Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (337. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZORTAY

drkaramurat geçmiş olsun...garanti uzatmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım...ama servis iyi niyet garantisinden bahsederek içime su serpti...2000 tl çok fazla gelmişti...

Merhaba Zortay, iyi niyet garantisinden banada söz ettiler. Hatta biz ailecek ( Eşimin aracı Golf IV) 10 yıldır aynı servise gidiyoruz, son üç aracı da aynı servisten aldık.
    Ancak ciddi masraflı arızalarda iyi niyet garantisini Doğuş kabul etmiyormuş. Uzatmadan sonra bunun çok dahan kolay olabileceğini söylediler. Hem 2 yaşını bitirmiş araca göre 4 yaşını bitirmiş aracın arıza yapması daha olası... Diğer taraftan senin de dediğin gibi 2000 tl oldukça fazla . Diğer markalarda daha ucuz bildiğim kadarı ile. Ancak herkes bilirki araçlardaki büyük arıza işi biraz şans işi.
    Tiguyu uzun süre kullanmayı düşünen biri olarak ben bu konuda şansıma çok güvenemedim açıkçası......

• Selamlar yeniden,

Öncelikle ilk defa turbosu olan bir araç kullanıyorum, onu belirteyim. (Hatırlatma: aracım 1.4 TSI F&F modeli).

Aracı ilk çalıştırdığımda motordan çok yüksek ses geliyor yakıt tüketimi rölantide 3.5 larda başlıyor ve yaklaşık 1 dk sn sonra motor sakinliyor ve yakıt tüketimi rölantide 0.7 civarına düşüyor.
    Bu sırada araçtan anlamadığım bir sürü elektromekanik ses geliyor, farlarını sağ, sol falan yaparak ayarlıyor Araba bir gün benimle konuşacak diye bekliyorum

Acaba bu normal midir? Sizlerin aracında da bunlar oluyor mu? Durum böyle olunca aracı hareket ettirmeden önce bunları beklemem gerekirmiş gibi geliyor doğru mudur?

Bu arada şu an aracım 999 kilometrede 1000 olunca yakıt tüketimi ile birlikte çektiğim fotoğrafı ekleyeceğim.

Haftaya tatile gideceğim İnşallah yolda bir sorun yaşamam.

Herkese iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZORTAY

drkaramurat geçmiş olsun...garanti uzatmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım...ama servis iyi niyet garantisinden bahsederek içime su serpti...2000 tl çok fazla gelmişti...bu arada ben antepteyim yolun sakin zamanda düşerse tanışmak isterim...mesaj atabilirsin...
    Tiguanların klima fanı hakkında ne düşünüyorsunuz ? VW mühendislerini zekice düşünmüşler, klima açıkken camı kim açar...dışardakilerden bana ne...o nasıl bir sestir yahu...3500 cc...ama soğutma konusunda 10 dk kar yağdıracak derecede etkili...

ZORTAY teşekkür ederim.antapten besniye geçtik.ama ara ara zaten gidiyorum.müsait bir zamanda haber veririm.imam çağdaş yaparız
    klima konusunda sanırım en fazla adanalılar olarak biz ihtiyaç duyuyoruzdur.tigu da bu işi gayet güzel hallediyor..

@shell ultra extra 5w 30 yağ,yağ tapası ve yağ filtresini değiştirdiler.artık takip edeceğiz 1000km sonra gelin dediler bakalım...bu yağı kendi sitesinden araştırdım vw 504 00 ve 507 00 kodunu taşıyor...
    19 ağustosta tigu 3 yaşına giriyor...doğumgünü partisi davetiyelerinizi göndereceğim

keyifli sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: alayli

quote:

Orijinalden alıntı: Tigu777

Herkese merhaba aracım 1500 km oldu turbo olduğundan aşırı ısınmanın normal olduğu söylenmişti ama aracımı stop ettikten sonra aracın altından çıtır çıtır sesler geliyor , sıcaktan dolayı eksoz borularından diye tahmin ediyorum bu durum normalmi bilemiyorum, aracım FF süspansiyonu test sürüşü yaptığım SS e göre sert geliyor ve ivmelenme sanki daha yavaş ort. tüketimim 12 lt / 100 km , yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkürler.

Soğurken aracınızın altından, egzosttan ve motor haznesinden çıtırtılar gelmesi gayet normal. Hele hele de durduğunuz yerde hafif rüzgar varsa... Metal aksamın dış çeperinin iç kısımlara nazaran daha erken soğuyup büzüşmeye meyletmesinden kaynaklanır bu çıtırtılar genellikle... Bunda endişelenmeniz gereken bir durum yok...

FF olan aracınızın süspansiyonunun sert gelmesi de 17" jantlarla alakalı. Konfordan ödün verirken yol tutuşta avantajlısınız SS'lere nazaran. SS'lerde 16" jant var ve lastik yanakları daha geniş olduğu için konforu daha fazla olması olağan...

İvmelenmeyle ilgili bahsettiğiniz performans farkı ile ilgili olarak yorumlarım;
    -katalogda belirtilen 0-100 km hızlanma farkı sadece ve sadece 300 milisaniye... (9,6 - 9,3 sn) Bunu algılamak epey zor...
    -eğer kullandığınız test aracı 4x2 SS ise 4x4 FF'den 95 kg daha hafif olduğu dikkate alınmalı... (FF 1621kg / SS 1526kg)
    -bu ağırlığın üzerine sizin de aracınıza eklettiğiniz herhangi bir donanım veya bu hisse kapıldığınız andaki aracınızın ağırlık durumu dikkate alınmalı...
    -aracınızın motorunun test aracının motoruna göre daha az yol yapmış, daha yeni olması ve ilerleyen km'lerde daha da performanslanacağının gözetilmesi...

Alaylı cevabın için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: selimko

Selamlar yeniden,

Öncelikle ilk defa turbosu olan bir araç kullanıyorum, onu belirteyim. (Hatırlatma: aracım 1.4 TSI F&F modeli).

Aracı ilk çalıştırdığımda motordan çok yüksek ses geliyor yakıt tüketimi rölantide 3.5 larda başlıyor ve yaklaşık 1 dk sn sonra motor sakinliyor ve yakıt tüketimi rölantide 0.7 civarına düşüyor.
    Bu sırada araçtan anlamadığım bir sürü elektromekanik ses geliyor, farlarını sağ, sol falan yaparak ayarlıyor Araba bir gün benimle konuşacak diye bekliyorum

Acaba bu normal midir? Sizlerin aracında da bunlar oluyor mu? Durum böyle olunca aracı hareket ettirmeden önce bunları beklemem gerekirmiş gibi geliyor doğru mudur?

Bu arada şu an aracım 999 kilometrede 1000 olunca yakıt tüketimi ile birlikte çektiğim fotoğrafı ekleyeceğim.

Haftaya tatile gideceğim İnşallah yolda bir sorun yaşamam.

Herkese iyi günler.

selamlar 1000 km oldu sonunda :) bahsettiğim gibi resimi ekledim.

Sürekli şehir içinde kullandım. Yakıt tüketimim de 9.8.

Herkese keyifli sürüşler diliyorum.

[simage][/simage]

• arkadaşlar öncelikle merhaba . foruma yeni katıldım . annem tiguan babam audi a4 sahibi . tiguanı alalı neredeyse 1 yıl olacak ve 18.000 km de . vw tiguan sport & style 4motion ilave olarak rns510 navigasyon biz alırken resmen vw nin tereddütü nedeniyle işaretlemiştik , dynaudio müzik sistemi ( diğer aracımızda bang & olufsen kullandığımız için insan istiyor iyi bir sistem ) ve xenon paketi var . 18 yaşındayım araba genelde bende . çok memnunuz . size bir sorum var , seneye 2.0 tsi 4motion lar geldiğinde eğer dsg şanzıman olursa anneme onu alıp bu arabayı bana verme gibi bir düşünceleri var . sizce memnun kalırmıyım ve alacakları 2.0 tsi en alt donanım sadece 4motion olacak . müzik sistemleriniz nasıl ? ve dsg // tiptronik kullanan varsa memnunlar mı . evde araba meraklısı ben olduğum için genelde ben ilgilenirim böyle şeylerle . bir kez küçük çaltıcak antayla tarafında bildiğiniz kumda kullandım ve geçen 10 araçtan 9 u kalıyordu yolda . bizim araç hafif kayma hissi vererek yoluna devam etti . acaba arazi deneyimi olan var mı ? varsa paylaşabilrmi ?

• Hoşgeldiniz, isminizi ve aracınızı üye listesine ekledim.
    Pek arazi deneyimim olmadı, S&S 4x4 benimki de ve çok memnunum aracımdan.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: cos65

arkadaşlar öncelikle merhaba . foruma yeni katıldım . annem tiguan babam audi a4 sahibi . tiguanı alalı neredeyse 1 yıl olacak ve 18.000 km de . vw tiguan sport & style 4motion ilave olarak rns510 navigasyon biz alırken resmen vw nin tereddütü nedeniyle işaretlemiştik , dynaudio müzik sistemi ( diğer aracımızda bang & olufsen kullandığımız için insan istiyor iyi bir sistem ) ve xenon paketi var . 18 yaşındayım araba genelde bende . çok memnunuz . size bir sorum var , seneye 2.0 tsi 4motion lar geldiğinde eğer dsg şanzıman olursa anneme onu alıp bu arabayı bana verme gibi bir düşünceleri var . sizce memnun kalırmıyım ve alacakları 2.0 tsi en alt donanım sadece 4motion olacak . müzik sistemleriniz nasıl ? ve dsg // tiptronik kullanan varsa memnunlar mı . evde araba meraklısı ben olduğum için genelde ben ilgilenirim böyle şeylerle . bir kez küçük çaltıcak antayla tarafında bildiğiniz kumda kullandım ve geçen 10 araçtan 9 u kalıyordu yolda . bizim araç hafif kayma hissi vererek yoluna devam etti . acaba arazi deneyimi olan var mı ? varsa paylaşabilrmi ?

• Arkadaşlar , anneme verdiğim eski aracım '10 Tiguan 2,0 TDI 140 HP S&S Otomatik vites 18,750 km'deki aracımız satılıktır. Aracın rengi gridir ve çamurluğunda küçük bir lokâl boya var. Sebebi ise annem otoparktan geri geri çıkarken otoparkta bulunan direğe sürttü göçük bile yok sadece çizik.

Aracın plakası 34 GM 2561 sorgulatmak isteyen için plakaya verdim.

Fiyat olarak 81,000 TL gibi bir rakam düşünüyoruz. Sizce nasıl ? 0 km'sinin 88,000 TL olduğunu düşünürsek iyi gibi geldi bize ama ikinci el fiyatları ne alemdedir bilemiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 31 Temmuz 2010; 1:32:48 >
  • herkeze güzel bir hafta sonu diliyorum.
    1 Agustos fiyat listesi ile yeni ayı VW açmış görünüyor; cümleten hayırlı uğurlu olsun. Sanırım küçük bir artış var eski listemi göremedim. Tiguan alımı içim izleyen ve 4x2 bluemotion düşününler eğer varsa bir şekilde varlığımızı hissettirmemiz adına VW iletişim altından neden belirttiğim versiyonunun getirtilmediğini soran mesaj attım. Düşünen arkadaşlarada mesaj atıp sorgulamalarını öneririm. selamlar....
    güncel fiyat listesihttp://binekarac.vw.com.tr/#/binek/fiyat_listesi/tiguan
  • arkadaşlar öncelikle adımı eklediğiniz için teşekkür ederim . volkswagen 4x2 yi satıştan çıkarmış . iyi mi yapmış kötü mü bilemem ama alan tanıdıklarımızdan bir çoğu nasılsa şehirde kullanıyoruz diyip 4motion almıyorlar . birde şöyle bir yanılgı var . 4motion ile quattro aynı şey değiller . herkes bana gelip böyle söylüyor . lütfen sizde soranlara aynı olmadığını ve detaylı araştırma gerektirdiğini söyleyin . neyse konuma döneyim . sizin bahsettiğiniz seslerden hiçbiri yok aracımızda . annem geçici görevi nedeniyle gündoğmuşa gitti ve araba geldiğinde sanki boğaçayı deresinde turlamış gibiydi . heryer toz ve çamur . aracımızda şimdiye kadar hiç esp devreye girmedi ve birkere 160 küsür hızla girdiğimiz virajda önden kayma meydana geldi . esp önden kayma bittikten sonra devreye girdi ve bu benim biraz güvenimi sarstı . sizdede aynı sorun var mı ? servise bakıma götürücez uzun yola çıkıcaz .

• quote:

arkadaşlar öncelikle merhaba . foruma yeni katıldım . annem tiguan babam audi a4 sahibi . tiguanı alalı neredeyse 1 yıl olacak ve 18.000 km de . vw tiguan sport & style 4motion ilave olarak rns510 navigasyon biz alırken resmen vw nin tereddütü nedeniyle işaretlemiştik , dynaudio müzik sistemi ( diğer aracımızda bang & olufsen kullandığımız için insan istiyor iyi bir sistem ) ve xenon paketi var . 18 yaşındayım araba genelde bende . çok memnunuz . size bir sorum var , seneye 2.0 tsi 4motion lar geldiğinde eğer dsg şanzıman olursa anneme onu alıp bu arabayı bana verme gibi bir düşünceleri var . sizce memnun kalırmıyım ve alacakları 2.0 tsi en alt donanım sadece 4motion olacak . müzik sistemleriniz nasıl ? ve dsg // tiptronik kullanan varsa memnunlar mı . evde araba meraklısı ben olduğum için genelde ben ilgilenirim böyle şeylerle . bir kez küçük çaltıcak antayla tarafında bildiğiniz kumda kullandım ve geçen 10 araçtan 9 u kalıyordu yolda . bizim araç hafif kayma hissi vererek yoluna devam etti . acaba arazi deneyimi olan var mı ? varsa paylaşabilrmi ?

S&S de xenon paket var mı? Merak ettim doğrusu...

• quote:

arkadaşlar öncelikle adımı eklediğiniz için teşekkür ederim . volkswagen 4x2 yi satıştan çıkarmış . iyi mi yapmış kötü mü bilemem ama alan tanıdıklarımızdan bir çoğu nasılsa şehirde kullanıyoruz diyip 4motion almıyorlar . birde şöyle bir yanılgı var . 4motion ile quattro aynı şey değiller . herkes bana gelip böyle söylüyor . lütfen sizde soranlara aynı olmadığını ve detaylı araştırma gerektirdiğini söyleyin . neyse konuma döneyim . sizin bahsettiğiniz seslerden hiçbiri yok aracımızda . annem geçici görevi nedeniyle gündoğmuşa gitti ve araba geldiğinde sanki boğaçayı deresinde turlamış gibiydi . heryer toz ve çamur . aracımızda şimdiye kadar hiç esp devreye girmedi ve birkere 160 küsür hızla girdiğimiz virajda önden kayma meydana geldi . esp önden kayma bittikten sonra devreye girdi ve bu benim biraz güvenimi sarstı . sizdede aynı sorun var mı ? servise bakıma götürücez uzun yola çıkıcaz .

haldex 4 motion ile haldex quattro aşşağı yukarı aynı elektronik 4wd sistemleridir. Zaten bunun böyle olması kötü birşey değildir. Zira quattro dünya çapında kendini kanıtlamış en iyi sistemler arasında gösterilmektedir.

• biz eklettik . işçilik ve ürün toplam 1000€ aldılar . size önerim sonradan hiçbirşey ekletmemeniz . eminim benden daha tecrübelisinizdir ama sonradan birşey ekletince gereksiz iş çıkardınız tarzında bakışlara ve bide bununlamı uraşıcaz gibi triplere giriyorlar . :) size bir sorum olacak karda kullanan olduysa bu şubatta bursa uludağa gitmeyi planlıyoruz arkadaşlarımla . kız arkadaşım annesinin honda crv sini kullanıyor . benimkiyle gidelim dedik . karda tutuş nasıl ? ve 4 tekerede zincir takmam gerekecek mi eğer yolda kalırsam . sadece önlere takmamı söyledi başaran servis . tahrik tekerleri önmüş ve esp yi kesinlikle kapatmamı söylediler . siz daha deneyimlisinizdir eminim çünkü antalyada kar yok .
  • quattro spor diferansiyele sahiptir . 4otion normal . quattro tahrik tekeri olarak normal kullanımda arkaya gücü verir , 4motion tahrik tekeri olarak ön tekerleri kullanır . quattro çok daha iyi bir sistem ama 4motion da çok iyi . quattro yu çekiş açısından snıflar üstü olarak değerlendirebiliriz . ben asıl noktyı güzel açıklayamamışım affedersiniz . bana gelip arkadan kayıyor mu arabn , arkadan itiş li arkası atar virajlarda diyorlar . açıklamak istediğim arabalarımızın tahrik tekerlerinin normal kullanımlarda ön olduğu ve insanların quattro ile 4motion arasındaki farkı bilmedikleri .teşekkürler .
  • quote:

quattro spor diferansiyele sahiptir . 4otion normal . quattro tahrik tekeri olarak normal kullanımda arkaya gücü verir , 4motion tahrik tekeri olarak ön tekerleri kullanır . quattro çok daha iyi bir sistem ama 4motion da çok iyi . quattro yu çekiş açısından snıflar üstü olarak değerlendirebiliriz . ben asıl noktyı güzel açıklayamamışım affedersiniz . bana gelip arkadan kayıyor mu arabn , arkadan itiş li arkası atar virajlarda diyorlar . açıklamak istediğim arabalarımızın tahrik tekerlerinin normal kullanımlarda ön olduğu ve insanların quattro ile 4motion arasındaki farkı bilmedikleri .teşekkürler .

Arkadan tahrikli quattrolar torsen sistemler daha yaygın olarak bulunanlar audide. Haldex quattro ile torsen quattro farklıdır. Sürüp denerseniz anlarsınız farkını

Ayrıca sport versiyonları quattro Gmbh olarak geçiyor. Audi r8-rs4-rs6 gibi modellerde bu kullanılır. AYnı şeyin karşılığı "Volkswagen Individual GmbH" Golf r32 gibi araçlardaki 4 motion dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [GX]Bortu -- 31 Temmuz 2010; 14:37:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: [GX]Bortu

quote:

quattro spor diferansiyele sahiptir . 4otion normal . quattro tahrik tekeri olarak normal kullanımda arkaya gücü verir , 4motion tahrik tekeri olarak ön tekerleri kullanır . quattro çok daha iyi bir sistem ama 4motion da çok iyi . quattro yu çekiş açısından snıflar üstü olarak değerlendirebiliriz . ben asıl noktyı güzel açıklayamamışım affedersiniz . bana gelip arkadan kayıyor mu arabn , arkadan itiş li arkası atar virajlarda diyorlar . açıklamak istediğim arabalarımızın tahrik tekerlerinin normal kullanımlarda ön olduğu ve insanların quattro ile 4motion arasındaki farkı bilmedikleri .teşekkürler .

Arkadan tahrikli quattrolar torsen sistemler daha yaygın olarak bulunanlar audide. Haldex quattro ile torsen quattro farklıdır. Sürüp denerseniz anlarsınız farkını

babamdaki audi a4 2.0 T fsi quattro . kullandım biliyorum ama insanlar sanıyorki tiguan da arkadan tahrikli // audi quattroda önden tahrikli . çok bilgi yanlışları var :)

• Tahrik olayı her quattroda aynı değildir, ki her 4 motionda da aynı değildir. Aracın yapısına, kullanım şekline, ağırlığına vs göre çok değişik şekillerde sürülür piyasaya. Mesela r8 de gücün büyük kısmı arkaya iletilirken, q7 de bu tam tersine ön tekerlere iletilir. Örnek olarak q7 deki quattro için ‘Quattro’ sistemi normalde gücü 42/58 oranında ön ve tekerlere dağıtıyor denmiş.
  • Selam Arkadaşlar,

Haziran ayında siparişini verdiğim aracıma "VOLKSWAGEN TIGUAN 1.4 TSI 150 PS 4X4 SPORT & STYLE MAN. BEYAZ SUNROOFLU " kısmetse bu hafta içinde kavuşuyorum. Tescil işlemlerinin bitmesini dört gözle bekliyorum. Bu arada Cruise Control taktırmak birinci tercihimdi ancak 2011 model araçların direksiyon kolları direksiyon ile bir bütün olduğundan ve münferit olarak çıkarılamadığından hız sabitleyicisini takamayacaklarını bugün öğrenmiş bulunmaktayım. Doğuş Oto ile görüşmelerim devam ediyor olabilecek alternatifleri hafta başında konuşacağız.

Diğer yandan alarmda taktıracağım. Daha önce Doğuş Oto dan alarm taktıranların her hangi olumlu veya olumsuz düşüncesi varsa paylaşmalarını rica eder, herkese kazasız sürüşler dilerim.

Saygılar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: esboya

Selam Arkadaşlar,

Haziran ayında siparişini verdiğim aracıma "VOLKSWAGEN TIGUAN 1.4 TSI 150 PS 4X4 SPORT & STYLE MAN. BEYAZ SUNROOFLU " kısmetse bu hafta içinde kavuşuyorum. Tescil işlemlerinin bitmesini dört gözle bekliyorum. Bu arada Cruise Control taktırmak birinci tercihimdi ancak 2011 model araçların direksiyon kolları direksiyon ile bir bütün olduğundan ve münferit olarak çıkarılamadığından hız sabitleyicisini takamayacaklarını bugün öğrenmiş bulunmaktayım. Doğuş Oto ile görüşmelerim devam ediyor olabilecek alternatifleri hafta başında konuşacağız.

Diğer yandan alarmda taktıracağım. Daha önce Doğuş Oto dan alarm taktıranların her hangi olumlu veya olumsuz düşüncesi varsa paylaşmalarını rica eder, herkese kazasız sürüşler dilerim.

Saygılar,

bizde kapının önünde bir düğme var üstünde alarm işaretine benzeyen bir işaret var , kitapçıktada ayrıca bir bölüm var alarm için ? sizde yok mu ? ( biz alırken işaretlemiş olabiliriz çünkü babam çok opsesiftir )

• Sanırım 2011 görüntüsü bu olacak! Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORCEONE -- 31 Temmuz 2010; 22:52:03 >
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.