Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1919. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musceteer

2013,

bu arada lpg depoyu tekrar doldurdum ve lpg harcamasi kmde 25krş. benzini olçme şansim yok cunku depoyu dolduracak kadar azalmadi.birkac lpg deposundan sonra doldurup toplam kmye bolerek yapmayi dusunuyorum. lpg bekledigimden az cikti. tam 250km 63,45₺ lpg aldi.lpg BPden, ayni istasyondan.2011 4x4e lpg taktiran tiguan sahibine gore 7krş benzin hacamasi varmiş.benim araç 4x2 oldugundan 5krş civari da benzin olacak gibi.bu da benim için yeterli. bu arada hiz ortalamam 63km idi. yagisli yolda 4 kaza vardi, duraksatti biraz.

bir dezavantaj farkettim; start&stop ozelligini araca her bindigimde kapatmak zorunda kaliyorum.isiklarda devreye girip tekrar calistiginda benzinden lpgye gecme suresi artiyor, bu da fazla benzin kullanmasi demek. o yuzden kapatiyorum unutmazsam. bu ozellik her calistirmada sifirliyor, tamamen devredisi birakma şansim var midir?

Saygilar iyi bayramlar
    Start stopu tamamen iptal etmek için vag com ile kodlanması lazım yada akünün kutup başındaki fişini çekince de iptal oluyor yanlış hatırlamıyorsam - kutup başı tarafındaydı soket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabese -- 28 Ağustos 2018; 22:15:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sabese S kullanıcısına yanıt
    ok, anladim.uzun yolda sorun değil şehiriçi dur kalk cok malum.ona bi ara bakicam. ya da direksiyona bi postit takip ustune stopstartı kapat yazicam, :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar. Burada belki daha önce bahsi geçmiştir ama ben hatırlayamadım.
    2013 DSG şanzımanlı aracımda son günlerde her zaman olmasa da vites geçişlerinde özellikle de güce ihtiyaç duyduğu rampa veya benzeri anlarında ara ara vuruntu hissediyorum. Bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı.
    Benzer sorunu yaşayan/bir tavsiyesi olan var mıdır?
  • Herkese merhaba. 6 yıllık tiguan kullanıcısı olarak aranızdayım. 2012 trend fun (nescafe'den cıkmıştı) ve ardından 2014 ss ile tiguan maceramız devam ediyor. Sağlık nedeniyle otomatik araç almayı düşündüğüm için aracımı satmayı düşünüyorum.Temiz araç arayanlara duyurulur.

• Arkadaşlar merhaba,

21.09.2016 tarihinde aldığım Tiguanımla ilgili yaşadığım bir tecrübeyi sizinle paylaşmak isterim.

Aracımın garantisinin bitmesine 6 gün kala 15.09.2018 Perşembe günü şehirlerarası yolda Havranla İvrindi arasında alakasız bir yerde aracımda "Şanzıman İşletim Hatası Geri Vites Kullanılamaz" gibi bir mesaj çıktı ve arabanın devri düştü ve gitmedi. Sağa çektim biraz bekleyip tekrar denedim ve sonuç yine aynı. Perşembe akşamı çekici aracımı Balıkesir Yağcı Servisine çekti. O günden bugüne henüz problemin ne olduğunu çözebilmiş değil servis...

Benzer bir sıkıntı ile karşılaşan oldu mu arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tengin78 -- 18 Eylül 2018; 11:35:10 >
  • merhaba arkadaşlar, aracımla kaza yaptım aracım pert oldu. Allah hiç kimseye göstermesin. Nasip olursa 2012 benzinli tiguan 1.4 tsi 122 bg almayı düşünüyorum.

Fakat aklımı karıştıran 2 soru var. White night paket mi almalıyım yoksa chrome edition mu?

Bazı araçların üzerinde white night diye yazıyor. Üzerinde yazmayanlar white night olmuyor mu?
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Önemli olan canınızın sağlığı.
    Tiguan serisinde 2016 yılına kadar normal Vw donanım seçenekleri gibi trendline, confortline, highline olarak adlandırılmadı. Temel paket (boş olan model) Trend&Fun olarak adlandırıldı. Donanımlı paket Sport&Style olarak satıldı. Bir de her yıla özel S&S araca ekstralar eklenen bir araç üretip özel bir isimle sattılar.

2012 yılında White Night, 2013 Chrome Edition olarak adlandırıldı, 2014 Cup geldi, 2015 Lounge geldi.

Ayrıca S&S araçlar sipariş ile seçilen özellikler ekletilerek birkaç ay bekleyerek getirtiliyordu.

Birşey yazmıyorsa genelde W&N değildir ama "kesinlikle W&N değildir" diyemeyiz, çünkü o etiketleri bayiler yapıştırıyordu, bir arkadaşımızın aracında olmayan çıkartmaları sonradan gidip yapıştırttığını hatırlıyorum.

S&S araçlarda herhangi bir çıkartma yoktur. T&F ile ciddi görünüm farkları olduğu için rahat ayırt edilir ancak W&N ile ayırmak zor olabilir (eğer aynı donanımlar yüklenmişse, cam tavan, led far, 18"jant, Rline spoiler, koltuk döşemeleri vb.)

Sorunuza cevap vermek gerekirse, C&E daha yeni versiyon olduğu için tercih ederdim. (hız sabitleyici standart diye hatırlıyorum, ama W&N da yok sonradan taktırılıyor)

• Teşekkür ederim hocam, araç ruhsatında donanım paketi yazar değil mi?

• Herkese merhaba,
    multimedia sistem olarak zenec Z-E2015 kullanıyorum ama carplay özelliği olan ürün araştırıyorum.
    ender elektronikte, aliexpresste de 150-200 dolar gibi fiyatlara satılan rcd 330 modeli var ancak
    daha farklı ürün önerisi olan var mı ya da kullanan varsa bilmek isterim.
  • tengin78 T kullanıcısına yanıt
    Biraz önce VW ile görüştüm ve Şanzıman sisteminde fabrikasyon hatası olduğunun ve bu yüzden komple değişeceğinin bilgisi verildi. Normalde 30 bin TL tutarında bu işlemin Garanti süresi içerisinde olduğu için doğal olarak garanti kapsamında yapılacağı bilgisini edindim. Tr'de parça yoksa minimum 20 günlük bir bekleme süresi olacak.
    Yarın bir gün ben arabamı satmak istediğimde alıcı haklı olarak VW'den araç geçmişini istediğinde aracıma yapılan bu işlem görülecek. Bu aracımın satış değerini düşürür diye tahmin ediyorum değil mi?
    Bir de aracımda fabrikasyon hatası olarak önce bagajın açılmaması çıktı ve değişti, şimdi de ciddi bir sorun olan şanzıman hatası. İster istemez aracımdan soğudum ve yarın bir gün başka bir fabrikasyon hatası çıkarır mı diye endişe duyuyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tengin78

Biraz önce VW ile görüştüm ve Şanzıman sisteminde fabrikasyon hatası olduğunun ve bu yüzden komple değişeceğinin bilgisi verildi. Normalde 30 bin TL tutarında bu işlemin Garanti süresi içerisinde olduğu için doğal olarak garanti kapsamında yapılacağı bilgisini edindim. Tr'de parça yoksa minimum 20 günlük bir bekleme süresi olacak.
    Yarın bir gün ben arabamı satmak istediğimde alıcı haklı olarak VW'den araç geçmişini istediğinde aracıma yapılan bu işlem görülecek. Bu aracımın satış değerini düşürür diye tahmin ediyorum değil mi?
    Bir de aracımda fabrikasyon hatası olarak önce bagajın açılmaması çıktı ve değişti, şimdi de ciddi bir sorun olan şanzıman hatası. İster istemez aracımdan soğudum ve yarın bir gün başka bir fabrikasyon hatası çıkarır mı diye endişe duyuyorum...
    hocam çok geçmiş olsun. 30 bin tl oldukça yüksek bir meblağ. Aracınız dsg mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Teşekkür ederim hocam, araç ruhsatında donanım paketi yazar değil mi?
    Açıkcası bu sorunun gelmesini bekliyordum ama verebilecek net bir yanıtım yok.
    Benim ruhsatımda "tiguan 1.4tsi 160ps" yazıyor. bir ruhsat görüntüsünde "wight night" gördüğümü hatırlıyorum ama gerçek gerçekliğini bilemem. Bence en garanti yol yetkili servise şasi numarası ile sormak.
  • mauro camoranesi M kullanıcısına yanıt
    Evet üstad DSG şanzıman. Bu arada garanti süresi içerisinde olduğu için bana yansıyan bir şey olmayacak şükür. Keza VW grubunun DSG sıkıntısı bilindiği için garanti sonrası sıkıntı yaşanınca da firma genellikle sadece işçilik ücretini alıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Teşekkür ederim hocam, araç ruhsatında donanım paketi yazar değil mi?
    tipi kısmında bende yazıyor 5N 4x2 sport style man diye
  • Eyvallah hocam

• Evet servise sordum hocam bütün özelliklerini teyit ettim sağolun.

@akineton

• Arkadaşlar merhaba,
    Tiguan aracımın uzaktan kumandası çalışmıyor. Pil değiştirdik ama yine aynı sorun devam ediyor. Sanırım anahtarın tekrar senkronize edilmesi veya kodlanması gerekiyor. Bunu daha önce yapan arkadaşımız var mı acaba?

Anahtar uzun süre cebimde basılı kalmış bu yüzden de senkronize olduğunu düşünüyorum.
  • benim jetta aracımda mekatronik disk arızası oldu beş yıl önce.şanzuman kitlendi kaldı.garantisi bitiği halde 75.000km deki aracın iyi niyet garantisinden şanzumanı degiştirdiler.küçük bir işçilik üçreti aldılar. dsg bildiğim kadarı ile cin,usa,australya,avrupa birliği ülkelerinde 10 yıl garantili.doguş holding şimdi neyapar bilmiyorum.Tiguan'da dsg arızası ilk defa duyuyorum.geçmiş olsun, buda biraz şans.
  • Arkadaşlar almak istediğim 2012 white night tiguanı satıcı caydığı için alamadım. Şimdi yeni tiguan bakıyorum. Sizce 2013-2015 full donanım mı( chrome editon, cup gibi) almak iyi, yoksa 2016 trendline mi? 2015 ve 2016 euro 6 motor kullanıyor.

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olmuş. 2015 Temmuz sonrası üretilen (2015-2016) 1.4 Tsi Dsg LOUNGE paketi bulun ve alın gücünüz varsa. USB girişinin varlığı ve Medya ekranının farklılığından anlarsınız. Euro 6 normlarında. Geri görüş kamerası, katlanır ayna, anahtarsız çalıştırma mevcudiyeti de tercih nedeniniz olsun.
  • 
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.