Şimdi Ara

Testosteron seviyem 80 yaşındaki bir adamınki kadar çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
6
Favori
21.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • düzenli olarak testosteron enjekte ediliyor, normal seviyeye çekmek amaçlı. 2 ya da 3 haftada bir olabilir
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaykTaysın -- 27 Mart 2018; 18:35:46 >
  • Noldu mevzu normal değerlere ulaştın mı ??
  • Del Toro kullanıcısına yanıt
    Tavuğa haklısın ama ketojenik diyeti bağdaştıramadım. Basit şekeri de anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Noldu mevzu normal değerlere ulaştın mı ??
    şu anlık ilaç kullanıyorum tiroidlerimde sorun olabilirmiş ve ondan kaynaklı olabilirmiş. 1 aydır kullanıyorum 1 ay sonra kontrol var.
  • benimde total testosteron değerlerim çok düşük çıktı arkadaşlar. normalde ne bir cinsel sıkıntı çekiyorum. ne bir kemik sorunu var. sakallarım mesela yanaklarda seyrek yani tam ceneyle birleşmesede gayet cenede sakallıyım ve bıyıklarımda var. göğüs ve karın bölgemde kıl var ama seyrek o babada da aynı bizim. yani ben sporla uğrasıyorum. dedim öylesine test yaptırmısken baktırayım. sonucu görünce kan beynime fırladı aralık 2.8-8.8 benim değer 1.5.

doktor da pek ilgilenmedi acıkcası sustanon 250 verdi 1 ampul kullan 3 ay sonra gel dedi.. şimdi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? benim testosteron üretimim bunu vurdum diye duracak mı? 17 gün oldu bir yan etki görmedim. jinokomastri olur muyum? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-35C6C7462

benimde total testosteron değerlerim çok düşük çıktı arkadaşlar. normalde ne bir cinsel sıkıntı çekiyorum. ne bir kemik sorunu var. sakallarım mesela yanaklarda seyrek yani tam ceneyle birleşmesede gayet cenede sakallıyım ve bıyıklarımda var. göğüs ve karın bölgemde kıl var ama seyrek o babada da aynı bizim. yani ben sporla uğrasıyorum. dedim öylesine test yaptırmısken baktırayım. sonucu görünce kan beynime fırladı aralık 2.8-8.8 benim değer 1.5.

doktor da pek ilgilenmedi acıkcası sustanon 250 verdi 1 ampul kullan 3 ay sonra gel dedi.. şimdi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? benim testosteron üretimim bunu vurdum diye duracak mı? 17 gün oldu bir yan etki görmedim. jinokomastri olur muyum? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
    öncelikle neden olduğunun bulunması lazımdı hipofizde veya testislerde bir sorun mu var diye. belki tiroid ve karaciğere de bakılabilir. ama 1. neden testis ve hipofizdir. benim bu ay normal çıkmazsa doktor mr isteyecek büyük ihtimal. endokrinolojiye görünmen gerek. paran varsa özele git.

• şu 30 gün geçsin tekrar devlette tezleri yaptırayım öyle özele gideceğim
  • 800 nedir anlmadım?
    Dün geldi yaptırdıgım testin sonucu:

benim değer :5.35 ng/ml Referans aralığı : 2.49--8.36 ( sanırım referans aralığı yaşa bağlı.Ben 44 yaşındayım bana verdiği referans aralığı bu)
  • Yıl 2012 olması lazım bod****tr'de bi arkadaş bunu farketti , tabi bende farkettim pmleştik. Bi konu açtık bunun üzerine 30 sayfa küsür yorum gelmişti. Spora başladığımız süreçden sonra sonra total ve serbest testosteron değerlerimiz alt sınırda geliyordu. Bunu tam olarak neyin sağladığını düşünmeye başladık. Genetik yatkınlığa , ülkenin durumlarından dolayı ruh halinden dolayı düşmesine bir çok şeyi masaya yatırdık konuda ki insanlar tahlil yaptırmaya başladılar ve bu insanlar hep sporcu herkesin testosteron değerleri alt sınıra yakın gelmeye başladı. Benim etrafımda ki insanlarında öyleydi.

Öncelikle şunu söyleyeyim türkiyede bütün labovatuar'lar 300 - 900 ref aralığını baz alırlar. Testosteron iğnelerinin fiyatları ve hipogonadizm hastaları için filan. Normalde yabancı endokrinler şunu söyler 1 ile 9 arasını baz alcaksınız gerisinin önemi yok.

Biz ise 3 ile 9 arasını baz alıyoruz.

Konu üzerinde bunun sebeblerini tartışmaya başladık deneme yanılmalar yaptık. benim 300 ile 900 ref aralığında 350 geldiği dönem olmuştu. Ve o dönem definasyon denen saçmalığı yapıyordum ki ama ne saçmalık sadece haşlama tavuk ile az bi carb bide supplementler ile sözde parçalanma dönemine girmiştim çok aşırı kas kaybı yaşamıştım öyle böyle değil ki kalori bazında çok büyük açık oluşturmamıştım. Evet ben sırf yağ almamamdan dolayı kolestrol düşüklüğünden hormon değerlerimin içine etmiştim o dönem biraz araştırma yaparak direk % 50 üzeri yağ alabileceğim bi diyete girdim bunu düzeltebilirmiyim yoksa genetik olarak mı bu durumdayım diye. Ketojenik diyet olarak geçiyo ama ona yakın birşeyler uyguladım hayvansal yağlardan ve kuruyemişlerden yağ alıyordum hergün. 2 ay'ın sonunda bi tahlil yaptırdım 335 olan total testosteron değerim 650 oldu. Serbest testosteron oranım ise 16 iken 38 oldu direk yaşıma göre optimal düzeye geldim o dönem. Forumdan bi kaç üyede bunu uygulayınca bende olduğu gibi herkes değerlerini toparladı.

İşte ben ozaman yağın ne kadar önemli bi makro olduğunu anladım. Vucut geliştirmeciler off anabolik sezonlarına girince o yüzden değerleri 200 altını bile bulabiliyo cünkü % 5 yağ oranında ilaç almayan bi adamın testosteronu kesinlikle referans aralıkları içerisinde olmaz çok çok zor bi ihtimal.

Bizim spor yapan insanlarımız beslenmeyi bilmiyor ciddi söylüyorum ne hocalar bu işi biliyor nede bu sporu yapan insanlar işi biliyor yükleniyolar karbonhidrat ve protein'e bir ton supplement alıyolar ee senin testosteronun dibi görmüş sen o oranlarda nasıl protein tozu ile gelişebileceğini düşünüyorsun ? İstersen dünyanın en daşşaklı antremanı'nı yap yinede yerinde sayıcaksın. İşte insanların definasyon dediği dönemde ne yaparsa yapsın kas kaybı yaşamasının sebebini buna bağlıyorum ben, natural adamsan yağ alıcaksın almak zorundasın. Serdar aktolga bile her gece yatmadan zeytin yağı içiyormuş yarım çaybardağı. Kas gelişimi için en önemli makro protein olabilir ama hormonlar içinde yağ bi o kadar önemli.

Konuyu açan arkadaş için belirtmedim bu arada hipofiz sorunu olabilir prolaktin östrojen yüksektir ondan düşük geliyo olabilir onu doktorlar halleder hayırlısı ile diyeceğimde bizim doktorlara hiç güvenmiyorum ben malesef ama 3 4 tane endokrin ile konuşan tanıdıklarım var adamların değerleri nerdeyse referans aralığının hemen bi tık üstü onlara bile normalsın ayağı cekmişler referans aralıklarının içerisindeysen sorun yok gözüyle bakıyolar hem üroloji hem endokrinler böyle 100 yaşında ki adamla aynı oranlara sahipsin sana normalsın diyebiliyolar.

Bu işi kalori açığına göre oturtup yağ protein karbonhidrat bunların hepsine önem vermek gerek yoksa gidip % 30 yağ oranının üstüne çıkan bi bireyinde yüksek gelicektir haliyle cünkü östrojen tavan yapıcak haliyle düşük testosteron olarak yansıyo. Bu spor yapılıyosa malesef beslenme işinin iyi yapılması lazım. Sadece gelişim için konuşmuyorum yaşam tarzı için bile çok önemi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB39D0135 -- 16 Ekim 2018; 5:14:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB39D0135

Yıl 2012 olması lazım bod****tr'de bi arkadaş bunu farketti , tabi bende farkettim pmleştik. Bi konu açtık bunun üzerine 30 sayfa küsür yorum gelmişti. Spora başladığımız süreçden sonra sonra total ve serbest testosteron değerlerimiz alt sınırda geliyordu. Bunu tam olarak neyin sağladığını düşünmeye başladık. Genetik yatkınlığa , ülkenin durumlarından dolayı ruh halinden dolayı düşmesine bir çok şeyi masaya yatırdık konuda ki insanlar tahlil yaptırmaya başladılar ve bu insanlar hep sporcu herkesin testosteron değerleri alt sınıra yakın gelmeye başladı. Benim etrafımda ki insanlarında öyleydi.

Öncelikle şunu söyleyeyim türkiyede bütün labovatuar'lar 300 - 900 ref aralığını baz alırlar. Testosteron iğnelerinin fiyatları ve hipogonadizm hastaları için filan. Normalde yabancı endokrinler şunu söyler 1 ile 9 arasını baz alcaksınız gerisinin önemi yok.

Konu üzerinde bunun sebeblerini tartışmaya başladık deneme yanılmalar yaptık. benim 300 ile 900 ref aralığında 350 geldiği dönem olmuştu. Ve o dönem definasyon denen saçmalığı yapıyordum ki ama ne saçmalık sadece haşlama tavuk ile az bi carb bide supplementler ile sözde parçalanma dönemine girmiştim çok aşırı kas kaybı yaşamıştım öyle böyle değil ki kalori bazında çok büyük açık oluşturmamıştım. Evet ben sırf yağ almamamdan dolayı kolestrol düşüklüğünden hormon değerlerimin içine etmiştim o dönem biraz araştırma yaparak direk % 50 üzeri yağ alabileceğim bi diyete girdim bunu düzeltebilirmiyim yoksa genetik olarak mı bu durumdayım diye. Ketojenik diyet olarak geçiyo ama ona yakın birşeyler uyguladım hayvansal yağlardan ve kuruyemişlerden yağ alıyordum hergün. 2 ay'ın sonunda bi tahlil yaptırdım 335 olan total testosteron değerim 650 oldu. Serbest testosteron oranım ise 16 iken 38 oldu direk yaşıma göre optimal düzeye geldim o dönem. Forumdan bi kaç üyede bunu uygulayınca bende olduğu gibi herkes değerlerini toparladı.

İşte ben ozaman yağın ne kadar önemli bi makro olduğunu anladım. Vucut geliştirmeciler off anabolik sezonlarına girince o yüzden değerleri 200 altını bile bulabiliyo cünkü % 5 yağ oranında ilaç almayan bi adamın testosteronu kesinlikle referans aralıkları içerisinde olmaz çok çok zor bi ihtimal.

Bizim spor yapan insanlarımız beslenmeyi bilmiyor ciddi söylüyorum ne hocalar bu işi biliyor nede bu sporu yapan insanlar işi biliyor yükleniyolar karbonhidrat ve protein'e bir ton supplement alıyolar ee senin testosteronun dibi görmüş sen o oranlarda nasıl protein tozu ile gelişebileceğini düşünüyorsun ? İstersen dünyanın en daşşaklı antremanı'nı yap yinede yerinde sayıcaksın. İşte insanların definasyon dediği dönemde ne yaparsa yapsın kas kaybı yaşamasının sebebini buna bağlıyorum ben, natural adamsan yağ alıcaksın almak zorundasın. Serdar aktolga bile her gece yatmadan zeytin yağı içiyormuş yarım çaybardağı. Kas gelişimi için en önemli makro protein olabilir ama hormonlar içinde yağ bi o kadar önemli.

Konuyu açan arkadaş için belirtmedim bu arada hipofiz sorunu olabilir prolaktin östrojen yüksektir ondan düşük geliyo olabilir onu doktorlar halleder hayırlısı ile diyeceğimde bizim doktorlara hiç güvenmiyorum ben malesef ama 3 4 tane endokrin ile konuşan tanıdıklarım var adamların değerleri nerdeyse referans aralığının hemen bi tık üstü onlara bile normalsın ayağı cekmişler referans aralıklarının içerisindeysen sorun yok gözüyle bakıyolar hem üroloji hem endokrinler böyle 100 yaşında ki adamla aynı oranlara sahipsin sana normalsın diyebiliyolar.

Bu işi kalori açığına göre oturtup yağ protein karbonhidrat bunların hepsine önem vermek gerek yoksa gidip % 30 yağ oranının üstüne çıkan bi bireyinde yüksek gelicektir haliyle cünkü östrojen tavan yapıcak haliyle düşük testosteron olarak yansıyo. Bu spor yapılıyosa malesef beslenme işinin iyi yapılması lazım. Sadece gelişim için konuşmuyorum yaşam tarzı için bile çok önemi var.
    mr çekileli 2 ay oluyor hipofiz için. hiçbir şey çıkmadı ama testosteron seviyem hala düşük. spordan sonra daha da düştü dediğiniz gibi. zeytinyağını yemekler ve salatalarda kullanırım da severim de. et yerken orta yağlı yerim. fıstık da tüketirim. sizce zeytinyağını yarım çay bardağına koyup içsem iyi olur mu yağ tüketimini arttırmak babında?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kyriakos

mr çekileli 2 ay oluyor hipofiz için. hiçbir şey çıkmadı ama testosteron seviyem hala düşük. spordan sonra daha da düştü dediğiniz gibi. zeytinyağını yemekler ve salatalarda kullanırım da severim de. et yerken orta yağlı yerim. fıstık da tüketirim. sizce zeytinyağını yarım çay bardağına koyup içsem iyi olur mu yağ tüketimini arttırmak babında?

Alıntıları Göster
    Lh , e2 şu değerlerin ne durumda hocam. Baktırdıysan bunlarada tavsiyede bulunabilirim.

Sana önerim 2 ay şunu uygula hocam ketojenik diyet uygula kalorinin büyük bölümünü yağ ve protein'den al. Karb % 10 üstü alma. Antreman ise en 35 dakkalık antremanlar uygula çok böyle perişan olmadığın. Alabilirsen d-aspartic acid , zma , tribulus. Aspartic acid bulamaz isen aktardan soğuk press keçiboynuzu özü al.

Fıstık ezmesini kesin kullan kalorini alırken , Bu rutini 2 ay uygula bi tahlil yaptır. Sorunun genetik olarak mı bu durumda olup olmadığını anlarsın en azından. Bi çok sporcu arkadaşıma bu kombin ile % 20 30 yükseltme yaşattım nerdeyse. Olur ben bunu uygulayacak durumdayım dersen bi uygula derim.

Ha not olarak bazı insanlarda bu değerlerin düşük gelmesini sağlayan şey varikosel oluyo herkesde ağrı acı yapmıyo ama cocuğu olmayan insanların bi coğunda bu sorundan dolayı gidip varikosel teşhisi koyuluyo hormonlarda düşük geliyo haliyle bi baktırmakta fayda var yine de. Varikosel lh, total , serbest testo bunların fena derecede düşmesini sağlıyo lh'nin düşmesi ise testislerin küçülmesi anlamına geliyo. Elle muyaneden ziyade bi ultrasonla bakılırsa neyin ne olduğu ortaya direk çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB39D0135 -- 18 Ekim 2018; 18:11:21 >

• benım 150 olan total testosteron. sadece yağlı etli bol yağlı beslenip çinko ve keçi boynuzu özü içerek 27-28 gün sonra yaptırdıgım tahlil ile 400'e yükseldi. daha da tahlıl yaptırmayıp 2*3 kg alarak hayatıma devam ettım. suan sanırım yüksektir. cinsel bir sıkıntıda cekmıyom. yani diyeceğim kafaya takıp dert etmeyın. 1 ay düzenli uyku bol protein et ile beslenin (tavuk hariç) başka biri olursunuz. ek olarak tribulus ta alınabilir. hatta bir yazı okumuştum reddit'te. adamın testo 320 iken, 5x5 detlift yapıp düzenli beslenme vs ıle 650 ye cekmış 3 ayda. bu işler moral beslnme kendine bakmakla alakalı. gece uykusu cok önemli. eğer 2 hafta gece uykunu ıhmal edıp her gece asılırsanız 1 ay sonunda o testo 150 yi bile görür.
  • psikolojik yönden nasıl hissediyosunuz ? özellikle dışarı çıkıp ağaçları bulutları görünce örneğin fırtına esiyo mu ?
  • eğer testo jel sustanon tarzı ilaçlar kullanırsanız testo artar fakat kullandığınız süre boyunca çocuk isteyen olursa yapamaz ilacı bıraktıktan sonra 2 sene kadar zorlanırsınız
  • mineral ve kolesterol (LDL/HDL) sonuçlarını paylaşır mısın
  • herkese merhaba ben artık intihar noktasına geldim varmı böyle sorun yaşayan benim gibi ben cinsel isteği yüksek biriydim ne oldursa cinsel isteksizlikle hastaneye gittim 2018 agustos ayında testesteronum 1.70 çıktı yaşım 29 doktorlar bana hiç samimi gelmiyor hepisi kafadan savıyorlar bana sistemin ve testocaps virigen verdiler hiç bir etkisi yada yan etkisi olması isteksizligim dahada arttı on beş doktor gezdim artık yaşamaktan usandım özgüvenim düştü cesaretim kırıldı hiç bir zaman bir sene önceki halime dönemeyecekmişim gibi hayattan soğudum yaşamaktan nefret ediyorum bu tahlillerin sonunda diğer tahlillerim total test: 3.60 - 4.00- 2.60 -3.40 bu tarz çıkıyor bir yılda fsh :5.30 lh 2.50
  • Sonra endokrin doktoruna gittim oda baktı psikolojik gibisine getirdi hiç bir şekilde bu sorunları doktorlar umursamıyorlar bana sustanon ilacı verdiler iki üç vurundum hiç etkisini görmedim sadece sertleştirme ilaçları bana faydalı oluyor ama o eski cinsel istekliliğim ve heyecanım yoktur. Bu lanet olası testesteron düşerse bir daha kendiliğinden hiç üretmiyormu artık ömür boyu böyle düşükmü yaşayacağım hiç cinsel istek adına aklımda birşey kalmadı lanet olsun böyle hormona
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB39D0135

Yıl 2012 olması lazım bod****tr'de bi arkadaş bunu farketti , tabi bende farkettim pmleştik. Bi konu açtık bunun üzerine 30 sayfa küsür yorum gelmişti. Spora başladığımız süreçden sonra sonra total ve serbest testosteron değerlerimiz alt sınırda geliyordu. Bunu tam olarak neyin sağladığını düşünmeye başladık. Genetik yatkınlığa , ülkenin durumlarından dolayı ruh halinden dolayı düşmesine bir çok şeyi masaya yatırdık konuda ki insanlar tahlil yaptırmaya başladılar ve bu insanlar hep sporcu herkesin testosteron değerleri alt sınıra yakın gelmeye başladı. Benim etrafımda ki insanlarında öyleydi.

bravo

• eğer göbek bölgende aşırı yağlanma varsa buda testosteron düşüklüğüne sebep olur onun haricinde aşırı düşük kalorili beslenme vücut yağ oranın çok düşükse de testo düşer onun haricinde hipofiz veya testislerde sorun vardır ayrıca aşırı stres kortizonu arttırdığından testoyu düşürür
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.