Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (911. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.554
Cevap
197
Favori
924.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Windows 10un saçmalamasındandır. Sürekli update ile yapı değişiyor, güvenlik açığı falan kapanıyor ama diğer her açıdan sıkıntıya sokuyor insanı. Bir tutarlılık stabilite yakalamak çok zor. Windows 10 pişmanlıktır. Oyun oynuyorum diyen adamın kullanacağı işletim sistemi değil. Windows 7 ya da en güncel olarak Windows 8.1 update 3 idealdir oyun odaklı kullanımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyalist

Harviken adasındaki görevi diyorsunuz sanırım, yalnız ordaki eğitim değildi, dövüşüp kazanırsanız malum sona ulaşılıyordu. Iron maiden olması lazım görev ismi

Eyvallah hocam teşekkürler
  • Katılıyorum windows 10da bazı oyunları hiç açmıyordu bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler oyuna yeni başladım da bir kaç nokta sorucam

bir kere oyun baya zor gibi hikaye ve kılıç zorluğunda oynuyordum ki zorlanınca en kolaya aldım.Bide can sıkıntısı var canımı doldurmak için hababam yemek yiyorum yemekler de aşırı pahalı bir su alayım diyorum dünya kadar para istiyorlar anlamadım valla.İksir miksir nasıl nerede yaparım hiç bilmiyorum.Ayrıca zibilyon tane bileşen ,çicek vs var ben nerede bulucam işime yarayacak şeyleri bu kadar bitki,sandıkların içinde falan?

Onun dışında hikaye,grafikler muhteşem film gibi ama canımı sıkan böyle noktalar var.

Oyunun içeriği çok geniş kaç saate alışırım bilmiyorum
  • KORKMAZ60 kullanıcısına yanıt
    Skellige'de bi dagin tepesinde, tam konumunu hatirlamiyorum. Forumdaki arkadaslarin cevirisinde gorev ismi "yaman hatun"du yanlis bilmiyorsam.
  • Bu da ailenin yeni uyesi
    The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]
  • Buda benim aile
    Hocam bence serinin açık ara en sağlam kitabı Lady of the Lake.Time of Contempt'in Thanedd coup bölümü bile bu kitap kadar etkilemedi beni.
  • Sa arkadaşlar bu kılıç level atladıkça oda level atlamıyormuydu benim aklımdamı öyle kaldı acaba,kılıçta normalde slot yoktu ben slot açtım ondanmı oldu kafam karıştı eğer öyle ise slotu iptal edeyim.The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]
  • NamelessWonder kullanıcısına yanıt
    Hep sormak istemiştim,bizim kapaklar neden bu kadar dandik resmen 2.oyundan alınan ekran görüntülerini basmışlar.İnsan her serinin kapağına bir özel birini yapar.Misal bir seride Geralt,Yenn,Triss,Ciri,Dandelion vs. Sanırım bizdeki versiyonda amerika da ki gibi olacak hepsi gearlt Elinizdeki serinin orj kapakları çok güzel.Nedense uğraşma gereği duymamışlar bizimkiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 14 Mayıs 2017; 13:17:35 >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni başladığınız için zor gelmesi, detayların içinde kaybolmanız normaldir. :) 5 aydır oynuyorum, çoğu şeyi yaptım bitirdim. Eminim hâlâ yapacak öğrenecek birşeyler kalmıştır. Çok detaylı oyun.

Can doldurma, ot vb bileşenler bulmada sıkıntı olmayacaktır biraz oyunu kavradıktan sonra. Yiyecekleri harcamak istemiyorsanız ufak bir meditasyon yapıp canınızı ve harcamışsanız iksirlerinizi doldurabilirsiniz.
    Çok geniş kapsamlı bir oyun, hemen kısa sürede çözülecek şekilde değil. Kaç saatte alışırım demişsiniz, saat değil günlerinizi alabilir öyle söyleyeyim.
    Sadece olabildiğince sabırlı olup etrafı güzelce keşfetmeniz gerekecek. Hızlıca görevlere koşuşturmamanız lazım. Karşılaşacağınız düşman türlerinin & görevlerin seviyeleri var. Kendi seviyenizin çok üstünde bir düşmanla şimdilik kapışmamanızı öneririm. İleride güçlenince , seviye atlayınca icabına bakarsınız.

Witcher duyularını açın, parlayan nesneleri toplamaya çalışın. Kestiğiniz düşmanlardan da malzeeme çıkıyor onu da toplayın. Sadece yakında muhafızlar varsa onlar sizi görüyorken toplamayın. Yoksa size saldırıyorlar.
    Kimini kullanır kimini tüccarlara satar, kimini de demirci-zırhcılarda söktürüp zanaat malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Silahları demirciye, zırh eldiven çizme vb bunları da zırhcılara satmanız daha iyi olur, daha iyi fiyata alıyorlar. Her tüccar her ürünü sizden almayabiliyor ona dikkat edin.
    Tabi özellikle silah ve zırhların, hayvan postlarının derilerinin ciddi ağırlığı var, heybenizin de bir ağırlık sınırı var. Bunu aşmamaya dikkat edin. Her eşyanın ağırlık miktarı üzerinde duraklatınca yazıyor zaten.

Oyundaki terimlerle ya da karakterlerle ilgili, karakterin olayı hikayesi neymiş vb merak ettiğinizde bunlara bakacağınız kısımları mevcut. Oyunun kendi içerisinde rehberi bulunuyor. İlerledikçe sizi zaten bir nebze yönlendirecektir. Eğitim menüsü altında her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Bir de harita, envanter vb seçeneklerinin olduğu kısımda aşağı yön tuşuna basarsanız yaratık ansiklopedisi (külliyatı), karakterler vb bahsettiğim bilgileri içeren yerler mevcut.

Bunun dışında yapacağınız birçok seçimin ilerleyişe ve sona etkisi var. Witcher evreninin yapısını & Geralt'ın tarafsızlığını ve haklının yanında oluşundan yola çıkarak, kendinizden de birşeyler katarak ona göre ilerlemenizi öneririm. Ekipmanınıza da iyi bakmaya çalışın. Zira siz düşman kestikçe silah & zırhlar hasar alıyor. %100 sağlam kılıcın düşmana verdiği hasar ile %80-70 aynı olmuyor.
    Bunları zırhcı-demircilere tamir ettirebiliyorsunuz. Ayrıca onarım kitleri de var zamanla bunlara da sahip olabiliyorsunuz.

• -Bane kullanıcısına yanıt
    Aynen onu ben de merak ediyorum cidden. Kitaplarla oyunların hikayesinin farklı olmasına rağmen neden boyle bişe yapma gereği duymuşlar. İngilizce baskısını alma sebeplerimden biri de bu. İyi de oldu aslında ingilizceme faydası olacağını düşünüyorum biraz

@Dantery

Derslerden dolayı pek okuyamadım hocam, blood of elves'in başlarındayım henüz Son kitabı almak için de özellikle bu baskıyı bekledim, çıktığı gibi verdim siparişi 1.5 aydır kargo bekliyordum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NamelessWonder -- 14 Mayıs 2017; 16:4:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skelligede kaer troldedeki soru işaretine nasıl gidiyoruz dağın tepesinde gözüküyor ? Sarayın o taraftaki soru işareti.

• KORKMAZ60 kullanıcısına yanıt
    As.

Hayır hocam bu kılıç level atlamıyor. Hatta şu ana kadar hiçbir kılıcın level atladığını görmedim. Sizin o görevi yaptığınız andaki leveliniz ne ise kılıç da o oluyor. Ben de geçen gün 5 büyük erdeme sahip olduğumu kanıtlayıp bu kılıcı kazandım. Levelim 59 idi kılıcınki de aynı. Tabi hasar miktarı resimde gösterdiğinizden daha yüksek doğal olarak. 61 level oldum kılıç aynı duruyor.
  • Uzun bir aradan sonra Witcher 2'ye geri döndüm ama sıkıla sıkıla oynuyorum. 1. oyundan aldığım keyfi bundan alamıyorum maalesef. Bitirince 3. oyunu alacağım ancak bir sorum var.

Benim laptop biraz patates, işlemci i7 3630qm, ram 8gb, w10, ve en güzel yere geldik ekran kartı GT 630m oyun en az gtx 660 istiyor, şimdi ben bu oyunu en yüksek 20 fpsde falan oynayabilir miyim ince ayarlar falan yapsam? Yada NMM'de patates çözünürlük var mıdır? Size bi sorayım dedim yani en düşük 15 fps'de de oynarım Dying Light'ı öyle bitirmiştim.
  • Eyvallah teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkan

Hocam yeni başladığınız için zor gelmesi, detayların içinde kaybolmanız normaldir. :) 5 aydır oynuyorum, çoğu şeyi yaptım bitirdim. Eminim hâlâ yapacak öğrenecek birşeyler kalmıştır. Çok detaylı oyun.

Can doldurma, ot vb bileşenler bulmada sıkıntı olmayacaktır biraz oyunu kavradıktan sonra. Yiyecekleri harcamak istemiyorsanız ufak bir meditasyon yapıp canınızı ve harcamışsanız iksirlerinizi doldurabilirsiniz.
    Çok geniş kapsamlı bir oyun, hemen kısa sürede çözülecek şekilde değil. Kaç saatte alışırım demişsiniz, saat değil günlerinizi alabilir öyle söyleyeyim.
    Sadece olabildiğince sabırlı olup etrafı güzelce keşfetmeniz gerekecek. Hızlıca görevlere koşuşturmamanız lazım. Karşılaşacağınız düşman türlerinin & görevlerin seviyeleri var. Kendi seviyenizin çok üstünde bir düşmanla şimdilik kapışmamanızı öneririm. İleride güçlenince , seviye atlayınca icabına bakarsınız.

Witcher duyularını açın, parlayan nesneleri toplamaya çalışın. Kestiğiniz düşmanlardan da malzeeme çıkıyor onu da toplayın. Sadece yakında muhafızlar varsa onlar sizi görüyorken toplamayın. Yoksa size saldırıyorlar.
    Kimini kullanır kimini tüccarlara satar, kimini de demirci-zırhcılarda söktürüp zanaat malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Silahları demirciye, zırh eldiven çizme vb bunları da zırhcılara satmanız daha iyi olur, daha iyi fiyata alıyorlar. Her tüccar her ürünü sizden almayabiliyor ona dikkat edin.
    Tabi özellikle silah ve zırhların, hayvan postlarının derilerinin ciddi ağırlığı var, heybenizin de bir ağırlık sınırı var. Bunu aşmamaya dikkat edin. Her eşyanın ağırlık miktarı üzerinde duraklatınca yazıyor zaten.

Oyundaki terimlerle ya da karakterlerle ilgili, karakterin olayı hikayesi neymiş vb merak ettiğinizde bunlara bakacağınız kısımları mevcut. Oyunun kendi içerisinde rehberi bulunuyor. İlerledikçe sizi zaten bir nebze yönlendirecektir. Eğitim menüsü altında her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Bir de harita, envanter vb seçeneklerinin olduğu kısımda aşağı yön tuşuna basarsanız yaratık ansiklopedisi (külliyatı), karakterler vb bahsettiğim bilgileri içeren yerler mevcut.

Bunun dışında yapacağınız birçok seçimin ilerleyişe ve sona etkisi var. Witcher evreninin yapısını & Geralt'ın tarafsızlığını ve haklının yanında oluşundan yola çıkarak, kendinizden de birşeyler katarak ona göre ilerlemenizi öneririm. Ekipmanınıza da iyi bakmaya çalışın. Zira siz düşman kestikçe silah & zırhlar hasar alıyor. %100 sağlam kılıcın düşmana verdiği hasar ile %80-70 aynı olmuyor.
    Bunları zırhcı-demircilere tamir ettirebiliyorsunuz. Ayrıca onarım kitleri de var zamanla bunlara da sahip olabiliyorsunuz.

saolun hocam bilgiler için,alışmam zor olacak belli.Önceki oyunları da oynamamıştım zaten.

Oyunu şimdilik en kolaya aldım daha rahat ilerliyorum ,oyunu kavrayınca 1 tık arttırıp zorluğu öyle devam ederim herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerevarine

Uzun bir aradan sonra Witcher 2'ye geri döndüm ama sıkıla sıkıla oynuyorum. 1. oyundan aldığım keyfi bundan alamıyorum maalesef. Bitirince 3. oyunu alacağım ancak bir sorum var.

Benim laptop biraz patates, işlemci i7 3630qm, ram 8gb, w10, ve en güzel yere geldik ekran kartı GT 630m oyun en az gtx 660 istiyor, şimdi ben bu oyunu en yüksek 20 fpsde falan oynayabilir miyim ince ayarlar falan yapsam? Yada NMM'de patates çözünürlük var mıdır? Size bi sorayım dedim yani en düşük 15 fps'de de oynarım Dying Light'ı öyle bitirmiştim.

sorunun cevabını bilmiyorum da 15 fps nasıl oynuyorsunuz hocam ya

• Hangi görevlere abanmamı önerirsiniz? 2 defa oynadım bu görevlerin hepsini. En son 24 level Novigrad görevlerindeydim. Bu yeni başlangıcım ayrıca Death March. En yüksek exp içi tüm gorevlerini zamanında yapmaya çalışıyorum.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Eğer bir gün patates bilgisayarınız olursa oynarsınız hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerevarine

Eğer bir gün patates bilgisayarınız olursa oynarsınız hocam.

valla geçen ki eylüle kadar 8 senelik emektar ile geldim.Yok hacı çekilmiyordu yani o donmalar,kasmalar deli ediyordu hiç keyif alamıyordum oyundan

• 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.