Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.356
Cevap
2
Favori
348.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyun için 8ms yeterli bence bir soruna raslamadım henüz
  • 19 inç ile 17 inç arasında açı olayı aynımı yani yandan bakınca herikiside birebirmi yoksa büyük olmasının bir etkisi varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Endoplazmikredikulum

19 inç ile 17 inç arasında açı olayı aynımı yani yandan bakınca herikiside birebirmi yoksa büyük olmasının bir etkisi varmı ?

açı olayı inç ile değil monitörle alakalı yani 180 veya 160 derece varsa vardır yoksa yoktur
  • quote:

Orjinalden alıntı: SELBAL

quote:

19 inç ile 17 inç arasında açı olayı aynımı yani yandan bakınca herikiside birebirmi yoksa büyük olmasının bir etkisi varmı ?

açı olayı inç ile değil monitörle alakalı yani 180 veya 160 derece varsa vardır yoksa yoktur

iide birinde büyük monitöre diğerinde küçüğe bakıyorsun ve bunu aynı kendi boyutu değişmeyen gözünle bakıyorsun bu nekadar dorudur
  • Birden fazla post atacağınıza mesajınızı editleyip yazarsanız daha anlaşılır olacak.

Hiç değilse konu boşu boşuna sayfalarca uzamaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

Birden fazla post atacağınıza mesajınızı editleyip yazarsanız daha anlaşılır olacak.

peki benden sonra mesaj atan kişi ona mesaj yolladığımı veya birşey sorduğumu nasıl anlıycak mesela yukardakini editleyipmi şimdi sana cevap vericem
    ozaman ne anlamı kalır topiğin sonu yokya uzayıp gitsin ne olcak
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

Birden fazla post atacağınıza mesajınızı editleyip yazarsanız daha anlaşılır olacak.

peki benden sonra mesaj atan kişi ona mesaj yolladığımı veya birşey sorduğumu nasıl anlıycak mesela yukardakini editleyipmi şimdi sana cevap vericem
    ozaman ne anlamı kalır topiğin sonu yokya uzayıp gitsin ne olcak

Yazıları takip olayı zorlaşıyor anlatmak istediğim bu yazdıklarınızı parça parça okumak zorunda kalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 9 Ocak 2006 21:03:19 >
  • Tavsiye edebileceğim bir lcd. Özellikleri oldukça yeterli. Ben 1 ay önce 430.YTL herşey dahil aldım ve 3 ölü piksel 3 ayrı firmada samsung güvencesi ile bunu garanti ediyor. Parlaklık, netlik, tepki süresi, oyunlardaki ghosting ve diğer bildiklerimizde dahil oldukça güzel bir monitör. Verdiğiniz paraya değiyor. Son olarak şunu belirteyim LCD Monitör beğenmek çok ama çok zor.
    Yalnız alıp denemekle ve uzun süre kullanmakla tam olarak kavrıyorusunuz.
    Kont

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

Tek vede çok önemli eksik tarafı arkadaşlar. Monitör sağa,sola veya aşağı,yukarı hareket etmiyor. Ama çözümü isterseniz değişken bir ayak mekanizması ile bu monitöre monte ederek uygulayabilrisiniz. Maliyeti 15.YTL artırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepblueseven -- 9 Ocak 2006 21:09:41 >

• 190x6fb ileri geri hareket yapıyor mu ? Denedim ama kırılacak diye korktum :)

not:ileri geri derken, masa yüzeyine paralel bir eksende dönme hareketini kastediyorum.kullanım kılavuzunda sanki öne 5 derece hareket edebiliyormuş gibi bi şey gördüm ama nasıl..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hedonist -- 9 Ocak 2006 23:07:58 >
  • Slm sonunda üç aylık araştırmanın sonucundan bugün sony HS75S siparişimi verdim önümüzdeki hafta elimde olucak internetten değil bir tanıdıktan alıyorum bayram sebebiyle elime geçmedi bir deokda olmayınca şansızlık işte bu üç ay içinde çok lcd inceledim ve her gün belkide başka bir model almaya karar verdim bu arada HS75 gönlümde olan değil biraz da mecburiyetten aldığım bir model şimdi benim üç aylık araştırmama göre almayı düşünen ardaşlara önerim öncelikle

SONY HS75P SERİSİ
    Bence şu anda piyasadaki en iyi LCD Tasarımı ekranı görüntü kalitesi ile tek X-BLACK kullanıldığı yere göre bir teknoloji benim söyliyceğim renklerde derinlik arayanlar varsa tek tercihleri bu model olmalı tabiki tek dezavantajı ölü piksel olayı

SONY HX75
    Bu modeli alternatif olarak düşündüm çünkü HS serisinin çerçeve tasarımı çoğu kesimlerce beğenildiği gibi beğenmeyenleriçok bu arada monitörde hoparlör isteyenler için birebir

SONY HS75D
    İşte bu bence piyasada süregelen philips x6 serisi tekeline son vericek lcd 8ms tepki süresi 600:1 kontrast DVI son olarak ta fiyatı gördüğüm en iyi fiyat performans LCD

PHILIPS B Serisi
    Öncelikle perfect panel bunun yanında görünüşüde sağlam tepki süresi ve film performansı da tatmin edici fiyat olarakta gayet uygun

PHILIPS C Serisi

Gayet ucuz ve şık bir LCD Bunun yanında teki süresinin 8 ms olması önemli analog giriş, belki bir çok özellik olarak geri ancak fiyat olarakta 280 dolar civarı pazarlıkla aşağa çekilebir.

Bunlar sadec almayı düşündüğüm ve tabiki sadece birini alabildiğim lcd ler daha çok ön plana çıkan yönlerini anlatmaya çalıştım bu arada bunlar benim kişisel görüşlerim reklam amacımda yok sadece tek diyceğim bu kadar araştırmadan sonra maalesef hala piyasada bana göre mukemmel bir lcd yok peki sen niye aldın diyorsanız şu an ki monitörüm 14 inch Hp toplam çalışma süresi 12000 saat oldu yaklaşık 8 yıllık çizimle uğraşan biri olarak büyük bir ekrana ihtiyacım vardı bu yüzden geçiş yapıyorum şayet şu an iki ya da üç yıllk bir crt im olsa en az bir yıl beklemede kalırdım umarım yardımcı olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Des@latoR -- 10 Ocak 2006 0:28:24 >

• ARKADAŞLAR ben de bu hafta bir lcd monitor alacam.19" philips. Modelini tam bilmiyorum ama cogunuz bilirsiniz hani su teknosada fiyatı 600 ytl olan mavi bilgisayrda da 580 ytl.Bide birşey sormak istiyorum ben bu monitoru duvara monte etmek istiyorum. Bu duvara monte etme konusunda bir bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum
  • Bazı arkadaşlar printscreen görüntülerini örnek göstermiş. Monitörle hiç alakası yok ve hiçbir anlamı yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hedonist

190x6fb ileri geri hareket yapıyor mu ? Denedim ama kırılacak diye korktum :)

not:ileri geri derken, masa yüzeyine paralel bir eksende dönme hareketini kastediyorum.kullanım kılavuzunda sanki öne 5 derece hareket edebiliyormuş gibi bi şey gördüm ama nasıl..

ileri geri istediğin açıda ayarlarsında bende fazla kastırmadım dorusu lcd işi ince iş nede olsa
  • beyler ne olur yardım edın bana yaklasık bır hafta once philips 1706fb geldı ve ılk kontrol ettıgımde olu pıksel yok gıbı gormustum sımdı ıse kosesınde cok dıkkatlı ve yakından bakındıgında farkedılen sıyah noktaya benzeyen bısey var gıbı goruyorum ne yapmalıyım phlips yetkılı servısını mı arıyım lutfen acıl yardım edın urunu gecen carsamba aldımfakat ıade etmek ıstemıyorum kullanıcam ama bıras daha ıncelıyınce sankı bırcok ö.p. war gıbı goruyorum bunun programı yoku veya ne yapmalıym kısa surede cevablarsanız sevınırım cok uzun oldu kusura bakmayın lutfen allah rızası ıcın yardım edın sımdı ıceme suphe dustude

saygılar tessekkurler....

• şu ölü pixeli tam olarak nasıl anlıcaz okudukça şüpheleniyorum acaba varda benmi görmüyorum
  • PHILIPS 190X6FB ve HYUNDAI - L90D+

arasında kaldım
    seçim yapamadım birtürlü

ben çok oyun oynayan bir insanım
    ama bilgisayarda film de izlemekten hoşlanırım ve eve arkadaşlarımda gelir beraber izleriz. Hyundai de dibime girmiş birisi bile ekranın yanından göremiyor mu?

Ayrıca bu HZ olayının etkisi tam olarak Celebdae arkadaşımızın söylediği gibimidir ? Yani yineleme olmadığından HZ neyi ifade eder LCD monitorlerde ve 60 HZ olması bir dezavantajmıdır , görsel açıdan veya aksiyon oyun oynarken.

teşekkürler
  • söyle düşünün 140 140 görüş açısı bile bir monitörün karşını otumuş üç kişi için yeterlidir ki ne kadar monitöre yaklaştıkça açı akadar genişliycektir ki bir odaya dağılmış kişiler için görüş açısı sorun yaratmıycaktır film olayındaki temel sorun siyah renk monitörün bu rengi ne kadar başarılı gösterdiğine bağlı ve ben okuduklarıma göre hyundai ın böyle bir sorunu var oyunlarda mükemmel bir lcd olmasına rağmen film performansı yeterince iyi değil.
  • Marka SONY
    Ürün Kodu HS75S
    Açıklama Kontrast Oranı (maks.) 500:1 Ekran Renk Sayısı (Milyon) 16.2 Aydınlık (cd/m²) 250 İzleme Açısı V:H (derece) 140/160
    Özellikler Monitör Tipi LCD
    Ekran Boyu (inch) 17
    Maksimum Çözünürlük 1280*1024
    Nokta Aralığı(mm) 0.26
    Dikey Tarama 48-75
    Yatay Tarama 28-80
    Ekranda Multimedya Yok
    Monitör Bağlantısı Analog
    Tepki Süresi(Ms) 16

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=16772

evet arkadaslar benim lcd de bu tepkime süresi 16ms ama bir sorun yasamadım oyun delisiyiz biraz ama monitörün bu acığını herhalde ekran kartım kapatıyo herhalde ondan

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qformat -- 12 Ocak 2006 15:13:18 >

• ben de aynı modeli sipariş ettim ama şu 16ms kafama takılıyodu acaba hangi oyunları bu ekranda denedin
  • PHILIPS LCD 190X6FB MONİTOR HAKKINDA FİKRİ OLAN VARMI? ALMAYI DÜŞÜNÜYORUMDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iugunduz -- 13 Ocak 2006 20:23:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.