikçe daha çok vergi ödeyeceğimiz günler giderek yaklaşmakta ve bu seri bu konudada daha avantajlı.
    Her neyse potansiyel alıcılardan yeni ve az yakan motorları esirgeyen VW ve doğuş grubunu esefle protesto ediyor tez zamanda bluemotion tiguanları ülkemiz yollarındada görmek istiyoruz.
    potansiyel alıcı adayı arkadaşlar: lütfen VW bayi görüşmelerinizde bu konuda sitemlerinizi ve eleştirilerinizi lütfen iletin çünkü belirgin bir maliyet farkı yok. "resmen gözden uzak olan gönüldende" moduyla oyalandığımızı düşünüyorum. selamlar...
    düzeltme bir alt mesajın uyarısı ile sadece 4x2 destekli blue motion motor olduğu eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etayfun -- 29 Temmuz 2010; 17:04:36 >

• Bluemotion motorların performans ve yakıt durumu bayağı fark ediyor.
    ayrıca bu motorlarda 4*4 çeker sistem yok galiba benim gördüğüm kadarıyla...
    ling burada inceleyiniz;
    http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/modelle/Tiguan/zahlen___fakten/technische_daten.detail.0.2.html
  • evet sanırım haklısınız. almanca bilmeyince bu ayrıntı gözümden kaçmış zaten 4x4 özelliği manuel olmayan bir araçta samimi olarak ben 4x2 ye razıyım :) bu tabiki kişisel bir seçim. keşke olsada alabilsem.
  • Herkese merhaba aracım 1500 km oldu turbo olduğundan aşırı ısınmanın normal olduğu söylenmişti ama aracımı stop ettikten sonra aracın altından çıtır çıtır sesler geliyor , sıcaktan dolayı eksoz borularından diye tahmin ediyorum bu durum normalmi bilemiyorum, aracım FF süspansiyonu test sürüşü yaptığım SS e göre sert geliyor ve ivmelenme sanki daha yavaş ort. tüketimim 12 lt / 100 km , yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkürler.
  • Merhabalar...

Biz de sizler gibi VW Tiguan sahibi olmaya adayız..
    Beyaz renk 1.4 TSI Sport & Style Panoramik tavan siparişi verdik..
    Ağustos sonu gelecekmiş araç..
    Forumu takip ediyorum zaten başından beri(Bu aracı seçmemizde önemli bi etken oldu bu kulüp :))

aracın iç mekanından (gece çekilmiş) fotoğraflar koyabilir misiniz ?
    ön kapı kollarında bulunan kırmızı ışıkları
    Yazmıştım ama farkedilmedi herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tigu777

Herkese merhaba aracım 1500 km oldu turbo olduğundan aşırı ısınmanın normal olduğu söylenmişti ama aracımı stop ettikten sonra aracın altından çıtır çıtır sesler geliyor , sıcaktan dolayı eksoz borularından diye tahmin ediyorum bu durum normalmi bilemiyorum, aracım FF süspansiyonu test sürüşü yaptığım SS e göre sert geliyor ve ivmelenme sanki daha yavaş ort. tüketimim 12 lt / 100 km , yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkürler.

Soğurken aracınızın altından, egzosttan ve motor haznesinden çıtırtılar gelmesi gayet normal. Hele hele de durduğunuz yerde hafif rüzgar varsa... Metal aksamın dış çeperinin iç kısımlara nazaran daha erken soğuyup büzüşmeye meyletmesinden kaynaklanır bu çıtırtılar genellikle... Bunda endişelenmeniz gereken bir durum yok...

FF olan aracınızın süspansiyonunun sert gelmesi de 17" jantlarla alakalı. Konfordan ödün verirken yol tutuşta avantajlısınız SS'lere nazaran. SS'lerde 16" jant var ve lastik yanakları daha geniş olduğu için konforu daha fazla olması olağan...

İvmelenmeyle ilgili bahsettiğiniz performans farkı ile ilgili olarak yorumlarım;
    -katalogda belirtilen 0-100 km hızlanma farkı sadece ve sadece 300 milisaniye... (9,6 - 9,3 sn) Bunu algılamak epey zor...
    -eğer kullandığınız test aracı 4x2 SS ise 4x4 FF'den 95 kg daha hafif olduğu dikkate alınmalı... (FF 1621kg / SS 1526kg)
    -bu ağırlığın üzerine sizin de aracınıza eklettiğiniz herhangi bir donanım veya bu hisse kapıldığınız andaki aracınızın ağırlık durumu dikkate alınmalı...
    -aracınızın motorunun test aracının motoruna göre daha az yol yapmış, daha yeni olması ve ilerleyen km'lerde daha da performanslanacağının gözetilmesi...

• drkaramurat geçmiş olsun...garanti uzatmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım...ama servis iyi niyet garantisinden bahsederek içime su serpti...2000 tl çok fazla gelmişti...bu arada ben antepteyim yolun sakin zamanda düşerse tanışmak isterim...mesaj atabilirsin...
    Tiguanların klima fanı hakkında ne düşünüyorsunuz ? VW mühendislerini zekice düşünmüşler, klima açıkken camı kim açar...dışardakilerden bana ne...o nasıl bir sestir yahu...3500 cc...ama soğutma konusunda 10 dk kar yağdıracak derecede etkili...
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.