Şimdi Ara

The Life of David Gale (2003) | Kevin Spacey (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
2.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • filmin türkçe adı ölümle yaşam arasında başka film sanıyıp izlemeye başlamayın benim gibi:)
  • Film güzel film e tabi fazla yaygın olmadığı için beklentisiz izleyince etkiyi dahada arttırması cabası.
  • baya etkilendim. mutlaka izleyin derim.
  • izlediğim en iyi filmler arasında ilk 5'e rahat girer. kevıncım inanılmaz bir oyunculuk sergilemiş.
  • Beğendiğim bir filmdi ama eleştirmenlerin filme verdiği puanlara baktım şimdi ve birçok kişinin eleştirilerine rağbet ettiği Rogert Ebert'in filme 0 puan verdiğini gördüm. Film hakkındaki açıklaması da şöyle, The secrets of the plot must remain unrevealed by me, so that you can be offended by them yourself, but let it be said this movie is about as corrupt, intellectually bankrupt and morally dishonest as it could possibly be without David Gale actually hiring himself out as a joker at the court of Saddam Hussein. Çevirmeye İngilizcem yeterli gelmedi, İngilizcesi iyi olan birinden rica etsem çevirebilir mi?

Bunun dışında eleştirmenlerden filme gelen en yüksek puan 50. Rottentomatoes sitesinde de beğenilmemiş bir film. Neden bu kadar beğenilmediğini merak ettim açıkçası. Filmin hiç ödülü de yok

• quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

Beğendiğim bir filmdi ama eleştirmenlerin filme verdiği puanlara baktım şimdi ve birçok kişinin eleştirilerine rağbet ettiği Rogert Ebert'in filme 0 puan verdiğini gördüm. Film hakkındaki açıklaması da şöyle, The secrets of the plot must remain unrevealed by me, so that you can be offended by them yourself, but let it be said this movie is about as corrupt, intellectually bankrupt and morally dishonest as it could possibly be without David Gale actually hiring himself out as a joker at the court of Saddam Hussein. Çevirmeye İngilizcem yeterli gelmedi, İngilizcesi iyi olan birinden rica etsem çevirebilir mi?

Bunun dışında eleştirmenlerden filme gelen en yüksek puan 50. Rottentomatoes sitesinde de beğenilmemiş bir film. Neden bu kadar beğenilmediğini merak ettim açıkçası. Filmin hiç ödülü de yok

ağır şekilde sistem eleştirisi var. birleşik devletler ya da yahudileri de yüceltmediği için bol puan verecek bir şey bulamamışlardır.

david gale bir yahudi öğretim üyesi olsaydı, bu film akademi tarafından da başyapıt olarak anılacaktı.

abd otoriteleri gördüğüne göre değil, gönlüne göre hareket eder.

herhangi bir şey, bu filmin benim gözümde başyapıt olmasını etkilemez tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: tylor

ağır şekilde sistem eleştirisi var. birleşik devletler ya da yahudileri de yüceltmediği için bol puan verecek bir şey bulamamışlardır.

david gale bir yahudi öğretim üyesi olsaydı, bu film akademi tarafından da başyapıt olarak anılacaktı.

abd otoriteleri gördüğüne göre değil, gönlüne göre hareket eder.

herhangi bir şey, bu filmin benim gözümde başyapıt olmasını etkilemez tabii.

Evet dediklerine katılıyorum kısmen. İşlerine gelen, onların dini ve siyasi görüşlerine hitap eden filmleri överler. İkiyüzlü Amerikalılardan başka bir şey de beklenmez.
    Yerin dibine sokulacak bir film değil. Ebert bey işine gelmediği için filmi eleştirmiş. Şöyle bir bakınca filme 0 puan vermenin mantığını idrak edemiyorum zaten. Hele ki 0 puan verilmesi gereken onlarca filme fazla fazla puan vermiş bir adam Ebert. Bunun gibi bilmiş sinema eleştirmenleri yalnızca kendilerinin görüşlerinin kıymetli olduğunu sanıyorlar sanırım. Tabii, filmin konusuyla alakalı olarak, hukuk konusunda katı düşünüyorlar, dişe diş adaleti savunuyorlar da olabilir. Bu onların dar görüşlülüğünü gösterir.

• mutlaka izleyin
  • Yorumlar olumlu, mesajım bulunsun benim de.
  • bakalım mamundaya
  • herkes bu filme "çok ilginç bir film sonu çok değişik bitti." dediği için sonunu baştan tahmin ettim bu filmin. bence çerezlik, izlenir.
  • Yıllar önce izlemiştim bu filmi. Nedense başrolde Kevin Spacey değil de Robin Williams diye kalmış aklımda. Film gerçekten muhteşemdi. Sonuna kadar sabredinde izleyin derim.

• Filmin başlarında tahmin ettim bende. Sürpriz son demeselerdi edebilir miydim bilmiyorum.
  • sağlam eleştiriler var. her şeyi anladığınızda kendinizi dumura uğramış bulursunuz. dehşete bile düşürebilir. hak ettiği ilgiyi görmedi. izlemeyenler kaçırmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beni rahatta okuyun -- 13 Aralık 2012; 15:37:43 >
  • bu filmi birtürlü izleyemedim..izlemeye başlıyorum bikaç sahne geçiyor geçiyor bakıyorum hep hatırlıyorum ben bu filmi izledim galiba deyip bırakıyorum..2yıldır pc mde ..inşallah yeniden izlicem bi gün
  • aldım listeye gaza geldim direk izleyeceğim
  • biraz önce izledim.İzlemeyen arkadaşlar varsa mutlaka izlesin.
  • Bir sürü film var listemde.İnceliyim bi kadroyu, konuyu vs.
  • Güzel bir filmin adını duyup listeye aldık, teşekkürler.
  • Cidden güzel bir film..Az önce izledim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.