Şimdi Ara

The Looney Tunes Show (2011- ) 1.Sezon Bitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konusu Bugs Bunny ve Daffy Duck'ın aynı evde yaşamlarının maceralarını ve sonuçlarını ele alır. Onlara eskilerden hatırladığımız Lola Bunny, Tina Russo Duck, Porky Pig, Foghorn Leghorn, Elmer Fudd, Sylvester, Tweety, Gossamer, Yosemite Sam, Speedy Gonzales, Wile E. Coyote and Road Runner, Marvin the Martian, Pete Puma eşlik ediyor.

Şimdilik 1. sezon bitti. 1 sezon 26 bölümden oluşuyor. Her ne kadar çocuklara hitap etsede keyif alarak izledim.

The Looney Tunes Show (2011- ) 1.Sezon Bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eltürco -- 22 Temmuz 2012; 22:52:55 >

• Ah ah Sevimli Kahramanlar adı altında eskiden ne izlerdik şunları bee! Şimdi olsa yine izlerim ama nerede TV koca karı programlarıyla dandik dizi tekrarlarıyla dolmuş taşmış iğrenç bir çöplük. Neyse bunlar ne ara çıktı yav? Yalnız çizimlerinda ufak değişiklikler var tarz olarak. Mesela çizgileri siyah değil karakterlerin ve şekil olarak biraz daha değiştirilmişler ki iyi olmamış eski havasından uzaklaşmış.

Hepsini izlediyseniz bölümleri nasıl acaba çocukça demişsiniz de diğer eski çizgi film bölümleri de çocukçaydı ama komedi unsuru bakımından yetişkinleri de eğlendirebiliyordu. Yani bölümler yine bu tarz mı insanları güldürüyor mu gülümsetiyor mu eğlendiriyor mu? Sevimli Kahramanlar'a nazaran nasıl değerlendiriyorsun?

DP'te altyazıları mevcutmuş yarına indirmeye koyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 22 Temmuz 2012; 1:36:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Ah ah Sevimli Kahramanlar adı altında eskiden ne izlerdik şunları bee! Şimdi olsa yine izlerim ama nerede TV koca karı programlarıyla dandik dizi tekrarlarıyla dolmuş taşmış iğrenç bir çöplük. Neyse bunlar ne ara çıktı yav? Yalnız çizimlerinda ufak değişiklikler var tarz olarak. Mesela çizgileri siyah değil karakterlerin ve şekil olarak biraz daha değiştirilmişler ki iyi olmamış eski havasından uzaklaşmış.

Hepsini izlediyseniz bölümleri nasıl acaba çocukça demişsiniz de diğer eski çizgi film bölümleri de çocukçaydı ama komedi unsuru bakımından yetişkinleri de eğlendirebiliyordu. Yani bölümler yine bu tarz mı insanları güldürüyor mu gülümsetiyor mu eğlendiriyor mu? Sevimli Kahramanlar'a nazaran nasıl değerlendiriyorsun?

DP'te altyazıları mevcutmuş yarına indirmeye koyarım.

Bir evlenme programı 3-4 saat sürüyor önceden herşeyin bir saati vardı okula gitmeden önce pokemon gelince şirinler ile Bugs Bunny. Şimdi TVde çizgi film yok. Show TV de birçok çizgi film vardı şimdi hep Doktorlar var.

İlk 12 bölümünü izledim eskileri aramadım bir mahalle ortamı var. Bugs ve Dafy aynı evde yaşıyor. Her bölümde mutlaka Dafy Duck insanı güldürüyor.

• Caiolu pepe gibi saçmalıkların yanında bu iyi olmuş bence.
  • Valla ben bi bölüm izledim sinemada. Bi ara bilmem bişeyin kampanyası olarak bedavaydı. Benim hoşuma gittiydi ama dizi olduğunu bilmiyordum. Göz atmayan kalmasın derim.
  • O zaman hemen indirelim hazır altyazıları da çıkmışken. Yalnız 2011'de çıkmış epey gecikmişiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 22 Temmuz 2012; 13:37:10 >
  • ben ilk 14 bölümü izlemiştim zamundada mevcut
  • İlk sezonu 26 bölüm ama DP'te altyazıların 24 bölüme kadarı mevcut. İstek butonuna tıkladım sizler de tıklayın. Ne kadar tıklayan olursa o kadar iyi.
  • WEB-DL indirdim , çoğu bölüm birbiyle uyumlu değil

HDTV izlemekten başka şansım kalmadı
  • 90 lı yıllardaki gibi Türkçe dublaj olmazsa zevki çıkmazki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safademirel

WEB-DL indirdim , çoğu bölüm birbiyle uyumlu değil

uyar neden uymasın delay değeri gir. baktımda eski torenti kaldırmışlar onlarda her bölüm 500 mb altıydı bunlar 700 civarı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: eltürco

quote:

uyar neden uymasın delay değeri gir. baktımda eski torenti kaldırmışlar onlarda her bölüm 500 mb altıydı bunlar 700 civarı olmuş

Altyazı daha önceden geliyor , nasıl ayarlancağını bilmiyorum
  • quote:

quote:

quote:

splayeri indir. altyazı ile videonun ismini aynı yap sol altta delay var altyazı erken geldiği için sağ tarafına tıklayacaksın

• quote:

quote:

quote:

Dün gece ilk 4 bölümü izledim -ben farklı bir sürüm indirmiştimtim paket halinde "The Looney Tunes Show Season 1 (179mb avis)" adıyla- aynen sürekli olarak bir kayma oluyor altyazılarda. Yani ilk başta 1 saniyelik kayma varsa 4-5 dk sonra bu 2 saniyeyi bölüm sonuna kadar da 5-7 saniyeyi buluyor. Ben KMplayer kullanıyorum. Altyazılarda her kayma olduğunda "ü" tuşuna basarak altyazıyı öteliyorum. "ğ" tuşu da aynı şekilde altyazı geç geliyorsa daha çabuk gelmesini sağlıyor. Tabi bunlar otomatik senkron değil, her basışta altyazıyı 0,5 saniye ileri ya da geri alıyorsun ama pratik yani.

• 21. bölüm hariç 24'e bölüme kadar izledim. Daha önce de dediğim gibi 21,25,26 bölümlerinini tr altyazısı yok. Eski çizgi bölümlerine nazaran pek komik gelmedi. Gerçi komedi anlayışlarını değiştirmişler. Komiklikler absürd diyaloglar üzerine kurulmuş böyle olunca da en çok güldüren karakterler Duffy Duck ve Lola oluyor. 3-5 bölümü dışında da pek güldüğüm söylenemez. Eskilerin hatırına izledim aksi halde o kadar iyi değildi.
  • quote:

21. bölüm hariç 24'e bölüme kadar izledim. Daha önce de dediğim gibi 21,25,26 bölümlerinini tr altyazısı yok. Eski çizgi bölümlerine nazaran pek komik gelmedi. Gerçi komedi anlayışlarını değiştirmişler. Komiklikler absürd diyaloglar üzerine kurulmuş böyle olunca da en çok güldüren karakterler Duffy Duck ve Lola oluyor. 3-5 bölümü dışında da pek güldüğüm söylenemez. Eskilerin hatırına izledim aksi halde o kadar iyi değildi.

10 senede nesil değişti falan ama bizim izlediğimiz bölümler neredeyse 60-70 senelik bölümler vardı. Yeni nesile böyle yapmışlar.
  • quote:

quote:

21. bölüm hariç 24'e bölüme kadar izledim. Daha önce de dediğim gibi 21,25,26 bölümlerinini tr altyazısı yok. Eski çizgi bölümlerine nazaran pek komik gelmedi. Gerçi komedi anlayışlarını değiştirmişler. Komiklikler absürd diyaloglar üzerine kurulmuş böyle olunca da en çok güldüren karakterler Duffy Duck ve Lola oluyor. 3-5 bölümü dışında da pek güldüğüm söylenemez. Eskilerin hatırına izledim aksi halde o kadar iyi değildi.

10 senede nesil değişti falan ama bizim izlediğimiz bölümler neredeyse 60-70 senelik bölümler vardı. Yeni nesile böyle yapmışlar.

Aynen. Durum komedisinden uzaklaşıp diyaloglarla komediye geçiş yapmışlar.

Yalnız seslendirmeler aynı gibiydi ya da sesleri çok benzer veya karakterlerle uyumlu seslendirme sanatçıları seçmişler. Özellikle Marslı Marvin'in sesi ve konuşma şekli çok hoşuma gidiyor. Öte yandan Lola'yı seslendiren hatunun o tatlı sesine hasta oldum yani dikkat çekmeyecek gibi değil. Bugs Bunny'nin sesi zaten iyi Duffy de aynı şekilde. Porky'nin sesi iyi konuşma şekli ise oldukça hoş. Yosemite Sam'in de sesi öyle en azından farklılık sezmedim. Yani Tr dublajla izlediğimiz seslere de çok benziyor en azından karakterlerin sesleri karakterlere müthiş derecede cuk diye oturmuş durumda. İzlemeden önce bundan endişe ediyordum ama iyi iş çıkarmışlar. Seslendirmeler çok başarılı.

Bu arada ben şuna anlam veremedim. Niye her bölümde 5 dakikalık Roadrunner'lı -çizgileri olmayan- bir animasyon koymuşlar. Hayır komik falan da değil direkt geçiyordum o kısımlarını.

• quote:

quote:

quote:

Aynen. Durum komedisinden uzaklaşıp diyaloglarla komediye geçiş yapmışlar.

Yalnız seslendirmeler aynı gibiydi ya da sesleri çok benzer veya karakterlerle uyumlu seslendirme sanatçıları seçmişler. Özellikle Marslı Marvin'in sesi ve konuşma şekli çok hoşuma gidiyor. Öte yandan Lola'yı seslendiren hatunun o tatlı sesine hasta oldum yani dikkat çekmeyecek gibi değil. Bugs Bunny'nin sesi zaten iyi Duffy de aynı şekilde. Porky'nin sesi iyi konuşma şekli ise oldukça hoş. Yosemite Sam'in de sesi öyle en azından farklılık sezmedim. Yani Tr dublajla izlediğimiz seslere de çok benziyor en azından karakterlerin sesleri karakterlere müthiş derecede cuk diye oturmuş durumda. İzlemeden önce bundan endişe ediyordum ama iyi iş çıkarmışlar. Seslendirmeler çok başarılı.

Bu arada ben şuna anlam veremedim. Niye her bölümde 5 dakikalık Roadrunner'lı -çizgileri olmayan- bir animasyon koymuşlar. Hayır komik falan da değil direkt geçiyordum o kısımlarını.

Demekki bizimkiler zamanında iyi dublaj yapmışlar. Brn bunu izledikten sonra 12 gblık Bugs Bunny setini indirdim. Seslendirme olarak aynı neredeyse.

Road Runnerı bende izlemiyordum. Birde ortalarda şarkı söyledikleri yer o kadar zaten.

• Ben duffy'i tutardim ama her seferinde bunny kazanirdi,
    bu nedenle The Looney Tunes'da nefret etmistim.
    Hala da sevmem. ama Duffy'in tek basina maceralari olursa onu seve seve izlerim. Ama Bunny ile asla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

Ben duffy'i tutardim ama her seferinde bunny kazanirdi,
    bu nedenle The Looney Tunes'da nefret etmistim.
    Hala da sevmem. ama Duffy'in tek basina maceralari olursa onu seve seve izlerim. Ama Bunny ile asla.

Bu seride öyle bir şey yok. Bugs ve Duffy birbirinin ev arkadaşı daha doğrusu Duffy mezarcı sonsuza dek Bugs'ın ev arkadaşı. Ve daha önce de dediğim gibi durum komedisinden çok diyalog ve karakterlerin kişiliklerinden oluşan komediler var. Yani öyle birbirine dinamit yollamak birbirinin kuyusunu kazma gibi durumlar yok. Sadece Sylvester ile Tweety'nin ufak tefek kovalamacaları ve bir de Roadrunner ile çakalın kovalamacaları. Yalnız Roadrunner'lı kısımlar daha önce de dediğim gibi çok saçma ve alakasız olmuş ve komik de değiller. İzleyeceksen buraları direkt atlatırsın. Yoksa dediğin gibi sürekli bir tarafın kazanmasından ben de nefret ederdim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.