Şimdi Ara

ThermalTake Bigwater 735 su soğutma sistemi video inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
28.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sertdemiry

Nasıl yani, bigwater 735=109$, 745=155$ görünüyor sitelerinde?? Fiyatları 69$ 99$ civarına nasıl çekebiliyorlar yaw

Ekleme: Bu bigwater'larda fanı ters çevirme gibi bir olasılık var mı? Fanın radyatörden hava çekmesi daha iyi performans veriyor çünkü...

O zaman obur tarafina nasil tutturursun bilemeyecem ama bir fan daha koy en garantilisi.Biri radyatore ufler digeride disari.
  • Dh üyelerine indirim hakkında detaylı bilgi verirmisiniz arkadaşlar Zalman 9700 yerıne alalım madem tam islemciyi sogutmayı düsünürken iyi oldu bu haber...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visualize -- 10 Ocak 2007; 14:24:38 >
  • çok güzel bir inceleme olmuş eline sağlık
  • feel hurricane II kasanın içine big water 745 veya 735 sığar mı? ayrıca E6600 ile uyumlu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: canselcik1992

feel hurricane II kasanın içine big water 745 veya 735 sığar mı? ayrıca E6600 ile uyumlu mu?

Aynı sıkıntı bende de war sayılır,yeni big water 735 aldım fakat kasam asusTa_210 yani standart atx kasa.Büyük tower kasa değil.Bu su soğutma sistemlerine tower kasalar gerekiyor,hem daha geniş olması için hemde hava sirkilasyonun iyi olması için.Nasıl sığdırıacam şimdi bilmiyom walla ben Kasanın arkasında 2tane 80 lik fan yeri war üst üste,oraya radyatör sığmıyor 120 lik olduğu için.Mecburen kasanın arkasına takmayı denicem..Pompayla haznesi sığıyor ama radyatörde sıkıntı oluyor

• quote:

Orjinalden alıntı: exo1905

quote:

feel hurricane II kasanın içine big water 745 veya 735 sığar mı? ayrıca E6600 ile uyumlu mu?

Aynı sıkıntı bende de war sayılır,yeni big water 735 aldım fakat kasam asusTa_210 yani standart atx kasa.Büyük tower kasa değil.Bu su soğutma sistemlerine tower kasalar gerekiyor,hem daha geniş olması için hemde hava sirkilasyonun iyi olması için.Nasıl sığdırıacam şimdi bilmiyom walla ben Kasanın arkasında 2tane 80 lik fan yeri war üst üste,oraya radyatör sığmıyor 120 lik olduğu için.Mecburen kasanın arkasına takmayı denicem..Pompayla haznesi sığıyor ama radyatörde sıkıntı oluyor

hurricane 2'nin egsoz fanını çıkarıp oraya ya da air duck ve altta mavi renkli fanı çıkarıp oraya radyatörü takabilirsiniz ayrıca benim gibi 3.5'luk sürücü yuvanız boş ise pompa ve hazneyi oraya sıkıştırabilirsiniz herhalde

gidip alıcam sanırım bir tane hemen

745 mi alsam diye düşünüyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

quote:

Orjinalden alıntı: exo1905

quote:

hurricane 2'nin egsoz fanını çıkarıp oraya ya da air duck ve altta mavi renkli fanı çıkarıp oraya radyatörü takabilirsiniz ayrıca benim gibi 3.5'luk sürücü yuvanız boş ise pompa ve hazneyi oraya sıkıştırabilirsiniz herhalde

gidip alıcam sanırım bir tane hemen

745 mi alsam diye düşünüyorum

eğer o öndeki büyük fanı çıkartırsak oraya radyatörü nasıl takacağız? bir de oraya radyatörün fanının büyüklüğü tam gelecek mi? su deposunu nereye koyabiliriz? bir de airduck ne? ayrıca termal macuna gerek yok değil mi?

cümleler bira düzensiz oldu

• hayır arkada güç kaynağının altında duran fanı çıkarıyorsun ve radyotörü oraya takıyorsun dostum. airduck dediğimiz şu kasanın cam panelini takılı beyaz parçadır. su deposunu yere harddisklerin altına koymayı düşünüyorum. önde olan fana kalacak. Anlamadığın bir yer olursa mesaj atarsın zaten ben aldım 735 ve birazdan montaja başlıycam adım adım resim çekiyorum
  • Abi bunu ben kendi sistemime taksam pek hayırlı olmaz herhalde.. X1900XT + NF4 + 3700+SD(1.63v, 3.00GHz). Birde 745 in performans ı buna göre ne kadar farklı bilen veya deneyen varsa yazsın pls..
  • @canselcik bizim kasaya sığmıyor abi ürün radyotörü kapağın dışına astım en sonunda

@jedi

ben d805 kullanıyorum 90 nm ve o/c yapılmış olmasına rağmen şu an 33 derecede ve anakartımın kuzey köprüsü yaklaşık iki saattir 29 derece fena değil 735'in performansı fakat şu var pompayı çok zorlamış oluruz eğer ekran kartını da bağlarsak
  • @Zwandar

evet haklısın bende NF4 ve X1900XT çok ısı üretiyo ona taksak baya bi yetersiz kalır gibime geliyor 745 anca yeter bana herhalde..
  • jedi 745'in tek özelliği 24cmlik bir radyotörünün bulunması yoksa pompa temelde aynı bana kalırsa eğer ekran kartı + işlemci + kuzey köprüsü yapacaksan daha güçlü bir pompaya ihtiyaç duyacaksın. Aslında eğer kuzey köprüsüne dokunmam diyorsan 745 ikisi ile başa çıkar gibime geliyor. Benim ekran kartım 7300 gt zaten fansız yani :D en güzel soğutma :P
  • X1900XT + CPU yapsam nası olur acaba chipseti sallayalım
  • eğer ekran kartının ramlerine de ram soğutucu takarsan ki takmalısın bence 745 işini görür. Aslında tam devir çalışan bir 735'de yeter ama o zaman su soğutma değil ses soğutma olur :D üç fanı da düşük devirde kullanırsın bana kalırsa yeter

Bu arada kasan nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zwandar -- 14 Ocak 2007; 15:11:27 >
  • Ekran kartına büyük bi heatsink bulmam lazım ramleride aktif soğutmak için.
  • arkadaşlar videoyu izleyemedim.(bağlantı hızıma bağlı olduğunu düşünüyorum) işlemcimin fanı yandı dün. kasaya aldığım mod ürünlerini uyguladıktan sonra işlemci fanının çalışmadığını farkettim. eski bir işlemci fanını harici bir güç kaynağından elektrik alarak monte ettim. ama yetmedi. ben de işlemcinin üstüne bakacak şekilde 12 cm lik bi fan daha koydum ama hala işlemci bana göre çok ısınıyor. zaten anakart işlemci ram ve ekran kartı değiştirme zamanım da geldi. 4 sen oluyor bilgisayarı alalı. helal olsun hala çalışıyo ve carbon bile oynatıyo.
    her neyse kısa keseyim. ben de bu sıvı soğtmadan iyice hoşlanmaya başladım. ancak kasanın içinde yeterince yer yok. ve kasamı da değiştirmem. dışarıdan monte edebileceğim, ve sonradan ekran kartına da sıvı soğutma yapabileceğim bir sistem varmıdır?

yapılan yorumların hepsini okudum. ekran kartı için sonradan ekleme yapmanın pompayı iyice zorlayacağını yazmış bi arkadaşımız. bunun ne derece doğru olduğunu öğrenmek istiyorum. ve en doğru seçim ne olur onu öğrenmek istiyorum. kafamdaki yeni konfigrasyon şu şekilde. ona göre bir öneride bulunursanız bütçemi ayarlayacağım.
    işlemci intel e6300 core 2 duo
    anakart: asus p5b deluxe
    ram 2 gb
    ekran kartı sappire radeon x1650 pro 512 mb pcı-e

şimdiden teşekkürler.

• Sevgili dostum. Ben o konuyu ekran karı çok ısınan arkadaşımızı uyarmak için yaptım yoksa sen bana kalırsa 735/745i ekran kartı + cpu için kullanabilirsin. Fakat küçük bir kasada bu ürünü monte etmenin zorluğunu ben yaşadım ve sana da tavsiye etmem. Yerinde olsam bütçemi toparlayıp büyük ve ferah bir kasa alırdım böylece hem su soğutma sisteminin tadına varırsın hem de verimli kullanırsın.

TT shark ya da armor gibi bir ürün alırsan özellikle big water 735 için montaj askısı pompayı sabitlemen için delikler falan hazır geliyor. Çok güzel bir kurulum yaparsın.
  • Ekran kartı artı işlemciyi su soğutma setiyle kullanmak istiyorsanız Aquagate öneririm. Ben yaptım ve küçük kasalar içinde ideal. Çünkü CPU bloğu ile pompa aynı parça içinde zaten ve pompanın performansıda yeterli.
  • Aquagate'i uzun süre önce kullandım açıkçası ben işlemciyi soğutmasında bile tam performans alamamıştım. Sizin GPU'yu bile onunla soğutabilmeniz oldukça ilginç...
  • keops sen mini aquagate'den bahsediyorsun da onun bir genişleme yuvası yok ki eğer isterseniz elimde cumartesi gönü kasamdan ayırdığım mini aqua gate var satılık :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.