Şimdi Ara

Tiguan arıza - 04261 P10A5 3000 devir motor korumaya alıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
5.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forumda yeniyim. konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Aracım 2011 150bg 1.4 TSI Tiguan. Aracımda Vialle sıvı sistem LPG mevcut. Son bir yıldır aracımda "04261 P10A5 Emilen hava ayar kapağı potansiyometresi- Sinyal çok büyük-arasıra" arızası veriyor ve motor korumaya alıyor. Araçta boğaz kelebeği ve 2 valf değişti ve benzin kelebeği temizlendi. 1-2 gün sonra yine aynı arızayı verdi. Boğaz kelebeği kış öncesi değişmişti ve kış boyunda arızayı çok nadir bir kaç kez yapmıştı . Havaların ısınmasıyla arıza sıklaşınca tekrar valfler değişti ve temizlik yapıldı. ancak değişen bir şey yok. şimdi servise gitsem diyeceği ,Turbo diyecek ama artık parça değişerek ve sonunu bilmeden işlem yapmak istemiyorum yeterince masraf yaptım zaten. Bu tarz sıkıntıyla karşılaşan olduysa yardımcı olur ise sevinirim. Tiguan arıza - 04261 P10A5 3000 devir motor korumaya alıyor

• Aynı arac sahibiyim. Hata kodunu bilmiyorum ama 3000 deviri geçmeme olayı aynısı birkaç ay önce bende de oldu. Sonuç elektrikli devirdaim pompası bozulmuş. Değiştik orjinali ile düzeldi. Diğer ismi supercharger olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chawush -- 22 Aralık 2017; 0:45:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/tiguan-kulubu-500-kullanici-uye--30875894-1890

• Kardeş irtibat numaram 5423272248 mesaj atarsan sevinirim konuşmak isterim zira aynı araç ve model bende de var ve sorunun aynısı.selamlar

• HATA(EMİLEN HAVA AYAR KAPAĞI POTANSİYOMETRESİ SİNYAL ÇOK BÜYÜK SÜREKLİ. EMİLEN HAVA AYAR KAPAĞI TAHRİKİ. ELEKTRİK ARIZASI. BENDE DE AYNI HATA BAŞ GÖSTERDİ.ARAÇ SCİROCCO 1.4 TSI 160HP. 3 BİN DEVRİ GEÇMİYOR.ÇÖZÜMÜ NE OLDU
  • bende aynı dertten muzdaripim. bazen düzeliyo kendiliğinden sonra yeniden oluyo sorunu çözen olupta yardımcı olursa çok sevinirim
  • Meraler47 M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bendede aynı sorun var scirocco sen ne yaptın geçtimi acabaa

• Bende bu arızayı bobin değişiminden sonra yapmıştı ondan şüphelenip 1 takım R8 bobin aldım sorunum çözüldü

• 1.4 tsi supercharger olan wv grubu araçlarda (cavd kodlu motor gibi) yapmanız gerekenler.

air flap kapakçığındaki 2 nolu kabloda flap çalışma anında 0.5v ile 4.4v arasında değişim olmalı. bunun testini bilgisayardan vcds yazılımı output test ile veya air flabı sökerek kapakçığı el ile aç kapa yaptığınızda bu voltaj değerlerini ölçü aleti ile görmeniz gerek. ölçü aletini kırmızı kabloyu 2 nolu pine girin diğer ucu aracın şase gövdeye.

değerler doğru ve air flap output test ile çalışıyorsa air flap kesinlikle sağlamdır.

beynin arızalımı olduğunu tespit için daha ayrıntılı kontrol yapmak gerek. araç tarafı air flap konnektörünün 2 nolu pini 0v a çektiğinizde p10a4 hatası alınmalı, voltaj normal aralığa alınıp arıza silindiğinde (kontağı aç kapa yapmak gerek) arıza kaybolmalı. ayrıca voltaj 5v olarak ayarlandığında p10a5 hatası alınmalı ve aynı yöntemle silme işlemi uygulanmalı. eğer hatalar kayboluyo ise beyin flap konumunu algılayabiliyor demektir sağlam olduğu düşünülmeli.

bu testler yapıldıktan sonra arıza devam ediyor ise wv grubunda sıkça karşılaşılan yanlış hata kodu üretme veya farklı arızadan dolayı yanlış kodun görülmesinden şüphelenilmeli.

vakum hatlarını çatlak sızıntı kontrolü yapınız.

son olarak yakın zamanda araçta bobin arızası değişimi yapıldı ise farklı marka model bobin kullanıldı ise araç çok soğuklarda bu arızayı belli bi süre vermeyip araç iyice ısındıktan sonra veriyor ise kesinlikle orjinal 4 adet bobin değişiminden sonra arızanız çözülmüş olacaktır.

• hisoysal H kullanıcısına yanıt
    Aynı durumu şu anda yaşıyorum 1.4 tsı 160 lık Scirocco araç ısındıktan sonra bu arızayı veriyor ve 3 bin deviri geçmiyo 2 tane parça aldık ama arızalı gözüyor bugün beyni açtık beyin su alıp oksitlenmiş temizlendi tamir edildi ve tekrardan yerine takıldı malesef aynı arıza devam etmekte yarın çıkma başka bir beyin takıp denicez. öneriniz ne olur şimdiden 7500 tl harcadım ama bir yol kat edemedim alınan parçaları elektronik parça olduğu için parçacılar iade almıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam aynı sıkıntı şuan bende de var.Araç 2012 cc 160 lık.

Sorunu nasıl çözdünüz

• Emre Kadir FWFYA E kullanıcısına yanıt
    Merhaba 10 ay geçmiş üzerinden ne yapabildiniz sorunu çözdünüz mü benim aracımda da devir daim değişim sonrası aynı hatayı aldım korumaya alıyor kendini

• aydn034 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba 10 ay geçmiş üzerinden ne yapabildiniz sorunu çözdünüz mü benim aracımda da devir daim değişim sonrası aynı hatayı aldım korumaya alıyor kendini.

• Merhaba 2011 tiguan var bende Devir daim değişimi sımrsı sonrası bu Hatay aldım üstelik gaz kelebeğini Devir daim öncesi yeni değiştim siz ne yaptınız ne yapmamız gerekiyor

• m.ugur89 M kullanıcısına yanıt
    Benim araç da 2011 Tiguan Hocam arızayı daha dün yaşadım tamirci arkadaş devirdaim arızalı büyük ihtimalle abi değiştirelim tekrar dedi devirdaim bekliyoruz bakalım aynı sorunlar var ama scirocco grubunda baktığımda devirdaim arızası çıkmış hep sonuç

• EmirYılmaz TZSKA E kullanıcısına yanıt

Bobin devirdaim değişimi sonrası gaz kelebeği arızası veriyor 2 kez gaz kelebeği değiştim 2. Bir ay önceydi şimdi yine hay kelebeği arızalı çıkma alacağım bu sefer. Sizin Devir daim sonrası ise gaz kelebeğidir makineye bağlamadan Devir daim almayın

• m.ugur89 M kullanıcısına yanıt
    Valla benim ustam da boğaz kelebeğinden değil taktığımız devirdaim hatalı dedi değişime yolladık bi gelsin de bakacağız en son çare boğaz kelebeği benim için çünkü devirdaim takar takmaz araç arızaya düştü 3 bin deviri geçmemeye başladı

• Arkadaşlar merhaba. Benim de 2011 model manuel 2.0 Tdl tiguanım var. Havalar soğukken arabayı çalıştırıp 1-2 dk ısınmasını bekledikten sonra hareket ediyorum. 2bin devirden sonra motor gaz yememeye başlıyor ve zıngır zıngır titriyor araba. Motorun çalışma sesi traktör gibi. Dip gaz yapmama rağmen turbo devreye girmiyor yıgılıyor araba. Ama ısındıktan bütün sorunlar kayboluyor. Bunun çözümünü bulamadım. Başına gelen var mı acaba yardım eder misiniz ? Aracım 130binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mete aymaya -- 4 Kasım 2023; 18:29:6 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.