Şimdi Ara

thy hostes ve host maaşı nekadar? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
2
Favori
174.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Psyagor

Yeni işe giren teknisyenler 2 bin 974 TL ( ortalaması 5 bin 983), mühendis 3 bin 503 TL ( ortalama 5 bin 104), özel havayolu şirketlerinde işe yeni giren kabin memuru 400-500 euro arasında maaş alırken THY’de yeni işe giren bir kabin memuru 3 bin 341 ( ortalama 4 in 338), kabin amiri 4 bin 043 ( ortalama 5 bin 499), ikinci pilot 10 bin 293 ( ortalama 13 bin 169), dar gövde sorumlu kaptan pilot 15 bin 989 ( ortalama 20 bin 808) ve Airbus 340, 330 ve Boeing 777 gibi geniş gövdede görev yapan sorumlu kaptan pilot 18 bin 385 TL ( ortalama 24 bin 129) maaş alıyor.

Bunların alayı yanlış ve yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psyagor

Yeni işe giren teknisyenler 2 bin 974 TL ( ortalaması 5 bin 983), mühendis 3 bin 503 TL ( ortalama 5 bin 104), özel havayolu şirketlerinde işe yeni giren kabin memuru 400-500 euro arasında maaş alırken THY’de yeni işe giren bir kabin memuru 3 bin 341 ( ortalama 4 in 338), kabin amiri 4 bin 043 ( ortalama 5 bin 499), ikinci pilot 10 bin 293 ( ortalama 13 bin 169), dar gövde sorumlu kaptan pilot 15 bin 989 ( ortalama 20 bin 808) ve Airbus 340, 330 ve Boeing 777 gibi geniş gövdede görev yapan sorumlu kaptan pilot 18 bin 385 TL ( ortalama 24 bin 129) maaş alıyor.

BU BİLGİLER Gazeteden falan sanırım Millet Uğraşsın İŞE girmek için diye Şirket Yöneticileri tarafından gazete demeçlerine tv'lere söylenen ABARTI laflar sanırım!
    AYRICA parantez içindeki bilgi ne oluyor?

İsterseniz Bizim o arkdaşın Maaş bordrosunu nun fotosunu koyabilirim buraya! nasılsa o gün ibreti alem e göstermek için fotosunu çekmiştim çevremde Çok kabin memuru olmak için CAN atan ölüp biten hayatın mantıgını kavrayamamış baba parasını Çok yiyen hayatı boyunca çalışmamış,10sene üniversite okumuş ama anlamını anlamamış HATUN mevcut onları bu sevdağ dan vazgçirmek için Gösteriyordum..

Siz bunları SÖYLERKEN THY nin genel müdürünün maaşının 70bin TL civarında oldugunu veya yönetim kurulu çalışanlarının maaşlarını
    hepsini geçiyorum Türkiyede ki bazı bilindik markaların Marketler zincirlerinin Müdür MAAŞLARINI BİLİYOR MUSUNUZ en ünlü marketler zincirinin
    genel müdürünün maaşı 100BIN USD isim vermiyrum...

Milletin GÖZÜ HOSTES maaşında GARİPler onlar ya!!hayvan gibi fazla fazla çalışırlar maalesef aldıkları en basit DEVLET memuru kadardır..

BORDROYU koyarım buraya tabii isim falan gizlerim herkes görsün kabin memurlugu yapılacak iş mi?

işe giren kabin memurlarının %60 ı neden 2 yıl içinde istifa ediyor bir düşünün?
    günlük mesai süresi 24 saat olan her hostes in o 24 saat boyunca ayakta durmaktan neden VARİS olduguunu zor olmuyor !
    veya neden HOSTESLERin büyük çogunlugunun çocuk sahibi olamadıkları (KOZMİK RADYASYON yüzünden) veya ağır tedavi ile sahip oldukları!

Eskiden miş hosteslerin maaşları 10bin USD iken (sene 1970ler 1980 lerde imiş) herkes olmak için can atarmış..şimdi?? 2500TL dir maaşları..O maaşında hayrını göremezler çünkü AYLIK olarak bir SEFER e gitmeseler SEFER in uçuş saati kadar (SAAT başı 50TL) maaşlarından kesilir İSTER Doktor raporları olsun ister geç kalsınlar fark etmez!Pilotlarda durum dahada vahim!

Bu arada Pilotların maaşı mesela şu 11Bin TL yazmışsınız Bir gümrükçünün maaşının 4 te 1 sadece !
    ÜLkemizde çok Ağır bir ekonomik kriz bizi bekliyor sanırım Yukarıdaki maaşlar çok AZ çünkü THY de şimdiden önlemini almış bence!
    Bir pilot o maaşı ne yapsın adam gidecek 150bin 250 bin TL verecek Pilot olacak canavar gibi Zekaya sahip olacak AKıcı bir İngilizcesi olacak(pek akıcı ingilizceleri Yok maalesef Uçak anonslarından duydugum kadarıyla) sonra gidip 11bin TL maaş ile Hayvan gibi mesai yapıp hayatını zindan edecek!Akıl mı Sizce? hakkınızı
    alamadıgınız işi
    yapmayacaksınız gerekirse BOŞ oturun veya başka bir iş yapın ama o işi YAPMAYIN!
    Tek Çözüm HİÇ para harcamamak aynı Çin/japon halkı gibi ithal hiç bir ürün kullanmamak!
    Konuyu DAĞITMADAN MAaş bordrosunu photoShop tan anlayan bir arkdaşıma verdim kimliği ve bazı detaylar görünmeden bu Forum
    a konulacak şekilde düzenleyecek..
    bakalım gerçekten kabin memuru olmak isteyenlerin hoşuna Gidecek mi?
    Yazık ya cidden floryada oturan çevremden parasıda olan bir hatun bile başvurdu ADI var diye Gerçekleri öğrenince Mülakata bile gitmedi!
    Gerçekler(insan yerine koyulmamak,Uçakta servis yapmak,Çöp toplamak,içecek servis etmek,24saat ayakta durmak(bazı uzun mesafe uçuşlarda ),Sosyal hayatı olmamak, Maaş 2400TL, çocuk sahibi olamamk,VARİSLER,Hasta uçunca Sağır olma tehlikesi,BEL ve sırt ağrıları ve ciddi duruş bozuklkları, Hastalık ve Virus kapmak (domuz gribi, SITMA ,Veba, vs.. hatta Tüberküloz veya AIDS(kan yolu ile)),Üniforma ile toplu taşıma kullanamamak(metro,gemi hariç),İŞinizin garanti olmaması ,kendinizi geliştirememeniz,tüm bunların Yanında En kötüsü belli bir yaşa gelince işi bırakmak isterler ama bırakamazlar çünkü yaşları geçtiği için dışarda iş bulamazlar,

Ayrıca bu zamanda kendinizi ezdirmemek en güzeli.

• Bordroyu ve dönerci videosunu göremedik arkadaşım? İsimleri paint ile silebilirsin photoshopa gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuRNTHePRieSTR

Bordroyu ve dönerci videosunu göremedik arkadaşım? İsimleri paint ile silebilirsin photoshopa gerek yok.

Öncelikle Bordro gelecek merak etme ! ancak japonyada Genetik okuyan arkadaşım maalesef ki şu sıralar Kore de Genetik kopyalama peşinde kafayı sıyırmışş..
    Bordro için biraz Sabır...
    THY de ki KAbin memuru arkadaşımıı ikna edebilsem çok güzel olacak istifası konusunda.Ben duydukça Yaşadıklarını inanın.allah büyük demekten başka birşey yazamıyorum şuan buraya
    .En son yine ağladı Bıktım dedi..bu işten..
    İŞTE Kurmunun KABİN memuruna VERDİĞİ En SON DĞER=Uzaktan eğitim Bildiriyorlarmış kabin memuruna ,Nasıl mı?
    AÇ Bilgisayarını YAP diyorlar AMA SOrmuyorlar Bilgisayarın VAR MI? İnternetin var mı? 5-6 Saat sürüyor Her bir Eğitim Ve mesai de Vermiyorlar.
    Sizin evde dinlenmeniz gereken Yerde İŞ ile oyalanmak zorunda Kalıyorsunuz..
    Gerçi Arkdaşım Çok sevindi çünkü PROGRAMSAL bir YAZILIM ile eğitim sistemini çökertip onu eğitimini yapmış gibi gösteren programlar oldugunu söyledim..bakalım..inşallah kullanır..
    HAlbuki Gelişmiş ülkelerde HAK var hukuk var ..
    Çok yakın arkadaşım HUKUKçu Bunun benzeri bir MAhkeme sonucunda ÇALIŞAN işçi Çalıştıgı kurumu Dava ediyor 2300000 USD manevi/maddi tazminat alıyor..diye söyledi
    Üstelik sebebi mahkemenin onu haklı bulmasındaki konu şu "Kendine ait PC yi kullandıgını ve Çalıştıgı firmanın PC için Amortisman ödemesi yapmadıgını" söylemiş

sonuçta HAK var hukuk var..amerikada üstüne sıcak kahve dökülen kadın bile dava açıp 2-3 milyon DOLAR alıyorsa nerde bizde hak hukuk
    O beğenmediğimiz Atina yani yunanlılarda bile bizden daha çok hukuk mevcut..
    MAAŞ bordrosu gelecek merak etme merak ettiğin çok acil ise mesaj at özelden Bordoyu düzelmeden yollarım..ama ortalıga koymak için kişisel bilgileri silmek gerekli..ve hangi bilgiler kişisel ben bilmiyorum tam olarak.Bu arada Maaş larını merak edip başvuru yapacaksan YALANIM yok gerçek maaşları yani ellerine geçen meblağ 2400TL ile 2700TL arası her ay...öyle ortalıktaki brüt maaşlara inanma..uçucunun maaşının bir kısmı vergiye tabii değilmiş.

• internetten bir resim buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PORSCHEM -- 31 Temmuz 2012; 2:50:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PORSCHEM

internetten bir resim buldum

yanlış resim kopyalanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PORSCHEM -- 31 Temmuz 2012; 2:51:16 >
  • HOSTESLER sanırım yakında 8 kollu gezecek
    NE kadar radyasyona mağruz kalıyorlar mış izledim işte o video nun linki

http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/bugun-tv-9/2012/05/31/1-yil-24-saat-kapisinda-oturun-285049.html
  • Mesajım bulunsun .. ilginç konu
  • quote:

HOSTESLER sanırım yakında 8 kollu gezecek
    NE kadar radyasyona mağruz kalıyorlar mış izledim işte o video nun linki

http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/bugun-tv-9/2012/05/31/1-yil-24-saat-kapisinda-oturun-285049.html

ilginç konu cidden herkes hostesler eskiden ki gibi 70-80 kişilik uçaklarla gidiyor 3-5 gün kalıyor sanıyor her ülkede..
    gerçekler acıdır..
    HOSTESLİK te ŞUAN İSTİFA için Q-matik koyulmuş THY'de çünkü 800kabin memuru son 2 ayda istifa etti deniliyor..Hayırlısı yine en iyi meslek DEVLET memurlugu..

• quote:

maaşlar 3000TL diye düşünenler ne oldu?

http://www.ulasimonline.com/news_detail.php?id=36892&uniq_id=1353661685

Alacakları maaş zaten maksimum 2000 TL olur , taş çatlasa 2500. Pilotların da aldıkları maaşlar zamanla düşecek bence. Havacılıkta önü kapanmayacak meslek , mühendisliği veya teknisyenliğidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YGA

quote:

Alacakları maaş zaten maksimum 2000 TL olur , taş çatlasa 2500. Pilotların da aldıkları maaşlar zamanla düşecek bence. Havacılıkta önü kapanmayacak meslek , mühendisliği veya teknisyenliğidir.

thyde görev yapan bir uçak teknisyeniyim :) her gün 10-20 tane pilot bi 4-5 katı kadar da kabin memuru ile karşılaşıyorum. hosteslik hem zor hem de kolay bi meslek.. herkes yapamaz.. neden? 5 para etmez vatandaşlarımızla muhatap oluyorlar , saygısız kokpit ekipleriyle muhatap oluyorlar saygısız kabin amirleriyle muhatap oluyorlar tabiki her yerde olduğu gibi her meslekte olduğu gibi işini düzgün layıkıyla severek ve saygı duymayarak yapan insanlar olmuş ve olmaya devam edecektir.. adaletsizce çalıştırılıyorlar günde bikaç sefer yaptırılıyor pek fazla dinlenemiyorlar.. her insan baskı altında çalışamaz özellikle bayanların daha da kırılgan alıngan oldugunu düsünüyorum.. daha bir çok neden sayılabilir. çocukluğumdan beri tanıdığım bir arkadaşım 1 yılı aşkın o işi yaparak, o iş psikolojimi bozdu diyip işten attırdı kendini uçuşa gitmesi gereken zamanlarda gitmeyip devamsızlık yaparak.. kabin memurluğu bi bakımdan kibar hizmetçilik sonuçta para da bir yere kadar insanların sabırları bir noktaya kadar dayanabiliyor.. parası günümüz şartlarına göre oldukça iyi ama çalışma koşulları zor biraz herkes yapamaz işte.. istifaların sebebi de odur. insanların baskıya dayanamaması.. pilotluk desen o başka bir dert.. adamların hayatları ufacık kutu kadar yerde geçiyor ordan oraya ordan oraya.. kabin ekibi yine kabinde rahat içleri pek daralmaz en azından.. kendimden bahsetsem ben hepsinden beter :) kar çamur yağ toprak tıkanmış ucak tuvaletleri sabah akşam öğlen gece pis bi vardiya sisteminde uçaklar güvenli bir şekilde rötar yemeden uçsun, kaptanlarımız hosteslerimiz mutlu arızasız bir uçakta uçsun diye çalışıyorum..

• quote:

quote:

Önü kapanmayacak mühendislik dediginiz o mesleklerdeki insanları artık çok ucuz paralara çalıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Havacılık sektörü büyüyor yeni işler açılıyor ama şartlar eskisi kadar iyi degil.

Bir de maalesef torpil (referans demiyorum) çok dönüyor.

• Bu mesleğe neden bu kadar merak saldınız anlayamadım , bayan mesleği sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Bu mesleğe neden bu kadar merak saldınız anlayamadım , bayan mesleği sonuçta.

Bayan mesleği derken? Bayan host gordunuz mü hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oncule

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Bu mesleğe neden bu kadar merak saldınız anlayamadım , bayan mesleği sonuçta.

Bayan mesleği derken? Bayan host gordunuz mü hiç?

Sen kaç tane host gördün hayatında?Kaç tane hostes gördün?
  • quote:

quote:

quote:

Önü kapanmayacak mühendislik dediginiz o mesleklerdeki insanları artık çok ucuz paralara çalıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Havacılık sektörü büyüyor yeni işler açılıyor ama şartlar eskisi kadar iyi degil.

Aslında özel sektörde maaşlar yüksek ancak herkes APTAL enayi avında yani bugun bir işe başvurdugunuzda sizi UCUZA kapatmak için ellerinden geleni yapıyorlar işinize GELİRSE ! çünkü gidecek başka kapınız yok eh koparttılar milleti köyünden topragından beton yıgını arasında yaşamaya mecbur ettiler.olacağı bu!
    bugun bir köylü öyle fazla arazisi olmasın her ay evine 2000-3000TL götürebiliyorsa..hergün KELLE koltukta uçuş yapan insan neden götüremiyor?
    bir taksici bile plakası kendine ait ise yerine göre AYLIK 15000TL(aksaray) ile 6000TL(küçükçekmece) arasında bir getiri elde ediyor..
    polis memuru (en rütebsiz polsi memuru 2500TL komiser 3800TL omuzda iki yıldız ) maaşları olsun subay (teğmen 2400TL,yüzbaşı 3000TL yarbay albay vss..bahsetmiyorum bile veya üst düzey polisten))maaşları olsun en kötü öğretmen(1800TL) maaşları olsun bugun haklarını alamasalar bile kabin memuru maaşından fazla volmuş durumda..adamları çok eziyorlar Ezik uçuyorlar yazık gerçekten..
    Yani bir taraf aşırı zenginleşirken diğer taraf düşük ücretle çalışıyor aslında suç yine çalışanda çünkü benim bir ustam vardı (usta derken ,iş yaptırdıgım) hakkıımı alamadıgım işte çalışmam derdi yada hakkımı alana kadar çalar çırparım derdi bende günah derdim....yani hayati RİSK olan bir işi yapacaksınız ve ücretin kıyas etmeden akıl almaz bir iş!!
    Tek tavsiyem KaNDIRILMAYIN! ucuza çalışmayın!
    bir gün bir iş görüşmesinde başımdan geçen olayın özeti: karşımda şirketin iki ortağı vardı bana ya yanımızda çalış 3kuruş a dediler yada .. bende onlara rakip oldum ne oldu altlarındaki arabalarını sattılar aylık kişi başı 25000TL gelirlerinden ettim..bugune bugun türkiyedeki büyük holding yöneticileri müdürlerinin maaşları 25000TL den başlar 100000usd alanıda tanıdım 1milyn alanıda..tek felsefeleri var: ALTINDAKİLERİ EZ maaşlarından kırptıgın sana kalsın..THY de de durumun farklı oldugunu sanmam..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aslında özel sektörde maaşlar yüksek ancak herkes APTAL enayi avında yani bugun bir işe başvurdugunuzda sizi UCUZA kapatmak için ellerinden geleni yapıyorlar işinize GELİRSE ! çünkü gidecek başka kapınız yok eh koparttılar milleti köyünden topragından beton yıgını arasında yaşamaya mecbur ettiler.olacağı bu!
    bugun bir köylü öyle fazla arazisi olmasın her ay evine 2000-3000TL götürebiliyorsa..hergün KELLE koltukta uçuş yapan insan neden götüremiyor?
    bir taksici bile plakası kendine ait ise yerine göre AYLIK 15000TL(aksaray) ile 6000TL(küçükçekmece) arasında bir getiri elde ediyor..
    polis memuru (en rütebsiz polsi memuru 2500TL komiser 3800TL omuzda iki yıldız ) maaşları olsun subay (teğmen 2400TL,yüzbaşı 3000TL yarbay albay vss..bahsetmiyorum bile veya üst düzey polisten))maaşları olsun en kötü öğretmen(1800TL) maaşları olsun bugun haklarını alamasalar bile kabin memuru maaşından fazla volmuş durumda..adamları çok eziyorlar Ezik uçuyorlar yazık gerçekten..
    Yani bir taraf aşırı zenginleşirken diğer taraf düşük ücretle çalışıyor aslında suç yine çalışanda çünkü benim bir ustam vardı (usta derken ,iş yaptırdıgım) hakkıımı alamadıgım işte çalışmam derdi yada hakkımı alana kadar çalar çırparım derdi bende günah derdim....yani hayati RİSK olan bir işi yapacaksınız ve ücretin kıyas etmeden akıl almaz bir iş!!
    Tek tavsiyem KaNDIRILMAYIN! ucuza çalışmayın!
    bir gün bir iş görüşmesinde başımdan geçen olayın özeti: karşımda şirketin iki ortağı vardı bana ya yanımızda çalış 3kuruş a dediler yada .. bende onlara rakip oldum ne oldu altlarındaki arabalarını sattılar aylık kişi başı 25000TL gelirlerinden ettim..bugune bugun türkiyedeki büyük holding yöneticileri müdürlerinin maaşları 25000TL den başlar 100000usd alanıda tanıdım 1milyn alanıda..tek felsefeleri var: ALTINDAKİLERİ EZ maaşlarından kırptıgın sana kalsın..THY de de durumun farklı oldugunu sanmam..

cok güzel ifade etmişsiniz hocam..

• Bir kısım yazıları okudum da, yazıları okurken hosteslerin veya daha doğru adı ile kabin memurlarının haline üzülüp az kaldı ağlayacaktım ama durum hiçte o kadar abartıldığı gibi değil.

İstanbul - Johannesburg uçtum. Hali ile dönüşünü de uçtuk. ))

Kabin memurları, belirli zamanlarda ikramlarını yaptılar. Belirli bir saatten sonra bir kısmı aynen yolcular gibi dinlenmeye çekiliyorlar ve Nöbetleşe çalışıyorlar. Dolayısı ile 18 saat ayaktalar gibi hilkat garibesi yorumlara gerek yok.

Her mesleğin kendisine has zorlukları var. Adam günlük 25 TL ye karton fabrikasında çalışıyor. SSK sı var + yol + yemek + AGI. Her gün yavaş yavaş öldürüyor kendini. Hadi diyelim 30 TL olsun günlüğü ne olacak.

Veya polislere bak. Çevik kuvvet. Arkadaşım vardı, çorabını zor çıkarttı yanımda. Ayağına yapışmış neredeyse. Yani diyeceğim o ki; her işin zorlukları ve zor yanları olduğu gibi güzel tarafları da var.

Evet birisi konuda bahsetmiş. Noterler iyi kazanıyor ve ciddi para kazanıyorlar. Ona katılıyorum ama Noter olabilmekte kolay değil.

Komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş. Senin işin iyi benim kisi kötü tartışması bitmez. Kimin kabı neye sığar neye sığmaz kendi bilir gerisi hep laf...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.