Şimdi Ara

Thermaltake Bigwater 760i Sorularım var :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Thermaltake armor kasama uygun olacak düşüncesi ile bigwater 760 i aldım radyatörü pompası ve su haznesi bir yuvanın içinde hepsi bir yani ve ben bu sisteme harici bir radyatör taksam bi zararı olurmu pompa kaldırabilirmi bu kadar yükü şimdiden tşkler

• Merhaba.
    Kullandığın ürün sadece o şekil kullanmaya elverişlidir. Hariçten takılan bir radyatör veya blok, pompanın zorlanmasına sebebiyet verecektir. Pompayı da değiştirsen, bu sefer rekorlar ve hortumlar yetersiz kalacak. Ürün kompakt bir tasarım olduğundan, fazla kurcalamaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Merhaba.
    Kullandığın ürün sadece o şekil kullanmaya elverişlidir. Hariçten takılan bir radyatör veya blok, pompanın zorlanmasına sebebiyet verecektir. Pompayı da değiştirsen, bu sefer rekorlar ve hortumlar yetersiz kalacak. Ürün kompakt bir tasarım olduğundan, fazla kurcalamaya değmez.

Tşkler üzüldüm şimdi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Merhaba.

2 gündür ürünü araştıryorum ve yanıldığınızı zannediyorum

http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1160&ID=1616#Tab0

adrese girip bakarsanız pompa resminin altında

"Flow rate : 500L/hr, can easily handle extra water blocks for GPU, memory, HDD or chipsets"

yani rahatlıkla ek su bloklarını kaldırabilir(ekrankartı,ram,harddisk ve chipset(kuzeyköprüsü)

yazıyor site thermaltake'in kendi sitesi sanırsam bilgiler doğrudur

• Eklene bilir tabi önemli olan işlemci deki flow rate 100-200 l/h arası bir değerde tutmak ek bir radyator akış hızınızı düşürür ise soğutmada sorun yaşabilrisiniz. Ama bencede 240 lık bir radyatör eklerseniz herhangibir sorun yaşamazsınız.
  • Benimde aklımda o var sizce sıfırdan bi soğutma sistemi yapmak mı daha mantıklı yoksa böyle bi sistem alıp zamanla bişeyler eklemek mi?
  • 240 radyatörden sonra bir blok veya başka bir radyator eklemek isterseniz bu sefer pompa yetersiz kalacaktır. Pompayı değiştirdiniz bu sefer rekor ve hortumlar yeterli gelmeyecektir. Ya sadece işlemcinizi soğutun yada ben daha fazla bileşen soğutmak istiyorum diyorsanız yeniden parçaları tek tek seçerek güzel bir sistem kurun.
  • istesen 2. blok ve 2. radyatör ekleyebilirsin sorun olmaz
  • Sadece işlemci için 240 lık radyatör ile değiştirsek yeterli olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmence

Sadece işlemci için 240 lık radyatör ile değiştirsek yeterli olur mu ?

sana şunu söylüm bağla gitsin pompa çok rahat kaldırır bende thermaltakenin saatte 400lt su atan pompası vardı inan bana 240 lık radyatör 2x120 lik radyatör ve 2 adet bloğa rahatlıkla yetiyordu kafanı yorma çok rahat kaldırır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.