Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1921. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar forumda arama kısmından aradım ancak bulamadım.
    2015 lounge'ımın bakım zamanı geldi. garantisi bittiği için dışarıda yaptıracağım ve malzemeleri kendim alıp ustaya götürmek istiyorum.
    yağ olarak castrol 5-30 alıcam ama edge mi almak daha iyi yoksa magnatec mi?
    birde hava yağ ve polen filtrelerini mann mi alayım bosch mu? bosch ta set olarak satılıyor ancak mann de bulamadım?
    yakın zamanda internetten satın alıp değişim yapan bir arkadaş varsa linklerini atarsa güzellik yapmış olur valla sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasmania -- 2 Kasım 2018; 10:29:41 >
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Evet çıkıyor hocam.. Vites at uyarısı örneğin 4'den 5'e 4>5 oluyorsa vites düşürmede 5>4 diye çıkıyor.
  • Yıkılmayan_Adam kullanıcısına yanıt
    Ben düşürme uyarısı bir kaç kez gördüm acaba devir çok düşüncemi çıkıyor hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SIFIRDAN FARKSIZ CAM TAVANLI GARAJ ARABASI

İlan No: 602995049

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-sifirdan-farksiz-cam-tavanli-garaj-arabasi-602995049/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba

2011 1.4 tsi s&s 4 motion 150 hp tiguan sahibiyim araniza yeni katildim

Megachips tuning ile 180 hp oldu aracim

Gecenlerde vagcom kodlama ile pedal tepki suresini kisaltan bir bilgi edindim.

Bu islemi 1.4 tsi golf 7 de yapmislar

Acaba bizim tiguanlarda da boyle bir islem yapilabilirmi

Bilgileriniz ihtiyacim var

Evet hocam devir düştüğünde bir alt vitese geçilmesi gerektiğinde çıkıyor. Siz devrine dikkat edip doğru zamanda vites değiştiriyorsanız zaten az görürsünüz. Genelde rampa çıkışlı yollarda daha çok çıkıyor.
    Evet bugün denedim hocam devir baya düşünce çıkıyor. Torpido tarafından bir ses geliyor hocam 2.500 devirlerde, 2.000 altında gelmiyor. Sizdede oluyur mu?

Bende ses gelmiyor hocam. Bugün özellikle dikkat ettim dinledim herhangi bir ses gelmedi.
    Eyvallah hocam, müsait bir zamanda servise danışıcam.

Dostum bahsettiğiniz ses torpido arkasından gelen trim sesi ise eski sayfalarda bir çok paylaşım bulabilirsiniz. Motor bölümünde torpidonun arkasına denk gelen yerde bulunan benzin borularının vibrasyondan dolayı biryerlere dokunup ses yapması sözkonusu. Bir arkadaşımız boruların arasına bulaşık süngeri sıkıştırarak sesi halletmişti. Garantisi olan arkadaşlar serviste yine benzer bir uygulama yaptırarak halletmişti. Sünger sıkıştıran arkadaşın resimli paylaşım yaptığını hatırlıyorum ama en az 2-3 senelik bir mesaj olmalı.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam trim sesi gibi, servise götüreyim halletsinler o halde. Teşekkür ederim.

• merhaba beyler 17" jantların 18-19" lerden daha konforlu olduğu doğru mu sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerli arkadaşlarım kış lastiği olarak ne önerirsiniz?
    Hocam daha önce forumda bende sordum bu soruyu cevap veren olmadı.. Çevremdeki arkadaşların ve kullanıcı yorumlarına bakarak Nokian'a karar verdim.
    Nokian WR SUV3 215/60R17 100H XL lastiğini Kolayoto'dan indirim vardı tanesini 672 tlye 4 tane aldım. 2018 37. hafta olarak geldi.
    İlk izlenimlerim iyi ama kışı geçirmeden birşey söyleyemem.

https://kolayoto.com/nokian-215-60-r17-100h-xl-nokian-wr-suv3-kis-lastigi.html
    Hayırlı olsun hocam, bir sıkıntı yok değilmi ? Bende internetten alıyım diyorum da taşımasını felan nasıl yapıcam diye düşünüyorum.

Eyvallah hocam sıkıntı yok. Taşıma işiyle uğraşmak istemiyorsan kolayoto'da montaj noktası seçme imkanın var. Belki diğer lastik satan sitelerde de vardır. Sipariş verdikten sonra montaj noktası seçeneği var anlaşmalı lastikçiler. Sana yakın lastikçiyi seçiyorsun kargo direk lastikçiye gidiyor sende gidip orda değiştiriyorsun. Taşıma işiyle uğraşmıyorsun.
  • Merhaba arkadaşlar;

2012 model tiguan comfotrline için multimedia cihaz olarak zenec ya da navitech kullanan var mı ikisi arasında hangi modellerine önerirsiniz ya da hangileri uyumludur? Bu cihazları taktırdığımızda direksiyondan kumanda lastik basınç sensörü gibi ek özellikler çalışır mı?
    Teşekkürler hocam,

montaj yeri olması çok güzelmiş.

Peki hocam lastiği takarken bazen basınç sensörünü felan bozuyorlarmış, bunun için dikkatli ol demekten başka yapacak bir şey yok sanırım.
  • selam arkadaşlar şöför tarafı güneşliğin oradan deli gibi içeriye su akıyor.

sebebini bilen varmıdır acaba.

henüz daha aracı inceleme fırsatım olmadı

Önemli değil hocam.. Basınç sensörü için de dediğiniz gibi yapacak bir şey yok. Biraz ustanın yeteneğine birazda şansa kalmış bir şey..
  • 
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.