Şimdi Ara

The Sopranos (1999-2007) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
16
Favori
35.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bitti. Efsaneler efsanesi bir diziymiş. Gerçekten en iyi yazılmış dizi sıfatını hakediyor. Yazacak pek fazla birşey yok ama finalde tamamen mal oldum. Finalinin çok konuşulduğunu biliyordum ama kesinlikle böyle birşey beklemiyordum.
    Vurulan Tony mi yoksa bizler, seyirciler mi yoksa Tony'nin her an ölüm tehlikesine rağmen hayatına devam eden, hayattan zevk alan biri olarak mı göstermek istemişler? Yalan yok, daha Godfather'ı izlemedim, niye izlemedim ben de bilmiyorum ama en kısa zamanda izleyeceğim. Bu arada o tuvalete giden adam da Tony'nin ölümü olarak varsayarsak Godfather'a göndermeymiş.
    James Gandolfini de gerçekten çok büyük oyuncuymuş. Dizinin ve onun aldığı ödülleri sonuna kadar hakediyor. Büyük adammış vesselam.

• Ya bitti Daha 10 dakika falan oldu ama ben kendimi çok garip hissediyorum. Şu an diziye ve özellikle de o mükemmel işlenmiş, sanki kendim aralarına girmişçesine bağlandığım o... hani nasıl diyim ya karakterler çok gerçekçi hayran kaldım gerçekten. Ben son mesajlarımda sanki şu sezon biraz sıktı gibi falan diyordum ama hayır, dizi gerçekten o muhteşem çizgisini bozmuyor. Müzikleri, finali, her şeyiyle çok sağlam dizi James Gandolfini sen ne büyük adammışsın, yahu babam gibi benimsedim seni, haklı haksız her zaman destekledim onu içimde, şu an biraz duygu karmaşası yaşıyorum daha yeni bitti dizi çok kötüüü Huzur içinde yat reyiz

Edit: Bildiğiniz, kullandığınız güzel wallpaperlar varsa yardımcı olabilir misiniz bana, özellikle de böyle Tony puro içerken olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembelterazi -- 3 Ekim 2016; 0:58:35 >

• En çok 4.sezonu seven tek benim sanırım. Daha bir aile odaklı olması hoşuma gitmişti benim.
    Dizi diğer HBO efsaneleri kadar sarmadı nedense , 1 senede bitirdim zaten. Kaliteli bir dizi olmasına rağmen en iyilerime koyamadım.
  • Takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitirdim harika bir diziydi bunu izleyenler oz ve the wire'ı da izlemeyi unutmasınlar harika dizilerdir
  • Sezon 6 bolum 7 nin sonundaki müzik ismini bilen var mı ?

• IntZTü kullanıcısına yanıt
    http://www.tunefind.com/show/the-sopranos/season-6/9304
    Sahnelerin adlarını yazmamışlar ama büyük ihtimal bunlardan biridir.
  • Hocam bu site harika bir şey teşekkürler

• Bu nasıl bir finaldi böyle

muhtemelen tony ölüyor
    Sebebini soracak olursanız bobby ile konuşurken ölümden bahsetmislerdi
    Finaldeki o karanlıkta ordan geliyor olsa gerek
    Zaten karanlıktan sonra müzik sesi bile gelmedi
    Yapımcılar isimlerin bile gecmemesini yani ekranin 1 dk civarı karanlık kalmasını istemişler ama imkanları el vermemis

James gandolfini tony soprano karakteriyle izlediğim onca film arasında gordugum en iyi oyunculuk diyebilirim

Final hakkında en iyi açıklama
    https://m.youtube.com/watch?v=Cd9OsHsLJ28

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IntZTü -- 15 Kasım 2016; 14:56:30 >

• Aklıma geldi, gittim buzdolabını açtım.
  • Diziyi yeni bitirdim demek isterdim ama bu bir dizi değil, hayatın ta kendisi. Adeta bir genel kültür. Resmen gerçek yaşanan olaylara, hayatlara, ailelere tanık olduk. Çocuklar gözümün önünde büyüdü, Jun amca gözümün önünde yaşlandı. O hayatı resmen yaşamış gibiydiler. En çok son sezonu beğendim, her sahnesi dolu doluydu.

Carmela Soprano: Dizinin en büyük kahramanlarından, harika bir oyunculuk. Özellikle ilk sezonda harikaydı peder ile olan karşılıklı sahnelerinden çok zevk almıştım.

Christopher Moltisanti: İçinin bir köşesinde iyilik vardı ama düştüğü hayatın içinden kurtulamadı ve malum sonu gördü.

Dr. Jennifer Melfi: Doktor milf de diyebiliriz, seksi bacaklarıyla sadece Tony'i değil seyirciyide terapi ediyor. Tony kör topal herkesi götürdü ama bir seni götüremedi amma inat çıktı.

Junior Soprano: Kısaca Jun amca herif tam 9 cınlı çıktı. Dizide ilk sezon ölmesi gereken adam diziyi bizle bitirdi. Ayrıca gerçekte hala yaşıyor ve Tony reyizide gömmüş durumda. Allah uzun ömür versin.

Silvio Dante: Dizi boyunca mimiğinde en ufak değişme olmadı, gülerken bile ciddiyetini bozmayan şaka mı yapıyor yoksa raconmu kesiyor diye anlaşılması zor bir abimizdi. Yaptığı Michael Corleone taktiklitleri sıkıldıkça açıp izlenecek türden.

Paulie Gualtieri: Dizinin en komiği ama en bahtsızlarından biri. Yaptığı espirilerle ile diziyi durdurup 5 dakikaya insanı kahkahaya boğan biri. Tepkileri, küfür edişi, her şeyi ile dizinin efsanelerinden biri.

A.J. Soprano: Yatsın kalksın anasına dua etsin o olmasaydı Tony evlat mevlat dinlemeyip çoktan kafasına çıkmıştı.

Meadow Soprano: Tony'nin okuyup adam olsun diye üniversiteye gönderdiği ama o çatır çutur sevişmekten başka bir şey yapmadı. Bunu kocaya verecekti ikiside kurtulacaktı. Çiçek gibi gözümüzün önünde açıldı o ayrı mesele.

Janice Soprano: Dizide en uyuz olduğum karakter gerçektede birine benzetiyorum tıpa tıp aynılar. O yüzden daha çok nefret ediyorum. Richie'yi öldürürerek Soprano kanı taşıdığını belli etmişti.

Artie Bucco: Dizinin gizli kahramanlarından, yüzü gülen ama içi kan ağlayan klasik esnaf.

Tony'nin Annesi: Seyirciyi uyuz eden karakterlerden biriydi ama oyunculuk olarak dizinin en iyilerindendi.

Bing kızları: Dizinin aksiyon eksikliğini giderip seyirciyi ekrana çivileyen huriler.

Isabella: Seni unutmak mümkün mü? Bir bölüm gözüktün ama hem Tony'i hem beni duman ettin. 3.dünya savaşı çıkarma potansiyeli olan harika bir detaydı.

Ve diğer yazmadığım efsane karakterler hepsi geriye dönüp baktığımda seyircide iz bırakmayı başardı.

Ayrıca dizi setinde çalışanlar yemek molasında ne yiyecez diye düşünmemişlerdir.

Gelelim hem dizinin hem ailenin direğine;

Tony Soprano: James Gandolfini için övgüler dizmeye kalksak kitap yazmak gerekiyor sadece her bölümdeki oyunculuğu ders niteliğinde. How you doin diyişi, puro içişi, harika aksanı, her modu çok iyi aktarması her şeyi ile efsane. Zevkine oldukça düşkündü, huzur içinde yat yüreği göbeğinden büyük koca adam.

• Okuyunca şu geldi direk aklıma.
    quote:

Tony’nin makarna yiyişi, puro içişi, nefes alışı bile 5 sezon izlenir. Diğer dizilerde ‘vay be adam ne güzel oynamış, döktürmüş’ dersiniz, Sopranos’ta James Gandolfini aklınıza bile gelmez. Çünkü Tony bir rol değil de gerçekmiş ve hayatı gizli kamerayla kayıt altına alınmış gibidir.

Gelmişken bir de gif bırakalım. Boş gitmek olmaz.
    />
  • Severek izlediğim bir diziydi. Cine5 ve cnbc-e'nin yayınladığı dönemi hatırlıyorum. Benim favori karakterim Bobby Bacala'ydı. Delikanlı bir abimizdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 31 Mart 2017; 19:48:46 >

• Şimdiden özledim be dizi bence erken bitmiş rahat 2-3 sezon daha sürermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Incredibles

bitirdim harika bir diziydi bunu izleyenler oz ve the wire'ı da izlemeyi unutmasınlar harika dizilerdir

Hocam bu yazdığınız Sopranos ile birlikte 3 dizinin bir de 4.sü var. Eğer izlemediyseniz tavsiye ederim, o da Six Feet Under.

Yine HBO yapımı, çok daha ağır ilerler, ama çok farklı bir havası vardır. Tavsiye ederim izlemediyseniz.
  • Şarkı dinlerken sağ tarafta çıktı. Açıp bakayım dedim. How u doin' deyişi
  • Daha önce bu diziden neden haberim olmamış neden izlememişim dediğim,ender dizilerden birisidir The Sopranos.
    4.sezondayım ağır ilerliyor gibi ancak sıkıldığımı pek hatırlamıyorum.İzleyin izletin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Daha önce bu diziden neden haberim olmamış neden izlememişim dediğim,ender dizilerden birisidir The Sopranos.
    4.sezondayım ağır ilerliyor gibi ancak sıkıldığımı pek hatırlamıyorum.İzleyin izletin.

bundan sonra boşluğa düşersen boardwalk empire paklar hocam seni aklında bulunsun.Baba dizilerin tadı farklı oluyor be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Daha önce bu diziden neden haberim olmamış neden izlememişim dediğim,ender dizilerden birisidir The Sopranos.

bundan sonra boşluğa düşersen boardwalk empire paklar hocam seni aklında bulunsun.Baba dizilerin tadı farklı oluyor be.

Teşekkür ederim hocam tavsiyenizi dikkate alıyorum.
  • beyler bu bakışı hatırlıyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 12 Nisan 2017; 11:57:57 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.