Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1905. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19031904190519061907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pardon. 2010 4x2 yok diye biliyorum ben.
    tiguan 4x2 modeller 2012 makyajlı kasa ile geldive 122 hp motora sahipti.
    150 ve 160 hp motorlar eğer DSG değilse 4x4 olması lazım.

Bunlar ayrıntı biliyorum tabi ama daha önce rastlamıştım, 4x2 diye satıyordu sahibi, ben irdeleyince "4x4 arıza yaptı, biz de 4x2ye çevirdik" anlamında birşeyler gevelemişti.
    Not: tiguanda 4x4 (haldex) arızası hiç duymadım, kayıt dışı bir kazaydı belki de.
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-128binde-nokta-boya-yok-wv-tiguan-1.4-tsi-4x2-sport-style150-hp-521950499/detay

Hocam incelermisiniz yanlis bilgi mi verilmis arac hakkında tiguan hakkin dedigim gibi bilgim yok yukarda yazdığım sorulara tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim
  • Mse6060 M kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajı "yanlış biliyor olabilirim, muhtemelen konu hakkında net bilgisi olan bir arkadaş bizimle paylaşacaktır" düşüncesi ile yazmıştım.
    4motion yazısı bagajda sağ tarafta TSI yazısının altında olur, bir de vitesin alüminyum çerçevesinde, vitesin tam önünde yazar. Onun haricinde aracı incelemeden anlaşılmaz.
    Sitedeki 4x2 olarak verilmiş ilanların birçoğunda "4motion" yazısını okuyabildim :) ancak TSI yazısının altı boş olanlar da var, ayrıca ilandaki "Teknik özellikler" sekmesinde "önden çekiş" yazısı da dikkatimi çekti. Galerici yanlış bilebilir ama "sahibindencom" araç teknik özelliklerini rastgele yazmıyordur sanırım.
  • Mse6060 M kullanıcısına yanıt
    Hmm görünüşe göre bizden biri varmış 4x2 sahibi. Demek ki ben yanlış biliyormuşum, özür dilerim.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/58841809
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru Ama Tiguanı alan yakıtını düşünmemesi lazım, konfor aranıyorsa yakıta bakılmayacak, yakıt düşünülüyorsa konfordan taviz verilecek.Hem konfor olsun, hem yakıt az olsun özelliklere sahip araç yoktur.Tiguan uzun yol aracı...
  • Arkadaslar selamlar.

1.4 tsi 4x4 bir tiguanim var. Arabada hareket halindeyken, gaza bastigimda sag taraftan bir ciyaklama sesi geliyor sonra kesiliyor.. balata degil buyuk ihtimalle, frene basinca herhangi bir sikinti yok sadece gaza bastigimda devirlenirken geliyor

Sizce bu sorunun nedeni nedir?

Herkese iyi gunler
  • tiguan sahiplerine selam..

öncelikle scirocco aracımı sattım tiguan istiyorum
    ancak kafamda tek bir soru var.

scirocco dsg yakıt 8 lt / 5,4 lt
    tiguain dsg 8,1 lt / 5,9 lt

yani bu araç scirocco dan daha mı çok yakıyor.
    benim aracım en son

16/02/2018 95 Kurşunsuz 5,58 x 51,97 lt = 290,00 tl km=544
    290/544=0,53kr 290/51,97=9,5lt
    şeklinde yakıt tüketimi yaptım

sizin araçlarınız daha mı fazla yakıyor ?
  • 1.4 tsi 122 hp manuel aracım istanbul da sıkışık trafige girmeden uzun ortalama da 11 lt tüketiyor.
    katalog verilerine inanmayın siz.
    ölüsü 10 lt yakar gaza basmadan.
  • merhaba arkadaşlar.
    engin bilgilerinize ihtiyacım var.
    2 gündür sabahları ilk çalıştırmam da marş takılı kaldı .
    nerdeyse 10 sn boyunca marş bastı araç taki kontak kapanana kadar.
    sonraki marşta hiçbir sıkıntı yoktu.
    aracım w&n manuel 122 hp.
    ayrıca prins vsi2 kit takılı.
    lpg den sıkıntım yok saat gibi çalışıyor.
    sizce sebebi ne olabilir ona göre tamirciye baktıracagım.
  • riderman R kullanıcısına yanıt
    Kontak anahtarı bozuk olabilir yada büyük ihtimalle soğuk ve nemden dolayı marş dinamosu yapışmıştır.dinamoyu yada kabloları kontrol ettirebilisiniz.
  • sadistica kullanıcısına yanıt
    Benim imzamdaki tiguan ortalama 4500km.de 7.5 lt. tüketiyor.Bu değer sadeceyol bilgisayarından alınmadı.Benzin aldığım fişleride hesapladım.Şehir dışında 120-130 km. hızda 6.5 lt. ve şehiriçinde 30 km.dur kalk 8-8.5 lt. tüketimi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eock

Arkadaslar selamlar.

1.4 tsi 4x4 bir tiguanim var. Arabada hareket halindeyken, gaza bastigimda sag taraftan bir ciyaklama sesi geliyor sonra kesiliyor.. balata degil buyuk ihtimalle, frene basinca herhangi bir sikinti yok sadece gaza bastigimda devirlenirken geliyor

Sizce bu sorunun nedeni nedir?

Herkese iyi gunler

Arkadaslar benim.sorunum icin bir cevabiniz var mi. Simdiden cok tesekkur ederim
  • Eock E kullanıcısına yanıt
    Aklıma kayış geliyor.Genelde eski arabalarda çok oluyor.
  • Tesekkur ederim cevap icin. Kayis degistirme ortalama ne kadar tutuyor bir fikriniz var mi ?

Ayrica istanbul icin , onerebileceginiz servis var mi?

Orjinal servisler zira cok pahali oluyor. Bu soru tum forumdaki arkadaslari kapsiyor ;)

Simdiden cok tesekkur ederim

Saygilar
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Trıger kayışları bildiğim kadar 60000 km de değişmesi gerekiyor.Bunu özel servislerdede değiştşrebilirsiniz ancak orjinal olması çok önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent17 -- 22 Şubat 2018; 12:17:43 >
  • Tiguan 15000 km. 2. servis ücreti hakkında bilgisi olan varmıydı?Çanakkale avek bana 1050 ₺ ücret çıkardı.Bu normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent17

Tiguan 15000 km. 2. servis ücreti hakkında bilgisi olan varmıydı?Çanakkale avek bana 1050 ₺ ücret çıkardı.Bu normal midir?

geçen ay 2. bakımı 22.000 kmde ankara çankaya doğuşta 750 civarı bir rakama yaptırdım
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    yardımın için teşekkürler.

o günden sonra bir daha tekrarlamadı bu sorunu
  • hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.Fiyata itiraz edince 2. servis bakımını 790 liraya düştüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent17 -- 24 Şubat 2018; 9:55:9 >
  • Eock E kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de yapti ayni ses gaza bastigim an bu ses geliyordu gazdan cekince kesiliyordu turbondan geliyor kurum yapmis muhtemelen 1000 liralik bir masraf 2 adet turbo tamircisine goturdum ikiside ayni seyi soyleyince bende bakima aldirdim genede ustana goster tabiki
  • 
Sayfa: önceki 19031904190519061907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.