Şimdi Ara

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series türkçe yama ''İstek'' (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
12
Favori
19.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walküre -- 23 Nisan 2020; 21:27:54 >
  • walküre kullanıcısına yanıt
    Merhaba Görkem veya pek sevgili Anonymous grubu,
    "Control'den sonra Walking Dead'i çevirmeyi düşünüyoruz" dediğimizde yaklaşık 4-5 ay önce "gönüllü olarak çeviriyoruz, ücretsiz olacak ve duyurmadığımız için rahat ortam var" diyerek çevirdiğinizi söylemiştin ve çeviri ekibine davet etmiştin. Control'de yaşananlardan sonra Elif sizle ortak bir projede olmak istemediğinden Elif dahil olmak istemedi, "ücretsiz çıkacak" lafından ötürü de biz bu yamaya hiç başlamadık.

Aradan aylaaaaaaar geçince sizin vazgeçtiğinizi düşünüp biz çevirmek için tool falan araştırıp dosyaları açtık yakın zaman önce ama baaburcan denen şahıs -sanırım sizin grubun gayriresmi sözcüsü- "adını veremediğim bir grup 1 ay içinde çıkaracak" yazınca yine vazgeçtik ve çevirmedik.

Şimdi 23 Nisan'da "süpriz" diyerek 15 liraya satıyorsunuz bunu. Şu oyundan 15 lira istemeye hiç mi utanmıyorsunuz yahu? Senin "gönüllü çeviriyoruz" lafın olmasa 3-4 kez çevirip koymuştuk şu siteye, 15 liraya koymanız ciddi bir ayıp. Diyecek laf bulamıyorum gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmanuel Goldstein -- 23 Nisan 2020; 22:36:51 >

• Emmanuel Goldstein kullanıcısına yanıt
    Merhaba Can,

Yalnızca final sezonunu çevirmek vardı aklımda o zaman. Teknik aksaklıklar, dosya yapısı ve gösterilmesi gereken uğraş bizi bu yöne getirdi.

Tam 70.000 metin, yanlış hatırlamıyorsam da 700.000 civarı kelimenin kontrolü yapıldı. Font yapıldı. Neden ücretli olduğu da konuda yazıyor. Ücretsiz bir proje için fazla uğraş istiyordu. Son 10 günde 65 saat testine girmişim projenin. Kaldı ki tam bu sebeplerden mesela Civilization VI ücretsiz yayınlanacak.

Girişirken yalnızca final sezonu düşünüyordum, önceki sezonların da revize edilmesi gerektiğini gördüğümde ve dosya düzenlemelerimizi bitirdiğimizde, konuda yazdığım tarihte geri kalan şeyler için start verdik. İlk sezonun önemli bir kısmını bizzat ben çevirdim.

Bana özelden yazmak istediğin bir şey olursa, buyur yaz. Lakin forumda bir tartışmaya girecek enerjim yok, hele sana karşı hiç yok. Ne dersem başka yöne çekiyorsun, istediğini de istediğin şekilde suçla gerçekten yorgunum, oyun mu çevireceksin, yaz özelden tool için yardımcı olalım. Ama lütfen oyun çevirirken veya testine girerken "süpriz" diye bir kelimenin olmadığını aklında tut.

Sana bin defa grubun burada benden başka konuşanı yok dememe rağmen hala yok fuatkamış sözcü, yok baaburcan sözcü, valla yeter. Beni suçluyorsun, grubu suçluyorsun, hiç tanımadığın insanları da suçluyorsun. Sana karşı sürekli kibar davrandım, arkadaşını da projeye davet etmiştim, Control konusunda gecikince çeviri konusunda yardımcı olayım bile dedim yahu.

Anladık ücretli çeviriye karşısın, ama bu karşı olduğun ücretler sayesinde bugün 4 tane yeni proje duyurduk, bu şekilde RDR2 gibi 2 milyon kelime içeren bir oyun 6 ay bile olmadan %70'de, bu şekilde binlerce insan gerek ücretini vererek, gerek ücretsiz olunca bu oyunları Türkçe oynayacak. Bu işin devamlılığı için bu gerekli. Ben binlerce insanın Türkçe oyun oynamasını sağladığım için mi utanacağım? Beğenmiyor musun? Beğenme dostum. Ben üretmeye devam edeceğim.

Merhaba Görkem,

Doğru anlıyorum değil mi, eğer az uğraştırıcıysa "gönüllü" çok uğraştırıcıysa "gönüllü" olmaktan çıkıyor senin için proje. Bir noktadan sonra para kazanınca çeviri yapmak içinizden geliyor anladığım kadarıyla. İyiymiş.

Kusura bakma ama hikaye anlatıyorsun. Konunun başında forum üyeleri 3. ve 4. sezonun çok kötü olduğu ve baştan çeviri gerektiğini yazmış. Sen yalnızca final sezonunu düşündün öyle mi, inandım ben şahsen :)

Sana bu mesajları özelden değil buradan yazıyorum çünkü özelde başka burada başka konuşuyorsun. Özelde "ücretsiz" olacak dediğin şeyi 4-5 ay sonra 15 liradan sürpriz diye yayımlıyorsun. İnsanlar görsün kimin ne olduğunu. Bu hareketinden sonra da tek diyalog kurmayacağım özelden.

Öyle bir konuşuyorsun ki discord'dan yolladığın yalaka trollerini biz hayalimizden uyduruyoruz sanacak gören. baaburcan'ın mesajları yukarda, yama ne zaman çıkacak diye o bilgilendiriyor insanları senin yerine. Fuat'ın sizin grubun discord kanalında bize ettiği küfürleri, örgütlenme ss'lerini de buraya koymayayım istersen karıştırma oraları. Şu sıralar mesajlarınızın like butonuna çökmekle meşguller.

Kibar davranmışsın, lütfetmişsiniz efendim onur duydum. Tool'unuza da çeviri yardımınıza da çok muhtacız efendim sağ olun. Samimiyetiniz altında eziliyoruz :)

Son paragrafta iyi güzel reklamını yapmışsın, konuyu saptırmışsın ama söylediğim şey, sorduğum soru basit. Bunu özelde de yazmıştım, burada da yazıyorum: Bir oyunu gönüllü çevirecek olan varsa ücretli yapmanın mantığını nedir? Sen bize yalan söylemeseydin ücretsiz çıkaracağız diye, biz bu oyunu ücretsiz olarak çevirip koyacaktık. Gönüllü çeviri yapacak insanları engelledin yani, anlıyor musun? Utanman gereken şey bu.

"üretmeye devam edeceğim" lafı da tam malum parti kafası. Alooo, biz de çevirecektik diyorum anlaşılmıyor mu? Biz de üretiyoruz yani durduk yere kendini övmene gerek yok.

Ya yamayı ücretsiz yapın ya da biz çevirip ücretsiz koyalım, ardından siz de ücretsiz yapıyorsunuz zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmanuel Goldstein -- 23 Nisan 2020; 23:37:27 >

İlk basta şunu soyleyeyim kimsenin resmi ve gayri resmi sozcusu değilim sana ve diger arkadaslara konuyu anlatayım o zaman.
    3-4 ay once bu oyunu cevirmesini istedim Wd1 i ceviren arkadastan ancak tool olursa final seasonu cevribileceğini söyledi ustteki mesajlardan kontrol edebilirsin bende tool icin görkeme sordum oda ufaktan ceviriye basladiklarini soyledi supriz ceviri olduğu icin rica etti gizli kalmasi icin bende ceviriyi insanlarin bekledigi icin bir grupun cevirdigini yazdim bu konuda eski mesajlardan kontrol edebilirsin sadece final seasonu cevireceklerini soyledi sonra tum seasonları duzenlemisler olay budur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba Can,

Ben anlatamıyorum galiba dostum, ücretleri ben kendi cebime değil, çevirmenlere veriyorum. Ücretsiz iş bir yere kadar gider. Ücretsiz çevirmenlerle biraz önce paylaştığımız projelerin çıkması imkansız. Hele ki birden aynı anda bu şekilde duyurulması ve çeviriye başlanmış olması daha da imkansız. Bunu anlamamakta neden bu kadar ısrarcısın? Hayrola, bir kuyruk acın mı var? Bu kıskançlığın ve fesatlığın sebebi nedir? Madem oyun çevirmeye çok meraklısın, sırf Anonymous'a inattan kurduğun Aura, neden Control faciasından sonra tek bir proje dahi yapmadı?

Şu yaptığın propagandanın ilk örneğini Goebells yaptı. Söylediğin şeyler iyi hoş lakin çeviri ve dosyalama hakkında en ufak bir şey bilmeyen biri için komik sözler.

Benim kendimi övmeme ne gibi bir ihtiyacım var ki? Gir Anonymous'a, grup olarak başarılanlar ortada, hem ücretli/hem ücretsiz yapılanlar ortada. Ben kendimi övmedim, yalnızca var olan gerçekleri yazdım.

Sen kimsin ki ben sana yalan söyleyeyim yahu? İlk mesajda açıklamışım, konuda açıklamışım. "Malum partili" diye itham etmediğin kalmıştı, aynısını yapıyorsun.

Dostum git ne yapıyorsan yap, kendi konuna Ekim'de kesin çıkarıyoruz yazıp ölü taklidi mi yapıyorsun, yoksa arkadaşına oyun çevirmesi için yalvarıyor musun veya oturup "bugün nasıl şeylerle suçlarım acaba bunları?" diye mi düşünüyorsun, ne yapıyorsan yap. Hayat, bazı şeyleri inat olsun diye yapmak için fazla kısa ama umarım tekrar kavga etmezsiniz.

Gerçekten git ne yapıyorsan yap, yalnızca beni ve grubumu rahat bırak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emmanuel Goldstein

Merhaba Görkem,

Doğru anlıyorum değil mi, eğer az uğraştırıcıysa "gönüllü" çok uğraştırıcıysa "gönüllü" olmaktan çıkıyor senin için proje. Bir noktadan sonra para kazanınca çeviri yapmak içinizden geliyor anladığım kadarıyla. İyiymiş.

Kusura bakma ama hikaye anlatıyorsun. Konunun başında forum üyeleri 3. ve 4. sezonun çok kötü olduğu ve baştan çeviri gerektiğini yazmış. Sen yalnızca final sezonunu düşündün öyle mi, inandım ben şahsen :)

Sana bu mesajları özelden değil buradan yazıyorum çünkü özelde başka burada başka konuşuyorsun. Özelde "ücretsiz" olacak dediğin şeyi 4-5 ay sonra 15 liradan sürpriz diye yayımlıyorsun. İnsanlar görsün kimin ne olduğunu. Bu hareketinden sonra da tek diyalog kurmayacağım özelden.

Öyle bir konuşuyorsun ki discord'dan yolladığın yalaka trollerini biz hayalimizden uyduruyoruz sanacak gören. baaburcan'ın mesajları yukarda, yama ne zaman çıkacak diye o bilgilendiriyor insanları senin yerine. Fuat'ın sizin grubun discord kanalında bize ettiği küfürleri, örgütlenme ss'lerini de buraya koymayayım istersen karıştırma oraları. Şu sıralar mesajlarınızın like butonuna çökmekle meşguller.

Kibar davranmışsın, lütfetmişsiniz efendim onur duydum. Tool'unuza da çeviri yardımınıza da çok muhtacız efendim sağ olun. Samimiyetiniz altında eziliyoruz :)

Son paragrafta iyi güzel reklamını yapmışsın, konuyu saptırmışsın ama söylediğim şey, sorduğum soru basit. Bunu özelde de yazmıştım, burada da yazıyorum: Bir oyunu gönüllü çevirecek olan varsa ücretli yapmanın mantığını nedir? Sen bize yalan söylemeseydin ücretsiz çıkaracağız diye, biz bu oyunu ücretsiz olarak çevirip koyacaktık. Gönüllü çeviri yapacak insanları engelledin yani, anlıyor musun? Utanman gereken şey bu.

"üretmeye devam edeceğim" lafı da tam malum parti kafası. Alooo, biz de çevirecektik diyorum anlaşılmıyor mu? Biz de üretiyoruz yani durduk yere kendini övmene gerek yok.

Ya yamayı ücretsiz yapın ya da biz çevirip ücretsiz koyalım, ardından siz de ücretsiz yapıyorsunuz zaten :)
    Değiştiler çok değiştiler. Siz ne deseniz haklı çıkmazsınız yapacağınız en akıllı iş bu yaşananlardan ders çıkarıp ilk başta başkalarına değil kendinize inanmanız olacaktır.

Yalaka troll gibi tanımadıgın insanlar hakkında yorum yapma varsa yapacagın ceviri calismalari onlari ortaya koy bunlari konusalim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Abilerim iyi hoş emeklerinizin karşılığını, yeni işlerin sermayesini istiyorsunuz da böyle yapacağınıza oraya bir ''bağış'' botunu koyardınız durumu iyi olanlar, bu projelerinize destek olmak isteyenler gönüllerinden koptukça bağışlarını yapardı.
    Şuanda elin gavurunun sitesinden oyunun kendisine bile ücretsiz ulaşabilirken bizim milletimiz birde 23 nisanda sürpriz ayağı hediye ayağı kişi başı 15 tl ceplemeye kalkıyorsunuz yazıktır ya.
    Ulan çeyreği alsa bu siteye gelenlerin 5000 x 15 = 75.000 para eder en az.
    Yanlış saymadıysam 15 kişinin ismi yazıyor. Hiç kusura bakmayın kişi başına düşen işiniz 5000tllik bir iş olmadığını hepimiz biliyoruz yıl olmuş 2020 zaten karantina herkes evlerde elinize mi yapıştı 2 satır çevirmek. Elinizi vicdanınıza koyun, bence dediğim gibi bir düzenleme yapın herkes faydalansın kim bilir belki çok daha fazla bağış alırsınız.

Merhaba Görkem,

Bak ben "ücretsiz şu kadar proje çıkar-çıkmaz" konusunu tartışmıyorum. Halihazırda ücretsiz, gönüllü olarak şu oyunu çevirecek insanlar varken "niye bana ücretsiz çıkacak yalanını söyleyip şu yamayı ücretli çıkardın?" diyorum.

Control mü facia hocam yapma lütfen :) insanlar çatır çatır indirip ücretsiz oynuyor rahat bir şekilde. Geç çıktı diye "facia" oluyorsa verilen taarihten aylaaar sonraya ertelenip çıkan oyunlar da facia o zaman, güzel mantıkmış.

Yani propaganda diyorsun ama dediğim gibi Walking Dead'in dosyalarını kapatıp açtık, font'u denemedik ama dosyaları değiştirebildik yani. Halihazırda xentax forumunda tools da var. Hem font için, hem dosyaları açıp kapatmak için. Orada adamlar gönüllü tools yapıyor sizin girdiğiniz havaya girmiyor. Bir şey bilmiyor değilim yani, biliyorum gördüğün üzere.

Kendimi övmeye ihtiyacım yok diyip kendini övmek de güzel ironiymiş.

Aynen inadına grup gurduk, tüm gün nasıl sizi suçlarız diye düşünüyoruz. Güzel bir narsisizm örneği. Etik dışı davrandığın için özür dilemen gerekirken ettiğin laflara bak. "Kuyruk acısı, kıskançlık, fesatlık" gibi laflarla işi adhomineme döktüğüne göre sinirler gerildi. Bir sakinleşip "Bu adama ücretsiz dedim durdum ve ücretli çıkardım, haklı mıyım haksız mıyım?" diye bir sakin kafayla düşünmeni tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emmanuel Goldstein

Merhaba Görkem,

Bak ben "ücretsiz şu kadar proje çıkar-çıkmaz" konusunu tartışmıyorum. Halihazırda ücretsiz, gönüllü olarak şu oyunu çevirecek insanlar varken "niye bana ücretsiz çıkacak yalanını söyleyip şu yamayı ücretli çıkardın?" diyorum.

Control mü facia hocam yapma lütfen :) insanlar çatır çatır indirip ücretsiz oynuyor rahat bir şekilde. Geç çıktı diye "facia" oluyorsa verilen taarihten aylaaar sonraya ertelenip çıkan oyunlar da facia o zaman, güzel mantıkmış.

Yani propaganda diyorsun ama dediğim gibi Walking Dead'in dosyalarını kapatıp açtık, font'u denemedik ama dosyaları değiştirebildik yani. Halihazırda xentax forumunda tools da var. Hem font için, hem dosyaları açıp kapatmak için. Orada adamlar gönüllü tools yapıyor sizin girdiğiniz havaya girmiyor. Bir şey bilmiyor değilim yani, biliyorum gördüğün üzere.

Kendimi övmeye ihtiyacım yok diyip kendini övmek de güzel ironiymiş.

Aynen inadına grup gurduk, tüm gün nasıl sizi suçlarız diye düşünüyoruz. Güzel bir narsisizm örneği. Etik dışı davrandığın için özür dilemen gerekirken ettiğin laflara bak. "Kuyruk acısı, kıskançlık, fesatlık" gibi laflarla işi adhomineme döktüğüne göre sinirler gerildi. Bir sakinleşip "Bu adama ücretsiz dedim durdum ve ücretli çıkardım, haklı mıyım haksız mıyım?" diye bir sakin kafayla düşünmeni tavsiye ediyorum.
    Ahahaha :D Hayatta başarılar dostum :)

Merhaba

Bende bir tartışmaya gireyim dedim Şöyle anlattim Oyun neden ücretli kotalı olduğuna bir oyun dosya parça parça bölükse a dosyası b yerindeyse kelime satır fazlalığı bunlar bağış kotası hakeden oyunlar bağış kotalı oyunlar genelikle can sıkıcı dosya saatler uzun yazılardan oluşur Control yaması ücretsiz olması lazımdı fikrim değişmedi şimdi xentax zenhax tool bulunuyor ama artık tool bile zor çıkar çünkü tool genelikle tersine mühendislik yaparlar gereksiz hex kodlarını parçalar satır sayısı ayarları yaparlar tool mallesef paralı satılıyor günümüzde çok sevdiğim oyunları açamıyorum yabancı forumdan istememe rağmen. Anymous ekibi ücretli onları kararı bişey artık bişey demiyorum
    anlatığımı özetle kısacası günümüz oyunları tool paralı

korsan ojinal destek verin şeyi genelikle oyun yapımcıları bazen korsan yaptırıyorlar bilerek kırmasına izin veriyorlar çünkü buda
    pazarlama bir stratejisidir ben witcher 2 korsan bitirdim oyunu çok sevdiğim için steamden satın aldım.

ikinize başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-539FEDCD1 -- 24 Nisan 2020; 1:39:59 >

• Yine fırsatçılar bitmiş hemen akbabalar gibi hâk etmedikleri paraları almaya gelmişler İnşallah hâk etmediğiniz paraları alamazsınız.
    Milletin emeğinden para kaldırmaya utanmıyor musunuz ?
  • Abi lütfen doğru düzgün atında şu oyunu oynayalım be
  • Yok mu hiç bu işlerden anlayan insanlar toplaşıp tekrar çevirelim de insanlar ücretsiz oynasınlar.
  • ücretsiz olsun abi ne paraymış gözünü seveyim yazık valla insanlarda bize kızıyor vereni var veremeyeni var şu günlerde ücretsiz olması gereken bir oyunun yaması bu umarım kısa zamanda ya ücretsiz olur veya ücretsiz tekrar çevrilir.
  • yamayı indirip dil dosyaları paylaşılırsa güzel olur
  • Çok uğraşmışlar sistemine o dosyaların çalışması için kendi launcherleri var anladığım kadarıyla internet bağlantısı gerekiyor 15tlyi vermiş bir hesaba bağlı olunması gerekiyor bir hesap aynı anda tek bir yerde çalışıyor kısacası açlar aç.
  • Ücretsiz çevirecek dini imanı para olmamış abilerim var mı hâla? Ona göre ingilizce başlayacağım...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.