Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17591760176117621763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: walkersky

Herkese Merhaba,

Tiguan almaya niyetli ben sizden önemli bir destek bekliyorum.

Sorum Şu : 2015 model 1.4 TSI 150 bg. dsg kullanıcıları var mı ? Var ise lütfen gerçekçi yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi ? fabrika verisi , sehir içi 8,1 lt olarak verilen değer tutturulabiliyor mu ? bu euro 6 sanırım motora sahip kullanıcı arkadaşlar gerçekçi karma değerlerini yazabilirler mi ? Çok makbule geçecek. Izmir daha çok sehir içi haftasonları sehir dışı kullanacağım verilen bilgiler kararımı netleştirecek.

Şimdiden teşekkürler ....

Tiguan almayı düşünüp de kararsız kalanların en büyük çekincesi yakıt tüketimi oluyor sık sık soruluyor bu soru. Son birkaç gün içinde tekrar tekrar aynı şeyleri yazmış oluyoruz forum müdavimleri mazur görsün;

Şehiriçi(ama İstanbul içi değil) // İstanbulu şehirden saymayın o bambaşka bişey Allah düşmanımı İstanbul içinde araba kullanmaktan korusun, 2000-2013 arası İstanbulda yaşadım o zamanlar bile cehennemdi trafik şimdi ise ender gidiyorum ama her geçen gün kötüleşiyor // 8 litreyi tutturmak hiç zor değil inanın çünkü ben çok kasmadan 3500 km de olan 2015 model dsg aracımla o değerdeyim şu anda ve de kış lastikleriyle. Şehir Bursa. Bazı arkadaşlar uzun süreli değil yolculuk başına (başlangıçtan itibaren veya 1 ile gösterilir)tüketim değerlerini koydular tabi siz onları baz alırsanız hayal kırıklığına uğrarsınız 5 küsür litreler falan uzun vadede imkansız şehiriçinde.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• altinok A kullanıcısına yanıt
    Konya da çıkmacı Oto Güvenel var Selçuklu da
    Abdullah Bey arayıp sorun derim.
  • Arkadaşlar wv.nin sitesinden alınma Araçlarımızın Bakım Aralıklarını gösterir liste, bilginiz olsun;

• Araci bugun Konya ya goturuyorum. Aksilik olmaz ise 4 gibi konya da olurum umarim servis aciktir o vakte. Hic arayip randevu da almadim :) Ben gibi musteriyi kaybetmek istemiyorlarsa dukkani acik tutsunlar :D
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    Gökmen
    FEVZİ ÇAKMAK MAH. ANKARA YOLU ÜZERİ NO:192 KARATAY
    KONYA
    Tel: (0332) 342 55 55
    Faks: (0332) 342 16 27
    E-Posta: bilgi@gokmen.com.tr

Çalışma Saatleri
    Servis
    Hafta içi: 08:30-19:00
    Cumartesi: 08:30-19:00
    Pazar, özel günler ve tatiller:
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Araci bugun Konya ya goturuyorum. Aksilik olmaz ise 4 gibi konya da olurum umarim servis aciktir o vakte. Hic arayip randevu da almadim :) Ben gibi musteriyi kaybetmek istemiyorlarsa dukkani acik tutsunlar :D

Siz bir araç aldınız ve kontrol ettirmek için Gökmen'e geliyorsunuz, doğru mu anladım?

En son 750 TL istemişti Gökmen kontrol için. Aman sormadan direk yaptırmayın derim.
    Aynen oyle, almadan once oto test de baktirdim birsey cikmadi, az once Aksaray daki ozel servisde goturdum, test surusu filan da yaptilar yine sorun yok, periyodik bakima 5700km kalmis yani benim icin 1 yil sonra demek bu :) 2 gibi buradan ciksam 4 gibi Konya da olurum, oraya da gosterme niyetindeyim. Eger 750 tl aliyorlarsa birkez daha dusunurum.

Bu arada benim teypde 6 tus var. Versiona bakmadim hangi modeldir diye. Bluetooth icin teyp degistirsem yetermi yoksa direksiyon kumandasinin filan aktif olmasi icin modul mu taktirmaliyim. haftasonuda olsa is yuzunden pek vaktim yok. Ilgilenemiyorum. Bilen biri yardimci olursa sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirce

Siz Konya'lı mısınız, Konya'dan mı evlendiniz yoksa Konya'da iş mi yaptınız. Benden iyi biliyorsunuz Konya'yı.

Bu arada teşekkür ederim, not aldım adresi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Aynen oyle, almadan once oto test de baktirdim birsey cikmadi, az once Aksaray daki ozel servisde goturdum, test surusu filan da yaptilar yine sorun yok, periyodik bakima 5700km kalmis yani benim icin 1 yil sonra demek bu :) 2 gibi buradan ciksam 4 gibi Konya da olurum, oraya da gosterme niyetindeyim. Eger 750 tl aliyorlarsa birkez daha dusunurum.

Bu arada benim teypde 6 tus var. Versiona bakmadim hangi modeldir diye. Bluetooth icin teyp degistirsem yetermi yoksa direksiyon kumandasinin filan aktif olmasi icin modul mu taktirmaliyim. haftasonuda olsa is yuzunden pek vaktim yok. Ilgilenemiyorum. Bilen biri yardimci olursa sevinirim :)

Gökmen pahalı derseniz benim tanıdığım Test yapan yer var, o da olmadı yıllık bakımlarımı yaptırdığım aynı zamanda mükellefim olan ustaya de gösterebiliriz isterseniz.

Hele bir gideyimde Konya ya :) gerisini bir sekilde cozeriz. Akraba ziyaretinden once araba ziyareti yapmak pek hos karsilanmayacak zaten. Dost kazigindan kurtarip akraba fircasi yemeyelim durduk yere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinok

quote:

Orijinalden alıntı: emirce

Siz Konya'lı mısınız, Konya'dan mı evlendiniz yoksa Konya'da iş mi yaptınız. Benden iyi biliyorsunuz Konya'yı.

Bu arada teşekkür ederim, not aldım adresi.

Konya ile herhangi bir bağlantım yok.

Daha önceleri VW ve Audi parçaları temin etmiştim kendilerinden.
    Meslek icabı diyelim. Satınalma araştırma gerektiriyor.

6 tuş varsa rcd510'dur. Bluetoohth modülü takıldığında direksiyon kumandası vs etkin olacaktır. 8 tuş olanlar navigasyon gibi ekstra özelliklere sahip olan üst model rns 510.

Zenec gibi uyumlu bir model alırsan da ekstra birşeye gerek olmadan tüm özellikler çalışacaktır

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Ben orjinal seviyorum, RNS510 alip sonradan bluetooth icin extra birsey taktirmam gerekir mi? Ayrica direksiyon kumandasindan kullanmak istiyorum. Eski corollamda cok rahat oluyordu kontrolu. VW kullanmaya basladigimdan beri eksikligini hissediyorum dogrusu.
    Rns 510'un sıfırı oldukça pahalıdır. İkinci ele yönelmen gerekebilir. Bu durumda da farklı versiyonlarıyla karşılaşacaksın.

Yanlış hatırlamıyorsam versiyonuna göre örneğin ilk versiyonlarda dahili bluetoohth yoktu. Bu duruma dikkat etmekte fayda var. Teybi aldıktan sonra montaj çok kolay. Çerçevenin tırnaklarına dikkat edip çıkardıktan sonra 4 vidaya kalıyor iş. Soket sokete uyumlu rcd 310, 510 ve rns 510

• Ben bunu biraz arastirayim o zaman. Takma sorun olmaz servisde hallederim saniyorum. Elimizdeki artan teybi cikartmak zor olmaz umuyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İkinci el olarak satarsın. 350-400 arası eder ancak. Bende zamanında ikinci el olarak almıştım rcd510'u 400'e.

• Arkadaşlar Ben Tiguanımı alalı 2 ay oldu genellikle şehir içi kullandım,geçen hafta İzmir bölgesinde yaptığım gezide 1800 km uzun yol yapma imkanım oldu.Bana göre Tigu muhteşem bir araba genellikle 100-130 Km civarında kullandı benzın sarfiyatı kullanış stiline bağlı olarak 6.9 ile 7.8 arası değişiyor .aracın çekişi muhteşem yokuşlarda bile 120 ile giderken gaza yüklendiğinizde rahatlıkla 160 lara anında çıkıyor Çekişi ve fırlaması mükemmel,Bir ara kısa bir süre denemek için 180 yaptım en ufak bir sıkıntı ve ses olmadı.İzalasyon mükemmel hele iyi asfaltta arabada olduğunuzu bile anlamıyorsunuz çıt çıkmıyor o derecede sessiz Yol gürültüsünü hemen hemen hiç içeri almıyor.Sözün özeti 49 yıllık araba hayatımda Ford ( 1958 Amerikan fordu, Renault 12 Brodvay,Audi 80 BMW 316 gibi değişik arabalar kullandım ancak Tigi gibisini görmedim.Tabii teknolojik gelişmelerin bunda çok büyük rolü var.Özetle Tigi muhteşem bir araba herkeze tavsiye ederim. Bu arada benimki DSG 1.4 150 Hp dir.Saygılar

• ilk27 İ kullanıcısına yanıt
    2013'de tiguanı alacağım sırada bir arkadaşım ford cmax dizel aldı. 57 bin tl idi. Ben 54'e ikinci el 2012 model 5300 km de tiguan aldım

Geçen cmaxi kullandım. Aradaki farklar saymakla bitmez. Detaylardan genel tasarıma kullanışlılığa kullanım zevkine, çok geride...

Yine yakınlarda bir tanıdığın pejo 3008'ini kullandım. Tam bir facia...:)

Tiguandan önce volvo s60 vardı. Premium sınıf diye geçen d sınıfı denen bir araç. Buna rağmen kullanım hissiyatı aynı diyebilirim.

• lupo10 L kullanıcısına yanıt
    ortalama 100 km hız 120 km yol 3 kişi araçta
  • https://www.youtube.com/watch?v=5hqcfRslxKs

BULUŞMADAN GERİYE KALANLARA YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

TİGUAN TÜRKİYE CLUB İSTANBUL BULUŞMASI
    Facebook / TİGUAN TÜRKİYE CLUB
    İnstagram / @tiguanclubtr
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 17591760176117621763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.