Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1920. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19181919192019211922
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad uzun süredir giremiyordum foruma şimdi gördüm daha devirdaimi sorduğunu. Hayır ses gelmiyordu hiç bir belirti yoktu usta kendisi hafif bir sızıntı tespit etmiş erken müdahale ile değiştirdi garantiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba, herkese kazasiz belesiz sürüşler. 2018 model 1.4 tsi 125 hp (6000 km de) aracimda birinci viteste kalkislarda 5000 devirde arac ancak 40 km/h hiza ulaşabiliyor. Bir sıkıntı mi var acaba ben cozemedim biraz agir kaliyor arac. Yanitlayanlar olursa sevinirim.

• clup136 C kullanıcısına yanıt
    Birbuçuk senede akü ölmez, gariplik var o işte.
    Birşeyleri açık unutmuş olsanız bile araç kapatır.
    Takviye yaparak aracı çalıştırabilirseniz elektrikçi aküyü test eder. Sorun aküdeyse garanti dahili geğiştirilebilir belki.
  • clup136 C kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, yeni akü almanız lazım. Fakat esas sorun akünün neden bunca çabuk boşaldığı ? Eğer araca sonradan multimedya vs eklediyseniz bu uyku moduna girmiyordur muhtemelen.
  • ergeneergene E kullanıcısına yanıt
    Aracınız manuelse normal, dsg böyle bir devri göstermez size.
  • issos kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, 1.4 125 manuel vites. Basiyorum basıyorum araç hantal kaliyor.1.5 dci araclar tokatliyor arabayi her turlu. Aliscaz demekki bu araca bu sekilde

• Merhaba arkadaşlar bazı sorularım var bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse memnun olurum.
    Aracımın lastik ölçüleri 215/60/17 fabrika çıkışlı michelin primacy 3 ancak stepne 145/80/18 ölçülerine sahip.
    Standart olarak bu şekilde mi yoksa benimkinde bir yanlışlık mı var. Bagajda fazla yer kaplamaması için daha ince düşünülmüş fakat bu inç farkından dolayı takılınca diğerlerine göre büyük olmaz mı?
    Diğer bi sorum kar lastiği almayı düşünüyorum bu ölçülerde lastik fiyatları oldukça yüksek
    aklımda Nokian 215/60 R17 100H XL WR SUV 3 modeli var kullanan yada başka tavsiyesi olan varsa yorumunu bekliyorum.
    Teşekkürler
  • Yıkılmayan_Adam kullanıcısına yanıt
    Hayır sandığınızın aksine iki ölçü mükemmel uymakta. Lastik ölçülerimize göre en iyi stepne seçeneği budur.

Tiresize.com linkte iki ölçüyü karşılaştırdığınızda 1 km yol gidildiğinde ikisi de 462 tur dönüyor. Bu, çevre ölçüsünde fark yok demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 12 Ekim 2018; 17:52:34 >
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim teşekkürler bilgi için. Linkteki sitede ayrıntılı olarak her şeyi göstermiş
  • Merhaba,

2010 1.4 4x4 , 124.000 km,

Debriyaja her bastığımda birbirine vuran meral sesi geliyor. En başlarda vites değiştirince oluyor sanmıştım ama debriyajdan olduğunu farkettim. Sebep ne olabilir? Baskı balata veya debriyaj bilyası, çok mu masraflı olr nasıl olur

• RuiNatioN kullanıcısına yanıt
    Elbette ustası bilir ama rulman gibi görünüyor, hiç değişmişmiydi balata seti? Debriyaja basılı beklemek, hatta sürüş esnasında ayağını pedalın üstünde tutmak bile rulmanın sürekli çalışmasına ve çabuk dağılmasına sebep oluyormuş. İnşallah fazla tutmaz. Geçmiş olsun.
  • Merhabalar, konuya biraz göz gezdirdim fakat anlayamadığım şuki, lpg genel olarak herhangi bir araca tavsiye edilmeyen bir çözümmü yoksa tiguan araçların lpg ye özel bir hassasiyetimi var.

• Master-Fİ kullanıcısına yanıt
    Dünyanın bir çok ülkesinde bir çok büyük marka fabrika çıkışı lpg sistemli araçlar üretiyor ama lpg tavsiye edilmesi konusu tartışmalı, fikir beyan etmiyorum. TSI motorlar hem bir çok karmaşık elektronik sistem içeriyor ve yüksek basınçlı yakıt püskürtmesi ile çalışıyor (6bar). Bu sistem ile kusursuz çalışan lpg sistemi bildiğim kadarıyla yok. LPG buhar (gaz) fazında kullanılamıyor bu motorlarda, kısa vadede ciddi büyük sorunlarla karşılaşıldığını ben gördüm. Sıvı fazda motora yollanması için de daha fazla (min.12bar) basınçta çalışması gerekiyor. Öyle olunca da 6bar için tasarlanmış bazı elemanların 12bara dayanamaması söz konusu. Bu gibi sorunları aşmak için eskisi gibi karma sistemler de üretiliyor, benzinle çalışıp motor belli bir devire yükselince lpg devreye giriyor veya motor belli bir devrin üstüne çıkınca benzin devreye giriyor gibi. Mesela rolantide benzinle çalışan araç 1500-3500 devirler arasında lpg yakıyor, bu devirler dışında benzin yakıyor. Bu tip sistemlerde tasarruf oranının düşük olduğunu bir kaç kullanıcıdan okudum.
    Gerçi "sıvı sistem" lpg kitleri euro endeksli olduğu için fiyatları artık astronomik boyutlarda. Sırf bu yüzden "az olsun bizim olsun" diyerek karma sistemlere yöneliyor kullanıcılar.

Bmw,mercedes lpg sistemli araçlar üretiyorken vw nedense bu konuya ilgisiz.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla siz tiguan için lpg kullanımını önermiyorsunuz ve kısa vadede sorun çıkma ihtimali yüksek diyorsunuz. Genel kanıda sizin görüşünüze yakın araştırdığım kadarıyla. Ben konuyu bir süre daha araştıracağım. Tekrar teşekkür ederim.

Cevabını icin tesekkür ederim. Bende hiç değişmedi, önceki sahibinde değişmiş olabilir emin değilim. Vakit bulup sanayiye götüremedim bir türlü

• 2012 tiguan devir daim pompası değşti.

yedek parça dod dan alındı orjinal 310 tl.

işçilik ve antifriz 150 tl özel servis.

bilgi için paylaştım .

• quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Arkadaşlar almak istediğim 2012 white night tiguanı satıcı caydığı için alamadım. Şimdi yeni tiguan bakıyorum. Sizce 2013-2015 full donanım mı( chrome editon, cup gibi) almak iyi, yoksa 2016 trendline mi? 2015 ve 2016 euro 6 motor kullanıyor.
    ne kadar ücrete anlaşmıştınız acaba ?

• riderman R kullanıcısına yanıt
    93.000 tl idi. İmkan varsa euro 6 motorlu olanlardan tavsiye ederim, hakkaten benzinlimi dizel mi anlamıyorsunuz baya az yakıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

93.000 tl idi. İmkan varsa euro 6 motorlu olanlardan tavsiye ederim, hakkaten benzinlimi dizel mi anlamıyorsunuz baya az yakıyor.
    evet ciddi tüketim farkları vardır sanırım.

zira 1.4 tsi 122 hp olan aracımız ist içi ortalama 10.5 tüketiyor ki sıkışık trafikte degil ama uzun yol da çok rahat 7 lt ile görüyor.

• Vites at uyarısı ekranda çıkıyor, peki vites düşür gibi bir uyarı çıkıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 19181919192019211922
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.