Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.357
Cevap
2
Favori
348.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anda dvi dönüştürücüdeyim hiçbi fark yok görüntüde aynı keskinlik aynı parlaklık.sonuçta demek istediğim bu parakende fiyatı 5 ytl yi geçmeyecek (ki her dvi lı ekran kartının yanında bedava geliyor..) çinmalı dandik dönüştürücüyü samsung içine koyamadımı.Şu andaki aletimde zaten refarans voltaj ve görüntü otomatik ekrana yerleştirme aktif yani hiçnir fark yok deneyimim paylaşmak istedim ama dediğiniz gibi mutlaka bi fark vardır.................
    ------------------- TABİKİ BEN KENDİ ALETİME GÖRE KONUŞUYORUM 2 AYLIK YENİ Bİ ÜRÜN TABİ TEKNOLOJİSİDE ÇOK YENİ------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUE.İST -- 16 Aralık 2005, 17:06:01 >
  • Sorum şudur arkadaşlar, özellikle ati kullanıcıları için.
    Sağ tık, özellikler, ayarlar ve gelişmişten girilen menüde "Almaşık dvi kipi" ve "Yüksek çözünürlükte dvi frekansını azaltınız gibi" yanında kutucuklar olan seçenekler var... Bunlar işaretli mi kalmalı...
    Ekran dvi-i'dan bağlı bu arada. Cvp'lar için şimdiden teşekkürler.
  • yaw arkadaşım n kadar dönmüştürücüde kullansan esas olan lcd'ye giden sinyaldir.
    vga bi monitörde d bu analog'dur sen ister ekran kartından direkt analog al , ister dijital alıp dönüştürücüyle tekrar analoga çewir sonuç deişmiycektir.

bilip bilmeden yorum yapıp milletin kafasını karıştırmayın
  • DEDİĞİN ÇOK DOĞRU İKİSTA TEKRAR YAZIYORUM----- BEN KENDİ ALETİM İÇİN KONUŞTUM DİĞER ÜRÜNLER HAKINDA BİR BİLGİM YOK-------

ikista senin için vga lcd dem resimde aldım işte resim kıyaslayın hangi görüntüye yakın.ama webcam la çektim eski o kaliteyide göz önünde bulundurarak.

ARTIK BU GÖRÜNTÜDE 10 SENE ELDEN ELE DOLAŞIR RENK FARKLILAŞMASI TAMEMEN WEBCAM DEN KAYNAKLANIYOR BUNU EN AZ BİR 5 LE ÇARPIN KALİTE OLARAK :)
     TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUE.İST -- 16 Aralık 2005, 17:40:52 >
  • ya bi dvi farkı olsun zaten.
    Arada 100 milyon kadar oynuyo fiyat.
    İki tane 8 mslik 17" ve 19" monitör aynı fiyata satılıyor düşünün.
    19" de dvi yok.
  • ok amacım tartışmak diil
    monitörününü ilk defa senden duydum bi karşılaştırması falan yoqmu ?
  • BLUE.IST mumkunse sendeki monitorun uretici linkini yollar misin, saticilar disinda nereden bulabilirim bu urunun bilgilerini. CUnku bir cok firmanin websitelerinde bu urunleri ile ilgili daha genis bilgi ve dokuman var. INCA ninda bu bilgileri olmasi lazim, nereden bulabilirim .. Tesekkurler
  • Vay INCA Türk uretimi mi, gercekten gurur verici bunu bilmiyordum
  • Anadol'da türk üretimi ama pek de gurur verici değil :)
    Bu şekilde fason yapılan monitorleri, Sony, Philipps, Samsung vs gibi markalar ile karşılaştırmayın ltf.
    Ama gerçekten bu markaların eşdeğer modellerinden epey ucuz..blue.ist sende bu kadar kasma kardeşim, her ürünün bir alıcı grubu bulunur düzgün çalışırsa..:)

@selomcak

Çok para vermişssin demek istedim, ama güle güle kullan yine de..en azından bir LCD sahibi olmuşsun :)
  • AU Optronics BOE BOE HYDIS CMO Chi Mei Optoelectronics
    CPT Chunghwa Picture Tubes FUJITSU Fujitsu Displays Technologies
    HannStar HannStar Display HITACHI Hitachi Displays
    IDTech International Display Technology
    LG Philips LG.Philips LCD
    Mitsubishi Mitsubishi
    NEC NEC LCD Technologies
    Samsung SAMSUNG Electronics SHARP Sharp

BU FİRMALAR DIŞINDA DÜNYADA PANEL ÜRETİCİSİ YOK BUDA BÖYLE BİLİNE.MESELA X MARKA ÜRÜN ALIYOSAK ODA GİDİP SAMSUNGDAN ALIP BİZE SATIYOR.TEKNOLOJİYİ ÜRETEN BUNLAR YANİ HEPSİ BİRBİRİNİN SUYUNUN SUYU.... tABİ X MARKA VE REKLAM PARASI ALMIYOR . MESELA BENİM ÜRÜNDE A+ PANEL VAR 0 ÖLÜ PİKSEL GARANTİLİ.ALDIKTAN SONRA KAFANDA SORU İŞARETİ KALMIYOR AYLARCA İNCELE ÖLÜ PİKSEL VARMI DİYE NEDE OLSA ÜRÜN GERİ ALINIYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUE.İST -- 16 Aralık 2005, 18:41:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: portakal

http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/catalog.jsp?fredhopperpage=compare.jsp&fhquery=fh_view%3Dcompare&clickEventData=fh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Ftr_TR%2Fcategories%3Ccatalog_tr_consumer%2Fcategories%3Cmonitors_pc_peripherals_gr_tr_consumer%2Fcategories%3C%7Blcd_monitors_ca_tr_consumer%7D&fhquery=fh_location%3Dfh_location%3Dfh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Ftr_TR%2Fcategories%3Ccatalog_tr_consumer%2Fcategories%3Cmonitors_pc_peripherals_gr_tr_consumer%2Fcategories%3C%7Blcd_monitors_ca_tr_consumer%7D&activeCategory=MONITORS_PC_PERIPHERALS_GR_TR_CONSUMER&language=tr&country=TR&catalogType=CONSUMER&fhquery=fh_secondid%3D170B6CS_00_TR_CONSUMER&fhquery=fh_secondid%3D170C6FS_00_TR_CONSUMER&fhquery=fh_secondid%3D170P6ES_00_TR_CONSUMER&fhquery=fh_secondid%3D170X6FB_00_TR_CONSUMER

PHİLİPS'in kendi resmi sitesi.Linke girin,4 monitörün özelliklerine bakın.(C6,P6,B6,X6 serileri) Sadece X6 serisinde kurşunsuz üretim kısmı işaretli değil.(En baştan 10.seçenek).Zaten sadece X6 serisi TCO standardını taşımıyor. (Ortalarda bir yerde KANUNİ ONAYLAR kısmı)
    E peki nasıl oluyor da bu X6 için "lead free-kurşun yok"diyebiliyor?Yanlışlık nerde?X6 kurşunsuz üretimli mi değil mi?

Ya kusura bakmayın kendimden alıntı yaptım ama bu önemli bir konu ve pek de bir cevap gelmemiş.Hakikaten bu konuda doyurucu bir bilgisi olan var mı?Bilgisi olanlar lütfen,tahmine dayalı mesaj atmayın.Sonuçta sağlıkla ilgili bir durum sözkonusu...
  • @Blue.ist
    LCD üreticisi değil, bunlar panel üreticileri, elbette paneller LCD için en önemli noktalardan birisi ama iş bunla bitmiyor, aynı paneli kullanan üreticilerin LCD'leri arasında (tepki süresi, görüntü kalitesi vs) dağlar kadar fark oluyor. Bir sürü başka teknolojiler ve komponentler de var. Bu böyle biline bu şöyle biline diye olmuyor bu işler..
    Ölü piksel garantisine katılıyorum ama, büyük artı ve garantisi olmayan bir monitör tercih edilmemeli, az para değil..sık rastlanmasa da elekriksel bir problemden dolayı sonradan da oluşabilir ve sinir bozucu..

Bu arada bu inca işi resmen pazarlama işine dönüştü, allahtan rakipler philiips,sony,samsung,viewsonic falan da çatışma çık(a)mıyor..forumdaki dijtal tv kart satıcı kapışmalarına dönecek bu iş yoksa..

Bu arada topic rezil oldu gereksiz bir sürü mesajlarla..kusura bakmasın açan arkada :)
  • O BAHSETİĞİN BİR TAKIM ELEKTRİKSEL HATALAR.A+ PANELERDE YOK BUNU SENDE BİLİYORSUN BENDE Bİ PANEL A+ ALABİLMEK İÇİN BİR ÇOK TESTEN GEÇİYOR.A+ YANLIZCA PROFESYONEL LCD LERDE KULANILAN RENK VE ÖLÜ PİKSEL TESTİNDE YERİNDE GEÇMİŞ ÜRÜNLERDİR.ÖZEL OLARAK AYRILIRLAR VE FİYATLARI YÜKSEKTİR..................BÖYLE Bİ PANELİ MARKA Bİ ÜRÜN KULANSA ÇOK DAHA FAZLA BİR FİYATA ALMAK ZORUNDA KALIRSIN...BİZ BURADA DVİ VGA FARKINI TARTIŞIYORUZ SEN Bİ ANDA ORDAYA ÇIKIP BAMBAŞKA BİŞEY ORTAYA ATIYORSUN SONRADA SUÇLUSUNU BİZ GÖSTERİYORSUN....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUE.İST -- 16 Aralık 2005, 18:53:39 >
  • şimdi bendeki x800xt ekran kartımdaki dvi grişi farklı monitördeki farklı acaba alacağım kablonun iki tarafıda bunlara uygunmu olmalı çünkü
    elimde bir kablo var iki tarafıda monütere takılan kısım gibi ekran kartınada uyuyor fakat bağlantı gözükmüyor ne yapıcaz böyle bir durumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLUE.İST

O BAHSETİĞİN BİR TAKIM ELEKTRİKSEL HATALAR.A+ PANELERDE YOK BUNU SENDE BİLİYORSUN BENDE Bİ PANEL A+ ALABİLMEK İÇİN BİR ÇOK TESTEN GEÇİYOR.A+ YANLIZCA PROFESYONEL LCD LERDE KULANILAN RENK VE ÖLÜ PİKSEL TESTİNDE YERİNDE GEÇMİŞ ÜRÜNLERDİR.ÖZEL OLARAK AYRILIRLAR VE FİYATLARI YÜKSEKTİR..................BÖYLE Bİ PANELİ MARKA Bİ ÜRÜN KULANSA ÇOK DAHA FAZLA BİR FİYATA ALMAK ZORUNDA KALIRSIN...BİZ BURADA DVİ VGA FARKINI TARTIŞIYORUZ SEN Bİ ANDA ORDAYA ÇIKIP BAMBAŞKA BİŞEY ORTAYA ATIYORSUN SONRADA SUÇLUSUNU BİZ GÖSTERİYORSUN....

Senin ne tartışılır ne tartışılmaz diye bir karar verme durumun yok..bu şöyle biline bu böyle biline diye atıp tutuyorsun..
    dediklerimin hiçbirinde bir yanlışlık yok, bir LCD'nin kalitesi sadece panel ile ortaya çıkmaz. Bir sürü komponenti var etki eden..
    A panel benzinle mi çalışıyor, hata olmayacak..bu çalışma mantığı ile sonradan da ölü piksel mümkündür hepsinde..olasılığı az yada çok ama sonuçta oluşabilir. Tabiki sony,philips senin sattığın monitörden çok daha pahalı olacak, bunun nedenini tartışmaya bile gerek yok..

LCD almak isteyenlere yardım için açılmış konu ne hale geldi..bizim de katkımızla tabi, asıl ve son olarak diyeceğim;

Dünyada bunun gibi bir sürü marka var, fiyatı da ucuz..bütçesi kısıtlı alıcılar için bunlar da lazım, az para değil...
    Burda esas konu, A panel X marka çok önemli değil aslında, herkesin tercihleri farklı olabilir ama bu tip forumlarda..fason adı sanı duyulmamış malların sanki 8.harika gibi ölümüne savunulması daha dogrusu pazarlanması hoşuma gitmiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ikista

yaw arkadaşım n kadar dönmüştürücüde kullansan esas olan lcd'ye giden sinyaldir.
    vga bi monitörde d bu analog'dur sen ister ekran kartından direkt analog al , ister dijital alıp dönüştürücüyle tekrar analoga çewir sonuç deişmiycektir.

bilip bilmeden yorum yapıp milletin kafasını karıştırmayın

Önemli olan monitörün girişinin analog yada DVİ olması değildir..; önemli olan Ekran kartının kalitesi ve çıkışıdır yani siz monitöre kaliteli bir görüntü gönderirseniz kaliteli bir resim alırsınız.. ama gönderdiğiniz sinyal katü üretilmişse(ekran kartı tarafından) kötü görüntü ve resim alırsınız..
    yani monitör girişi analog yada Dvi olmuş olmamış hiç farketmez . çünkü az evvel her ikisinide bir arkadaşla denedik hem ekran kartı hemde monitörlerle denendi hemde çevirici bağlayarak denendi...eski ekran kartında gf.64 mz ile diğer g.byte 6600 gt arsında dağlar kadar görüntü farkı var monitör aynı olmasına rağmen ve dvi çıkışından cevirici ile alınan görüntü ile direk dvi çıkışından alınan görüntü arasında da fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 16 Aralık 2005, 20:15:13 >
  • EN SONUNDA MANTIKLI BİR CEVAP.. DUYGULARIMA TERCUMAN OLDU.ANLIYACAĞIN GÖRÜNTÜ SÜPER :)
  • ya siz yazdıklarımı okumuyomusunuz

quote:

bu çewirme işlemleri zaten gün geçtikçe iyileşiyo

yukardaki resimler eski we bakma zahmeti gösterirseniz yakından çekilmiş resimler(pixelleri ayrı ayrı seçebilmenizden anlamanız lazım)

2d uygulamalarda , yazı we çizim uygulamalarında aradaki farkı bariz olmasada fark edersiniz. film yada 3d uygulamalarda aradaki farkı anlıyamazsınız.

quote:

ya bi dvi farkı olsun zaten.
    Arada 100 milyon kadar oynuyo fiyat.
    İki tane 8 mslik 17" ve 19" monitör aynı fiyata satılıyor düşünün.
    19" de dvi yok.

madem dvi vga farkı yoq ozmn aradaki fiyat farkıda saçma hepimiz gidip 19"vga bi monitör alalım n güzel

@BLUE.İST senin yaşın kaç söölermisin? senin kendi fikirlerin kendi konuşma becerin yoq damı başkasının cwpları arkasına saklanıyosun.amacım kimseyle tartışmak diil.ama gelmiş benim dediimin tersini sööliyen birinin arkasından takım tutaqr gibi konuşuyosun.arkadaşım burası forum bilgi paylaşma yeri

tartışmalarla topici kirlettiim için tüm okuyan arkdaşlardan özür diliyorum daha temiz bi kaynak istiyenlereyazının tamamının we benim alıntı yaptıım sayfanın adresini weriyorum

Yazının tamamı
  • arkadaslar gereksız tartısmalar yuzunden bosuna topic kırlenıyor boyle tartısmalar olursa bu topic sılınır kımseye faydası olmaz

herkes lutfen bır sey yazmadan once oncekı sayfları okuyup ya yazarsa daha iyi olucaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 17 Aralık 2005, 4:30:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLUE.İST

BU FİRMALAR DIŞINDA DÜNYADA PANEL ÜRETİCİSİ YOK BUDA BÖYLE BİLİNE.MESELA X MARKA ÜRÜN ALIYOSAK ODA GİDİP SAMSUNGDAN ALIP BİZE SATIYOR.TEKNOLOJİYİ ÜRETEN BUNLAR YANİ HEPSİ BİRBİRİNİN SUYUNUN SUYU.... tABİ X MARKA VE REKLAM PARASI ALMIYOR . MESELA BENİM ÜRÜNDE A+ PANEL VAR 0 ÖLÜ PİKSEL GARANTİLİ.ALDIKTAN SONRA KAFANDA SORU İŞARETİ KALMIYOR AYLARCA İNCELE ÖLÜ PİKSEL VARMI DİYE NEDE OLSA ÜRÜN GERİ ALINIYOR.

Bu tür yazıları okuyarak inanın lcd bilgim daha da artmış oldu.

Saçmalık başka bir şey demiyorum.Üst konuya gereksiz yazılar artık yazmayın...gereken yapılacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.