Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.354
Cevap
2
Favori
338.663
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için
Giriş
    lcd tft karşılaştırması yapınca hangisi daha iyi
    |
    |
    Msi g60 ın 15" inc ekranı küçük geldigin monitör alıp takmayı düşünüyorum. 19" mi yoksa daha büyük boyutlu bir ekran mı alsam karar veremedim... Daha büyük bir monitörde ekran kartı(Nvidia 660m) oyunlarda kasar diye düşünüyorum ne dersiniz?
    |
    |
    monitotum bu bu monitor lcd oldugu icin led bir monitire
    gecmeyi dusunuyirum bu monitoru birakip asus ml24lh
    almayi dusuniyorum bu secimim mantiklimi yada ban
    onerebileceginiz oyun monitoru varmidir ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

1) Sıfır ghosting, gecikme.
    2) Daha yüksek tazeleme frekansı.

Oyun laptoplarının 2 ana sorunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

crt teknolojisi devam etseydi acaba bugün nasıl bir görüntü kalitesi olurdu çok merak ederim.
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye
  • Kurmay Yarbay
    16646 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

crt teknolojisi devam etseydi acaba bugün nasıl bir görüntü kalitesi olurdu çok merak ederim.

Keşke devam etseydi de, isteyenler görüntü kalitesine takılmadan LCD'nin bahsi geçen dezavantajlarını gidermek için üst modellere yönelip binlerce lira fazla vermeme opsiyonuna sahip olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Şubat 2014; 15:49:33 >
    |
    |
    İşyerime yeni bir masaüstü bilgisayar geldi, monitörde DVI çıkışı var (MODELİ HP P201) , kutuların içinden DVI kablosu da çıktı ancak kasada o kabloyu takacak uygun bir giriş yeri bulunmuyor.

Bu DVI ekranlar kasaya nasıl bağlanıyor, bu konularda hiç bilgim yok maalesef, yardımlarınızı bekliyorum.

• Yüzbaşı
    265 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

İşyerime yeni bir masaüstü bilgisayar geldi, monitörde DVI çıkışı var (MODELİ HP P201) , kutuların içinden DVI kablosu da çıktı ancak kasada o kabloyu takacak uygun bir giriş yeri bulunmuyor.

Bu DVI ekranlar kasaya nasıl bağlanıyor, bu konularda hiç bilgim yok maalesef, yardımlarınızı bekliyorum.

Muhtemelen gelen bilgisayarda harici ekran kartı takılı değil, DVI kablosuyla monitörü bağlamanız için DVI çıkışına sahip ekran kartı takılması gerekiyor.
    https://www.google.com.tr/search?q=ekran+kart%C4%B1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=TXv2UtaWFuavygOv7IHAAw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1440&bih=799#facrc=_&imgdii=_&imgrc=OUzxN4kebl8uOM%253A%3BjfIHmLOxSEBwmM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg401.imageshack.us%252Fimg401%252F8610%252Fasdwo5.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fosmanislamoglu.wordpress.com%252Ftag%252Fekran-kartinin-cesitleri%252F%3B640%3B352
    burdaki örnek gibi mesela.

Hayal kırıklığı olmazsa zaferin değeri bilinmezmiş

• Yarbay
    3343 Mesaj

anladım hocam, cevap için çok teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    omeraydn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    190 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

İki yıl önce bilinçsizce aldığım Samsung S23B350 model monitörümden bıkmış bulunmaktayım. Tepki süresinin cazibesine katılıp aldığım monitörde son zamanlarda iyice kendini belli eden ghosting sorunları yaşıyorum. PS4 ile FIFA 14 oynarken dahi topu bulanıklıktan görmekte zorlandığımı fark ettim. Aynı zamanda Digiturk Playden maçları izlemek bile zevk vermez oldu. 1000 TL'ye kadar tepki süresi düşük, input lag ve ghosting sorunu bulunmayan, ışık sızması yapmayacak, oyun oynayabileceğim, futbol maçlarını ve yüksek çözünürlüklü filmleri rahatlıkla izleyebileceğim bir monitör tavsiye eder misiniz? 1080p, 23 veya 27 inç ve çift hdmi'lı olması da tercih sebebidir.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kvoeak -- 26 Şubat 2014; 20:19:29 >

FIFA 14 gibi oyun için yüksek monitörler almaya gerek yok hocam?
    |
    |
    Kvoeak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    "I am not a god. I have never created life...but I have lived. That is enough. So I will fight to preserve that same opportunity -- to love, to dream, to soar among the stars -- for all those yet to come. Many lives will be lost in the battle ahead -- but their efforts will ensure that some remain to remember their deeds. And, like the gods, the will truly live forever...even after they are gone.
    ---- Silver Surfer
  • Yarbay
    3530 Mesaj
    Süper konu

|
    |
    |
    |
    Sistem--1: Anakart: Msi h16m-p32/w8 soket: 1555 işlemci: İntel core i3 3210 3,20 ghz 1155 Pin 3.nesil Ram: 4 gb 1600 kingston hyperx 4 gb 1600 corsair vengeance ddr-3 1600 mhz Harddisk-1: Kingston 120 gb ssd sata-3 Harddisk-2: 320 gb western digital blue sata-2Harddisk-3: Western digital green 1 trb sata-3 Güç Kaynağı: 400 watt power suply Fare: Everest sgm x7 oyuncu fare Klavye:Zalman-zm-k200m oyuncu klavye Kulaklık: Rampage Sn-R1 Gaming Kasa: Kasa; Zalman ZM-T3 Mini Tower gaming Kasa Monitör: Aoc 19,5 Led Monitör ---- 106 ekran nexon led tv Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7730 2 GB 128 Bit ddr-3 pcex 3,0 Ses Sistemi:Sunny 5-1 Ses sitemi Mouse-Pad: Razer
  • Yüzbaşı
    297 Mesaj
    Arkadaslar oyun oynarken monitor dusmeden hasar gormeden birden ekran daki goruntuler bozulmaya basladi en sonundada beyaz renge dogru dondu.

Gecen senede aynisi olmustu ama 3 gun sonra kendi kendine duzeldi hergun denemistim.

2 gun once aynisi bidaha oldu yine kendi kendine duzelir diye bekledim 1 kereye mahsusmuş

Baska bir monitor denedim ayni kablolarla sorun olmadi

Buda resimleri

|
    |

Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
192.168.1.1
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.