Şimdi Ara

Tff nın yönetmelik maddesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte TFF'nin müsabaka takimatının 19. maddesindeki "Güvenlik nedeniyle müsabakaların tamamlanamaması?" başlığı:

b) Seyircilerin, stadyum düzen veya disiplini ya da müsabakanın olağan akışı içinde
    oynanmasına veya güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir
    biçimde ihlal etmeleri sonucunda müsabakanın oynanması veya müsabakaya devam
    edilmesi olanağının kalmaması,
    hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder.

(2) Ayrıca, müsabaka hakemi kulüp yöneticilerinin, kendilerine yeşil zemin içinde veya
    dışında sportmenliğe aykırı harekette, kişilik haklarına saldırıda, hakarette, tehditte
    bulunmaları, tükürmeleri veya benzeri eylemlerde bulunmaları halinde müsabakayı tatil
    ettiğini ilan edebilir.

Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her
    ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir. Ayrıca disiplin kurulları eylemlerin
    ağırlığına göre galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar verebilirler.

(4) Müsabaka eleme usulüne göre düzenlenmişse, TFF Yönetim Kurulu, hükmen
    mağlubiyet kararıyla beraber takımın o sezon için bu müsabakalardan ihracına karar verir. Bu
    durumda disiplin kurulu, eylemin ağırlığına göre ilgili takımın ertesi sezon aynı mahiyetteki
    müsabakalardan ihracına karar verebilir. Play-Off sisteminde oynanan müsabakalarda ertesi
    sezon aynı mahiyetteki müsabakalardan ihraç kararı verilemez.

Şu halde hükmen yenik gözüküyor fener

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fener zaten gittide yönetmelikte tatil edilen maçlarda kırmızılar geçerli değil diyormuş var mı böyle birşey ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tum bu olaylari Tolga baslati. Hukmen demek Kupayi BJK ye vermek demektir

Seyircisiz devam edecek mac
  • Kesin konusmak istemem ama Fenerbahce stadinda Besiktasin teknik direktoru yaralanmasi soyunma odasinda kavga cikmasi hukmen galip yapiyor Besiktasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: waynei

Tum bu olaylari Tolga baslati. Hukmen demek Kupayi BJK ye vermek demektir

Senin demenle olmuyor o işler

Ayrıca trabzon maçlarında volkan taraftarı çıldırtirkrn alkisliyordunuz

Keser döner sap döner

Gün gelir hesap döner

• Millet kurallari bilmiyor bu mactan hukmen cikmazsa Fifa Uefa olaya el atar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waynei

Tum bu olaylari Tolga baslati. Hukmen demek Kupayi BJK ye vermek demektir

Emre sizdeyken Trabzonda sahaya birşey atılmamışken numaradan isabet etmiş gibi kıvranıp provaktörülük yaparken iyiydi.

Volkanın her maç yaptıkları yanına kar kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Millet kurallari bilmiyor bu mactan hukmen cikmazsa Fifa Uefa olaya el atar.
    Yok artık , o kadar da değil

FIFA, UEFA bu duruma müdahale edemez, sadece tavsiye de bulunabilir ama TFF kararını değiştiremezler.

bkz. 2011 yılında UEFA'nın şike sahaya yansımıştır diyerek Fenerbahçe'yi 2 yıl UEFA'dan men edip, CAS'ın bu kararı tescil etmesine rağmen, TFF'nin şike sahaya yansımamıştır diyerek Feneri küme düşürmemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özge Gürel

Yok artık , o kadar da değil

FIFA, UEFA bu duruma müdahale edemez, sadece tavsiye de bulunabilir ama TFF kararını değiştiremezler.

bkz. 2011 yılında UEFA'nın şike sahaya yansımıştır diyerek Fenerbahçe'yi 2 yıl UEFA'dan men edip, CAS'ın bu kararı tescil etmesine rağmen, TFF'nin şike sahaya yansımamıştır diyerek Feneri küme düşürmemesi

Alıntıları Göster
    Ornegin TFF seciminde hukumet direk birini atamaya kalkarsa ne olur biliyo musun ? FIFA ve UEFA nin hicbir turnuvasina giremezsin.

Burda el atar derken direk yaptirima karismayabilirler ama isteseler bunu yaparlar. Verdigin ornekte de o donemki UEFA baskani sekreteri fln kirli oldugu icin aciga alindi zaten olay hala fifada bu arada ne cikacak bilmiyoruz.

Fenerin o davasi tamamen sonuclanmadi yani ne cikar bilmem ama tabi olay ayni degil birinde sike var.

• Fenerliler maç tekrar oynanacağını sanıyor. Tekrar oynanması için kar,yağmur vs... gerek.

Çıkacak sonuç fener hükmen yenilgi yada iki takımıda turnuvadan men edecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

Fenerliler maç tekrar oynanacağını sanıyor. Tekrar oynanması için kar,yağmur vs... gerek.

Çıkacak sonuç fener hükmen yenilgi yada iki takımıda turnuvadan men edecekler.
    Beşiktaş'ı neden men etsinler orasını anlayamadım?

Tahrik var diyerekten mi? Hiç sanmıyorum açıkcası.

Ayrıca bu senaryo oldu ya, gerçekleşti, finali de Akhisarla biz mi oynarız yine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özge Gürel

Beşiktaş'ı neden men etsinler orasını anlayamadım?

Tahrik var diyerekten mi? Hiç sanmıyorum açıkcası.

Ayrıca bu senaryo oldu ya, gerçekleşti, finali de Akhisarla biz mi oynarız yine?

Alıntıları Göster
    Tolgada ortalığı karıştırdı. Bjk de ceza alabilir düşük ihtimal.

• Fener hükmen 3-0

Fener beş maç saha kapatma (Türkiye Kupası)

Tolga Zengin iki maç ceza

Pepe kart iptal

Koridorlardaki darp için çeşitli cezalar

Tribün kapamaları.

Cezalar böyle olacak.

Ancak;

Eğer olayları yapanların ne oldukları vs araştırılmazsa,

Olaylara karışan her bir taraftar en az 3 yıl bütün spor müsabakalarından men ve ciddi para cezası almazsa ilerideki maçlarda çok daha kötü şeyler olabilir...

• Tolga sanki olaylr büyüsün diye uğraştı. yada hocayı savunur gibi yapayım da bi sözleşme uzatayım diye mi uğraştı nedir. hiç olmadı baktı elenme ihtimali var bişey attığı söylenen seyirciyi bile tahrik etmiş olabilir.

ayırca başka konuya yazımşlar iptal olan gs bjk maçında melonun kartı iptal edilmedi ceza aldı diye. pepenin kart iptal olursa ayıp ederler. gerçi demirören yapar mı yapar.
  • Özge Gürel kullanıcısına yanıt
    Olayları tarafsız olarak irdelersen;

BJK hakemin tatil ettim içeri girin demesini beklemeden girdiği için hükmen mağlup olur ve TFF nin vereceği karara göre 1 veya daha fazla yıl kupalara katılamaz (1997 Trabzon-FB kupa maçı FB 3 yıl ceza almıştı.)
    FB sahasında olaylar çıktığı için hükmen mağlup olur, önümüzdeki sene men cezası alır ve sahası 1 sezon kapanır.
    Akhisar maç yapmadan kupayı alır.

Her şey TFF nin elinde isterse sanki hiç bir şey olmamış gibi kaldığı yerden de devam ettirir.

Tüpçü şu anda reisin ağzına bakıyor.
  • degobar kullanıcısına yanıt
    Olayları çok tarafsız irdelemişsin. Beşiktaş'ın hakemle dialogtan sonra girdiğini hatta çoğu oyuncunun hakemden sonra girdiğini görmezden gelerek tarafsızlığın dibine vurmuşsun. Şenol numara yapıyo yaa, Tahrik var yaaa 'dan sonra yeni sakızınız bu heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anqunadan

Fener hükmen 3-0

Fener beş maç saha kapatma (Türkiye Kupası)

Tolga Zengin iki maç ceza

Pepe kart iptal

Koridorlardaki darp için çeşitli cezalar

Tribün kapamaları.

Cezalar böyle olacak.

Ancak;

Eğer olayları yapanların ne oldukları vs araştırılmazsa,

Olaylara karışan her bir taraftar en az 3 yıl bütün spor müsabakalarından men ve ciddi para cezası almazsa ilerideki maçlarda çok daha kötü şeyler olabilir...
    Hepsi tamam da Pepe'nin kartı neden iptal.
    Belli bir maddeye göre yazdıysan hangi madde paylaşır mısın?

Çünkü normalde bir maç tatil edildiğinde tatil edilene kadar olan durumlar korunur.
    Ör: 2-0 iken tatil edilirse, golü atanların golleri sayılır vb, skor 3-0 ya da 2 ayaklı ise tur atmaya yetecek skor tayin edilir.
    3-0'dan fazla bir skorsa skor ör 4-1 ise, 4-0 olarak tescil edilir sanırım (Buna tam emin değilim)
    O ana kadar verilen tüm cezalar da geçerli olur.

Düzeltme:
    Şöyle bir madde buldum
    (4) Hükmen yenik sayılma halinde galip gelen takım lehine 3 gol verilir. Hükmen yenik
    sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip
    gelen takımın üçten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir.
    Yani 2-0, ya da 2-1 vb gibi skorlarda goller geçersiz sayılıp direk 3-0 yazılıyor.
    Daha gollü ise ör: 4-1 ise, 4-0 sayılıyormuş bu maddeye göre.
    Ama kartla ilgili bilgi henüz bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 20 Nisan 2018; 13:9:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BATE41

Olayları çok tarafsız irdelemişsin. Beşiktaş'ın hakemle dialogtan sonra girdiğini hatta çoğu oyuncunun hakemden sonra girdiğini görmezden gelerek tarafsızlığın dibine vurmuşsun. Şenol numara yapıyo yaa, Tahrik var yaaa 'dan sonra yeni sakızınız bu heralde.
    Bu dediğini daha sonra bir tek fanatikde okudum ben bunu yazdığımda diğer gazetelerin hiç birinde böyle bir ifade yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: suphion

Hepsi tamam da Pepe'nin kartı neden iptal.
    Belli bir maddeye göre yazdıysan hangi madde paylaşır mısın?

Çünkü normalde bir maç tatil edildiğinde tatil edilene kadar olan durumlar korunur.
    Ör: 2-0 iken tatil edilirse, golü atanların golleri sayılır vb, skor 3-0 ya da 2 ayaklı ise tur atmaya yetecek skor tayin edilir.
    3-0'dan fazla bir skorsa skor ör 4-1 ise, 4-0 olarak tescil edilir sanırım (Buna tam emin değilim)
    O ana kadar verilen tüm cezalar da geçerli olur.

Düzeltme:
    Şöyle bir madde buldum
    (4) Hükmen yenik sayılma halinde galip gelen takım lehine 3 gol verilir. Hükmen yenik
    sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip
    gelen takımın üçten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir.
    Yani 2-0, ya da 2-1 vb gibi skorlarda goller geçersiz sayılıp direk 3-0 yazılıyor.
    Daha gollü ise ör: 4-1 ise, 4-0 sayılıyormuş bu maddeye göre.
    Ama kartla ilgili bilgi henüz bulamadım.

Alıntıları Göster
    Dün bununla ilgili konu açtım ben.

https://forum.donanimhaber.com/pepe-derbide-oynamayacak-cok-buyuk-bir-mucize-olmaz-ise--132449820

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Bu dediğini daha sonra bir tek fanatikde okudum ben bunu yazdığımda diğer gazetelerin hiç birinde böyle bir ifade yoktu

Alıntıları Göster
    Sahaya baksan yeterdi ama neyse yakında hakemin raporu açıklanır orada okursun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.