Şimdi Ara

The Cure (Ahmet Atalay)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hollywood'da Çalışan Türk Yönetmen Ahmet Atalay’ın
    The Cure kısa filmini youtubeda ücretsiz olarak yayınladı.

Atalay, Tom Cruise'un başrolde oynadığı "Görevim Tehlike: Yansımalar", "Transformer", "13 Saat" gibi gişe rekorları kıran ünlü filmlerin fragmanlarını yaptı. Şimdiye kadar bu alanda 20'den fazla ödül aldı.

Fragman

Filmin Tamamı

https://www.youtube.com/watch?v=PdxPlbKFkaM&app=desktop

Arkadaşlar film 15 bin Dolar bütçeyle. 3 kişilik ana yapım ekibiyle çekildi.Bu film yönetmenin profesyonel olması için ve imkan verildiğinde neler yapabileceğini gösteren bir demo kısa filmdir. Kendisinin kartvizitidir. Lütfen milyon dolarlık, kendi alanıa yüzlerce kişinin yapımında görev aldığı uzun metrajlı filmlerle birebir kıyaslamayın.

Detaylı bilgi :
    https://www.asanatlar.com/ahmet-atalayin-the-cure-filmi-yayinda/

Sinema severler için Telegramda grubumuzu açtık. Sizlerinde katılımını bekleriz...
    https://t.me/joinchat/LUpOaxzgsN3-yLowNNq3CQ

Çekim Hikayesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 25 Ekim 2022; 16:20:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle cevapları bulacaksınız. Can Evrenol la muhabbet ettikleri için film hakkında bir sürü detayı öğreneceksiniz.

Ben filmi ara ara sıkıldıkça açıp izlerim artık.
    Normalde son zamanda çıkan aksiyon Filmlerini izlemeyen ben bu filme bayıldım.

Şöyle bir komik olsun örnek vereyim mesela. Bu filmin muadili Fast and Furious un setteki 1 öğün yemek parasının yarısına belkide 3 de 1 ne bu film yapıldı
  • Hocam filmin yarısına geldim, şarj bitmeden yorum yazmak istedim.

Allah aşkına lüks segment SUV'ler, BMW'ler, Porsche araçların leblebi gibi perte çıktığı, uçakların kullanıldığı ve zor coğrafya şartlarında inanılmaz masrafla çekilmiş olması gereken bu film nasıl 15.000 dolar bütçesi olabiliyor?

Kullanılan silahlar, filmdeki profesyonel dublörler, kamera sayıları, elemanlara ödenen ücretler... Vay anam vay.

Bir kısmı CGI yani bilgisayar animasyonu deseniz geri kalanların %10'u bile 100.000 doları bulur. Bir yanlışlık var bu bütçe hesabında bence.

Not: Youtube linkini attığınız filmi izliyorum yanlış olmasın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam filmin yarısına geldim, şarj bitmeden yorum yazmak istedim.

Allah aşkına lüks segment SUV'ler, BMW'ler, Porsche araçların leblebi gibi perte çıktığı, uçakların kullanıldığı ve zor coğrafya şartlarında inanılmaz masrafla çekilmiş olması gereken bu film nasıl 15.000 dolar bütçesi olabiliyor?

Kullanılan silahlar, filmdeki profesyonel dublörler, kamera sayıları, elemanlara ödenen ücretler... Vay anam vay.

Bir kısmı CGI yani bilgisayar animasyonu deseniz geri kalanların %10'u bile 100.000 doları bulur. Bir yanlışlık var bu bütçe hesabında bence.

Not: Youtube linkini attığınız filmi izliyorum yanlış olmasın diye.
    Hocam çoğunun cevabını biliyorum ama burdan tek tek yazmak kafanı karıştırabilir.
    Bütçede doğru ekip sayısıda.
    Filmi izleyin sonra linkini attığım instagram yayını izlerseniz sorularınızın hemen hemen hepsini Ahmet Atalay cevaplamış olacak.

https://www.instagram.com/p/CAQ1UBBJSpV/

Filmi izledikten sonrada yorumunuzu bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Hocam çoğunun cevabını biliyorum ama burdan tek tek yazmak kafanı karıştırabilir.
    Bütçede doğru ekip sayısıda.
    Filmi izleyin sonra linkini attığım instagram yayını izlerseniz sorularınızın hemen hemen hepsini Ahmet Atalay cevaplamış olacak.

https://www.instagram.com/p/CAQ1UBBJSpV/

Filmi izledikten sonrada yorumunuzu bekliyorum

Alıntıları Göster
    Filmi tamamen izledim, halen etkisindeyim. Baştan sonra aksiyon, baştan sonra ağır masraf. Perte çıkan araçlar sayısız, dağı uçurmalar, ağır makinalı silahlar vs. insanın aklı almıyor takdir edersiniz. 30 saniyesini bile 10 bin dolara mâl etmek imkansız görünüyor.

Instagram linkindeki Ahmet Atalay…Namı değer Reaper reyizi dinleyip videoyu izleyeyim hocam, belki dediğiniz gibi yanıtları bulurum. Çok teşekkür ederim.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Mayıs 2020; 1:4:15 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle cevapları bulacaksınız. Can Evrenol la muhabbet ettikleri için film hakkında bir sürü detayı öğreneceksiniz.

Şöyle bir komik olsun örnek vereyim mesela. Bu filmin muadili Fast and Furious un setteki 1 öğün yemek parasının yarısına belkide 3 de 1 ne bu film yapıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 23 Mayıs 2020; 1:14:50 >
  • quote:

Kesinlikle cevapları bulacaksınız. Can Evrenol la muhabbet ettikleri için film hakkında bir sürü detayı öğreneceksiniz.

Aynen öyle hocam. Bende aksiyon ve vurdulu kırdılı yapımları aşırı seven birisi değilim ama bu yapım cidden aklınıza gelecek milyar dolarlık gişe rekorları kırmış tüm filmlerden efekt olarak, heyecan olarak, ekip olarak ve oyunculuk olarak hiçbir eksiği olmayan bir yapım ve bir solukta izliyorsunuz.

Normalde 15k USD ile bahsettiğiniz filmlerin arka planda çalışan set ekibinin yarım günlük yevmiyesi bile çıkmaz.

Mutlaka devam filmi gelmeli, zaten Noah işi tam bitiremeden film bitti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Mayıs 2020; 1:22:31 >

İnstagram muhabbetini izlediniz galiba. Sorularınızın cevabını aldınız.Size bir sürpriz film daha önereceğim...

• quote:

İnstagram muhabbetini izlediniz galiba. Sorularınızın cevabını aldınız.Size bir sürpriz film daha önereceğim...
    Yok İnstagram videosunu sonra izlerim diye indirdim hocam. Baktım muhabbet filmin kendisinden 14 dk daha uzun. Maşallah deyip sonraya bıraktım

Önerilerinizi beklerim tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Mayıs 2020; 1:53:51 >
    Konusunu açtım bile iyi seyirler...
    https://forum.donanimhaber.com/mortal-nightmare-ahmet-atalay-kisa-film--143614006

Hocam bu filmleri çevrenizle paylaşmayı unutmayın belki daha çok kişiye ulaşırsa devamı gelir bu kaliteli işlerin...

• quote:

Konusunu açtım bile iyi seyirler...
    https://forum.donanimhaber.com/mortal-nightmare-ahmet-atalay-kisa-film--143614006

Hocam bu filmleri çevrenizle paylaşmayı unutmayın belki daha çok kişiye ulaşırsa devamı gelir bu kaliteli işlerin...
    Tamam hocam yalnız bu son attığınız baya kısa bir film. Şöyle asgari 20 dk falan olmalı. Fragman tadında olmuş. Kendisi de fragmancı ya hani :)

Son paylaştığım Fan Yapımı Wes Craven anısına yaptığı bir kısa film.
    Umarım iyi bir bütçeyle iyi bir teklif gelirde kaliteli filmler izleriz kendisinden.
    Türk sinemasında kalıplaşmış lafları yıkan işleri seviyorum, destekliyorum. 15 K $ bu filmi yapıyorsa Ahmet Atalay. Sıradan aksiyon filmi Hollywood'da en az 5 milyon dolar bütçeli düşünsene 5 M $ film yaptığını.
    Türkler aksiyon filmi yapamaz diyenlere iyi bir cevap bu film...

• Filmdeki tek bir sahne işte böyle çekildi...
    https://www.instagram.com/p/CAhG39OAqZr/

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.