Şimdi Ara

Thp motor 156 hp Lpg uyumu var mı?PEUGEOT 508.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tekrar merhaba.Hiç aklımda yokken Peugeot 508 allure paket benzinli otomatik aracımı almış bulunuyorum.Merak ettiğim bir konu var, araştırdım ancak net bir cevap bulamadım.Bu motor Lpg ile uyumlu mu acaba?Bazıları takılıyor diyor bazıları takılamaz diyor.Bilen varsa çok sevineceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SuatGüngör

Tekrar merhaba.Hiç aklımda yokken Peugeot 508 allure paket benzinli otomatik aracımı almış bulunuyorum.Merak ettiğim bir konu var, araştırdım ancak net bir cevap bulamadım.Bu motor Lpg ile uyumlu mu acaba?Bazıları takılıyor diyor bazıları takılamaz diyor.Bilen varsa çok sevineceğim.

Çok km yapmıyorsanız LPG düşünmeyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turbo destekli motorlarda sıkıntı olabiliyor diye pek önerilmiyo ama yeni nesil kitler nasıldır bilemem. Ama çok yakıt tüketen bir araç değil ayrıca.
  • Prins in uygun kiti varmış sanırım bi bayiyi arayıp motor koduyla sorun. Brc de de benzin-LPG beraber yakan bir sistem var sanırım. Hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten enjeksiyonlu araçalarda önce benzin sonra gaza geçer prins ya da landirenzo bu işin ustaları forumda lpg dönüşüm sistrmleri bölümü var ve orda bu işleri yapan ustalar var motor kodunu belirtin onlar yardımcı olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APPY038 -- 16 Kasım 2014; 11:52:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6hdi neden düşünmediniz
  • hocam zaten performansı iyi az yakan bir araç o. çok acayip km yapmıyorsanız hiç gerek yok.
  • LPG uyumu var. Prins VSI-2.0 DI LPG sistem takılıyor. Yeni ve harika bir sıralı sistem. Sadece ilk çalıştırmada benzin kullanıyor sonra hiç kullanmıyor. Benzin kullanma oranı çok çok düşük. %3 gibi bir şey sanırım. İşini bilen bir Prins bayine gidip taktırın. Diğer firmalarda takar ama onlarınki karma sistem dikkat edin. Prins fiyatı 4000 gibi bir rakam olması lazım. Verilirmi geyiği yapmayın 4.5 ayda 1500tl çıkardım LPG ile. Benzinle dolaşılır mı ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 16 Kasım 2014; 14:21:43 >
  • Evet arkadaş cevaplamış Prins VSI-2.0 DI LPG sistem var.Mayıs 2014 te piyasa çıkmış.Fiyatı 3800-4000 lira civarı.%98 lpg yakıyor aracınız.Ancak yine manifoltlar deliniyor.Çünkü bu sistemde de kendi enjektör sistemi bulunuyormuş.THP motor olarak yazılım mevcut olduğundan aracınızın yol bilgisayarında lpg değerlerini görüyorsunuz.Ayrıca arıza lambası ve diğer sorunlar oluşmuyormuş.Katalitik konvektör arızası ortaya çıkmıyormuş.Magnezyum sibopların 50.000 km lpg kullanımından sonra değişmesi gerekiyormuş.Yılda en az 15.000 km yapmayanlara önerilmiyormuş.Zira sistemin kendisini amorti etmesi zaman alıyormuş.Bunları bugün görüştüğüm Ankara prins lpg sistemleri yetkilisi aktardı.Bende taktırıp taktırmamakta kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shuoki

Evet arkadaş cevaplamış Prins VSI-2.0 DI LPG sistem var.Mayıs 2014 te piyasa çıkmış.Fiyatı 3800-4000 lira civarı.%98 lpg yakıyor aracınız.Ancak yine manifoltlar deliniyor.Çünkü bu sistemde de kendi enjektör sistemi bulunuyormuş.THP motor olarak yazılım mevcut olduğundan aracınızın yol bilgisayarında lpg değerlerini görüyorsunuz.Ayrıca arıza lambası ve diğer sorunlar oluşmuyormuş.Katalitik konvektör arızası ortaya çıkmıyormuş.Magnezyum sibopların 50.000 km lpg kullanımından sonra değişmesi gerekiyormuş.Yılda en az 15.000 km yapmayanlara önerilmiyormuş.Zira sistemin kendisini amorti etmesi zaman alıyormuş.Bunları bugün görüştüğüm Ankara prins lpg sistemleri yetkilisi aktardı.Bende taktırıp taktırmamakta kararsız kaldım.

Yakın zamanda Peugeot RCZ aracıma Prins - VSI 2.0. - DI kitinden taktırdım... Fiyatı 4.000 TL civarında... Yalnız lpg tüketimi yol bilgisayarında gösterilmiyor tecrübe ile ne kadar tükettiğini öğreniyorsun....Detaylı soruları olan arkadaşlara yardımcı olurum...

• RCZForever R kullanıcısına yanıt
    merhabalar orta agresif kullanımda ne tüketiyorsunuz ? ve hangi motor ? otomatik manuel ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

merhabalar orta agresif kullanımda ne tüketiyorsunuz ? ve hangi motor ? otomatik manuel ?

Merhaba,

Sakin kullanımda 23 kuruş / km değerini yakaladım...Bu 3 kuruş benzin + 20 kuruş lpg olarak düşünebilirsiniz.... Gazı Milangaz'dan 1,85 TL / lt olarak aldığım için maliyet de düşüyor...2,00 TL / lt olan markalardan alırsam yükselecektir...lt bazında ise ort. 11,5 lt / 100 km gaz yaktığımı hesapladım. Orta agresif kullanımda ort. 26-27 kuruş / km yakarım diye tahmin ediyorum... Aracım bu arada otomatik vites eğer manuel olsaydı bu değerlerin altı olacaktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RCZForever

quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Merhaba,

Sakin kullanımda 23 kuruş / km değerini yakaladım...Bu 3 kuruş benzin + 20 kuruş lpg olarak düşünebilirsiniz.... Gazı Milangaz'dan 1,85 TL / lt olarak aldığım için maliyet de düşüyor...2,00 TL / lt olan markalardan alırsam yükselecektir...lt bazında ise ort. 11,5 lt / 100 km gaz yaktığımı hesapladım. Orta agresif kullanımda ort. 26-27 kuruş / km yakarım diye tahmin ediyorum... Aracım bu arada otomatik vites eğer manuel olsaydı bu değerlerin altı olacaktı...

Ayrıca motor Peugeot'un turbo beslemeli 1.6 cc THP motoru...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.