Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
38.984
Cevap
373
Favori
3.481.857
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
Giriş
    12742 Mesaj

6 tuş varsa rcd510'dur. Bluetoohth modülü takıldığında direksiyon kumandası vs etkin olacaktır. 8 tuş olanlar navigasyon gibi ekstra özelliklere sahip olan üst model rns 510.

Zenec gibi uyumlu bir model alırsan da ekstra birşeye gerek olmadan tüm özellikler çalışacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    GurcellOnline kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben orjinal seviyorum, RNS510 alip sonradan bluetooth icin extra birsey taktirmam gerekir mi? Ayrica direksiyon kumandasindan kullanmak istiyorum. Eski corollamda cok rahat oluyordu kontrolu. VW kullanmaya basladigimdan beri eksikligini hissediyorum dogrusu.
    |
    |
    HiGHWAYMOUSE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rns 510'un sıfırı oldukça pahalıdır. İkinci ele yönelmen gerekebilir. Bu durumda da farklı versiyonlarıyla karşılaşacaksın.

Yanlış hatırlamıyorsam versiyonuna göre örneğin ilk versiyonlarda dahili bluetoohth yoktu. Bu duruma dikkat etmekte fayda var. Teybi aldıktan sonra montaj çok kolay. Çerçevenin tırnaklarına dikkat edip çıkardıktan sonra 4 vidaya kalıyor iş. Soket sokete uyumlu rcd 310, 510 ve rns 510

|
    |
    Ben bunu biraz arastirayim o zaman. Takma sorun olmaz servisde hallederim saniyorum. Elimizdeki artan teybi cikartmak zor olmaz umuyorum

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
  • Kurmay Yarbay
    12742 Mesaj

İkinci el olarak satarsın. 350-400 arası eder ancak. Bende zamanında ikinci el olarak almıştım rcd510'u 400'e.

|
    |
    Arkadaşlar Ben Tiguanımı alalı 2 ay oldu genellikle şehir içi kullandım,geçen hafta İzmir bölgesinde yaptığım gezide 1800 km uzun yol yapma imkanım oldu.Bana göre Tigu muhteşem bir araba genellikle 100-130 Km civarında kullandı benzın sarfiyatı kullanış stiline bağlı olarak 6.9 ile 7.8 arası değişiyor .aracın çekişi muhteşem yokuşlarda bile 120 ile giderken gaza yüklendiğinizde rahatlıkla 160 lara anında çıkıyor Çekişi ve fırlaması mükemmel,Bir ara kısa bir süre denemek için 180 yaptım en ufak bir sıkıntı ve ses olmadı.İzalasyon mükemmel hele iyi asfaltta arabada olduğunuzu bile anlamıyorsunuz çıt çıkmıyor o derecede sessiz Yol gürültüsünü hemen hemen hiç içeri almıyor.Sözün özeti 49 yıllık araba hayatımda Ford ( 1958 Amerikan fordu, Renault 12 Brodvay,Audi 80 BMW 316 gibi değişik arabalar kullandım ancak Tigi gibisini görmedim.Tabii teknolojik gelişmelerin bunda çok büyük rolü var.Özetle Tigi muhteşem bir araba herkeze tavsiye ederim. Bu arada benimki DSG 1.4 150 Hp dir.Saygılar

• Kurmay Yarbay
    12742 Mesaj

2013'de tiguanı alacağım sırada bir arkadaşım ford cmax dizel aldı. 57 bin tl idi. Ben 54'e ikinci el 2012 model 5300 km de tiguan aldım

Geçen cmaxi kullandım. Aradaki farklar saymakla bitmez. Detaylardan genel tasarıma kullanışlılığa kullanım zevkine, çok geride...

Yine yakınlarda bir tanıdığın pejo 3008'ini kullandım. Tam bir facia...:)

Tiguandan önce volvo s60 vardı. Premium sınıf diye geçen d sınıfı denen bir araç. Buna rağmen kullanım hissiyatı aynı diyebilirim.

|
    |
    ilk27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ortalama 100 km hız 120 km yol 3 kişi araçta
    |
    |
    lupo10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://www.facebook.com/groups/VwTiguanClup35/
  • Çavuş
    85 Mesaj
    https://www.youtube.com/watch?v=5hqcfRslxKs

BULUŞMADAN GERİYE KALANLARA YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

TİGUAN TÜRKİYE CLUB İSTANBUL BULUŞMASI
    Facebook / TİGUAN TÜRKİYE CLUB
    İnstagram / @tiguanclubtr
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Kurmay Yarbay
    12742 Mesaj

Güzelmiş tebrikler. Yalnız dikkatimi çekti zenonsuz, ledsiz, cam tavansız tiguancıları kulübe kabul etmiyorsunuz herhalde. Hepsi full donanım neredeyse...

|
    |
    Dnz_sport kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

olurmu öyle şey herkesi bekleriz tiguan olsun olmasın dostluk arkadaşlık önemli olan :)
    |
    |

• Çavuş
    52 Mesaj
    225x45x18 sifir jant lastik buldum...tigu ya olurmu acaba... lastik bilgisi olan arkadaş varsa yardimci olabilir mi acil..

Orijinalden alıntı: lupo10

225x45x18 sifir jant lastik buldum...tigu ya olurmu acaba... lastik bilgisi olan arkadaş varsa yardimci olabilir mi acil..

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25 Buradan eski ve yeni lastik ölçülerini girip ne kadar farkettiğini bulabilirsin. Ben kendi ölçülerimi yani 215/60/17 girip karşılaltırdığımda %4,5'a yakın sapma çıktı. Bu değer yüksek. Eğer senin şu anki ölçülerinle karşılaştırdığında da böyle yüksek çıkarsa değiştirmeni tavsiye etmem.

• Çavuş
    52 Mesaj

ilgine çok teşekkürler highwaymouse...
    benim -3.79 çıktı ennfazla -+2.5 diyor
    modül. .
    ..sen bi zararını gördün mü peki

jantlar çok güzeldi ama riske girmeye değmez sanirim

|
    |

Benimkiler orijinal ebat. Seninkiler de benimki gibiyse bakalım bu almaya niyetlendiğinle ne kadar bir fark varmış diye bir bakayım demiştim.

Trendfun lastik ölçüsü 215/65/16
    Sportstle eski lastik ölçüsü: 235/55/17
    Sportstyle yeni lastik ölçüsü: 215/60/17
    Whitenight, cup, chrome ed. vs: 235/50/18

Bu ölçülerin hepsi birbirine yakın çapta.

|
    |

Deniz arkadaşımızın yolladığı videoya bakarken benim de dikkatimi çeken bir jant oldu. Aşağıya ss ekliyorum. Belki senin niyetlendiğin de buna benziyordur.

|
    |
    Kesinlikle o jantlar hepsinden farklı olarak benim de dikkatimi çekti ve 5 kol her zaman farklı durur..benim üzerindeki orjinal leri 215x65x16..
    diğerleri 225x45x18
    fark eksi 3.79 çıktı
    sanırım vazgecicem.çünkü arabanın Aero dinamiği ni bozmak istemiyorum ve mevcut kondisyonu çok güven verici virajlarda ben hariç herkez kapılara yapışır genelde

• Kurmay Yarbay
    12742 Mesaj

Trendfun'daki ölçüler seninki de. Aslına bakarsan görsel olarak 16 hatta 17" bile biraz küçük kalıyor tiguana. 235/50/18 ideal gibi. Benim de bazen 18" e geçesim geliyor ama dünya paradır onlar şimdi. Üstelik bir de lastik değişmek gerekecek. Lastiklerim yeni. O yüzden benim açımdan mantıksız oluyor. Ama ikinci el temiz bulunsa birde lastik değişim zamanı gelmiş olsa o zaman olurdu.

Bu arada 5 kollu evet güzel oluyor ama iyiki değişmemişsin. Bunlar biraz gıcıkmış.

|
    |
    İlaveten...klimadan gelen sesi biraz araştırdım. Klima kompresörü değişimi ile çözülmüş genelde. Motor soğukken yapmıyor. 5-10 dakikalık kullanımdan donra ac açıksa ses başlıyor. Ac'yi kapattığım anda ses kesiliyor.

Servise anlatması ikna etmesi de ayrı bir zor oluyor bu ses işlerinde. Biraz ürküyorum onyüzden...

|
    |
    Konya beni cok hos karsiladi :) dun aksam Konya-Fener maci varmis. Trafik bayagi yogundu, kule sitenin onunde ilk kazami yaptim :(

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
emek server
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.