Şimdi Ara

The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)

HİKAYESİ

The Dark Occult paranormal bir dehşet oyunudur, gerçekler 20. yüzyılın başlarında oldukça karanlık bir geçmişi olan Viktorya döneminde eski bir evde gerçekleşir, yer hakkında gizemleri ve efsaneleri çözmek için bir araç takımı ve parapsikoloji uzmanı gönderilir.

Oyuncu olayı örtmeye çalışan bir gazetecidir ve olayı takımın tüm üyelerinin gizemli bir şekilde ortadan kalkmasıyla geçirecek olan yerdeki kötülere karşı karşıya kalacak ve bu eski evin arkasındaki sırrı keşfedecek. Sahneyi yöneten şeytani ruhlardan kaçmanın yolunu arayacaktır.

Stres, Korku, Çılgınlık, Terör ve Paranormal olaylar, oyuncuyu tamamen gizemlerle dolu maceranın merkezine götürecek.

ÇEVİRMEN NOTU

Merhaba, yeni bir resmi yama ile daha karşınızdayım. Zaten korku oyunları, yürüme simulatörü ve bulmaca tarzı oyunları sevdiğimi yakın çevrem bilir. Bu son zamanlarda çıkan ve en korktuğum oyunlardan birisi diyebilirim. Ve bu oyunu Türkçe oyunların içine kattığım için de mutluyum.

Oyunun isminin değişmesinin sebebi ise şu; The Conjuring House, direk izinsiz olarak Korku Seansı diye bildiğimiz filmin ismini ve nesnelerini kullandığı için telif davası açılmış, ve yapımcılar da ismini The Dark Occult ve oyun içindeki bir kaç nesnenin ismini değiştirerek bu durumdan kurtulmuşlar. Türkçe dil desteğinin gelmesi bu sebepden dolayı gecikti.

TEK SIKINTI

Grafik ayarlarındaki High, Very High, Normal, Low ve Dread kelimelerini dil dosyasında görmemişim, onun için şimdilik sadece onlar çevrili değil. Yakında gelecek olan güncelleme ile sorun halledilecektir.

KELİMELER

Wotton-under-Edge = İngiltere'de bir yer.
    Ophiuchus = 13. burç olarak geçer.

The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)
    The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)The Conjuring House yeni adıyla The Dark Occult Resmi Türkçe Yama Yayınlandı(Why Not Çeviri)

https://store.steampowered.com/app/921780/The_Dark_Occult/

Yamadaki eksiklikler bundan sonraki güncelleme de düzeltilecektir. Yapımcıyla konuştuğumda ise low,medium,high, very high kelimeleri kelime kısıtlaması olduğu için onlar ingilizce kalacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElysionHD -- 3 Kasım 2018; 18:50:31 >

• Belediye çalışıyor. 31 Ekim'den beri Türkçeymiş aslında. Arkadaşın Türkçeleştirdiği birkaç oyunu oynadım. Buradan örnekleyecek olursam stres (gerilimi tercih ederdim), terör (birebir anlam çevirisi ürkütücü) gibi kelime seçimleri sıkıntılı olsa da bazı saygıdeğer arkadaşlar gibi robot çeviriden hallice yama yapıp ücretli satmak gibi bir hataya düşmemesi ve makine gibi art arda resmî yamalara imza atması takdire şayan. İleride daha iyi olacağına inancım var. Çeviredur çocuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepthroattoyouall -- 3 Kasım 2018; 10:2:22 >

• quote:

The Dark Occult paranormal bir dehşet oyunudur, gerçekler 20. yüzyılın başlarında oldukça karanlık bir geçmişi olan Viktorya döneminde eski bir evde gerçekleşir, yer hakkında gizemleri ve efsaneleri çözmek için bir araç takımı ve parapsikoloji uzmanı gönderilir.

Oyuncu olayı örtmeye çalışan bir gazetecidir ve olayı takımın tüm üyelerinin gizemli bir şekilde ortadan kalkmasıyla geçirecek olan yerdeki kötülere karşı karşıya kalacak ve bu eski evin arkasındaki sırrı keşfedecek. Sahneyi yöneten şeytani ruhlardan kaçmanın yolunu arayacaktır.

Stres, Korku, Çılgınlık, Terör ve Paranormal olaylar, oyuncuyu tamamen gizemlerle dolu maceranın merkezine götürecek.

Tekrar tekrar okuyorum fakat anlayamadım. İngilizce olan bir metni çevirmiş desem olmuyor. Kendi oyunun konusunu yazmış desem yine olmuyor. İngilizceden ziyade öncelikle türkçeni geliştirmeni öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

quote:

Tekrar tekrar okuyorum fakat anlayamadım. İngilizce olan bir metni çevirmiş desem olmuyor. Kendi oyunun konusunu yazmış desem yine olmuyor. İngilizceden ziyade öncelikle türkçeni geliştirmeni öneririm.
    Şimdi, ben o paragrafı, oyunu inceleyen bir siteden aldığım için böyle dağınık olmuş sıkıntı olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: deepthroattoyouall

Belediye çalışıyor. 31 Ekim'den beri Türkçeymiş aslında. Arkadaşın Türkçeleştirdiği birkaç oyunu oynadım. Buradan örnekleyecek olursam stres (gerilimi tercih ederdim), terör (birebir anlam çevirisi ürkütücü) gibi kelime seçimleri sıkıntılı olsa da bazı saygıdeğer arkadaşlar gibi robot çeviriden hallice yama yapıp ücretli satmak gibi bir hataya düşmemesi ve makine gibi art arda resmî yamalara imza atması takdire şayan. İleride daha iyi olacağına inancım var. Çeviredur çocuk
    Teşekkür ederim. Bazıları hala engel olmaya çalışıyor ama onların inadına kendimi daha da geliştireceğim. Oyunda kelime sıkıntısı yok, bu paragrafı başka bir siteden aldığım için böyle gözüküyor. Akşama doğru kendi cümlelerimle oyunu anlatacağım.

• Yama güncellendi, artık bir sıkıntı kalmadı. İyi oyunlar.

• Teşekkürler.
  • Bu oyun guzelde save sistemi cok kotu..oyunda 2. Kata ciktim okadar ileri gittim bir kere öldüm beni enson save yaptigim yerden yani 1.kattan baslatti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • frktmz F kullanıcısına yanıt
    Kayıtı, güvenli odalarda kendiniz kayıt alacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElysionHD -- 9 Kasım 2018; 15:57:24 >
  • usta ben bu oyunu steamden satın alınca direkt içinde türkçe oluyor değil mi yani ek yama filan kuracak mıyım gerek oluyor mu buna yoksa satın alınca orjinalinde mi türkçe altyazı var?
  • Megathrone26 kullanıcısına yanıt
    Oyunu satın aldığınız zaman, ayarlardan Türkçe'yi seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Beyler benim oyunda hayalet güvenli odanın hemen yanında kaldı gitmiyor
    Nasıl cözebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mystical23 M kullanıcısına yanıt
    Oyunun zor taraflarından birisi de bu :) Başka bir güvenli odaya gitmeyi deneyin, şeytanı şaşırtın, koruma tılsımınız varsa onu kullanın.

İyi oyunlar.
  • hdr desteği var mı oyunun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.